9
  • Mister
    #1
    35x optikai zoom az már nem gyenge.
    nade majd a tesztfotók megmondják a frankót.
  • Spészgószt
    #2
    VÉGRE !
    SX30IS
    Már csak az ára érdekelne, nameg a tesztképek!!!
  • galocza
    #3
    jah, először én is úgy gondoltam. de persze azt gondoltam az sx20 esetében is...
    igazábó 2 fájdalmam van:
    1. a super fine tömörítési fokot megint elfeledték canonék,
    2. lítium-akkus. megnéztem, az adatlap szerint 3-400 fotót bír ezzel. az sx10 4 ceruzaakkuval 4-5000-et(!), de még a sok éves canon kiskompaktok is bírtak 6-700-at 2 ceruzával. és így nem hat meg a remek látószög, a brutál zoom - párszáz képből nem lesz timelapse filmecske.
    kár. szerettem volna szeretni, bíztató tesztek esetén és ha bírná a strapát, biztos vétel lett volna.
  • Spészgószt
    #4
    Ha valaki talál tesztképeket linkelje már legyen olyan kedves!
  • galocza
    #5
    én egyet tudok:
    http://www.usa.canon.com/app/images/cameras/powershot/PS_SX30/sampleimg/sampleimg_sample1.JPG
  • aaaaa
    #6
    80-as ISO-n olyan "mosott" a lány haja, mint egy normálisabb tükörreflexesen ISO 1600-on. Milyen jó lehet ISO 1600-on. :) Mindezt egy 1/2,3" CCD vel... 14 megapixeles kompaktoknak egynek sincs normális képe.
  • aaaaa
    #7
    Nem a tömörítéstől függ, hogy jó lesz-e a kép vagy nem. A nagyobb tömörítés miatt nem lesz olyan mértékűen észrevehetően rosszabb a kép, mint azt sokan hiszik. Főleg nem a JPG tömörítés hibáit lehet látni ezeknek a gépeknek a képein.
  • Spészgószt
    #8
    na igen a ccd és a 14 megapixel engem is zavar
    Raw sincs
    kezdeti lelkesedés hamar a mélységbe zuhant
  • Möci
    #9
    Hát, így ránézésre mindkettőnek csapnivaló az ergonómiája.