889
A Nehrim az Elder Scrolls IV: Oblivion motorjára épülő, de történetileg teljesen új RPG
  • Fantusz
    #1
    Annak ellenére, hogy az engine ugyanaz és a modding toolok is az Oblivionhoz tartoznak, a Nehrim totálisan független RPG, amelyet rajongók alkottak azzal a szándékkal, hogy versenyezni tudjon a pofi RPG-kkel. Várható játékideje 50 óra, több, mint 60 küldetéssel és gondosan szinkronizált párbeszédekkel rendelkezik, amelyet profi szinkronszínészek mondtak alá. Természetesen új páncélok, fegyverek, varázslatok, fajok, video-szekvenciák, objektumok, speciálisan a Nehrim részére komponált zene és még sokminden más található benne.

    A mod fejlesztése 2007 óta folyt, és elég sokmindent belepakoltak a srácok. A legjobb hír azonban az, hogy a Nehrim ingyenes! Mindössze a z Elder Scrolls IV: Oblivion egy példányával kell rendelkeznünk és máris kipróbálhatjuk ezt az indie fejlesztést.

    A Nehrim angolul és németül is elérhető.
    (Gamestar)

    A topic célja az Obliviontól független párbeszéd lehetőségének biztosítása a Nehrimről, mivel lényegében egy önálló RPG-ről van szó, az Oblivion topicban zavaró lehet a keveredés.
  • Nuke1988
    #2
    Egy kérdés. Felraktam az Oblivion-t a legfrissebb patchel. (Game of the year verzióm van) Felrakom a nehrim-et. Elindul a játék de mikor rányomok a new game-re megkérdezi akarok-e új játékot kezdeni. rányomok hogy igen erre eltűnik a kérdés és nem történik semmi. Miért lehet ez?
  • PTW
    #3
    Nehrim launcherében ki vannak pipálva csak és kizárólag a saját data fájljai? (3db)
  • PTW
    #4
    ha nem segít, próbáld meg újrarainstallálni Nehrimet, de ügyelj rá, hogy ne a program files directoryba menjen hanem mondjuk C:\Nehrim (vagy akármi)
  • Molnibalage
    #5
    Nekem meg pont oda kellett tenni XP64-en!
  • PTW
    #6
    hm érdekes mert amikor anno az angol bétát próbáltam akkor elöször a default install könyvtárba telepítettem és nem ment. Aztán saját könyvtárba és máris oké volt
  • rosti
    #7
    Jáhh
    Ez ba..ot jó volt .
    A főküldi kilőve lehet barangolvi
  • Molnibalage
    #8
    Kint vagyok a bányából.

    Eddig tetszik. A táj ami fogad, káprázatos. Ja, és úgy tűnik, hogy vannak fejezetek, ahogy megjósoltam. :)
  • Ironman2
    #9
    Na ez jó.Meg kell nézni.Nekem is eredetiben van meg az Oblivion.
  • kill3r21
    #10
    énis ki akarok jutni már a bányából, utálom a trollokat :D
    meg a sötétet :D
  • mindero
    #11
    Én most megyek a főváros felé egy küldi miatt. Nagyon kíváncsi vagyok már rá.
    Csak jó messze van.

    Teleport rendszert vágja valaki? Akárhányszor teleportálok mindig elhasznál egy teleport követ?
  • Sir Quno Jedi
    #12
    Nnna, már nekem is csorog a zangol verzió, bár ahogy elnézem ez is németül fog karattyolni, de legalább lesz english subtitle.
  • koschwarz
    #13
    nekem is nagyon tetszik a játék, egyszerűen fantasztikus, milyen részletes. a másik ami tetszik, hogy ilyen történetközpontú, eleve az, hogy VAN előzménye annak, mit is keresek abban a barlangban az elején. a zene, meg a körítés is fantasztikus. nem tudom, mennyire lesz később is megpakolva ilyen scriptelt jelenteknek, de ahogy az első fekete troll feltűnik...szeretem az ilyet. a német nyelv egyáltalán nem zavar, mert annyira profi a szinkron.

    eleve a launcher is mennyire profi. engem megvettek kilóra.

    csakis teljesen új játékként lehet erre tekinteni...valahogy ösztönösen minden tárgyat elkezdtem felkapkodni, és valóban, egy csomó minden, ami az oblivionban nem kellett, itt kelleni fog. fantasztikus, teljesen el kell felejteni az obliviont.
  • Molnibalage
    #14
    A feliratok szeritnem kellemesek. Erőlködés nélkül megértettem eddig mindent.
  • Sir Quno Jedi
    #15
    Nem is nagyon értem, hogy az oblit miért nem folytatják. Még az engine-hez sem kell hozzátúrni, csak telipakolni tartalommal. Simán kiadhatnák külsősöknek. Az engine az tökéletes erre a célra.
  • koschwarz
    #16
    nem azért, de ha ez a nehrim tényleg ilyen színvonalú lesz, mint amit eddig megtapasztaltam és amit a visszajelzésekből látok, akkor simán fizetnék is érte egy teljes játék árát. ezt halálosan komolyan gondolom. a tartalom, a grafika, a játékmenet, a kellő hosszúság, minden ott van.
  • koschwarz
    #17
    bevallom, én még kifejezetten élvezem is a német szinkront, egyfajta kuriózum, mert egyébként minden angolul szólal meg...a stalker pripjatyot is orosz audióval telepítettem, mert sokkal érdekesebbnek tűnik, persze sokat is kell majd olvasni.
  • Molnibalage
    #18
    Ha egyszer lesz paypalom és, ha lehet adakozni, akkor én asszem megteszem.
  • koschwarz
    #19
    nem láttam sehol ilyen lehetőséget, hogy adakozni lehetne, vagy elfogadnának bármit is...és ez aztán tényleg nem semmi.
  • rosti
    #20
    Teleportálás:A templomok közelében van az érkezési platform.
    Vásárolni kell a templomok környékén boklászo árusoktol varázslatot és kell még egy runa ami olyan mint a varla kő.

    Áso,lapát,fogo,kalapács,csákány mind kelleni fog,több is mert használodnak.
    Szintlépésnél kapsz learn pontot azt költheted+500 arany a tanítoknál.
  • mindero
    #21
    Köszi, de mi is az a varla kő?
    Régen volt.
  • koschwarz
    #22
    az oblivionban az aylaid romokban találhattál varla követ, amivel vissza lehetett tölteni az encsantolt fegyvert.
  • Tinman #23
    Nagyon köszi, hogy nyitottad a topicot, szégyen szemre el is feletettem már, hogy ilyen is létezik.

    De akkor ez most egy teljes és végleges mod? Vagy félkész még kicsit?
  • Molnibalage
    #24
    Teljesen kész. Apróbb patch és mágia változtatás még lehet. Németül kb. 2 hónapja már kijött, csak az itten nem túl sokan beszélik. :)
  • koschwarz
    #25
    emitt.

    felteszem, tényleg lesz egy-két patch majd, mert néhány szöveget nem fordítottak le, de azt mondták, arra figyeltek, hogy ami a küldetésekhez kell, az mindenképp angol feliratos.
  • koschwarz
    #26
    szerintetek mi a különbség a kezdeti 3 faj között? az első egyfajta általános szaki, a tündefülű valamennyire varázsolni tud, a normann meg az odacsapok fajta? csak a leírásokból következtettem erre, de lehet valami konkrét különbség a kezdeti skillekben stb.?

  • mindero
    #27
    Szerintem nincsen. Csak érdekesség.
  • SaGa
    #28
    Állítólag más a kezdési hely a barlangban, ha más fajt/nemet indítasz...
    Nem próbáltam ki...
  • hapi
    #29
    Egy vár-romba mentem le ami teljesen sötét volt de annyira hogy fáklya nélkül semmit nem láttam. Szépen világítottam magamnak de amikor megtámadtak elővettem a fegyvert és sötét lett. Gyorsan megittam egy light potion-t, és nagy hangulatosan kinyírtam az ellent. Viszont jöttek újak és light poti elfogyott, infra visionből volt 1 aztán teljes sötétség.
    Na itt párszor majd beszartam mikor oldalról rám ugrott a reaper akinek csak a szeme világított zölden.

    Ilyen királyság Oblivionba sosem volt, ráadásul itt érdemes csak úgy barangolni mert mindenhol van valami értékes dolog elrejtve. Ez nekem nagyon hiányzott obliból.
  • PTW
    #30
    semmi... ha a "fél-elffel" vagy akkor általában mindenki elküld a picsába mert a Nehrim világában ők egy effekíve cigány faj, (mielött bárki pejoratínak vagy bunkónak venné a szóhasználatomat, a szó konkrét nárprajzi formáját értem ezalatt) kisebbség, vánsorolnak táborokban élnek. Kezdőhelyben bármi egyébben nincs különbség. Illetve az északi nép háborúban áll a földrész déli részével.... lehet hoyg ennek is hangot adnak ha azzal a fajjal vagy, nem próbáltam.
  • Dobronski
    #31
    Fúú érdekesen hangzik, alig várom, hogy kipróbálhassam! (Azt nem írom le miért nem tudtam még, senkit nem érdekel sztem.)
  • kill3r21
    #32
    én kijutotam a bányából aztán kint 2 ör egy ajtó és nem lehet kimenni, mit csinjak?
  • PTW
    #33
    elmondják, hogy mivel támadás alatt állnak senki nem mehet ki, és amiíg ez a helyzet hasznosítsd magad. Nézelődj, beszélj, segíts, játssz!
  • Molnibalage
    #34
    Ja.

    Az viszont érdekes, hogy max. közelébe húzva az én gépem is megreccen. 4 GB RAM, Core E7300 proci és egy 1GB-os 4850-es Radeon mellett.

    A nagy erdő lenne az oka?
  • steweee
    #35
    beszéd is van benne ? az német ?
  • Sir Quno Jedi
    #36
    Ez nekem nem megy gyárekök. Kész. Mindent végigpróbáltam vele amit csak írnak, de nekem a new game nem megy... evvan...
  • kill3r21
    #37
    mert a launcehrnél, a data filesban, bekell piopálni azt a 3 cuccot :)
  • kill3r21
    #38
    nekem nagyobb bajom az az hogy rendszeresen lefagy :S
  • mindero
    #39
    Nekem is általában 2 óra alatt egyszer kifagy. Gondolom a nagy erőforrásigény miatt.

    A főváros beszarás. Húzzatok pelenkát ha a közelébe értek, ilyet még játékba nem láttatok.
  • Fantusz
    #40
    A bányából jussak ki valahogy, a főváros még az üveghegyen is túl lehet...

    Végigmásztunk a sötétben (fáklyáztam, amíg lehetett), biztos nem szedtem fel minden cuccot, most szemezhetek a fekete trollal, egy életlen tőrrel a kezemben, plusz van két fire demage tekercsem, de nem hatja meg a bestiát, röhögve agyoncsap.