77
lentebb...
  • csgery
    #1
    Sziasztok!
    Lassan 18 vagyok, de már nagyon régóta felfigyeltem arra, hogy a jobb és bal kezemet ugyanúgy használom. Namármost, ez nem is lenne baj, csak fura, és nem tudom miért van ez. Picit utána olvasgatva a témának valami dominancia zavart olvastam, de az ilyen fiataloknál akiknél ezt diagnosztizálják, tanulászavarok, dyslexia, egyéb dolog jön elő. Én jobb kezes vagyok hivatalosan, jobb kézzel írok, rajzolok (megjegyzem elég jól), ballal dobok, ballal dobolok, de jobb kezes gitárt használok. Néhány dolog ezért fel van cserélődve, ami végülis nem zavar, csak hogy miért alakult ez így ki. Tanulás zavaraim sincsenek, mindent megtudok tanulni.

    Kíváncsi vagyok itt sg-n, van e másnak is ilyen "problémája", vagy nem is tudom minek lehet ezt nevezni.
  • andersh
    #2
    Melyik kezeddel tudsz V betűt alakítani?
    Mint a star trek-ben
  • csgery
    #3
    Egyikkel sem...:D
  • andersh
    #4
    Akkor kétbalkezes vagy.

    Sajnálom.
  • andersh
    #5
    Egyébként én bal kézzel tudom (mint ahogyan a képen is van), és jobb kezes vagyok, szóval akkor lehet h te kétjobbkezes vagy?:D
  • csgery
    #6
    Passsz...:D
  • tigeroo
    #7
    balkezes vagyok, tudok V alakot formázni mindkét kezemmel, egeret jobbkézzel használom, fociban ballábas vagyok, gitárt jobbkezesként használom, de jobbkézzel írni nem tudok


    akkor most mivan?

    amúgy azt hallottam hogy a balkezesek tudnak tükörírást :) na az se sikerült még
  • David2
    #8
    én jobbkezes vagyok, mégis a bal kezem szkanderban jóval erősebb(jobban rá tudok koncentrálni)
  • karajjj
    #9
    én mind a kettővel tudok, akkor vulkáni vagyok?
  • jhetedikj
    #10
    OMG neked sincs jobb dolgod péntek este, mint ezen agyalni? xD
  • andersh
    #11
    kétség kívül
  • Calver
    #12
    röviden: kétkezes vagy, élvezd.
    hosszabban: a kéz- (illetve láb, szem, de akár rágás) dominanciának a mértéke mindenkinél különböző - egy "erősen" jobbkezes kétlábú soha nem fog pl bal kézzel írni, míg akinél kevésbé erős a dominancia, az simán megtanulni vívni/lőni/akármit a nem domináns mancsával is. te kikaptad azt a szerencsés helyzetet, h nincs igazán domináns kezed, és mindkettőt ugyanolyan jól használod - jó móka, viszont legszebb tudomásom szerint egyik hátulütője, hogyha egy hölgy épp felbukni készülne előtted, valószínűleg törött orral végezné, mivel ilyenkor egy pillanatig gondolkodnia kell a kétkezes emberszabásúnak azon, h melyik kezével is kapja el. persze ezt ezer éve olvastam valahol és mindjárt lefejelem a billentyűzetet a fáradtságtól, szóval elképzelhető, hogy úgy baromság ahogy van.

    mellesleg tanulható is (bár gondolom ebben genetika is szerepet játszik), én is unalmas óráimban megtanultam írni/vágni/dobni és minden egyéb vicces dolgot bal kézzel, aztán szépen egy idő után ösztönössé is vált - de nagybátyám pl kétkezes hentes, ifjabbik unokahúgom pedig egyik napról a másikra gondolt egyet, és elkezdett bal kéz helyett jobbal írni.

    summázva: örülj neki, h neked ez kapásból megy, egyesek vért izzadnak ugyanezért
  • Willenbrock
    #13
    Kezdj el zongorázni-ott fontos a két kéz összhangja.
  • csgery
    #14
    Három évig zongoráztam:]
  • csgery
    #15
    Érdekes, lehet csak a véletlen műve, de egyszer adódott egy ilyen helyzet, akkori barátnőm éppen a deszkámat próbálta ki először (megjegyzés megint, hogy itt is teljesen fordítva löktem magam a deszkán, meg se lepődök:D), és amikor elesett nemtudtam hogy mitis csináljak, cseppet késve nyultam utána. Lehet van benne igazság, bár lehet h simple egyedi eset volt.
  • Pio
    #16
    Én csében balkezesen hordom a fegyvert! O_o

    Amúgy szerintem semmi extra nincs abban, hogy másik kézzel dobsz/dobolsz (ez utóbbi mondjuk szerintem kétkezes tevékenység).
    Én például balkezes vagyok, de jobbkezesként használom a kést, villát, jobbkezesként fogom a trombitát meg persze minden más eszközt, szerszámot, amiből nincs balkezes verzió. Szerintem minden balkezes valamilyen szinten megtanulja használni a jobbkezét is, mert a minket körülvevő világ rákényszerít.
  • csgery
    #17
    Alapbó véve jobb kezes vagyok. (legalább is azt hiszem)
    A dobolásnál, ha valaki jobbkezes akkor a bal kezével üti a pergő dobot, a jobb kezével pedig keresztbe ugye a másik felett a lábcint. Ez nálam nincs meg, jobbkézzel pergődob, bal kézzel lábcin. Tehát, mintha egy balkezes lennék, csak jobbkezes dob elé ültetve.
  • Pio
    #18
    Szerintem az ilyen tanult, kétkezes dolgoknál ez nem függ attól, hogy milyen kezes vagy. Ahogy írtam én is a kétkezes dolgokat javarészt úgy csinálom, mint a jobbkezesek, de csak mert úgy tanultam meg és kész, nem érzem magam ettől kétkezesnek, az ennél sokkal többet jelent.
    És még egyszer: alapvetően egy balkezesnek sokkal ügyesebb a jobb keze, mint egy jobbkezesnek a bal keze.

    A dobás meg: az az izmosabb karod--->azzal szoktál recskázni, ennyi! ;-)
  • Muki100
    #19
    Bal kézben fogom a kést, ballal fogom meg néha alapból a dolgokat (pl. azzal emelem fel a poharat), de írni csak jobbal tudok. Különösebb előnyét nem tudnám bizonyítani neki, de pl. az olyan tevékenységek ahol a két kéz egyszerre megy: hangszerek, gépírás vakon mindig kiemelkedő voltam. De lehet nincs köze hozzá, az viszont biztos, hogy a jobb kezemmel sem tudok szépen írni, rajzolni pedig egyáltalán nem.

    Elvileg azért van, mert óvodában jobb kézre szoktatnak, akkor is, ha a gyerek alapból bal kezes volna.
  • Fresh Duke
    #20
    Kétkezes vagyok (hivatalosan jobb). Jobb kézzel írok, de ballal jobban gépelek, jobb lábbal jobban rúgok, enni mindkét kézzel reflexszerűen tudok, jobb kézzel tudok tükörírni (ballal még nem próbáltam). Tudok zongorázni (ott jól jön a kétkezesség :D).
    Kis koromban bal kézzel is tudtam írni, de mivel kb 11 éve nem csináltam, ezért most már nem menne. :D
  • Fbn Lx
    #21
    ez mindkettővel megy, ennél nehezebbet :D
  • Fbn Lx
    #22
    amúgy kiskoromban balkézzel fogtam meg először a ceruzát, és balkézzel ettem. de 'átszoktattak' a jobbra. ami kb két hét elteltével ügyesebb is lett rögtön.
  • [HUN]FaTaL
    #23
    Én gyakorlatilag balkezes vagyok de pl. dobni jobbkézzel dobok és rúgni is inkább jobb lábbal (foci), de nincs gond ott sem a ballal. Viszont baromi ügyetlen tudok lenni, szóval nem tudom :D Tanulással nincsenek problémáim.



    #2: Mind a kettővel.
  • akyyy
    #24
    éN VAGYOK a hivatalos kétbalkezes
  • tommygear
    #25
    kutyaharapás szőrivel
  • sanyiute
    #26
    jobb kézzel írok jobbal pengetem a gitárt jobblábas vagyok ballal verem és baloldalra szavaztam gáz ? xDDDxDD
  • Fbn Lx
    #27
    hogy lehet ballal verni? sután markolok rá
  • Lacee
    #28
    vendégkéz :)
    amúgy én az egeret használom ballal, minden más jobbos. mondjuk a simán jobbkezes gitározás is inkább a balt veszi igénybe szerintem...
  • ElectricalTech
    #29
    Nem egyedi. Én is kétkezes vagyok és ha rákeresel, hogy: ambidextrous, akkor találsz róla bővebb infót.
    Kétségtelenül nem gyakori a dolog, de nálunk pl. a családban nem én vagyok az egyetlen, hanem nagyim is pl. csak buta keresztény család és rá lett erőltetve a jobb kéz használat. Ugyan ez édesanyámra. Engem már nem befolyásolt senki, h melyiket használjam. Kiskoromban volt itthon bal és jobb kezes olló is és mind2 levolt téve elém, aztán azt használtam, amelyikhez nyúltam.

    A mindennapokban is írok ballal is és jobbal is és tükörírni is tudok, de jobb kézzel jobban valamiért. Szóval gyorsabban, azt hiszem. Gitározni elektromoson jobb kézzel játszom, akusztikus bal kézen van(kis koromban kaptam, akkor úgy gondolták balos leszek. A lábaim közül azt hiszem jobb lábas vagyok, a szemem és a füleim is jobbos.
    Egeret jobb kézzel használom, mert logitech g5 és bal kézzel nagyon kényelmetlen, amúgy ballal jobb volna, azt már máshol kitapasztaltam.

    Szerintem ha nem akadsz fenn rajta és nem akarod cselekvés előtt eldönteni, h akkor most melyikkel, akkor gond nem lehet.

    Tanulási nehézséget nem tapasztaltam azon kívül, h világ életemben szar tanuló voltam, mert nem volt türelmem seggelni soha anyagot.
  • stain
    #30
    Ha magad előtt összefonod a két kezed, akkor melyik van felül?
  • Dzsini
    #31
    a balkezes topicban tárgyaltuk a kéz- meg egyéb dominanciákat, van ott is bőven valamennyire kétkezes ember, olvasgasd át.
  • Dean Winchester
    #32
    elsőre a bal kezemmel ment a v betü de aztán sikerült a jobbal is :D
    de jobb kezes vok
  • Dean Winchester
    #33
    OMG neked sincs jobb dolgod péntek este,ilyen fos hszt írni? xD
  • Tinman #34
    Mind a két kezemmel ki tudom verni... sőt egyszerre két kézzel is. Szóval megértem a problémádat. Veled vagyok lélekben!
  • solo
    #35
    Én a bal al, de jobb kezes vagyok amúgy: D
  • bakkerman
    #36
    én csak két kézzel tudom egy kéz már nem éri körbe
  • solo
    #37
    Adom:D xD
    Bal kéz nekem se gáz : D
  • Dobronski
    #38
    Én mind a 2 kezemmel tudom verni a faszomat. Most akkor mi van?
  • LoSA
    #39
    Mindkettővel...
  • bardocz
    #40
    Amíg írott betűkkel írtam, addig tudtam tükörírást, de amióta átálltam a nyomtatott betűkre(mivel a rendes elolvashatatlan volt még nekem is), azóta csak nyomtatottal tudok tükörírni.