413
S8500
  • Laney 3000
    #1
    Holla! Azért nyitottam a topikot, mert egyrészt még nincs ilyen, nem is értem hogy miért, másfelől pedig ez a készülék szépen csendben de majdnemhogy bealázza az Iphone-t!

    ellenérvek?
  • whiskeyman
    #2
    nekem nagyon tetszik, egyik esélyes, mint következő telefonom
  • FSpofon
    #3
    újabb kamu iphone.
  • RS
    #4
    Szerintem nem szép, de amúgy jóféle.
  • karajjj
    #5
    mondjuk valami infó róla? ha már megnyitottad a topikot
  • Bruk
    #6



    Végre vallatóra foghattuk a Samsung sok tekintetben úttörőnek számító újdonságát. Nincs mese, a Samsung GT-S8500 bizony a világ első bada szoftveres okostelefonja, mely ráadásul elsőként támogatja a Bluetooth 3.0 szabványt, és akkor a kijelzőjéről még nem is beszéltünk. Izgalmasan hangzik?

    mobilport
  • Rage47
    #7
    tud wlant?
  • Aquir
    #8
    ilyen kérdést mégegyszer ne is lássak... 1. találat, kattintani sem kellett :p


  • FSpofon
    #9
    magyar google lol shit fail die die dieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
  • ldavid
    #10
    ilyen árban az már alap
  • Rage47
    #11
    mennyibe kerül?
  • Bencee7
    #12
    Énis szemezek vele...jónak tűnik és nem is nagyon drága. Csak ettől a Bada rendszertől tartok, mé nem android? amúgy néztem pár tesztet róla youtubeon meg olvastam mobilarénán és sehol sem mondtak róla rosszat. tud mindent, gyors, gyönyörű kijelző...mi kell még?
  • pxxl
    #13
    90-100k körül
  • Laney 3000
    #14
    Drága? telibeveri szerintem az iPhone 3gs-t a 4-el pedig simán egyszinten van. Nincs olyan funkció amit nem tud. Gyors, szép, könnyen kezelhető és nem drága. melyik az a telefon manapság amelyik nem tud Wlant? ne viccelödjünk.

    Szép, nem szép, ez a legkevesebb, nekem a rombusz style simán bejön, max a színe nem.

    Kamu iPhone...

    elárulom hogy ugyanazt a procit használja, csak nagyobb hatásfokkal, a grafikai hardwer messze jobb. a kijelzője pedig kontrasztosabb és sokkal kifinomultabb a rendszere. Persze lehet a Bada-t fikázni, de erre a kérdésre térjünk vissza egy év múlva. mivel ez az első mobil amin a Bada fut.
  • Aquir
    #15
    akinek ez drága.. hát az vehet 50000 alatt Androidos lg optimust, nyilván annyival is kevesebbet tud :p
  • Laney 3000
    #16
    vagy ugyanezt a tudást alma logóval 2-3x ennyiért.
  • Bruk
    #17
    Az én telóm biztos nem tud wlant, de lehet vele telefonálni!
  • Laney 3000
    #18
    alcatel one touch? :]
  • Bruk
    #19
    Nem, azokat utáltam. A sony-m elázott és volt otthon valami vodás teló. :D
    Amit kell azt tökéletesen tudja.

    Amúgy egy ilyen telón, mint pl. az S8500 milyen netezni? Élvezhető? Nem mintha meg szeretnék venni, mert amíg szükségem és pénzem nincs rá addig felesleges.
  • Laney 3000
    #20
    3G-s szóval elég gyors, a böngészés pedig pofonegyszerü mint az iPhone on, sortördelés nincsen egyenlőre majd javítják.
  • Bruk
    #21
    Köszi
  • Geeryy
    #22
    egyelőre.
  • Gerygrey
    #23
    Annyiért szerintem drága. Még hozzáteszel egy keveset, és tiéd lehet a Galaxy S vagy a HTC Desire, amelyeknél jelenleg nincs jobb vétel az európai piacon.

    A Bada és más zárt platformok szvsz zsákutcába vezetnek, sosem lesz rá annyi fejlesztés, mint pl Androidra.

    #19: A Galaxy-n olyan netezni, hogy reggel sokszor már be se kapcsolom az asztali gépet, mert híreket és blogokat olvasni ugyanolyan jól lehet a telefonon is, és ráadásul ki is vihetem az erkélyre és ott kényelmesen elvagyok vele.
  • Gerygrey
    #24
    Ma már a "kamu iPhone" kifejezést nem divat használni, de az "iPhone killer" is értelmét vesztette egy jó ideje - nem is nagyon látni már a sajtóban sem. Rég nem az iPhone az etalon.
  • Laney 3000
    #25
    Filóztam azokon is. De összegeztem mindent és nálam nem ütik meg a Wave szintjét.

    Te mi alapján mondod hogy azok jobbak? tényleg kiváncsi vagyok rá!


    Figyi a Bada alig pár hónapos, honnan tudod hogy nem lesz sokoldalú innovatív OS? Az androidra is azt mondták elöször hogy szar, most meg mindenki isteníti. Meglátjuk mi sül ki a Badából.

    Amúgy 75-ezerért már lehet kapni Wave-eket.
  • BaRu
    #26
    Hello!

    Nem tudjatok, hogy a java programok ( pl. msn ) futnak-e a háttérben? Másik kérdésem pedig az lenne, hogy a bada oprendszerre mikor lesz msn alkalmazás? nem tud erről valaki valamit?
  • Persze
    #27
    Java programok futnak rajta , és ha jol tudom van alternatíva az msn programra.
  • Aquir
    #28
    azt kérdezte, a háttérben :p
  • Grove4
    #29
    Ilyenem van, eddig nagyon baba teló, most vettem, már csak valami tokot kellene nézni hozzá, meg memo kártyát.

    Egyébként nagyon jó készülék, és egyáltalán nem "kamu iphone"

    Néhány hasznos oldal:

    http://samsungwave.hu/
    http://badaforums.net/forums/viewforum.php?f=18
    http://www.samsungwaveforum.com/samsung-wave-themes/
    http://www.mysamsungwave.com/
  • CamelX
    #30
    Méghogy nem iphone copy. Tökugyanazokat a megjelenítéseket és UI-t használja, annyi hogy 1 év múlva már senki nem fog programokat optimalizálni rá, és ahogy nézem most sem bővelkedik túl sok extrában. Java az pedig már a múlt.
  • CamelX
    #31
    De hogy ne tűnjek iPhone fanboynak, ha már valamivel übereltetni akarjátok a szifont, akkor az ne ez legyen, hanem akkor már HTC 4G Evo, vagy Desire plííz
  • Grove4
    #32
    Úgy látom vannak itt is megmondó vérpistikék

    Kiváncsi vagyok milyen telefonod van, és ha felajánlanának neked egyet, akkor elfogadnád e

    Egyébként nem hiába kapott szinte minden teszten nagyon jó értékelést.
  • CamelX
    #33
    Elfogadnám és eladnám :D iphone3gs-em van, de kíváncsi vagyok mivel tudnál meggyőzni hogy legalább 3 dologban 1 picit is jobb mint az iphone vagy a htc, esetleg a motorola droid
  • Laney 3000
    #34
    sőt különösen ajánlották, az iphone-t minden teszten verte, kijelző ügyben szintén. a procija szinte azonos az iphone 4-el a grafikai chipje mérföldkövekkel jobb. a memóriának nem néztem annyira utána, de gondolom abban sem szükölködik, bövithető, (memória, akksi) lehet rá fejleszteni mindent, a JAVA nem járt le, rengeteg lehetőség rejlik még benne.
    Mi az hogy nincs az iphone on bluetooth? erröl mindenki kussol, elég nagy érvágás, az iTunes is macerás egy pöppet. A bada meg teljesen szeparáltan fejleszti a témáit, ha mást majmolna, jobb nem lehetne, ezért evezik új vizekre.

    Szóval összegezve, gyorsabb, szebb, és fejleszthetőbb.

    oké HTC 4G Evo, 4 G, és? annyira nem vagyok geek :)
  • Laney 3000
    #35
    ez a #33 ra ment volna.
  • Dante73
    #36
    Nekem egy sima Samsung Omniám van, 3 iPhone-ért nem adnám oda.... iPhone tipikus amcsi parasztvakítás. Játékra jó, másra nem. Blu nincs, (egy sima névjegyet nem lehet rá átküldeni!) kamerája egy szar, vagy veszed hozzá méregdrágán iStore-ból a cuccokat, vagy ugrik a gari, és estig lehetne sorolni.
    Ingyen adnák se kellene iPhone.

    Ez a Wawe viszont érdekes, annak ellenére, hogy Winmobile párti vagyok.
  • Laney 3000
    #37
    na igen és kifelejtettem még a kamerát a samsungból 5 megás villanó autófókusz, plusz 720p hd minőségbe vesz fel. az iphone még videót se tud felvenni. csak ha ráteszel valami progit, és akkor ilyen cga minőségbe, talán fényes nappal.
  • CamelX
    #38
    Ehh, el vagy te tévedve. 3G lehetett legutóbbi amit néztél, ami több mint 2 éves generáció. Érdekes, én több órás videót tudok felvenni mp4 formátumban. Fényképezőre meg teszek magasról, bár iphone4ben már van hd kamera vakuval. Fényképezni fényképezőgéppel kell. Megapixeleket hagyjuk, azt pár paraméterrel meg lehet növelni akármekkorára, és akkor mivan... Bluetooth működik perifériákkal, az hogy nem tudsz 1 fényképet elküldeni, nagy dolog, 2 kattintás és emailbe átmegy, vagy feltöltöd az ingyen letölthető 4shared-el. Töréssel meg nem megy el a garancia, mert restore-hoz szintén csak 1 usb kábel kell és gépen 1 kattintás, még a fontos adatokat is lementi. 16/32 gigánál több memória nem tudom kinek kellhet, kijelzőnél meg kíváncsi lennék hogy alázná az iphone4 Retina Display-ét... ha mégis én kérek elnézést :)
  • RATCUSTOM
    #39
    Tökéletesen igazad van. :)
    Szerintem kezdjük ott, hogy utáltam minden érintős cuccot, amíg iPhone nem volt a kezemben... Gondolom mindenki ismeri azt a tesztet, ahol összehasonlították az iPhone érintőképernyőjét sok mással, hát nem kis alázás volt. És mivel érintőképernyős telefonokról beszélünk, ezzel kezeljük őket, nem árt ha ez jól működik. Sokat ér a tudás ha 100. érintésre se azt csinálja amit akarok. Netezésre 100% hogy nincs jobb összeállítás Magyarországon egy iPhone + T-mobile net + Safari-tól telefonra, sőt ha egy számítógépes t-mobile nettel összehasonlítja az ember, akkor is az iPhone a nyerő nem kicsit. Desire is jó, egyik haveromnak az van. Nálam ott elakadt, hogy én olyan wifi hálózatokra tudok csatlakozni egy gagyi 3GS-el amit az ő telefonja nem is talál. Kijelzője annak is hiper-szuper ezerpixeles' ledes, napon mégis takargatni kell, 3GS-t nem.
    Az iPhone 4 pedig szintén vakus 5 megás, a 720p-t ugyanúgy tudja, még egy iMovie-val megfejelve. "A szakértelem hiánya nem ok az iPhone szidására."
    Azt pedig végkép meg se említsük, hogy ha az ember esetleg még az App Store-t is használja, akkor mire képes a telefon. A képek feltöltésére meg mondjuk jó a flickr programja is, szintén 2 kattintás és nem csak a melletted álló "bluetooth-os emberke" fogja megkapni, hanem mondjuk még 200 ember. Illetve, azt is szeretem, hogy zárt rendszerű az iPhone, és ez mindenkinek baj. Gondolom azoknak akik még nem használták huzamosabb ideig. Mivel nem engednek semmilyen "hulladék" programot a rendszerbe, ezért fixen működik. Nincsenek fagyások, akadozások, stb.
    Úgyhogy biztos jó ez az S8500, de mivel mondjuk 20 ezerrel többért már biztosan van 3GS, nem kérdés, hogy mit kellene venni. Ha mondjuk 50-60 körül lenne akkor megérteném.
  • Grove4
    #40
    OK
    Beszélhetnénk erről a telefonról is?