57
  • osztmivan
    #1
    csak nehogy légy szálljon az orrára repülés közben
    vagy viszkessen a v***a
    felfelé állva, na de lefelé meg hogy?
  • kvp
    #3
    Az otlet nem rossz, de epithettek volna egy picivel szelesebb jarmuvet is, mert van jopar olyan ember akinek a valla szelesebb, tehat bele sem ferne. A masik klasszikus kerdes, hogy a kezek a test mellett, vagy elol legyenek. Az elso rovidebb raketat igenyel, a masodik kenyelmesebb es termeszetesebb testtartas, a gyorsasagi motorosok is ezt hasznaljak. A jarmu egyebkent a kialakitasa miatt mindig orral elore repul, tehat visszatereskor is fejjel elore. Az ejtoernyo felfuggesztese nem tudom hol van benne, ha hatul akkor nagyon kenyelmetlen, ha kozepen, akkor hasalva teszi le a kapszulat, ami jobbnak tunik.

    Ha 1 meteres atmerot hasznaltak volna, akkor igaz hogy no a jarmu merete es tomege, de az mar hasznalhato lenne rendes urjarmunek is, tehat nem csak szuborbitalis utazasokhoz. Annyi gond mondjuk lenne, hogy olyan mar van, a pegasus, csak az hivatalosan nem szemelyszallito, viszont kepes palyara allni.


    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/26/Pegasus_-_GPN-2003-00045.jpg/270px-Pegasus_-_GPN-2003-00045.jpg

    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0f/Pegasus_XL_IBEX_in_clean_room_01.jpg/250px-Pegasus_XL_IBEX_in_clean_room_01.jpg
  • Teppik Amon
    #4
    "hogy ez a típusú terhelés ezen a szinten, ennyi időn át nem még elviselhető a szervezet számára."
  • Kara kán
    #5
    Gagyi, de legalább dán.
    Ja, és ez nem mikró, hanem mini.
  • Kara kán
    #6
    Én mikróznék!
  • Polemius
    #7
    Reméljük, földet éréskor nem üt akkora lyukat, mint a Tycho Brahe kráter a marson. :)
  • gombabácsi
    #8
    na ez pont olyan amit előbb léggöbbel vagy repülővel kéne felvinni, és onnan indítani a rakétát
    akkor kisebb is lehetne

    pont tegnap néztem egy videót amiben a légkör határáig ment fel egy kis léggömbbel egy fickó az 50-es években és utána ejtőernyővel jött vissza
  • s0nik
    #9
    Dyslexia for cure found.
    (Naked Gun 3.33)
    Amúgy inkább dysgraphia, de azért így is átjön :D

    A járgány viszont nagyon tetszetős, remélem működni fog a gyakorlatban is.

    "aki elindul ezzel a lélekvesztővel, nem akármilyen bátorságról tesz majd tanúbizonyságot" - ahogy a kissé más méretezésű Szojuz, Apollo vagy STS utasai sem piskóták, sőt ők egy sokkal nagyobb bomba tetején ülnek/ültek, amin ugyanúgy égett a gyújtózsinór. Nem értem miért kelt ilyen biztonságérzetet az emberekben, hogy a valami amin utaznak az jó nagy. Vegyük például a Földet.. :)
  • stain
    #10
    Szerintem zsír. Kár, hogy kb. 5 perc egy ilyen utazás, és ahhoz képest nyilván brutál drága lesz. Bár a temetést biztosan ingyen állja a cég, ha valami nem jön össze menet közben.
  • JL666
    #11
    nem vállalnám be
  • shandix
    #12
    De irigylem a test pilótát.
  • Tetsuo
    #13
    A testét vagy mi?! :S
  • Kara kán
    #14
    A tesztpilótákat lehet is irigyelni, mert oda csak egészséges, fitt embereket vesznek fel.
  • Cat #15
    Az ötlet annyiban nem új, hogy hasonló forma minatűr, egyszemélyes tengeralattjárót már sok év óta használnak. Igaz, abban nem áll, hanem a hasán fekszik a pilóta, de ugyanúgy egy szűk hengerben, idegen közegben van.
  • okosan gyerekek
    #16
    "hogy ez a típusú terhelés ezen a szinten, ennyi időn át nem még elviselhető a szervezet számára."

    ez alatt egy erdélyi azt érti, hogy már nem viselhető el, megegyező formában használják a nem még alakot -- fontos, hogy pontosan ebben a sorrendben és nem fordítva -- mint az angol a "Not yet"-et. Mellesleg a sok khurta okos angol tanárnak üzenném, hogy a magyar is tud folyamatos igeidőben beszélni (nem -gat; -get) például Erdélyben. :)

    Mindenesetre, a szövegkontextus arra utal, hogy éppen fordítva gondolta a cikkíró, úgyhogy kellemetlenül beletenyerelt!
  • T0nk
    #17
    Persze, aki egészséges nagyobb eséllyel éli túl...
  • okosan gyerekek
    #18
    A szellemileg a kor tendenciáit meghaladó szellemű embereknek nem kell 65 centiméternél nagyobb váll, mert anélkül is megvan mindenük (értsd.: mindenük.); annak kell izzadni, mint a máláslónak a méteres vállakért, aki más területeken szenved hiányt.

    65 centiméternél nagyobb vállal rendelkező személyek, emiatt általában nem olyan feladatok köröket látnak el egy társadalomban, ahonnan kellő "lendületet" vehetnének egy ilyen utazáshoz, úgyhogy emiatt kár aggódni, számításba vették a költséghatékonysági tényezőket és bocs, de sajnos a GTK-ról nem jön ki túl sok, aki az esélyegyenlőségért aggódna!




  • okosan gyerekek
    #19
  • Lollerka
    #20
    haat en nem tom ezt h gondoltak at mert azert 6-9Gs gyorsulat labon allva kibirni nem kis teljesitmeny, ezert legtobbszor fexenek az urhajosok kiloveskor, hacsak nem vlmi popec G ruhajuk
    meg a visszateres lesz erdekes, belebnek es semmi fekezoraketaval nyitnak ejtoernyot v mi?:D
  • xyl
    #21
    Valami biciklinyereg-féle ülés azért csak van? Vagy valami olyasmi, mint a hegymászók hevedere? Megroggyan az ember lába...
  • Kara kán
    #22
    A 700 m mélyen rekedt chilei bányászokat is egy 66 cm-es átmérőjű csövön akarják felhozni, úgyhogy nem szeretnék nagyon széles vállú bányász lenni most odalent.
  • Crane
    #23
    Hányszor kell majd kitisztítani a fülkét mindenféle ürüléktől...
  • Kara kán
    #24
    Annyira nem fogják túltáplálni a delikvenseket.
  • brueni
    #25
    120 km-ről visszafele még nincs súrlódás okozta felforrósodás? amúgy tetszik az ötlet. körülnézni vágyú űrtúrista-növendékeknek ideális lehet. ha pedig a delikvens erősen fel van szíjazva (sparco-reklám) az eszköz falára, akkor nem csak a lábak vannak terhelve.
  • St
    #26
    ez simán jó lenne április 1-i hírnek is :D
  • KicsiNika
    #27
    Ha egy piros köpenyt is tesznek az oldalára egy nagy S betűvel....
  • inkvisitor
    #28
    HA nem áll pályára, csak függőlegesen felmegy meg visszaesik, akkor nem nagyon lesz olyan sebessége, hogy felforrósodjon. Viszon a kép alaján az első harmadban nem nagyon van hely az ejtőernyőnek. És a normál ernyők is elég nagyot ütnek landoláskor. Hason kapni ekkora ütést...
  • astrobal
    #29
    pedig a bányászokra abszolút jellemőz a vékonydonga és keskeny váll :D
  • astrobal
    #30
    jellemőz....hát nagyon hétfő van.

    jellemző of korsz.
  • NEXUS6
    #31
    Buli!:D

    De azért 3-4g 20 percig az sem kicsi ám!
    De lehet, hogy csak öregszem. Bár a Vidámparkban, a T-Rexen lehúztunk a múltkor is 3-4 menetet egymás után, de az nem igazán mérhető azért ehhez.
  • brueni
    #32
    nem 20 perc, hanem 20 másodperc!!!
  • NEXUS6
    #33
    Ja bocs, az más!
    Csak hétfő van, meg másnap, meg xar az idő is.
    Márpedig már a Bibliában is benne van, hogy: A hétfő bűn!
    De amúgy rendben vagyok!
  • teddybear
    #34
    Részemről ez kilőve...nem férek bele. Most mértem meg a vállszélességemet, 71 centi, úgyhogy ez nekem túl testhezálló.

    Nem tudom ezért mennyit fognak kérni, de ez az űrturizmus legfapadosabb változata. Legalábbis ami a szolgáltatások szintjét illeti.
  • NEXUS6
    #35
    Igazi Szupermen fíling!

    Mocisok amúgy szerintem csak ezt választják.
  • Lollerka
    #36
    en foleg a keringesre gondoltam mert h az agyad nem kap eleg vert ekkora gyorsulasnal ha fullegesen allsz sztem az elegge sanszos
  • valv
    #37

    stain
    tegnap 15:46 | privát | válasz erre | #10
    Szerintem zsír. Kár, hogy kb. 5 perc egy ilyen utazás, és ahhoz képest nyilván brutál drága lesz. Bár a temetést biztosan ingyen állja a cég, ha valami nem jön össze menet közben.

    PONTOSÍTANÉK: A CÉG A HAMVASZTÁST ÁLLJA INGYEN :-D
  • brueni
    #38
    ezt a gondot egy g-ruha megoldja.
  • kvp
    #39
    Ezzel a rendszerrel tobb nagy baj van:
    -ha barmi gond van, az utas nem tud kijutni a jarmubol, sot megmozdulni sem
    -hianyzik a mentoraketa, tehat barmi gond van a hajtomuvel, akkor szinte semmit sem lehet tenni
    -nincs tartalek rendszer, meg egy ejtoernyot sem kap az utas

    Ennyi erovel akar egy urruhaba bujtatott embert is raultethetnenek egy raketa tetejere, egy sima belulrol nyithato atlatszo legterelo burkolattal es egy ejtoernyovel. A palya tetejen pedig egyszeruen leurgana a raketarol. Sokkal biztonsagosabb megoldas, mert barmi gond van, az utas csak leugrik es leszall a hatan levo ernyovel. Arrol nem beszelve, hogy az ur hatarat elerve meg is tudna mozdulni, hiszen nem lenne egy szuk csobe zarva.

    ps: A g terheles a cikk szerint 20 masodpercre 3g, ami nem annyira jelentos, hogy egy atlag ember rosszul lehessen tole. Kb. ennyi eri a space ship one rendszeru urrepulok civil utasait is.
  • Manbeast
    #40
    Ez pont úgy néz ki mint az idő uraiból a mentőkapszula!
  • Kara kán
    #41
    gagyi