11323
xfaktor-1024x512.jpg
  • Dean Winchester
    #1

    Magyarországra érkezett Anglia legsikeresebb énekes-tehetségkutató műsora, az X-faktor! Elözönlötték a válogatók helyszínét az önjelölt énekesek, akik ezúttal - a műsor eredeti szabálykönyvének megfelelően - különböző kategóriákban méretik majd meg tudásukat.
    Az X-Faktor nem más, mint az a bizonyos megmagyarázhatatlan plusz, amitől valaki több, jobb, ismertebb és elismertebb lesz, mint mások. A sztárrá válás lehetősége tehát mindenki számára adott. A show legfőbb célja, hogy kivételes tehetségű énekeseket találjon, de emellett a külső megjelenés, a személyiség, a színpadi jelenlét és a tánctudás is fontos szerepet kap adásról adásra.

    1. műsor -
    2010.08.28 - 19:30 - RTL KLUB - válogatás


    Műsorvezetők:
    Sebestyén Balázs és Ördög Nóra

    Mentorok.:
    Geszti Péter
    Geszti mind zenei alkotásaival, mind szinkronszerepeivel a hazai zenei élet meghatározó alakjává vált az elmúlt évek során. Első emlékezetes alakításai Mézga Aladár és Lúdas Matyi szinkronhangjai voltak, a mai gyerekek pedig a Jégkorszak-trilógia Sidjeként és a 2005-ben készült Pál utcai fiúk filmfeldolgozás mesélőjeként ismerhették meg a hangját. Az ötödik elem rajongók is szívükbe zárták nagyszerű alakítását mint Ruby Rhod, azaz Chris Trucker magyar hangja.

    Nagy Feró
    Nagy Feró született mentor, hiszen a Beatricén kívül a Bikini, a Pokolgép, a Moby Dick, a Kispál és a Borz és még sok más zenekar indulásánál is segédkezett.

    „Mivel én egész életemben foglalkoztam fiatal zenekarokkal, sőt szövegeket írtam nekik, úgy gondoltam, hogy ezt annyira szeretem csinálni, annyira jó, amikor egy nagyon tehetséges embernek mondasz valamit, és attól jobb lesz, mint te!”
    – mondta Feró.


    Ifj. Malek Miklós
    A zenészcsaládból származó ifj. Malek Miklós már 12 éves korában elkezdett zenét szerezni olyan, a Magyar Televízióban futó műsorokhoz, amelyekben gyermekszínészként szerepelt. Abban az időben, amikor a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és az akadémia padjait koptatta, sokat dolgozott az iskola falain kívül is mint énekes, hangszerelő, hangmérnök, színházi zongorista, zenei producer. Malek Miklós és Toldy Mária gyermekeként Miklós nemcsak a Konzervatóriumot, a Zeneakadémiát is elvégezte.

    Keresztes Illdikó
    Keresztes Ildikó énekesnő, színművésznő. Gyerekként családjával települt át Erdélyből Magyarországra. A Kormorán és a Rózsaszín Bombázók együttes tagja volt, majd vokalista volt az Edda Művekben és a Bikiniben. A kilencvenes évek elején játszott az István, a király és a Mindhalálig Beatles című színpadi művekben. A dupla eMeRTon-díjas művész, 1995-től a soproni Petőfi Színház színésze, 2006-tól örökös tagja. Első szólóalbuma 1999-ben jelent meg, legutóbbi idén, Csak játszom címmel.

    Hivatalos weboldal
  • Dean Winchester
    #2
    keresőt megtoltam ,de nem dobott ki semmit :S
    pedig sokféleképpen beírtam, mind1 ha van akkor vki linkelje azonnal ha nincs hallgaltassék el örökre :DDD
  • Tyler1
    #3
    van :)
  • Armagedown
    #4
    de az a fórum az angol változat fóruma :)
  • Dean Winchester
    #5
    nincs :D az a britről szól, no meg az idén is lesz :D
    szóval most akkor egy topicba megy a brit dumálása meg a magyaré?
    egyébként fasza a kereső mert direkt beírtam csak simán X-et is és nem dobta ki!
    X-Faktor- erre se adott ki semmit! (fejleszteni kéne,hogy betüre is dobja ki teszem fel az összes x betűs topicot :)
    mind1.

    pl. utolsó előtti 3. hsz
    "Ma este 8-kor X-Faktor UK"

    szóval az kajakra az angolról szól :)
    mind1 egyezünk ki egy olyanban,hogy van is meg nincs is :D
  • Tyler1
    #6
    modik kiveszik az "(uk)"-t és kész :D
  • kovi04
    #7
    Az az eredeti brit változat topikja. Jobb, ha két változatot külön "vitatjuk" meg.
  • Dean Winchester
    #8
    "szóval most akkor egy topicba megy a brit dumálása meg a magyaré?"

    hu ezaz ádám de jól adta elő, de ez a Johny meg elég szar volt ,viszont Samantha Kurtis aránylag elment, de messze nem éri el Lakatos Pista teljesítményét? :DDD
  • Tyler1
    #9
    mert aztán az angol olyan sokan kísérik itt figyelemmel :D
    de nekem mind1 h 2 topik van, csak sztem 1-ben praktikusabb :)

    hajrá Balázs :DD
  • Dean Winchester
    #10
    xDd jah... én várom, kivi vok mennyivel lesz jobb mint a megasztár (itt ma a tetőpont az volt,hogy a börtöntöltelék továbbmegy illetve egy olyan rapper akiből kb 200 millió van az országban) mind1 ez már más téma :D
    szóval kivi leszek az első előadásra, abban reménykedem,hogy itt is lesz legalább 2-3 olyan tehetséges énekes mint a külföldi tehetségkutatókban hallhatunk!
  • Doomista
    #11
  • MerlinW
    #12
    Sokan, hidd el. Egyrészt mert fenomenális, másrészt mert ugyanúgy tölthető, mint minden sorozat:) Én is szívesebben nézem az angol X-et, Talent-et vagy az amcsi Idol/Talent-et mint a Megasztárt vagy Csillagot. Fényévek vannak a köztük:)

    Van egy olyan érzésem, hogy liszensz ide vagy oda, ezt is elcsesszük. Első körben elég a zsűrire nézni...:) Malek Miki az egyetlen aki érdemileg is hozzá tud majd szólni. Persze majd meglátjuk.
  • Dean Winchester
    #13
    Malek Miki az a Malek Andrea testvére ugye?(egyébként én eddig nem is hallottam róla)
  • MerlinW
    #14
    Igen. Azért nem hallani róla, mert USA-ban hegeszt platinalemezeket Shakirával, Anastaciával, JLO-val és társaival:) Ezért írtam, hogy neki van némi tapasztalata azzal kapcsolatban mit lehet eladni és mit nem.

    Remélhetőleg a nyertest is ő veszi a kezei közé, nem megint az 50 évvel lemaradt Presser és barátai:) (persze minden tiszteletem az övé, de már nem aktuális amit csinál) Mert amit műveltek a Megasztár győztesekkel az botrány.
  • Wolfsnack
    #15
    telenyomták az egész országot a gagyi plakátjaikkal,
    ráadásul én azt hittem maxfaktor szempillaspirált reklámozza Nagy Feró
    furcsáltam is, bár a mai világban...
  • Tyler1
    #16
    bazki most nézem a "mentorokat"(wtf), Nagy Feró, Geszti Péter xD oké van közük a zenéhez, de azért választhattak volna olyanokat is akik meg is tudják hallani a jó hangot. Még jóhogy nem Majkát és Csocseszt kérték fel...
  • Ability
    #17
    Azért egy fokkal még mindig jobb mint Fridi és bandája.
  • Tyler1
    #18
    azoknál mindenképpen. bár ott presszer és mester azért képviseli a műfajt, kérdés h a másik kettő mit.
  • Ironman2
    #19
    Nagy Feró nem kellett volna
  • MerlinW
    #20
    Ő lesz a paraszt-faktor:)
  • Ironman2
    #21
  • Ironman2
    #22
    Élő adásban milyen beszólásai lesznek majd? Rosszabb lesz mint a Friderikusz
  • Ironman2
    #23
    Főleg ha elötte még behajt egy-két pohárral:DDD
  • NessieGraf
    #24
    Nem azért a rezes bagolyért, de elég szerényes keret ilyen mentorokkal nyomulni. Egyik arc nagyobb gáz, mint a másik. Komolyan nem értem, hogyan vagytok képesek arra, hogy még 2010-ben is csukott szemmel és füllel sétáljatok el a zene mellett abban a meggyőződésben, hogy akár csak halvány elképzelésetek van a hazai zenei életről, annak elismert egyéniségeiről.

    Geszti Péter remek szinkronhang - ennyit tud. Nagy Feró egész életében nem alkotott egyénit, a mosdatlanságából eredő bűzét meg remélem nem tanulják el tőle (mielőtt leszólsz, a Magyar Rádió liftjéből szálltam ki a szaga miatt). ifj. Malek Miklós tudásilag rendben, másképp nem ismerem. Keresztes Ildikó nem zenész, színész.
  • Tinman #25
    Geszti Peti mint mentor... muhahahahaha.
    Ötletgazdaként 10/10, de mint énekes kb. a bikicsunáj szint alatt valahol...
  • Andr0
    #26
    a témához annyit hogy a magyarok megint copy-znak ahogy mindig a Brit pedig tényleg tegnap kezdődött a 7. "évad"

    P.S: na ezért nem nézek én TV-t, mert mindenhol csak vagy szappanoperát vagy copy-t esetleg 2-3 éves sorozatot látok :D
  • Gurren
    #27
    kapcsolj az értelmesebb csatornákra.
  • Ironman2
    #28
    Megasztár le fogja nyomni simán.Akárhogy is van,nagyon sokan szeretik azt a műsort
  • N o N a m e
    #29
    én ebben nem vagyok olyan biztos
  • NessieGraf
    #30
    Mire gondolsz?
  • Ironman2
    #31
    XXX
  • Ability
    #32
    A Megasztár utolsó szériáinak mindegyike bukás volt. Az RTL hasonló műsorai pedig mind siker. Eddig is verte a TV2-t, szerinted egy hivatalos X-Faktorral nem tudná?
  • NessieGraf
    #33
    A Megasztárhoz kicsit. Amúgy szerintem egyik kutya, másik eb.
  • N o N a m e
    #34
    Láttátok a TV2 Sherlock Holmes/Megasztár reklámját? Keményen visszavág az X Faktor-nak.
    Valahogy úgy van, hogy Sherlock Holmes mondja, egy könyvtárban vagy miben, hogy "Egy X jelöli a helyet" erre kitörlik az X-et és helyére berajzolják a Megasztár csillagot és mondja a bemondó hogy "Csillag jelzi a helyet", meg aztán a reklám során több helyen is át van húzva az X, és mellé van rajzolva a Megasztár csillag..
  • Gurren
    #35
    amik szerintem említésre méltóak:

    Animal Planet, AXN, Comedy Central, Discovery összes, National Geographic, History, Viasat Explorer és History

    de a Viasat3-on is megy 1-2 jobb műsor
  • MerlinW
    #36
    "Nagy Feró egész életében nem alkotott egyénit"

    Beatrice
  • bosco05 #37
    Azért Geszti azon kívül , hogy jó szinkronhang kicsit többet is letett az asztalra. Megmutatta, hogy első osztályú szövegíró és énekesként is remekelt nem egy zenekarban. Nagy Feró meg elindított itthon egy mozgalmat és itt elég annyit mondani, hogy Beatrice. Te biztos alkottál valami maradandót, beszámolhatnál nekünk róla :)
  • NessieGraf
    #38
    Volt szerencsém a Ricét a kezdetektől nyomon követni. Kb. olyan volt, mint manapság Lagzi Lajcsi és társai. Egy csomó feldolgozás. Aztán semmi újdonság.

    #35 Úgy látom hasonló az ízlésünk :)
  • NessieGraf
    #39
    Azt gondolom, nem vagyok közszereplő. De attól még van véleményem.
  • Sir Quno Jedi
    #40
    Akor már nekem is van véleményem:

    EZ, meg a megaszar és a csiga vajúdik a műsorok legalja...LENNE, ha nem lenne győzike. (csak filmet ne kelljen venni, mer a pízbe kerül és nem lehet emeltdíjas SMS-ben szavazni/csetelni az agyhalott barmoknak közben)

    Ennyi, kapcsojjaki kérem!