12
  • vttomi
    #1
    még szerencse hogy az érintőképernyő további használatával eltűnnek a nyomok másodpercek alatt
  • NullZ3r0
    #2
    Hát igen, aki mást se csinál a telefonjával, csak a kódot pötyögi be állandóan, azoknál kiválóan működik.
  • bippo
    #3
    Mik azok a csíkok? Én 2 gomb között felemelem az ujjam. Meg mosom a kezem is:)
  • Exen
    #4
    Ez is egy jó nagy kamu, már elnézést, még bank automatáknál oké ha rögtön utánunk jön valaki, de ahhoz még a bankkártyaadatainkra is szükség lenne, plusz ott van egy kamera is.

    A telefonunkat csak úgy nem adjuk oda senkinek fényképzésre, pláne nem rögtön kódok begépelése után. ahogy vttomi is mondta, a többi érintésnél úgyis eltűnik.

    Jah és nem "HTC Nexus 1", hanem "Google Nexus One" !!! Oké, a HTC gyártja, de attól még Google márkanév alatt fut és a One oké hogy egy, de attól még nem írjuk számmal... ááá
  • Exen
    #5
    Köszönöm szépen a javítást!
  • ramolito
    #6
    ennek a kodbeutésnek van egy egyszeru kivédése, kell csinálni egy random keypadot ami mindig más sorrendbe adja be a számokat így hiába fotozzák le hogy hol nyomtad meg és milyen sorrendben a képernyot ha a képernyon mindig máshol lesznek a gombok akkor egyszeruen már lehetetlen kitalálni a kombinációt foleg rovid ido alatt
  • caprocorno
    #7
    Ez egy vicc:) teljesen életszerütlen. Megpróbáltam most így nyomkodni a gombokat, hogy csíkot húzzak az ujjammal, nekem nem megy. Teljesen idegen ez a mozdulatsor-kivitelezés. Próbáljátok ki, érdekelne, hogy valakinek természetesnek tűnik-e a dolog. Arról ugye nem beszélve, hogy ez az egész csak egy előre gondosan letisztított kijelzőm látszik, csak közvetlenül a számsor beütése után. Azt hiszem ettől a biztonsági réstől mostanában nem kell tartani. Ám a kutatók biztosan profitáltak ebből a fontos tanulmányból:)
  • gosub
    #8
    Ebből is látszik mennyivel jobb az iPhone az Androidnál! :)
  • Tetsuo
    #9
    Milyen kodrol van szo, amugy? En nem is hasznalok semmilyen kodot.. :S
  • FefeeX
    #10
    Szerintem itt nem a kódról, hanem a billentyűzárról van szó, ugyanis az olyan android alatt, hogy nem egy csíkban kell húzogatni, hanem beállítható egy minta... arról nem emeled fel a kezed, és aki nem ismeri nem fogja használni a telefont...
    Kíváncsi lennék azért az eredeti cikkre, mert ez a magyar verzió több sebből vérzik, nyilván mert az írónak fogalma sincs a dolgokról.
  • Ulkesh
    #11
    Erről van szó: http://www.youtube.com/watch?v=JGCIlAwrpvI

    Ha elég nagy a minta akkor bevitel után még sokáig leolvasható.
  • laCCes
    #12
    Az én érintőképernyős telefonomon van valami bevonat, gondolom a karcolódások ellen. Ehhez nem kell még lefényképezni sem, mert ha megdöntöd egy kicsit a fényben látszik még a tökéletes újlenyomat is :) Viszont egy mozdulattal eltüntethető és rajzolhatsz rá valami újat zsírból! :) Szóval szerintem is hülyeség, de irigylem azokat akik ilyen kutatásokért pénzt kapnak.