111
  • coolbboy83
    #1
    Az egyik legfontosabb, hogy ne egy alacsony üzemidejű műanyag, gombokkal teli buflák szart gyártsanak, mit ami éppen a kezében van a képen.......
  • Kambo
    #2
    szerintem túl sok helyen hype-olják túl ezt az egész tabletPC mizériát, fele, de inkább tizedannyi embert sem érdekel a tabletPC mint olyan, az emberek simán elvannak a hagyományos notebook és netbook modellekkel, vígan, főleg amíg pl. egy netbook 60ezer Ft környékén megkapható , az Apple iPad áránál (260.000Ft) 4x-5x olcsóbb (!!!) áron.
  • Kambo
    #3
    Arról már nem is beszélve hogy az iPadnek pl. még ezért az iszonyatosan húzós árért is cserébe milyen bődületesen nagy hiányosságai vannak, a Flash és ezzel gyakorlatilag a fél internet, jútyúb stb. teljes hiánya... és a taszkok számának limitálása...
  • Narxis
    #4
    1. Mégis viszik az emberek mint a cukrot. Nem érdekel, hogy miért és, hogy mennyire hülyék blablabla. A lényeg a profit.

    2. Az Apple termékei mindig is túl voltak árazva, ettől még lehet olcsó tábla-PC-t alkotni.

    "kedves" BigCigi
  • NEXUS6
    #5
    Hát ja 100 körül már kapsz egy multitácsos, érintőképernyős netbookot.
  • NEXUS6
    #6
    Ahhoz, hogy a M$ sikeres legyen a táblapécéjével csak egy olyan dolgot kéne jól megcsinálni végre, amiből mondjuk ő adja el a legtöbbet a világon.

    AZ OS-re gondolok!
  • sanyicks
    #7
    De nem értem a multitács konkrétan mire jó? Amikor bejött ez gondoltam fúdejó, de aztán rájöttem, hogy kb játékokon másra nem nagyon van értelme, nem is lehet érezni semmilyen korlátot single touchnál a játékon kívül.
  • strogg
    #8
    ms$ tablet-en xbox játék???
    Ezt megnézném.
    És hiába vagyok linux fun, ilyen tablet-et vennék. (ahogyan xbox-ot is vettem :)
  • sanyicks
    #9
    ja de még egy dologra lehetne használni: képernyős szintetizátor billentyűzet :)
  • moikboy
    #10
    Szerintem a multitouch alatt egy ideje hallgatólagosan az ujjal való böködést (kapacitív érintőképernyő) is értik - szóval az emberek fejében: multitouch = olyan mint az iphone :)
  • vttomi
    #11
    ipad-en nem megy a youtube?
    miért ír olyan is kommentet, akinek fogalma sincs a témáról?
    http://www.youtube.com/watch?v=qzunPziHj_k
  • NEXUS6
    #12
    Azért az érintőképernyő naturalisztikusabb mint pl az egér. Aki ilyen kombinált netbúkot használ az 1 perc alatt átszokik rá, és már nem a tapipad felé fog nyúlkálni pl. leokézásnál, sőt másik monitorokat is mindíg tapizni akar önkéntelenül.

    A multitacs teknológia konkrétan, meg összetettebb műveleteknél: nagyítás forgatás ilyeneknél jön jól. 10 éve már minden érintőképernyőnek ezt kéne használni, ha bizonyos cégek le nem védik, mint saját szabadalmat, mint pl a duplaklikket, ami így nincs mobiliknál sem, mert az meg az M$ tulajdona.

    Más kérdés, hogy a multitács megvalósítása a mai napig nem ökéletes, szóval gépelésre még mindíg a billentyűzet az igazi, ha valaki azért az 1 új technikánál előrébb tart ebben a műfajban. Meg az sem utolsó, hogy a különálló billentyűzet nem takarja el használatakor a képernyő nagyrészét. Ezért jobbak szerintem az ilyen kombinált netbúkok, leptopok a sima táblagépeknél.
  • Ferrer
    #13
    Az iOS gépekben natív alkalmazás van Youtube-hoz. Ennek ellenére az iPad egy szar.
  • pixx
    #14
    Ipadon addig fog youtube menni, amíg google ki nem jön a táblájával, akkor kodeket fognak váltani, és ezzel a különbséggel el is adja a tábláját...aztán mindeni dobálhatja el az ipadet...
  • roliika
    #15
    Azért még szerencse, hogy eszükbe jutott.

    http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=p3907.m570.l1311&_nkw=android+tablet&_sacat=See-All-Categories

    Nézzétek meg, 40-50 000ért 1ghz-es procival is osztogatják a droidos tableteket.
  • willcox
    #16
    Az ilyen táblák azért nem jók, mert pillanatok alatt koszos lesz a kijelző. Érintős mobilnál könnyen lehet tisztítani, csak egy mozdulat, de táblánál már macerásabb.
  • willcox
    #17
    "Az egyediséghez hozzájárulhat az Outlook integrálása az új rendszerbe. Egy biztonságos és stabil Outlook sok felhasználó számára vonzóvá teheti az új platformot." - ha valami, akkor az outlook biztosan nem tenné vonzóbbá. Az egyik legszarabb ms program az msie-n kívül. Ezeket már csak az activesync tudja alulmúlni.
  • vasziszdasz
    #18
    Végre valaki aki egy valódi tabletpc-t tud felmutatni. Igen, az ott Steve Balmer kezében egy ThinkPad X. :)
  • Shodan
    #19
    miért is? nekem semmi bajom vele, tök jól mennek a youtubos és az xvid videók is.
    flash is azért nagyjából már használható állapotban lesz még ha nem is hivatalosan.
  • Ferrer
    #20
    Nincs olyan benne, amit ne tudna az ipod touch.
  • coolbboy83
    #21
    És akkor legalább digitálisan rá lenne írva (C.D.E.F.G.A.H.C) és nem kellene a normál klaviatúrát összefirkálni, a magukat nagy zenésznek tartó bugyuta DJ-knek, akik nem tudják melyik bill melyik hang.... :-)
  • Ulkesh
    #22
    Miért tenné? Nem hülyék, ők is pontosan tudják, hogy a flash mint olyan a végnapjait éli. Az internethasználat a mobil eszközök fele tolódik el, a flash meg nem alkalmas a mobil hardverekkel való együttműködésre. Lehet vele bohóckodni, de sok haszna nincs.
    Az, hogy miként fog változni ez az más kérdés, lehet, hogy valóban a html5 lesz a jövő, de ez lehet a Silverlight, vagy egy alapjaiban újragondolt Flash is, az viszont 100%, hogy a jelenlegi flash megoldások mobil eszközökön való erőltetése nem igazán életképes ötlet.
  • Ulkesh
    #23
    Képernyőméretben és nyers erőben előrébb van. No meg a rá írt alkalmazások tablet felhasználáshoz vannak igazítva, nem felnagyított iPhone appok vannak rá.

    Aki alapjaiban elrontott tabletet akar látni, az nézze meg a Samsung Galaxy Tabot. 7"-on 480x800-as felbontás….
  • Ulkesh
    #24
    Ezek szó szerint felnagyított PDA-k, az Android pillanatnyilag nem támogat 480x800-nál nagyobb felbontást, így 7, megy 8"-on ez eléggé nevetségessé válik, főleg, hogy egyetlen alkalmazás sincs ami tablet használatra készült volna, csak a sima mobilos alkalmazásokat nagyítják fel.
    Szánalmas kínai vackok.
  • Ulkesh
    #25
    Az iPad 429 fontról indul (kb. 145 eFt), az itthoni feketepiaci árakat nem érdemes figyelembe venni.
    Az a netbook, ami az iPad sebességével képes dolgozni, az meg még nem nagyon került még polcra :D
    (Mondom ezt úgy, hogy 1,5 év netbookozás után (Wind U100) váltottam iPadre).
  • Shodan
    #26
    de nagyobb a kijelzője. teljesen más vele netezni mint azzal. Nem is egy kategória a kettő. Nekem van mindkettő, de a touchot már jóformán csak zenére használom. Ez olyan mintha egy laptopot meg egy asztali gépet hasonlitanánk össze. Nincs benne olyan amit egy laptop ne tudna,de mégis mekkora a különbség a kettő között.
  • willcox
    #27
    Nekem is MSI Wind-em van. Nehogymár egy kategória legyen azzal a hulladék igagyival!
    Hol van webkamera az igagyidban? Hol van 160 GB az igagyidban? Hol van rendes billentyűzet az igagyidban? Hol van LAN lehetőség az igagyidban?
    Én a Wind-et DLNA szerverként tudom használni, nem kell iratyi sw, hogy bármit rámásolhassak, azt telepítek rá, amit akarok, torrentezhetek, stb.
    Hol van ettől az a fos igagyi?
    Nevetséges vagy, bértollnok! Legalább normálisan érvelhetnél, ha már fizetnek is érte!
  • Ulkesh
    #28
    Nos én netezésre, olvasásra, filnézésre, zenehallgatásra, játékra használom az iPadet és a Windet is arra használtam.

    Netezésre fényévekkel gyorsabb, a flash meg a Winden is használhatatlanul lassú volt így ez ott sem előny.

    Olvasásra össze sem lehet hasonlítani a Wind gagyi TN-Film szélesvásznú kijelzőjét egy S-IPS panellel, a dokumentumkezelés sebessége is ég és föld a két eszköz között. Egy 3-400 megás PDF-et az iPad 1 másodperc alatt megnyit, a Windnek ez másfél perc, a Mobipocket 4-500 könyvvel feltöltött könyvtárat 2-3 perc alatt tudott megnyitni Wind alatt, iBooks azonnal megnyílik.
    Az iPaden akár fullHD filmet is nézhetek, a Winden még a 720 is akadozott.

    Az iPad 10-12 órát elmegy egy töltéssel, nem melegszik és nem zajong a ventilátora, szemben a Winddel, ami jó esetben 3,5 órát megy el normál használattal, melegszik és zajos.

    --

    Egy tableten, netbookon normális ember nem torrentezik és nem akarja szervernek használni.

    --

    Nevetséges meg maximum te vagy, mert fingod sincs, hogy mire való egy tablet, csak nyomod az ostobaságaidat.
  • sanyicks
    #29
    Te hülye vagy fiam megint :D anno a 14"-os monitorok is 1024-et tudtak, és hát nagyon bőven elég volt. Ez meg 7" meg 8" oda még a 800x480 is sok.
    Persze epenis növelőnek biztos jó hogy 224323x64545 felbontás.

    "hogy egyetlen alkalmazás sincs ami tablet használatra készült volna, csak a sima mobilos alkalmazásokat nagyítják fel."

    Talán mert nincs különbség a használatban, csak az képernyőméretben (ami skálázódik, az elemek növekednek). Pont mint az ipadnál...
    ipad szánalmas kínai vacak pl.
  • Ulkesh
    #30
    "Pont mint az ipadnál…"

    Szerintem te még nem láttál sem iPadet, sem rá készült alkalmazást, ha ilyen ostobaságot írsz.

    A többi még ennél is nagyobb butaság.
  • sanyicks
    #31
    nagy balfasz lehetsz ha még az előre beállított dolgokat sem vagy képes használni...
    ugyanis nekem van egy 1 ghz-s kukázott celeroncs, 384 mega sdrammal, meg gf2mx400-al, még azon is szépen megy a flash, nem hogy egy sokkal fejlettebb atom procin.
    "Olvasásra össze sem lehet hasonlítani a Wind gagyi TN-Film szélesvásznú kijelzőjét egy S-IPS panellel," így van, csak mondod hogy fúú az ips de jó mert azt mondták... jó is, grafikusoknak ott még látszik is a különbség, egy szaros tablet foson max a vérfanboy agyadban látszik a különbség, mert sj megmondta hogy az jobb...

    "Egy 3-400 megás PDF-et az iPad 1 másodperc alatt megnyit, a Windnek ez másfél perc, a Mobipocket 4-500 könyvvel feltöltött könyvtárat 2-3 perc alatt tudott megnyitni Wind alatt, iBooks azonnal megnyílik."

    Ezt már elsütötted egyszer, ott is rácáfoltak ;)

    "Az iPaden akár fullHD filmet is nézhetek, a Winden még a 720 is akadozott."

    mondom hogy béna vagy, bár nem tudom hogy tudod ezt is elrontani, ugyanis nehéz.
    nyugodtan nézegess fullhd filmeket a fospadeden, főleg az 1024*768-as felbontású kijelzőn, biztos faszán néz ki...

    "Egy tableten, netbookon normális ember nem torrentezik" aha te vagy a "normális ember" mi?

    Azt mi a faszért nem torrentezik? De jó hogy te megmondod mit szabad csinálni egy tablettel, vagyis közvetíted sj igéjét :)

    Apropó 1024*768 felbontás 10"-en hasonló kép/felbontás arány mint a kínaiaknál, tehát "Szánalmas kínai vackok."
  • sanyicks
    #32
    butaság a faszod :)

    attól hogy te szar apple programokat láttál csak ahol a szerencsétlen hülye apple fejlesztők képtelenek felbontás relatív/egymáshoz relatív poziciójú és méretű képernyőelemeket alkalmazni (ami a normális gui programozás alapja), attól még nem butaság ;)
    képzeld pc-nél már megy ez jó ideje, azért mennek a rendes programok teljesen jól 800x600-on mint ahogy 1980x1080-on is.
  • Ulkesh
    #33
    Balfaszka te vagy, ha azt gondolod, hogy a flash csak a procitól megy :D
    Mindenesetre próbálkozz 480p-nél nagyobb flash videó lejátszásával Winden, jó diavetítést.

    " így van, csak mondod hogy fúú az ips de jó mert azt mondták… "

    Te totál sötét vagy :D
    Forgasd el a notebookot oldalra, ha egy A4-es oldalt egyben szeretnél olvasni, ja az már nem lenne olyan jó, mert egyrészt rohadt kényelmetlen, másrészt nem annyira olvasható a kép akkor már.
    Egy tabletet az ember szabadon forgathat, nem kell arra figyelnie, hogy melyik szögből mennyre olvasható, vagy sem a tartalom.

    "Ezt már elsütötted egyszer, ott is rácáfoltak ;)"

    Olvass vissza, nem cáfolt meg senki, csupán csalt a gyerek, mikor ez kiderült, többet nem is szólt a témához.

    "Azt mi a faszért nem torrentezik? De jó hogy te megmondod mit szabad csinálni egy tablettel"

    Gondolom apád Suzukijával mész szántani is, mert hát mit mondják meg neked, hogy mi mire való. :D

    "Apropó 1024*768 felbontás 10"-en hasonló kép/felbontás arány mint a kínaiaknál"

    Ennek fuss neki még egyszer, ha nem megy, akkor kérj meg valakit, aki látott már ilyet, vagy matekból nem húzták meg, mint téged.
  • Ulkesh
    #34
    Mint mondtam te még életedben nem láttál még iPadet :D

    Pl.:

    GoodReader iPhone-on:

    http://www.youtube.com/watch?v=1cxRRuvKpEI&feature=related

    Ugyanaz iPaden:

    http://www.youtube.com/watch?v=voSum1Kvg68

    Az alkalmazás ugyanaz, de teljesen más a felhasználói felület, nem széthúzzák, mint a szart, hanem ésszerűen kihasználják a nagyobb felbontást és fizikai méretet.
  • Ferrer
    #35
    Ilyen fasságok helyett inkább egy laptop fele annyiért. Azokra nem csak wifin / ituneson keresztül lehet doksit másolni, és nem kell alkalmazásonként külön átmásolni :D Visszafelé haladunk.
  • Ferrer
    #36
    ""Azt mi a faszért nem torrentezik? De jó hogy te megmondod mit szabad csinálni egy tablettel"

    Gondolom apád Suzukijával mész szántani is, mert hát mit mondják meg neked, hogy mi mire való. :D"

    Ilyen hülye cáfolatot még én se láttam, gratu
  • pixx
    #37
    Ja de olyan géppel se találkoztam, ami veri a pda-m sebességét...
    Ez kb. olyan mintha egy zseb órát akarnál összehasonlítani, egy számológéppel...
    Bár az Ipadnak, és ennek a tabletnek nincs semmi gyakorlati haszna, én szerintem, de az ipad mizéria lejjebb is hagyott...a varázs elmúlt...

    Nem azt mondtam, hogy a youtube kiveszi a html5, és csak flash lesz helyette, de ha nem tudnak elérni áttörést a tablettekkel eladásokban, akkor a google piszkos eszközökhöz fog nyúlni, ahogy már a netet is két felé akarják szedni...mivel a tube az övék azt tesznek, amit akarnak. Ha kell kitiltják a kódeket, és lesz helyette más. Az ipadesek, meg tubeoznak, hanem google táblát vesznek...
  • pixx
    #38
    Azért a full hd film erős lenne, mivel 720p, az meg messze van még az 1080p-től...de ne szólj senkinek...
    Hd filmet meg lcd, vagy led tv-n kell nézni házimozival, nem monohangszórón 8"-os kijelzőn...
  • Justil
    #39
    A vicc az, hogy ha melópityu holnaptól azt mondaná, hogy szutyukival kell szántani, akkor Ulkesh te lennél az elsők közt, akik boldogan dalolva mennének ki a mezőre a fent nevezett gépjárművel...szántani.
  • Ulkesh
    #40
    A FullHD általában 1080p-t jelent, ami még a 3GS-nek sem okoz különösebb problémát lejátszani, nemhogy a sokkal erősebb iPadnek, vagy i4-nek.

    Tölts át egy 1080p-s videót az yxflash player alá és csodálkozz, gond nélkül le fogja játszani.