36
  • PunkZoli
    #1
    nekem is volt/van wave-em, mikor újdonságnak számított, és semmi extra nem volt benne amit egy fórum ne tudott volna
    zárt fórum mindenkinek, na bumm, fél óra után rá lehetett erre jönni, hogy nem lesz hosszú életű
  • luthor112
    #2
    a fórumok nem kezelik az e-mailjeidet, nem fordítanak helyetted, nem mutatják valós időben, amit írsz és nem csak a saját ismerőseidet látod ott, hanem elég sok embert. A Wave azért nem annyira fórum...
  • Gascan #3
    Volt már olyan google termék amit sikerült eladniuk a keresőn kívül? úgy látom Google nagyon nem tud hova lépni...
  • hdo
    #4
    Nem is baj, ha kezdi elveszíteni a nagytestvér státuszát.
  • Seth
    #5
    Na majd microsoft vagy apple megcsinálja a saját verzióját és bumm, forradalom
  • Mardel
    #6
    Hehe sejthető volt hogy ez lesz. Mikor a wave elindult pár embernek msnen mondogattam. Aztán senki nem érdeklődött utána túlságosan, feleslegesnek tartották így én sem használtam semmire kb. fél éve léptem be utoljára. :D
  • Gurren
    #7
    Gmail, Chrome, Google Maps, Google Earth

    nem tudom ismerősek-e.
  • opeca
    #8
    Én már az elejétől kezdve mondtam, hogy ez ennyi...
    Egy doboz cigiért még a google-nak is elárultam volna, hogy ebbe ne feccőljenek, felesleges...

    A probléma akkor szokott kezdődni, amikor pár buta ember azt hiszi, hogy bevált, nagyon széles tömegek által használt szolgáltatást kiválthatnak, egy amúgy bonyolultabb, de részbeni funckiókban megegyező valamivel.

    A Wave túl összetett, túl átláthatatlan és legfőképpen túl "beképzelt" volt...
  • opeca
    #9
    +Android és ennyi kb.
  • opeca
    #10
    De a gmail is csak azért, mert ezek a droidok céges levelezésre használják xD
  • passatgt
    #11
    Adsense, Analytics, Blogger, Youtube, Google Docs, stb...
  • opeca
    #12
    A youtube nem a google találmánya, csak megvette...
    Adsense az mi? Egy sima reklámfelület...
    Analitycs, kieg. a google keresőhöz. Alap

    Blogger, hát gondolom valami blogmotor, nem nagy találmány.
    Google Docs, na az meg kuka...
  • Gascan #13
    kereskedelmi értelemben eladni mester!
  • slickboy
    #14
    Ott baszták el, hogy meghívásos alapon működött. Manapság már ezzel nem lehet elérni azt, hogy "kiváltságosnak" érezze magát az ember, hogy ezt vagy azt használhat birtokolhat. A Google bejelentett valami újat? Hol lehet kipróbálni? Jaa, hogy szerezzek meghívót? Hagyjuk a francba...
  • NEXUS6
    #15
    Ezexerint nem minden arany ami gúgli.
  • NEXUS6
    #16
    OFF
    Harmincéves verseny ért véget a napokban, megtalálták azt a legkisebb számot, ahány lépésből bármelyik Rubik-kockát ki lehet rakni. Matematikaprofesszorok dolgoztak az ügyön és a Google számítógépparkját használták. A legkisebb szám a 20.

    Akárhogyan keverjük össze a Rubik-kockát, az ki lehet rakni legfeljebb húsz lépésből. Egy nemzetközi kutatócsoport legalábbis erre a megállapításra jutott, a húszas számot pedig elnevezték Isten számának.
    Index

    Szal erre kellett a géppark, meg a fejlesztés!?
  • TreDoR
    #17
    Azért a Waveből kiemelt fordító jól jön orosz oldalaknál
  • Dynamic
    #18
    "a fórumok nem kezelik az e-mailjeidet, nem fordítanak helyetted, nem mutatják valós időben, amit írsz"

    Hurrá, azért valaki elmagyarázhatná, hogy mi a jó abban, hogy valós időben látják, amint éppen pötyögök. Erre a kezdetek óta nem bírok rájönni, mégis olyan forradalmi fícsörként volt beállítva, mintha az örök fiatalság elixírjét fedezték volna fel.
  • Sir Quno Jedi
    #19
    Pooontosan! Manapság már a demókhoz/próbajátékokhoz is megívó, meg kulcs, meg anyámkínja kell. Hova fajul ez a világ így?! A legjobb antireklám, mivel élből elutasít épeszű ember minden zárt "újdonságot".
  • NEXUS6
    #20
    Mert látják, hogy csak minden 3. leütésre találod el azt a betűt, amit akarsz. Mindenki erre vágyik nem!?
  • passatgt
    #21
    nem az volt a kérdés, hogy mit talált fel, hanem hogy mi sikeres
    mellékesen fogalmad nincs mi az az Adsense és az Analytics, és igen valószínű, hogy a több tízmillió user szerint is kuka a docs
  • Mardel
    #22
    Nem mellesleg meg az icq vagy valamelyik hasonló már tudott ilyet, szóval ez sem forradalmi.
  • endrev
    #23
    A Google Docs nagyon nem kuka, amikor össze kell dolgozni több embernek. ;)
  • opeca
    #24
    A Youtube már akkor bomba siker volt, amikor a google-nek még köze nem volt hozzá.

    Aztán, hogy volt pénze, és megvette, hát attól az én szemembe nem fog nőni az biztos.

    "mellékesen fogalmad nincs mi az az Adsense és az Analytics"

    Ne aggódj, tudom miről beszélek, mindkettő a keresőre alapozott szolgáltatás. A Google a leggagyibb cég lenne a világon ha a keresőjére nem alapozna egy két segédprogramot.

    Ezek nem önálló termékek.

    "A Google Docs nagyon nem kuka, amikor össze kell dolgozni több embernek. ;)"

    Minek kéne összedolgozni9 több embernek, mondjuk egy word doksi írásánál?

    Egyetlen egy életszerű példát mondj aminek valóban komoly haszna van és elfogadom...
  • opeca
    #25
    Ja és ehhez a cikkhez még idevehetnénk a Buzz-t is...
    Az is akkora bukás volt, hogy még a részvények is beleroppantak.
  • Narxis
    #26
    Nincs értelme mondani mert egy kis anti-google huszár vagy 0 IQ-val.
  • balee66
    #27
    A google meg pont leszarja, hogy a te szemedben mivel nő, vagy mivel nem. Neki a népszerűség, valamint a profit a fontos - rajtad kívül sok millió ember szemében igenis népszerű a google.
  • sanyicks
    #28
    meg amúgy sem...
  • lpmaskmancick
    #29
    Volt ilyen?
  • slickboy
    #30
    A marketingesek észrevehetnék, hogyha ekkora csinnadrattával jelentenek be valamit (2 órás prezentáció, meg médiakörítés), azzal felcsigázzák az érdeklődést, de ha legfeljebb azonnal nem képesek ezt kielégíteni (mert ugye ezt az 'instant', 'azonnal', 'easier, fatser than ever' hozzáállást már belesulykolták az emberekbe), akkor hamar visszájára sülhet el a dolog. Ez csak az Apple-nek megy, a Google-nak még nem. :D
  • Justil
    #31
    "Egyetlen egy életszerű példát mondj aminek valóban komoly haszna van és elfogadom..."

    zomfg.
  • Sundance
    #32
    "Minek kéne összedolgozni9 több embernek, mondjuk egy word doksi írásánál?

    Egyetlen egy életszerű példát mondj aminek valóban komoly haszna van és elfogadom..."

    Wáááááááááááááááááááááááááááááá, jesszusom :D :D :D :D
    Gratulálok, hát lehet hogy az óvodában nincs ilyenre szükség, de majd ha dolgozol valahol, akkor meg fogsz lepődni :D :D
  • Kerub
    #33
    R.I.P. Wave

    Én nagyon hasznosnak találtam a Wavet. Sajnos a kezelőfelület nem a web2ős igényeket szolgálta ki (értsd: egy gombot kell nyomogatni h mindent elintézz) így várható volt hogy ez lesz. Szerintem a google kommunikációja is rossz volt mert az email leváltásáról beszéltek ahelyett hogy a közös munkát segítő előnyeiről beszéltek volna.
    Nekem nagyon fog hiányozni, és eddig is baromira sajnáltam, hogy az ismerőseim nem használták így én sem tudtam megfelelően feltérképezni mert ez nem egy single game.

    Kevés olyant újdonság volt az utóbbi években amit annyira hasznosnak találtam mint a Wavet, így nagyon remélem h ha nem is a googli által de valaki kihoz egy ehhez hasonló, de casualoknak is használható verziót.
  • Gerygrey
    #34
    Volt már olyan google termék amit sikerült eladniuk a keresőn kívül?

    Ezt komolyan kérdezed?

    Csak azok, amelyeket napi-heti rendszerességgel használok: GMail, Google Maps/Earth, Google Docs, Calendar, Talk... Ezeket persze a szó szoros értelmében nem "eladja" a Google, mert ingyen vannak, de ingyenes szolgáltatások között nem találsz olyan alternatívát, ami a Google megoldásainak színvonalát akár csak megközelíti.

    Persze, külön-külön lehet hogy van jobb levelező mint a Gmail (bár ezt kétlem), jobb naptár mint a Google Calendar, és jobb

    És a végére hagytam a legnagyobb durranást, amit viszont ténylegesen is sikerült eladniuk: Android. :)
  • Gerygrey
    #35
    hova lett a mondat vége???

    tehát lehet, hogy van jobb naptár mint a Google Calendar, és jobb online dokumentumkezelő mint a Google Docs, de így egyben csak a Google tálalja. Amióta Androidos telefonom van, még jobban kézreállnak a Google szolgáltatásai.
  • tojassl0l
    #36
    http://koponyeg.hu/jatek/kfr56224