24
  • jaspercry
    #1
    ja persze..."eredet"
    ÁLMODTAM MÁR ILYET,CSAK SZÍNESBE
  • brueni
    #2
    hogy idézzek valakit "kurrvajó kis mozi volt bazzeg". tipikusan az a film, amit utána egyből megnéztem volna mégegyszer, hogy a csomó feszegetett kérdésre menet közben válaszokat keressek. sok nyitott pont maradt bennen, amiket még le kell zárni, szóval 1*-2* biztos meg fogom még nézni. jó volt a szereplőgárda is, ütős kis film lett, frankó látványelemekkel alátámasztva.
    bízom benne, hogy lesz második rész...
  • winnie
    #3
    milyen az a csomó kérdés?
  • brueni
    #4
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    pl egy: az álomban ahhoz hopgy még egy szintet lejjebb menjenek, kellett ismét egy táska amit magukra csatoltak (apropó, hova csatolták? vénába, idegrendszerbe?) a 3. szinten kitalálták, hogy még lejjebb mennek, véletlenül volt még egy táskájuk?, vagy ha a nyugtató nem hat az egyensúlyszervre, akkor nem mindegy, melyik szinten vannak? ha zuhannak fel kellene ébredni a 3 szintről is? szóval lehet, hogy benne vannak a válaszok a filmben, csak nem figyeltem eléggé, mert lekötött az élmény.

  • jaspercry
    #5
    Nekem a filmeknél látvány az nem minden,persze mit várok egy "halivudi" filmtől, ebben a filmben az alapsztori (már a forgatokönyv ) valószínüsíthetem nagyon jóra sikeredet,némely része elcsépeltnek tünik,értelmetlen commandós dolgok látványelemként beletéve,a szerelmi szál ...mm
    persze "de caprio" filmből miért hiányozna.
    fogalmak kicsit számomra zavarosak.
    Az Álmodó és az álmodott viszonyai? Miért rontanak rá?
    Az álmokat nem lehet befolyásolni(helyszin,városok,képzelet) csak a történet lefolyását,de hibák lesznek mindig...
    folytasam valakit érdekel?
  • Laslow
    #6
    "Tényleg ilyen jó az Eredet?" - Nem.

    Látványos, pörgős, és ami meglepő, még okos film is, úgy megvalósítva, hogy a néző nem veszíti el a fonalat akkor sem, amikor már nagyon magas szintű az absztrakció. Szóval csupa jót tudok róla írni, mert ez egy jó film. De: az, hogy "ilyen jó", azt jelenti, hogy ennél a kategóriánál (=jó film) ez jobb, kimagaslik ebből a kategóriából. Hát nem. Jó film, amit érdemes megnézni, de nem kimagaslóan jó, messze nem az a kategória, amit elő lehet venni egy a legjobb filmekről szóló beszélgetésnél.

    Szóval jó film (ezt már önmagában kevésre lehet elmondani), de nem kell túlozni.
  • Real Ebola
    #7
    13. emelet. Csak az nyilván sokkal alacsonyabb költségvetésű film volt. Érdekes, hogy az Avatar-ról sokaknak egyből a Pocahontas ugrott be, erről meg semmi, csak hogy ilyen ütős, meg olyan ütős. Valóban jó a látvány, de ha már egyszer volt... :P :)
  • Batistuta007
    #8
    ahhoz képest hogy tavaly ilyesmi felhajtás volt az avatar körül ami egy nagyon gyenge film lett.azért az eredet szerintem jobb film.legalább ad egy kis gondolkodni valót és nem egy százszor látott történetet nézünk.de én is egyetértek azzal hogy azért "ennyire" nem jó.
  • scagnetti
    #9
    Tökéletesen egyetértek veled. Nem az a fim amiről az emberek 20 év múlva is beszélni fognak.
    Jó film, de nem "Fúúú... de jó" film.
  • Gabesz84
    #10
    Én bánom hogy pénzt adtam ki erre a szarra, dög unalmas az egész, a sztori meg lapos.
    A látványelemek, ok, de attól még az egész kurvaunalmas.
  • brueni
    #11
    vagy csak kurváranemérted...
  • endrev
    #12
    Ja, érdekes, hogy egyesek valahogy nem képesek túllátni bizonyos elvonatkoztatási és szellemi küszöbökön. De hát mindig így volt, bizonyára mindig így is lesz. Jó hír, hogy a statisztikai összetétel lassú, ám folyamatos javulást mutat.
  • lammaer
    #13
    Nekem se jött be, túl sok okoskodós meg lelkizős dialógus volt benne, ami nekem túlmutat az elgondolkodtató fogalmán. Ebből születnek aztán az "akinek nem tetszett az biztos nem értette mert hülye" hozászólások is, mint itt lejjebb. Pedig sokmindent nincs mit érteni rajta :)

    Nem volt rossz film, de nekem megint hype szaga lett a dolognak.
  • JASON13
    #14
    Persze hogy sok helyen érthetetlen mert össze-vissza van vágva az egész. Várható a rendezői változat remélhetőleg dvd-n vagy esetleg pár hónap múlva ismét moziban ahogy a dark knight viszont itt már a teljes verzió! Nekem túl összecsapottnak tűnt és ez a téma szerintem még legalább 1 órával többet érdemel. Remélem lesz rendezői változat.
  • richard45
    #15
    Nálam simán az év filmje az Eredet. Maximálisan megérte a jegy árát, minden elvárásomat felülmúlta, egy percig se unatkoztam, a történet igazán profin van összerakva (persze itt-ott előfordult egy pár baki, meg néha tényleg olyan gyorsan történnek az események, hogy csak kapkodja az ember a fejét hogy most mi van, de ettől függetlenül nekem nem vol hiány érzetem), a színészek is nagyszerűen alakítanak, főleg DiCaprio.
    Egyátalán nem szeretem a túl hypeolt filmeket, de az Eredet szerintem maximálisan megérdemli, tényleg nem minden napi film, lehet hogy nem váltotta meg a világot, de nagy felüdülés a sok hollywoodi szarság között, és végre egy film ami nem a túl hypeolt 3D-vel akarja eladni magát. Úgy hogy minden tiszteletem az öné Mr Nolan, remélem még sok ilyen filmel ajándékoza meg a közönséget.
  • winnie
    #16
    "még legalább 1 órával többet érdemel. Remélem lesz rendezői változat."

    a rendezői változat az, amit láttál. ha lesz bővebb, akkor az bővített változat lesz. nolan ezt a filmet akarta moziba küldeni. és még így is hosszú olyan szempontból, hogy el kellett mondania a nézőnek a játékszabályokat. az minimum 20-30 perc volt.
  • sugarman
    #17
    Nolan-ra nem jellemző(eddig) hogy újabb verziókkal lásson el minket.
  • Broafka
    #18
    nem, de ebből látszik hogy nem gondolod tovább a filmet:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nem tudják hogy mikor fejezik be a küldetést, szóval nem ébredhetnek fel akármikor, csak szintenként.
  • Zoliz
    #19
    Nekem is a barátnőm magyarázta el, hogy mit kell látnom mert ugye a magyar nők okosabbak mint mi fasz@k! Jó film, csak kár hogy kevés benne a mátrixos akció, így 3. nézésre mán unalmas lehet.
  • richard45
    #20
    Szerintem nem hiányoztak a mátrixos akciók, ami a Mátrixban jó pofa volt, az nem biztos hogy itt is az lenne, véleméynem szerint nem illene ehez a filmhez.
  • Gabesz84
    #21
    Persze hogyne. Az egész története egy irdatlan nagy faszság, ami nem lenne baj, több film van aminek 0 a valóságalapja, de azok nincsenek nyújtva nyújtva nyújtva nyújtva mint a rétestészta, szanaszét magyarázva a baromságokat még nagyobb baromságokkal. Ugyanez a film, ugyanezzel a mondanivalóval bőven belefért volna fél órával kevesebbe, és akkor mire elkezdené magát unni az ember a moziban pont vége, és jajdejó, de ezzel a hosszal ez így szerintem nemhogy nem az év filmje, de inkább egy agyonhypeolt fos.
    Lehet hogy pont azért ilyen hosszú, és magyarázó hogy az értelmi fogyatékosok is felfogják hogy mivan :)
    Amúgymeg egyetek szart, több milliárd légy nem tévedhet :P
  • lcee
    #22
    "Tényleg ilyen jó az Eredet?"

    Ez a cím elég volt ahhoz, hogy mindenki jöjjön beírni aki nem azok táborát erősíti akiknek nagyon tetszett. A cikk az lényegtelen hogy miről szól, mert persze nem arról amiről a címből következtetnénk :)
    De a hozzászólások már a cikkhez kapcsolódnak.
    Jó kis pszichológiai érzéke volt a címadónak, ha ez volt a szándéka...:)
  • brueni
    #23
    te meg egy szimpla pöcs vagy. ülj be a hamupipőke 3d-re. ott legalább tudod mit kapsz a pénzedért...

    idióta...
  • sylvanor
    #24
    De am akkor nem is 3, hanem 4 szintet mentek lejjebb. 1. menekülés az autóban, 2. a hotel, 3. a hegyekben, 4.(ott már csak páran vannak) a váró, bizonyos értelemben az is egy szint.
    Szerintem érthető a film. A szereplők nevei közül csak néhányra emlékszem, most fejeztem be egy 10 perce a filmet pedig. : D
    És ez tényleg jó kérdés, h álomban van-e a végén vagy nem.
    Nekem tetszett. Elvégre ilyen filmet nem sűrűn lát az ember. A téma is jó, a megvalósítás szintúgy.
    A történet tényleg nem nagy szám, hogy van egy cég, ami elhatalmasodik, ha nem tesznek valamit. Direkt nem is tettek hangsúlyt magára a történetre. Inkább csak a megoldás elvégzését bonyolították: Egy szint, aztán még egy, még egy, ilyen lökés, egyszerre, meg jelző zene meg miegymás. : D De ez se volt bonyolult. Időzítéssel egyszerre ébredtek fel több alsóbb szintű álomból is.
    Szüleim a film legvégén az egész filmre: Ez mi? xD
    Ajánlom a filmet jó felfogásúaknak. :D