33
  • belapeter
    #1
    Heló.
    Segítségre lenne szükségem.
    A Google-ban ráleltem egy ilyen kis ügyes programra,ami meghatározott időre fel tudja gyorsítani a számítógépet a játékokhoz,hogy nagyobb teljesítmény jusson a játékra.
    Na már most.
    Hivatalos oldala itt megtalálható.

    Ez a program 2 hasznos műveletre jó. Az első számú művelet a nem kellő programok/folyamatok bezárása,ezáltal több memória szabadul fel és több teljesítmény jut a játékunkra. A másik művelet pedig a programok/játékok és azok fájlainak töredezettségmentesítése.
    Na erre a műveletre szeretnék kicsit jobban kitérni,mert ez nálam valahogy nem működik rendesen. Arra lennék kíváncsi,hogy ez nálatok működik-e megfelelően.Mert én elindítom,kikeresi a töredezett fájlokat és elindítom a folyamatot(a töredezettségmentesítést) és csak vár.
    másfél óráig magára hagytam a gépet de semmit nem csinál vele.
    Gondoltam már arra is hogy a 32bites Xp-m miatt nem tudja végrehajtani a műveletet.
    Ha valaki olyan ember tévedne ide,akinek Windows 7 van,az legyen olyan kedves és ossza meg velem az Ő észrevételeit.
    Köszönöm előre is.
    Üdv.
  • ktomi22
    #2
    hat nem tudom.. nagyon jelentos javulasra eleve ne számíts..
    .. a problemadra sajnos nem tudom a valszt, de en nem is szannek ennyi idot rá, amennyit te, mert a javulas csak minimalis lesz, ha lesz...
    esetleg biosba huzd fel gepedet (sajat felelosegre) .. az tobbet ér... vagy format c es install szuz OS-t aztan azon gameljél..
  • belapeter
    #3
    Hát BIOS-hoz semmit nem értek.
    Csak azért én olyan alapos figura vagyok és nem szeretem ha valamilyen fájlaim töredezettek. De azért köszi a segítségedet.
  • MR ME
    #4
    miért nem használod a win7 töredezettségmentesítőjét?
  • laci 700
    #5
    Mert XP-t használ! :D De abban is van töredezettségmentesítő...
  • belapeter
    #6
    Igen az van,de külön programot és játékot vagy netán külön egy mappát nem tud töredezettségmentesíteni...
  • FSpofon
    #7
    csak elabszol vmit ezekkel a kamu programokkal a végén és mehet a win reinstall

    töredezettség ellen meg ott a defraggler
  • belapeter
    #8
    Azért tűnik nekem ez a kis progi jónak.
    Megnéznétek fiúk hoyg nektek működik-e?
  • belapeter
    #9
    Köszi,kipróbálom.
  • laci 700
    #10
    Én is használom és nálam működött a töredezettségmentesítő is! (Vista) Sok változást nem tapasztaltam, de kis FPS javulás azért volt.
  • belapeter
    #11
    Na én annak is nagyon örülnék :D
    Köszi hogy kipróbáltad.(ha nem is most.)
    Akkor lehet az XP-m a gond :/
    Nemsoká úgyis 7e-st akarok :/
    Köszi szépen a sok segítséget.
    Sziasztok.
  • Big Bad Ryder
    #12
    Én már régóta használom, a defrag funkciója egész jó, gyorsabb a játék betöltése ha rendszeresen defraggelem a mappáját. Game modeban hoz pár fps-t de azok a játékok amik szaggatnak a gépeden ettől sem fognak simán menni.
    Egyébként nem kamuprogram, hanem az IObit Advanced System Care része, amiről tudni illik, hogy az egyik legjobb karbantartó progi a piacon.
  • [HUN]FaTaL
    #13
    Szerintem jelentős gyorsulásra neszámíts. De az IOBit cuccok jók, a defragjukat használom évek óta és nagyon jó. :)
  • belapeter
    #14
    Jah!
    Ezeket mondom énis! : #13 #12

    Csak milyen rendszeretek van?
  • Narxis
    #15
    Ez csak akkor hasznos ha sok cucc fut a háttérben, nem kell egyesével kikapcsolni, ez a progi átmenetileg kikapcsolja aztán 1 klikk és visszakapcsol mindent. Ennek hála tudok max. grafikával laptopon Settlers 7-tel játszani.

    Defrag részét nem próbáltam, arra jobb a PerfectDisk 11.
  • alcotb
    #16
    szeriontem semmit nem ér...és azzal sem értek eggyet hogy az iobit programjai jók...tolj fel egy win7-et,auslogics töredezettségmentesítőt, és játék előtt lépj ki minden programból manuálisan...én laptopon nyomom intel x3100-as videokarival és egéssz jól elfutnak rajta olyan dolgok is amikről aztmonták hogy kizárt hogy valaha is futni fognak...és ajánlanék még egy ccleaner-t...ha ezekután sem lesz jobb akkor semmivel.
  • alcotb
    #17
    öhm...most nézem...ilyen confighoz mindek kellenek neked ilyen szarságok? :D

    lehet egy friss oprendszerre van csak szükséged.
  • alcotb
    #18
    még annyit hogy énis használtam ezt a progit, viszont nekem az abajom hogy a procim elég erős, a ram "sok" (2gb) de a videokarim csak 128-as...a gamebooster meg semmit nem csináll a videokarival kivéve hogy 1-2 grafikai szarságot letilt a kíndózban...de az annyira minimális hogy meg sem éri feltenni...
  • belapeter
    #19
    Hát meglehet hogy csak a rendszer öreg :/
    Köszi az infót.
  • Narxis
    #20
    Te mégis miről beszélsz? Itt háttérben futó folyamatokról van szó, nyitsz egy feladatkezelőt és kilövöd egyenként a folyamatokat? Sok sikert, én 2 másodperc alatt leállítom, játék után pedig visszakapcsolom. Aztán ha olyat állítasz le ami szükséges folyamat akkor meg szívsz.

    Az a baj, hogy az emberek csodát várnak, nyilván nem lesz egy irodai belépőszintű gépből egy alienware, de igenis segít egy minimálisat. Ráadásul ingyenes, pár MB-os program, semmit nem veszít vele az ember ha kipróbálja, semmit nem reklámoz, nem telepít fel toolbarokat stb. Én azóta használom amióta megjelent, nálam 10fps javulás is van némely játékoknál és nem azért mert nem zárom be a Firefox-ot vagy a Total Commandert, az ilyeneket bezárom, de a Leadtek TV-tuneremnél futnak a PVR2 progihoz tartozó szolgáltatások a háttérben vagy a spamihilator spamszűrőm vagy a Windows-nak olyan folyamatai amire játék közben nincs szükség, pl. sidebar, nyomtatómegosztás stb.

    Nálam sok minden fut a háttérben, GameBooster 500MB memóriát szabadít fel ha bekapcsolom(4GB van), tesómnak 2GB van, de ő alig használ programokat vagy olyanokat használ amik nem futnak a háttérben nála csak 50-100MB-ot szabadít fel.

    Tehát rengeteg minden függ az adott rendszertől, optimális esetben tényleg sokat tud segíteni, de persze csodát ne várjunk.
  • alcotb
    #21
    1.arról beszélek haver hogy ÉN pontosan rtudom mit lehet kilőni meg mit nem...
    2. nekem tökmind1 mennyivel lesz több szabad memóriám, mivel a videokarim ratyi.
    3.4gb rammal minek szarakodsz ilyenekkel?a legujabb játékoknak is elég a 2gb...

    4.belapeter már mondta hogy öreg a rendszere

    tehát probléma megoldva
  • belapeter
    #22
    Ez?
    Ez a probléma?
  • alcotb
    #23
    alapesetben nem kellenének ilyen optimalizáló hülyeségek mert elég erős a configod.
    új oprendszert neki.esetleg egy win7-et érdemes kipróbálni.
    nemtudom hogy partícionálva van e a winyód...ha nem akkor érdemes lenne legalább 2.egy a rendszernek egy meg tárheylnek.

    ez persze szigorúan magánvélemény
  • belapeter
    #24
    Ketté van osztva-és pont úgy ahogy mondod..
  • alcotb
    #25
    Nah az jó.Legalább nem kell lementegetni az adataidat.
  • Narxis
    #26


    Jó lesz ez.
  • belapeter
    #27
    Azt a kutya faszát XDDDDD
    Ez már valami komolyabb xD
    Esetleg valami információval szolgálnál róla?
  • belapeter
    #28
    Találtam énis valamit :D

    Game Booster v 2.0 is coming …
    B-kun Post at 2010-05-31 4:45 am | 559 views


    New/Improved Feature:

    - Better optimization for a gaming system

    - Detection and downloading for the latest drivers

    - Detection and downloading for the latest gaming tools like Steam

    - More powerful tweaks for system and games

    - Enhanced game defrag

    - Enhanced automatic solutions

    - Free and Free

    When to release : Beta 1 will come out around Aug 2010, and the final version will be ready around Oct . [ as announced by IObitGuy [ Administrator at IObit.Com forums ] ]

    You can download and find information about Game Booster Here.
  • belapeter
    #29
    Így egyszerűbb. Link
  • Carloska
    #30
    Game Booster V 2.0
  • Muttley
    #31
    Mi a különbség a game booster
    és a
    game turbo booster között?
  • Carloska
    #32
    Game Booster Premium Ingyen

    http://db.iobit.com/gamebooster/share.php
  • Carloska
    #33
    (Feb 21 – Feb27)