22
  • Basic
    #1
    Nagyon szép munka, minden elismerésem :)
  • Tinman #2
  • GyaxyBoy
    #3
    Grat fiúk!
  • makpadi
    #4
    Tényleg szép munka. Csak egy nagy baj van ezzel, hogy a honlapon megtekinthatő full méretű fotót egy silverlight motor jeleníti meg ami egy nagy fos. még csak nem is cross platform. a szemét microsoft még csak meg se írta a kódot linuxra. Nagyon aljas egy cég.
  • passatgt
    #5
    van silverlight linuxra, macre sé természetesen windowsra is
  • redgreen
    #6
    Gratula a fiúknak, de azért én is fikáznék egy kicsit. A Silverlightot régebben utáltam, aztán a cégnél C#-ra váltottunk és rá kellett jönnünk, hogy ez tulajdonképpen .NET (WPF) böngészőben. Úgyhogy ma már csak nem szeretem, mert nincs Opera alá pluginja (tudom, használjak Foxot vagy Chrome-ot). De ugyanezt Flashben is simán meg lehetett volna írni (a többi gigapixeles panorámaképhez is Flash nézegető van). Úgy sejtem, a Microsoft ártámogatást adott az Azure-hoz, ha inkább a Silverlightot preferálják.

    A másik, hogy ha már fáradságos munkával elkészítik a képet, miért nem egy rendes (Nikon, Canon) fényképezőgépet használnak ehhez? Bár a Sony A900 dinamikakorrekciója (nem tartománya!) figyelemreméltó, a képzaj tekintetében erősen hagy kívánnivalókat maga után. Ez persze orvosolható lett volna a felbontás negyedelésével, de akkor elmaradt volna a rekordállítás is. Szóval van még mit javítani, Pécset már reméljük, hogy szebbre sikerül "leképezni". :)
  • nextman
    #7
    Kapásból azzal kezdte, hogy a fennlévő silverlightom nem jó, én keressem meg az újabbat, én telepítsem, aztán indítsam újra a böngészőt. Sajnos ennyi macerát nekem most nem ért meg a dolog.
  • Kingfisher
    #8
    Sokkal szebb mint a kihalt, kopár, under construction Dubairól készült kép :)

    De én csak akkor vagyok hajlandó megnézni, ha Apple gépeken futó QNX rendszer alól, IBM fejlesztette pluginnel, 3D-ben kivetítik az Alföldön kihúzott vászonra, amit a 3M bocsát rendelkezésre a hátoldalán "We hate Microsoft" felirattal.
  • bcrics
    #9
    az oldalt már be sem jön
  • duke
    #10
    "technikailag és szakmailag is kihívás, egy rekord méretű, 70 milliárd pixeles kép elkészítése pedig pláne az, igazi csemege" - magyarázta Mihályfi Zsolt projektvezető."

    Nagy dolog 2 ev mulva az atlag mobiltelefon ennel jobb kepeket tud majd kesziteni.
  • JL666
    #11
    grat
  • nextman
    #12
    Ez szimplán baromság:)
  • jaspercry
    #13
    gratula,látszik a házunk! :) XVIker
  • jaspercry
    #14
    A kisrepülőt megtaláltátok rajta?
  • stain
    #15
    Az érdekelne, hogy milyen állványt használtak, és honnan szedték. Az összes többi dolog, ami kell hozzá, viszonylag könnyen elérhető.
  • Gerygrey
    #16
    Ma egy átlag telefon nem tud olyan képeket csinálni, mint egy 20 évvel ezelőtti SLR.

    És az csak EGY fotó. Itt meg 4500-ről van szó, amiket nem is elkészíteni nagy kihívás (egy kis robot automatikusan mozgatja a gépet és exponálgat szorgalmasan,itt egy videó a működéséről) hanem összerakni. Photoshopban van ilyen funkció, ami automatikusan összerakja a képeket, de már 8-10 darab is eléggé izzasztja a Core i7 procit is, és időnként hibákat is vét az illesztéseknél.

    Egy ilyen minőségű panorámakép összerakása valami hihetetlen meló lehet, úgyhogy max respect a srácoknak.
  • Emmegki
    #17
    mintegy 1 terrabyte-nyi adatot jelent

    terabyte

    terra=föld latinul
  • cloud.strife
    #18
    Hát ha neked az A900 nem rendes gép, akkor te se vagy normális..... LOL
  • Me0w
    #19
    Van, pl. moonlight. Csak azzal nem megy ;)
  • M2 #20
    Szép munka, de vasárnap délután lett volna igazi kihívás (amilyen tömeg szokott ott fent lenni):
    - Bocs-bocs-bocsi, egy fotót szeretnék, köszi, nem jó, belógsz...

    A Silverlight tényleg kár volt, így az emberek nem láthatják, egy kép megnézéséért nem fognak telepítgetni, igazán elterjedni meg sosem fog.
  • M2 #21
    Mi ezzel a baj? Egy földnyi adat! Tudod milyen sok az!?

    Terabyte - az nem sok, ma már átlagos vinyó.

  • sanyicks
    #22
    biztos gáz lett volna js-ben egy henger belsejére vetíteni, és azt forgathatóvá tenni... mert akkor legalább tényleg 3d lenne, és még platformfüggetlen is :)
    Mintha lenne a guglinak is egy ilyen google maps szerű aprósága, "igen gyenge" minőségű felvételekkel, még is flash, és silverfos igénye nélkül...