51
avagy az istenek hangszere
  • Pistike 007
    #1
    Üdv!
    Tulajdonképpen hárfavásárlás előtt állok. A bibi csak az, hogy szinte egyik hangszerbolt kínálatában sem találok szó szerint semmit. Külföldi hangszergyártók jöhetnének szóba, csak hát nem értek nagyon a dologhoz, így tapasztalatokat, ötleteket várnék ezzel kapcsolatban, esetleg a tengerentúli rendelésről, mert ott már lehet találni többféle szép hangszert.
    Meg persze videók, játékstílusok, egyedi hangszerek képei is jöhetnek.
    Meg mindenki akit megragadott a hárfa hangja:)

  • Pistike 007
    #2
    Egyik kedvenc előadóm, nem csak hárfán, Loreena McKennit

  • Match
    #3
    Pont a világ egyik legdrágább hangszerét sikerült kiválasztani? :)

    Tudtommal hárfázni nem saját hangszeren szoktak kezdeni a tanulók (ahogy pl oboázni, szaxofonozni se, pedig azok nagyságrendekkel olcsóbbak).

    Nem akarlak elkeseríteni, de örülj ha egyáltalán tanárt találsz hozzá, saját hangszeren pedig akkor tudsz gondolkozni, ha már legalább 1-2 milliód van rá (inkább a 2).

    Ha mégis hülyeséget beszélek, és kiderül hogy vannak budget kategóriás hárfák, akkor már megérte benéznem :)

  • Pistike 007
    #4
    Vannak! E-bayen ha megnézed eléggé korrekt hangszerek vannak.
    Na most hozzáteszem hogy nekem nem ilyen csicsás 4méter magas hatezer húros aranyozott templomi hangversenyes darab kell...:) Hanem amit könnyű (magához képest...) szállítani és nem olyan sok húros a bonyolultság elkerülése érdekében stb:)
    Nem értek hozzá, de ilyesmire gondolok:)
  • Match
    #5
    Hát, itt már kicsit beüt hogy nem értek hozzá, de nekem gyanusak ezek az abszolút noname cuccok. Ok, hogy ez a 15 ezer dolcsis hárfákhoz képest ingyen van (meg harmadakkora), de azért 300 dolcsit se szívesen dob ki az ember (persze ha a hátsó kertben vasvillával hányjátok a pénzt, akkor nyugodtan :)).

    2 okból ajánlom hogy inkább keress fel egy tanárt (az se lesz olcsó), és próbáld ki magad:

    - Tud tanácsot adni, hogy érdemes e megvenni egy ilyen hangszert

    - Lehet pár óra után rájössz hogy annyira nem is akarod ezt (ami mondjuk egy gitárnál kit érdekel, a kezdő vesz max 50 ezer körül egy gitárt, ha megunja, egyszerűen tovább tudja passzolni...egy hárfa meg nem is 50 ezer, és nem is olyan könnyű lepasszolni, mondjuk porfogónak szép :)).
  • MerlinW
    #6
    Magyar bolt, válogass:)
  • Pistike 007
    #7
    Hát igen..
    Gitárt csinálom egy ideje, mondjuk tanár nélkül, de megvagyok elégedve magammal:D Aztán hogy hárfán mennyire nehéz az alapokat megtanulni nemtudom. Pozitívum hogy Youtubeon vannak fent lessonok:D
    Hát, nem hányjuk a pénzt.^^
    De úgy vagyok vele, hogy annyira gyönyörű és karizmatikus hangszer, hogy még a szobába akár simán el tudom képzelni. De akkor már ki bírja ki hogy ne nyúljon hozzá?:) Volt már amúgy ilyen a kezem alatt, és beleszerettem.
  • Pistike 007
    #8
    Ja ezt én is láttam, csak egyrészt nem pont ilyet keresek, másrészt a képek alapján nem merek e-mailben árat kérdezni:DD
  • MerlinW
    #9
    Itt is találsz üzleteket, oktatókat, stb
  • Pistike 007
    #10
    Ennyire kezdő nem vagyok ám:PPP
    Am írtam mailt arra mit Te is mutattál, meglátjuk mit lépnek. Majd megírom a számokat amiket írnak:D
  • Match
    #11
    Sztem azt a boltot ne zaklasd :)

    Salvi Diana - 18 ezer dolcsi

    Salvi Prima - 3 ezer dolcsi

    És ugye a dollárt nem 1-1-ben váltjuk :)

    Hol sikerült kipróbálni ilyen olcsóbb (300 dolcsis) hárfát?

    Valamint amúgy hogy van hangolva egy hárfa? :)
  • Pistike 007
    #12
    Na most már mindegy, majd megköszönöm nekik szépen^^
    Régebben voltam olyan előadáson, ahol ilyen mindenféle különleges hangszer került bemutatásra, aztán volt ott is kisebb hárfa kíséretnek mondjuk, de volt. Gyönyörű színtelen lakkal kezelt fa, faragással... Aztán ki lehetett ezeket próbálgatni. Aztán felhasználva zenei múltamat megpengettem és... Hát egy zeneszerető embernek nem kell ezt magyarázni:)
    Itt most nem arra játszunk, hogy gyönyörűséges stúdióminőségű hangja legyen, hanem hogy bele lehessen tenni a lelkedet abba a hangszerbe:)
    Hangolás... Jó kérdés. Abban sem vagyok biztos hogy végig lehet-e skálázni mindent rajta, lehet hogy ki vannak hagyva hangok..? vagy nemtudom... Vagy az hogy milyen "kicsi" egy hangszer az a játszható oktávok számát határozza meg:) Azt tudom hogy valamelyiken van hangolókulcs, némelyiket pedig egy kis szerszámmal lehet állítani:)
  • tigeroo
    #13
    hú szerintem ez fél év alatt úgy megvetemedne...rá se ismernél :D

    kb. olyasmi szint lehet mint szólógitároknál az SX (pár tízezerért hozzádvágnak erősítőt, gitárt, heveder, hangológép stb csak sajna egy F dúrt nemtudsz lebarrézni rajta akkora a húrtávolság az első bundnál)
  • Pistike 007
    #14
    Hát SX-et sajna ismerem:D

    Ma Kapolcson volt szerencsém Őt meghallgatni. Szellemi gyógyító zenéi vannak, olyan kisugárzása van a fickónak hogy hihetetlen.:)Élőben (is) szenzációs.

  • Pistike 007
    #15
    Ha már a méret a lényeg:
    http://www.youtube.com/watch?v=FBv2UXj-K-Y&feature=related
    Ez eléggé kicsi, valami hasonlóval is kiegyeznék:) Logikus hogy ezen a magasabb hangok részesülnek előnyben:)
  • MerlinW
    #16
    Jópofa a "tájékozódás", ahogy hüvelykujjal tartja honnan indult:) Illetve, ahogy kezét végighúzva érzéssel keresi a megfelelő pontot:) Jópofa hangszer ez, és valóban gyönyörű hangja van.
  • MerlinW
    #17
    Jó nézni Anna lányt ahogy beleéli magát:)
    (0:50-től nagyon fincsi a muzsika)



  • Pistike 007
    #18
  • Match
    #19
    ez aranyos, csak kb olyan hangja van mint egy ukulelének :)

    Pláne hogy ez után hallgattam a #17-ben lévő videót.

    Magánvélemény, de ezt a hangszert kisebbe nem tudom elképzelni, mint pl a #17. Alapból egy viszonylag vékony hangú hangszer, de azért van teste, ha ezt még leviszik kicsibe...Tényleg ukulele, vagy ha több húr kell, akkor yamaha gutalele, annak sincs sok hangja :) (amúgy egy végtelenül aranyos cucc, tervezem a beszerzését valamikor a jövőben).

    tigeroo: az SX-nél sztem a legkisebb gond hogy szarul van beállítva (és tényleg az F dúr csontig hatol). A nagyobb hogy esélyed nincs beállítani, valamint ha kicsit használni akarod (ráteszel egy vastagabb húrt pl, mert blues-ozni akarsz), ráhúzod a nyakat, és máris van egy visszacsapóíjjad.

    Olcsó húsnak híg a leve, de azért ahogy 100 ezer alatt is lehet találni korrekt gitárt (50 körül már lehet), biztos hárfát is lehet találni, csak ott nem 100 ezerről beszélünk, hanem 2 milláról :)

    Pistike: Tényleg ajánlom hogy mielőtt vásárlásra adod a fejed, nézz utána. Kutatgass neten a hangszer után (ha már gitározol, akkor valamennyire látni fogod mi hogy működik), keress valakit aki bevezet az alapjaiba, és amikor tényleg ott vagy hogy márpedig neked kell egy ilyen hangszer, akkor vedd meg.
  • Pistike 007
    #20
    jah, ígylesz főnök^^
  • tigeroo
    #21


    ámen
  • tigeroo
    #22
    mondjuk annyi, hogy nekem SX westerngitárom van:D 16ropiért vettem anno...baszottvastag fémhúrokkal, és azon megtanultam 1-2 dolgot...de tényleg, ha azon tudsz játszani akkor már ami a kezedbe kerül, ibaneztől kezdve gibsonig mindenen :D hálisten hamar átnyergeltem bassgitárra (abból kicsit komolyabb példányom van, de sajna azsem egy fender...)
  • Pistike 007
    #23
    meg eleve a nyakuk is olyan mint egy gerenda-.- grr
  • RIZLA
    #24
    hát... ha elolvasnád a paramétereit, rájönnél miért kerül ez ennyibe...
  • tugyiti
    #25
    Nekem mindig a szex jut eszembe mikor a lábuk közé veszik a csajok :(
  • Pistike 007
    #26
    hogy érted?
    pont ezt magyarázom, hogy nekem ilyen kell...
  • Tinman #27
    Hárfázni a nők szoktak, meg furulyázni is...

  • Rettenthető
    #28
    Iron Maiden - The Trooper in the harp
  • tigeroo
    #29
    dedurva mintha 2 ember gitáron játszaná :D
  • Pistike 007
    #30
    És?:)
    Nem értelek.
    Vagyis értelek, csak ezek szerint nem ugyan úgy látjuk a világot:)
  • USAMEN POWER
    #31
    Hallod, nem játszok semmilyen hangszeren, nem is fogok, de a zongora hangja után ez most egy kedvenc lett.
    Esetleg albumot tudnál beszúrni valamilyen előadótól ? :)
  • Sadist
    #32
    Én is hárfa vásárlás előtt állok. Nem tudja valaki, hogy ilyet hol lehet rendelni?
  • USAMEN POWER
    #33
    Csinálsz a csayodból.
  • Match
    #34
    Találtam egy valakit youtubeon aki oktatóvideókat csinál.

    ITT

    Most már tudom hogy a C és oktávjai pirossal vannak jelölve :)
  • Pistike 007
    #35
    Alizbar
    Lemezt adott ki ha minden igaz:)
    Nagyon még nem ismerek előadókat akik albummal rendelkeznek, ha valaki talál szúrja már be:)
  • Pistike 007
    #36
    Ja azt láttam hogy színnel van jelölve valamelyik húr
    szóval ott kezdődnek az oktávok akkor.
    Amúgy a félhangok is húrozva vannak? Meg pedál is van a komolyabbakon ha jól tudom. Gondolom az meg a hang tompítására nyújtására való, mint zongorán.
  • Pistike 007
    #37
    Michal Flatley neve alatt fut ez is:)
    És nem is olyan nehéz talán:)
  • Phat Smoker
    #38
    szeretem a hársfát, tea formájában, sok mézzel! ;)
  • Pistike 007
    #39
    Áú.
  • Pistike 007
    #40
    Na tanulmányoztam videókat, nagy hárfán csaj játssza a holdfényszonátát és mikor félhangot kéne játszani állít egyet saccperkábé a hangolókulcson (gondolom fél hangal emel vagy csökkent)... Mondjuk ja:D

    http://www.youtube.com/watch?v=HNtNFaXeYQ4