501
  • Chocho
    #1
    "Egy marketingprofesszor szerint a technikai teljesítmény nem meghatározó az átlagos Apple-fogyasztók számára."

    És ehhez profnak kell lenni?
  • eto demerzel
    #2
    ugyan ez ervenyes a micrisoft termekekre is. 1000 eladot telefon... :))
  • Ferrer
    #3
    "Mindennek azonban nem feltétlenül van köze az árucikkek valódi minőségéhez. Az Apple termékei ugyanis soha nem voltak fantasztikusak. "

    Akkor mutasson már ez az istenbarma egy olyan telefont, aminek olyan képernyőfelbontása van, olyan grafikus képességekkel és ergonómiával van megáldva, mint az Iphone 4.

    "Az iPodnál például mindig gondok voltak az akkumulátorral, de ez senkit sem érdekelt."

    Egy akkumulátor nem örök életű. Persze nem kell elvárni egy marketingestől, hogy ezt tudja is, nyugodtan beszélhet hülyeségeket a levegőbe.

    " Ez a dolog csak most, az iPhone 4 esetében csúcsosodott ki."

    Ennek a faszinak is baj van az antennájával?
    "Phones ain't perfect." De vajon csak az Apple 4 hibája ez?
    http://www.youtube.com/watch?v=NL_T0n0jrF8
  • Kandurex
    #4
    engem valahogy jó érzéssel tölt el, hogy nem veszek szart...mások meg egyenesen presztízsnek tekintik :/ paff...
  • Ferrer
    #5
    Ügyes gyerek vagy.
  • TreDoR
    #6
    Jaja, k*rva kevesen használják a windows nevezetű operációs rendszerüket, ami ráadásul annyira sz*r, hogy a többi oprendszerrel ellentétben játékok futtatására is alkalmas XD
  • Kandurex
    #7
    [vállatvon]

    tény,
  • WoodrowWilson
    #8
    Ulkesht várják a fórumban! Ulkesht várják a fórumban!
  • TreDoR
    #9
    Küldjél neki pmet
  • buklee
    #10
    Igen. Mert ha te ezt mondod kutyát nem érdekel. viszont ő egy elismert tudós aki ezzel foglalkozik és kutatástvégez a területen, nem csak mondja a nagy világba.
  • FoodLFG
    #11
    "Markus Giesler, aki egyébként egy Mac és egy iPhone tulajdonosa."
    A siker és elismerés kulcsa!
  • pixx
    #12
    Sztem Htc Desire jobb, nekem az van, és iphone-os barátok is meglepődtek mennyire testre szabható az utolsó kis kocka is a HTC-ben, plusz egy flash oldalt is simán behoz, amire iphone4 még mindig nem képes...
    Az olyan előnyökről nem is beszélek, hogy zenefeltöltéshez, nem kell itunes, és társai, de még a videókhoz sem...
  • pixx
    #13
    Tényleg rádió került már az Iphone4-be, vagy az még mindig hiánycikk az iphone tulajok számára...
  • Balintos
    #14
    PC diktatúrája? Ezt nem igazán értem. Borzalmas lehetett, csak személyi számítógépet lehetett kapni, nemszemélyi számítógépet meg nem?
  • Inquisitor
    #15
    Ha feltételeznénk, hogy a kijelző és a proci, valamint az abba épített OGL gyorsító csak az Applenek készült, akkor biztos nem. Csak ugye ez hülyeség.
  • Ferrer
    #16
    Lehet rádiót hallgatni vele, csak egy wifi hálózat vagy érvényes 3G előfizetés kell hozzá, ami persze nem gond, mivel leginkább azzal együtt vásárolják a telefont.
  • Ferrer
    #17
    "iphone-os barátok is meglepődtek mennyire testre szabható az utolsó kis kocka is a HTC-ben,"

    Erre csak ott van igazi igény, ahol a gyári tervezés nem megfelelő.

    "egy flash oldalt is simán behoz, amire iphone4 még mindig nem képes..."
    Nagy élmény lehet. Biztos a dezirével honfoglalózol is..
  • atomkrumpli
    #18
    "Évek óta ismerek Apple-ügyfeleket, ezek gyakran olyan emberek, akik megvásárolják például az iPadet, de fogalmuk sincs, hogy ezt miért teszik"

    van már erre egy remek szó - TrendRabszolga -
  • Hyperpulze
    #19
    Hmm...nagy fanboy lehetsz. Vannak olyan emberek, akik szimplán szeretik a testreszabhatóságot, egyediséget. Ennyi.
  • pixx
    #20
    Nem tudom milyen gyári tervezés hiányáról beszélsz, minden tech oldal pozítivumként hozta ki ezt a dolgot...amúgy a gyári se rossz, ami benne van...

    Évek óta nem honfoglalóztam, kipróbáltam, és gond nélkül behozta, igaz a billentyűzetet szokni kell, de lehet vele...
  • pixx
    #21
    "Lehet rádiót hallgatni vele, csak egy wifi hálózat vagy érvényes 3G előfizetés kell hozzá, ami persze nem gond, mivel leginkább azzal együtt vásárolják a telefont. "

    Ja te internetes rádiózásról beszélsz, én meg a simáról...az még mindig nincs benne...a kettő nem ugyanaz...
    Tényleg telefonálás közben meg lehet már fogni az iphone4-et, vagy még mindig csak headseten keresztül lehet vele beszélni?
  • PsyhoApu
    #22
    "Erre csak ott van igazi igény, ahol a gyári tervezés nem megfelelő"
    Nem azért mondom, de tényleg nagy fanatikus vagy. Úgy gondolom, hogy az emberek nagy része igényli a személyre szabhatóságot. Csak azért mert SJ úgy gondolja, hogy valami jó az nem feltétlenül igaz.
    Semmi bajom az apple-vel mint céggel. Jól csinálják amit csinálnak. Egyetértek azzal, hogy a marketing az Apple gépezet tuti fegyvere. Viszont aranyketrecbe zárja a usereket. Ami bár arany, de ketrec...
  • willcox
    #23
    "A vállalat nem csak egy iPhone-t ad el a vásárlóinak, hanem azt az érzést is, hogy ebben a forradalomban vesznek részt."
    Ez az érzés olyan lehet, mint amikor Havi Mari megszólal: van egy érzésem, megjött a vérzésem? Az ifos tulajokat kérdem, mivel nekem semmilyen igagyim nincs, így elképzelésem sincs erről a hihetetlen érzésről.
  • denes123s
    #24
    Pixx
    Sőt képzeld még a reggelit sem hozza az ágyadba, de azon kívül mindent messze legjobban tud, amit egy mobil tudhat. De ezt egy google agymosottnak úgy sem lehet megmagyarázni(pedig az androidos htc-k tényleg nagyszerű telefonok, már-már egy iPhone szintjén vannak).
  • Inquisitor
    #25
    Miért, a BlackBerry uralja az okostelefonpiac 43%-át, mert jól kitalált a beépített szoftver és menürendszere. Egy féltéglát nem adnék egyikért sem még is.
    Én meg nem vagyok márkabuzi, ezért a HTC sem hat meg, de a Desire azért eléggé ott van a szeren. Az Apple cuccai meg továbbra is SZABVÁNY alkatrészekből összerakott, SZABVÁNY telefon, amit a jó szoftvere ad el, nem a tudása. És továbbra is a Foxconn gyártja, ha el nem fogynak az öngyilkos melósai ...
  • Inquisitor
    #26
    "mindent messze legjobban tud, amit egy mobil tudhat. "
    Fenntartom, hogy tök átlag szabvány alkatrészekből van, ezért nem hiszem. :)
  • Magiszter
    #27
    Én nem tudom. Másfél éve vettem használtam iPhone 2G-t, azóta megvan. Bajom még nem volt vele soha, amit tud azt tudja, amit nem tud, arra meg van AppStore-ban ingyenes lehetőség (vagy nem is érdekel).
    Ami egyedül hiányzik az Ad-Hoc zene/film/kép feltöltési lehetőség, hogy bárhol vagyok csak rádugom a gépre és felteszek rá bármit. Mivel teljes szívemből utálom az iTunes szarságot.
    A HTC-nek tetszik a bazinagyképernyős megoldása, csak az olyan árban van amit nem engedhetek meg magamnak manapság. Így marad a Szifon, amíg ki nem múlik.
  • Gascan #28
    asszem ezt az összes első éves marketingszakos hallgatónak tudnia kell... mitől lett most ebből hir? mivel hirértéke az nem sok van
  • FoodLFG
    #29
    Azt én sem értem.
    Viszont nekem 2x jobb gépem van, mint neked! :DD
    250GB, HD5850... pff
  • Gascan #30
    És ez kit érdekel?
  • pixx
    #31
    "De ezt egy google agymosottnak úgy sem lehet megmagyarázni(pedig az androidos htc-k tényleg nagyszerű telefonok, már-már egy iPhone szintjén vannak)."

    Agymosott az Apple fan szájából, elég vicces, de te tudod...
  • FoodLFG
    #32
    Hát épp ez az! :P
  • MacropusRufus
    #33
    "Akkor mutasson már ez az istenbarma egy olyan telefont, aminek olyan képernyőfelbontása van, olyan grafikus képességekkel és ergonómiával van megáldva, mint az Iphone 4."
    namost ez érdekli egy Apple felhaszánlót. Ez a kűlcsín. De pl. sok felhasználónak sokkalta fontosabb a felbontás mellett az, hogy tudja haszánli is, pl. egy közönséges usb kábelle össze tudja kötni a szgépével és adatokat tudjon fel és letőlteni a telóból. Na pl. pont ezt nem tudja a Apple egyik telója sem. De miért nem? Mert Jobs szerint ami nincs benne az nem is kell egy IPhone használónak. Viszont kell nekik a csicsa. Okés, de azért mert neked a csicsa tetszik még nem kell lebarmozni azt akinek lehet több tapasztalata van ilyen téren mint pl. neked, ui. Te jelneleg egy marketing részesévé váltál: az IPhone az Istencsászár kütyü, és aki mást mondt az Isten barma. Pont erről beszélt a cikkben az ipse is: egy IPhone túlajnak nem számít az, ha a kütyü nem egészen jó (pl. nincs benne usb).

    "Egy akkumulátor nem örök életű. "
    ez igaz, de míg te szervízbe mész, leadod berakják, fizetsz, addíg én csak veszek egy aksít, amit akár a gyártótól is megrendelhetek és beteszem a telefonba ingyé'

    szóval te tipikus példája vagy sztem annak amit a cikben leírnak. :)
  • MacropusRufus
    #34
    "Jaja, k*rva kevesen használják a windows nevezetű operációs rendszerüket, ami ráadásul annyira sz*r, hogy a többi oprendszerrel ellentétben játékok futtatására is alkalmas XD "

    viszont professzionális és/vagy célorientált felhaszánlásra teljességgel alkalmatlan. Te ez megint csak az, hogy kinek mi a fontos:
    legyen csicsás és látványos és még játszani is lehessen vele, cserébe biztonsági kockázattal jár mindenfajta hálózati kommunikáció v. legyen kissé visszafogottabb de stabil és hálózat szempontjából biztonságos, ha ez annak a rovására megy, hogy érteni is kell hozzá ha valaki játszani akar vele.

  • 5c0rp330n
    #35
    sotet vagy baratom, mint az ejszaka, leulhetsz, egyes.
  • TreDoR
    #36
    Hát nem, ez pont azt jelenti, hogy a windows több dologra jó, ergó aki azt használja nem azért teszi mert "csicsás", hanem mert használható.
  • Doktor Kotász
    #37
    Ez a cikk pont rólad szól.
  • Balumann
    #38
    Az engem is érdekelne, hogy az Apple miért nem hagy egy kicsit több testreszabhatóságot illetve szabadságot, sufnifejleszthetőséget az Iphone-ban, miért csak az iTunes-el lehet rá fölpakolgatni meg letölteni hozzá dolgokat, és még sok kérdés. Ahogy olvasgatom tényleg messze a legmegbízhatóbb telefon, de ha már valaki szeretne jobban ért hozzá, hányingert kap a korlátaitól.
  • Inquisitor
    #39
    Arról nem beszélve, hogy a kínai noname gagyifonokat manapság azzal reklámozzák, hogy nagyobb felbontású kijelzője van, mint az iPhonenak ...
  • Doktor Kotász
    #40
    Mert az Appstore egy üzlet.