37
Az Ukrán Ibiza
  • MerlinW
    #1


    Sokan nem ismerik, pedig itt van a szomszédban és mára Európa legigényesebb fesztiváljai közé nőtte ki magát, mint Ibiza vagy a Sensation.

    Idén július 31 és augusztus 22 között is megrendezésre kerül a nagyszabású ukrán tengerparti mulatság, a KaZantip. Helyszíne a gyönyörű Krím-félsziget a Fekete-tenger partjánál, ahol 23 napon át éjjel-nappal pörög az élet.

    Sztárvendégek:
    Paul van Dyk
    Armin van Buuren
    Sven Väth
    stb..




    A szobaárak, amennyiben a helyszínen szeretnénk lakni:
    3 szobás:
    7 éjszaka fejenként 340 EUR-tól, szerdától szerdáig, vagy vasárnaptól vasárnapig.
    10 éjszaka fejenként 400 EUR-tól, szerdától vasárnapig, vagy vasárnaptól szerdáig.
    14 éjszaka fejenként 570 EUR-tól, szerdától szerdáig, vagy vasárnaptól vasárnapig.

    6 szobás:
    7 éjszaka fejenként 240 EUR-tól, szerdától szerdáig, vagy vasárnaptól vasárnapig.
    14 éjszaka fejenként 340 EUR-tól, szerdától szerdáig, vagy vasárnaptól vasárnapig.

    Luxus szobák:
    7 éjszaka fejenként 1100 EUR-tól, szerdától szerdáig, vagy vasárnaptól vasárnapig.
    10 éjszaka fejenként 1460 EUR-tól, szerdától vasárnapig, vagy vasárnaptól szerdáig.
    14 éjszaka fejenként 1940 EUR-tól, szerdától szerdáig, vagy vasárnaptól vasárnapig.

    VIP
    3 éjszaka fejenként 1200 EUR-tól, csütörtöktől vasárnapig.
    7 éjszaka fejenként 1820 EUR-tól, szerdától szerdáig, vagy vasárnaptól vasárnapig.
    10 éjszaka fejenként 2420 EUR-tól, szerdától vasárnapig, vagy vasárnaptól szerdáig.
    14 éjszaka fejenként 3220 EUR-tól, szerdától szerdáig, vagy vasárnaptól vasárnapig.





    Helyszín:



    Repülő:
    - Budapest - Kiev ~245 EUR Minden nap 12:50-15:25 (www.malev.hu)
    - Ezután átszállás egy Kiev - Simferopol járatra ami további ~100 EUR (www.dniproavia.com)
    - Simferopol-ból pedig busz visz le a "KaZantip" partra.

    Vízumra nincs szükség, azonban minimum 8 hónapig érvényes útlevél szükséges.





    Költségvetés:
    Kb: 12-20 EUR naponta elég + luxuscikkek, mint drágább italok, sporteszközök bérlése, stb.
    Ukrajnában elsősorban az Eurót, az US Dollárt és az Orosz Rubelt fogadják el.


    További információk és helyfoglalás a hivatalos oldalon:
    www.kazantip.com
    www.kazantip-ukraine.com








  • Lacee86
    #2
    Ha ennyi pénzem lenne, biztos nem Ukrajnába mennék nyaralni...
  • sanyiute
    #3
    én se
  • MerlinW
    #4
    SG-ben sosem csalódom:)

    Egyrészt ezek előítéletek. Másrészt senki sem beszélt nyaralásról. Ez elektronikus fesztivál. Harmadszor, ne alkossatok véleményt amíg nem voltatok ott. Nekem életre szóló élmény nyújtott tavaly. Szebb lányokat sehol sem találtok mint ott:)

    Szuper zene, szemet kápráztató környezet, legmodernebb technika, kedves, barátságos emberek, vízi/légi sportok, csúszdapark, wellness, stb.

    Egyébként mehetsz autóval és lakatsz apartmanban is, úgy fele annyiba kerül. Maga a parti olcsóbb mint a sziget, csak az utazás és a szállás dobja meg az árat.

    Sehol sem írtam olyat, hogy ingyen buli jujdejó:) Annak ajánlom, aki megteheti. De nekik nagyon:)
  • Lacee86
    #5
    Ok, te elmentél, jól érezted magad, én meg annyit mondtam, h nem mennék el Ukrajnába. 2 különböző vélemény, ennyi...
  • MerlinW
    #6
    Te tudod, semmi gond:)
  • MerlinW
    #7
    Kiev:















  • MerlinW
    #8
    Krim félsziget, ahol a parti is van:







  • MerlinW
    #9
    KaZantip:







  • ScarY MAN
    #10
    nyaralni nem mennél oda vagy bulizni? :D .... nem mindegy :P
  • n3whous3
    #11
    És gondolom egyáltalán nem az előítéletek miatt. Abba pl. bele se gondolsz, hogy valszeg mennyivel olcsóbb hely lehet egy "tróger szar" ország meg ugyanúgy van tengerpartja stb, "de te tudod" :)
  • ronesz
    #12
    Mert az nem menő, hogy Ukrajnába volt nyaralni, persze ha azt mondja a haveroknak, hogy Ibizán, akkor már ő az istencsászár.
  • Lacee86
    #13
    Per pillanat a Balatonra sincs pénzem nyaralni, külföldön meg soha nem is voltam nyaralni/bulizi, rövid időn belül tuti nem is fogok. Csak mielőtt itt félreértések lennének, h vmi milliomos majom vagyok. De ezt tartom, h ennyi pénzt máshol költenék el, HA LENNE, nevezzük előítéletnek vagy aminek akarjuk.
  • n3whous3
    #14
    biztos vannak ott igények. Ha Balatonra telik,akk pl. Bulgária is megoldható lenne. Csak úgy mellékesen jegyeznem meg :)
  • Mr_no_NaMe
    #15
    Menjél Görögbe nyaralni, vagy Horvátba. Olcsóbb mint a Balaton.
  • Lacee86
    #16
    Most írtam, h Balatonra sincs pénzem... De külföldre pl. Horváto.-ba vagy Olaszo-ba szívesen elmennék. De már horvát is újra drága lett, én azt olvastam.
  • n3whous3
    #17
    tudom, de amikor volt, akkor is lehetett volna pl Bulgáriába menni.
  • Midas
    #18
    Ezek tenyleg nem rossz arak amugy.
  • shaba23 #19
    "Szebb lányokat sehol sem találtok mint ott"

    Ezek szerint te nem Magyarországon élsz.
  • n3whous3
    #20
    na azzal én azért vitatkoznék, hogy hol van jobb csaj

    jellemzően rondák a szláv csajok nagy része, kizárt dolog, hogy jobbak vannak ott, mint itthon, mennyiségben meg főleg.
  • MerlinW
    #21
    A szép lányok Mo. Románia, Ukrajna, Oroszországban stb. vannak. Tehát a kelet európai/szlávok a legszebbek - persze ez szubjektív, valaki az ázsiai, valaki a német szélesvásznat szereti. KaZantip-n együtt van nem csak a keleti szépségtömeg, de a nyugati is. Voltak pillanatok, mikor tényleg nem tudtam hova nézzek. 10-20 nemzet fiataljai szórakoznak mosolyogva, vidáman, közvetlenül. Nem úgy mint itthon, ahol azt is kikéri magának a magyar, ha elmegy mellette valaki..


    Viszont. Ezt a topikot nem az "úgysem, soha, különben is" és hasonló játékos fórum színvonalú divatfikázás miatt nyitottam, hanem egyrészt, hogy felhívjam a figyelmet egy fantasztikus, maradandó élményre a szomszédságunkban, másrészt hogy idetaláljanak azok akik vevők erre, segítsek nekik a szervezésben, illetve aki már volt, megbeszéljük az élményeket.

    Úgyhogy be lehet fejezni. Akit nem érdekel a KaZantip, az keressen magának másik topikot. Úgy látom másik fórumot kell keresnem ennek a témának is, mert SG-n lassan képtelenség kulturáltan beszélgetni bármiről is.
  • readswift
    #22
    -Nem lehet veletek megideo... idelógál ... megideologizálni ezt a kurva tuc tuc fesztivált se!! Hess innét! Romanescu görlz welkám!
  • n3whous3
    #23
    are you mad?
  • shaba23 #24
    "10-20 nemzet fiataljai szórakoznak mosolyogva, vidáman, közvetlenül. Nem úgy mint itthon, ahol azt is kikéri magának a magyar, ha elmegy mellette valak"

    Ezt most akkor nem értem. Ezek szerint mégsem az Ukrán csajok a szépek, hanem az ott mulató 10-20 nemzet jányai:)
  • MerlinW
    #25
    Kis kedvcsináló
  • desigo
    #26
    Volt már valaki kint?
  • MerlinW
    #27
    Én voltam kétszer is.
  • desigo
    #28
    Nah akkor jöhet az élménybeszámoló
    Utazás mivel,hogyan?
    Szállás,kaja,helyi népek milyenek?
  • MerlinW
    #29
    Első hozzászólásokban leírtam a lényeget, ha azokon kívül van kérdésed, kérdezz:)

    Dióhéjban az utazás két repülőút (Budapest-Kiev-Simferopol)
    Egy hét, helyi szállással, repülőjegyekkel, költőpénzzel/étkezéssel/fogyasztással, mindennel együtt nekem 1000-1200€ szokott lenni.
  • attila0520
    #30
    valaki jön idén POrtugáliába??
  • MerlinW
    #31
    Július 20 - Aug 26
    Portugália, Alqueva közelében a Beja tó partján. (38°11'50.00"N 7°29'41.00"W)

    Szobafoglalás
    Programok, weboldal.
  • Slawn
    #32
    Sziasztok,

    A Portugál nem csak egy testvérfestival? Ez alapján Ukrajnaban is lesz idén: http://www.kazantip.thecrimea.org/
  • MerlinW
    #33
    De de.
  • Freedy23
    #34
    Sziasztok!

    Idén volt valamelyikőtök volt Kazantip-en?
    Jövőre szeretnék menni, de inkább csak régebbi véleményeket találtam, szívesen olvasnék a mostaniról, hogy milyen volt.

    Konkrét kérdésem igazából csak a szállással kapcsolatban van, hogy van-e értelmes kemping, apartmant/kiadó szobát mennyire egyszerű találni, ami viszonylag közel van, és nagyjából mennyi pénzzel kell számolni szállásra/utazásra.

    Ezen kívül ha általánosságban írnátok néhány sort, hogy nektek hogy tetszett, mi nem tetszett, egy-két élményt ilyesmi.
    Előre is köszi :)
  • MerlinW
    #35
    Idén nem voltam, de a pajtásaim azt mesélték, hogy a színvonal változatlan. Tudtommal kempingezni már régóta nem lehet, a szállásárak pedig a weboldalon mindig fel vannak tüntetve. 2010-ben szállás+utazás (oda-vissza - 2 repülő + busz) egy 3 napos hétvégére 150e Ft volt + költőpénz. Én mindennel együtt kb 250-300-at költöttem az eseményre. Értelemszerűen minél többen mentek annál olcsóbb a szállás (Emlékeim szerint 6 szobás a legnagyobb).

    Lényeg, hogy a kazantip.com-on mindig minden le van írva, online foglalhatsz szállást, stb.

    Utazhatsz vonattal is 35-40k-ért de az 25 óra a síneken. Autóval pedig a benzin ára kb megegyezik a repülőjegy árával.

    A redndezvény területén kívül csak 3+ csillagos szállodák vannak, amelyekben 15 ezer/éjszakától indulnak az árak a csillagos égig. A Krím félsziget köztudottan túristaparadicsom, ergo minden mocsok drága.
  • Freedy23
    #36
    Köszönöm a választ!

    Hát remélem valahogy sikerül majd összespórolnom rá a pénzt :)
  • MerlinW
    #37
    Jöhetnek az Oroszok, de KaZantip idén is lesz:)