374
Mondjunk le az aug. 20-i tűzijáték élményéről az árvízkárosultak javára!
  • tigeroo
    #1
    Hi!

    Facebookon már megy a nagy vita a témában. Szeretném tudni hogy itt milyen vélemények születnek ezzel kapcsolatban. Én személy szerint örülnék ennek, mivel sok ismerősöm van akit eléggé érint ez a vita, szóval büszke lennék magyarországra ha a 2010-es év tényleg az összefogásról szólna.
    A kérdés adott: megéri-e pár óra alatt elpuffogtatni több száz milliót, amit most lehetne fordítani a károsultak megsegítésére? (amit amúgy is csak az ország 1/10 része látna)

  • pxxl
    #2
    én már évek óta azt mondom h kurvára felesleges lövöldözni azokat a szarokat. láttuk szép volt jó volt, mostmár nincs meg alapból a feelingje a tüzijátéknak, főleg mióta minden sakron van egy ha valami pénzes tag fingik egyet. NEM kell tüzijáték százmilliókért!!
  • szurop
    #3
    Szerintem jó kezdeményezés, támogatom.
  • Sir Quno Jedi
    #4
    Vagy szüntessük meg a tűzijátékot és igyuk el az árát. Párszázmillió osztva nagykorú lakosság, az már egy pár pofa söre elég, ha nagy tételben vesszük!
  • Rash87
    #5
    Már évek óta felesleges ez az egész tűzijátékozás...De ez idén se lesz szerintem másképp sajnos.
    +1
  • bardocz
    #6
    Szerintem a tűzijátékot ígyis-úgyis be lehetne szüntetni, semmi értelme, és zavaró.
  • Sir Quno Jedi
    #7
    Bocsánat osztva valós adófizetők, mert aki nem adózott, annak a tűzijátékpízből vett sörből sem jár sem jár, hiszen nem az ő adójából van elkülönítve...
  • tommygear
    #8
    +1
  • DJ RX7
    #9
    szerintem elég lenne 2 vagy 3 évben megrendezni és rengeteg pénzt megspórolhat az állam. ergo a rászorulókra "költheti".
  • ShaiHulud
    #10
    es a gyerekeidnek is ez a velemenye?
  • Bruk
    #11
    Jó ötlet.
  • Alexease
    #12
    Nem a lakossagnak kell lemondania a tuzijatek elmenyerol, hanem a megrendelonek, a kivitelezo, szervezo cegnek a bevetelerol, a nyeresegerol:) Nagy kulonbseg;)
  • tomonor
    #13
    Ugyan szeretem a tüzijátékot, és 6 éve minden augusztus 20.-án kijártam Pestre Nyíregyházáról, hogy megnézzem... Ám ilyen áron nem.
  • pxxl
    #14
    valszeg 8 hónaposan még nem sok véleménye van, de ha felnő tuti h ő is ugyanúgy látni fogja ezeket minden hónapban legalább 1x van valahol tüzijáték. ha annyira érdekli max elviszem
  • tigeroo
    #15
    kérdezzük meg a nyagyanyját

  • tigeroo
    #16
    ez is igaz, de az már nem rajtunk múlik, ezt jobban lehet befolyásolni. de akkor meg ők vesztenének rajta. inkább ne költsünk semmire a tüzijátékból, sztem az a legtisztább, mert most tényleg arról van szó hogy pl. a termőföldek nagyrésze is tönkrement, és a termelők (akik etetik pl. a budapesti lakosságot is) nem tudnak jövőre invesztálni, sőt még sokszor a saját lakhelyük is veszélyben van. nemhogy a földjük amivel a pénzt keresik

    (hozzátenném, pont annyit keresve hogy épp tudjanak jövőre is vetni valamit)

    szóval ez mindenkinek az érdeke lenne, hogy megsegítsük ezeket az embereket
  • Wolfsnack
    #17
    az államalapítás ünnepét már ne vegyük el ilyen-olyan címszóval, a tűzijáték ennek a megemlékezésnek a "fénypontja"
    attól még fog jutni az árvízkárosultak megsegítésére, de hogy jön össze ez a két dolog?
    tipikus vidéki hisztéria ez az egész, ha nem Budapesten lenne hanem mondjuk Ópusztaszeren akkor senkinek sem jutna eszébe leállítani a tűzijátékot az tuti
    csak vidékieknek mindig fáj ha valami van Budapesten
    meg tudom sok korlátoltnak nem jelent semmit egy nemzeti ünnep, pedig igencsak fontos egy nemzet életében hogy méltóképpen emlékezzen
  • tigeroo
    #18
    bár javarészt nem a földről van szó ezesetben, csak egy nézőpont volt.
  • ShaiHulud
    #19
    #14 es #15
    igazabol ez a topik temajatol fuggetlenul, csak azert kerdeztem, mert ez szep es jo hogy xy-t mar nem erdekli a tuzijatek, de nem kene elfelejteni hogy gyerekkent mennyire vartuk mi is az augusztus 20.at, szoval ugygondolom onzoseg azt mondani, hogy nem erdekel mar senkit a tuzijatek, csak azert mert te mar 30 even at nezted.

    viszont tolem is elmaradhat az idei tuzijatek, en se jarok mar ki. viszont butasag azt gondolni, hogy a gyerekeket pl nem erdekli.(termeszetesen nem a 8honapos babakrol van szo)
  • tigeroo
    #20
    ez is egy meglátás, de másfelől meg nézd úgy hogy:
    sok ilyen településen valószínüleg semmi sem lesz, pesten meg ugyanúgy legyen hacacáré?

    a nemzeti ünnep nekem is jelent valamit, de vidékiként meg nekem tényleg nem jelent semmit hogy pesten van ott valami.

    de ha majd kimész a rakpartra, és a nevemben is megemlékezel akkor nemtudom mi fog változni.

    csak szerintem ha lakosságarányosan lennének elosztva a közpénzek akkor másabb lenne pesten is. mert most nekem semmit nem jelent pl. a metró sem. az pedig ugye igazi pénznyelő, a tüzijáték hozzá képest hamburgerpénz...
  • tigeroo
    #21
    már bocs, de ez elég instabil lábakon álló érv.

    Édesanyám például máig emlékszik 1970-es fehérgyarmati nagy árvízre (pedig kb. 6 éves volt), amikoris helikopterrel mentették ki őket, és azóta ott több épületen is szép táblákon meg van jelölve az akkori rekord vízállás.

    Egy gyermek pedig fel tényleg tudja fogni, hogy na ebben az évben mit lehet, mit nem, mit lehet megengedni, mit nem (saját magamon tapasztalva, de biztos minden családnál volt ilyen amikor a csoki vásárlás is valami szülői ígéretbe torkollott)

    Az a kérdés hogy jogunk van-e ehhez, és mi lenne a helyes ilyen esetben. Mivel ez közpénz, szerintem az lenne a legjobb ha szavaznának az emberek erről a kérdésről. Mondtam, én nagyon büszke lennék a polgártársaimra ha ez a gesztus összejönne
  • Fresh Duke
    #22
    Szerintem full felesleges a tüzijáték. Ha évente lenne egyszer (pl: Szilveszter), akkor sok pénz meg lenne spórolva, s nem is lenne így elkoptatva a dolog...
    A pénzt megkaphatnák a károsultak, vagy kaphatnák a kórházak, menhelyek, stb.

    #19: Gyerekként se érdekelt a tüzijáték. Legalábbis nem annyira, mint több ezer ember sorsa.
    #17: Szerintem ünnep != Tüzijáték, ha neked igen, akkor gondolkozz el. Tipikus pesti hisztéria. -.- Egy országban lakunk, vedd már észre.
  • DaemoonHunter
    #23
    Teljesen egyetertek. Van nekünk eleg bajunk nem kell szorni a penzt meg a lövöldözesre is, de meg ha ettöl eltekintünk akkor sem a tüzijatekkal kellene összefonodnia aug 20-nak.
  • ERykk
    #24
    Persze, ennyi erővel a karácsonyi világítás árát is küldjük el az árvízkárosultaknak.
    Nem hiszem, hogy az egyik legfontosabb magyar ünnepen kéne spórolni, mivel amellett hogy rengeteg pénzt visz el (persze az állam költségvetéséhez képest mikrozkópikus összegről van szó), rengeteget is hoz. Viszonylag sok turista jön a tűzíjáték miatt, a TV-k megveszik a közvetítés jogát, stb. Ezer más dolog van, amivel lehetne spórolni. Példákat nem hoznék fel, mivel tudtommal tilos a politizálás az sgn.
  • varax
    #25
    aa
  • ShaiHulud
    #26
    mondom fuggetlenul irtam a topictol, a post amire reagaltam azt feszegette hogy felesleges az egesz tuzijatek (MINDEN EVBEN), mert o mar latta eleget es nem erdekli tobbet, szoval nem az zavart, hogy iden elmaradna es akkor szegeny gyerekekkel mi lesz, ez ertheto hogy iden a katasztrofa miatt elmaradna (szerintme el is fog), de hogy egy atlagos evben is elmaradjon, csak azert mert a gazdagpistikek fellonek neha 4 tuzijatekot es mert xy mar 30 eve nezni szokta, szerintem onzo kijelentes.
  • tigeroo
    #27
    így van. szerintem meg nem vágná haza a gyermek szellemi fejlődését, ha kimarad egy tűzijáték az életéből (majd pótolják aznap este extra vitaminos neszkvik kakaóval, hogy egészséges felnőtt legyen belőle)
  • Fehercsoki
    #28
    Egyetértek,nem kell a tűzijáték!Mondjuk én azt sem értem ki az a hülye aki olyan helyre költözik ahol áradásveszély van:S
  • ShaiHulud
    #29
    na kivancsi vagyok, ha annyria erdekel tobb ezer ember sorsa gyerekkent, akkor mit is tettel meg ertuk ? alszentseg rulz.
  • pxxl
    #30
    nem hiszem h egy államalapítást pont ezzel kellene ünnepelni, hogy kilőnek 200 milliót a levegőbe. ennyi erővel szórják szét az utcán annak több haszna lenne.
  • davidka003
    #31
    Tűzijáték mindig is felesleges volt. Inkább kapnák meg a pénzt a kórházak.
    De a hülye pestiek mindig máshogy látják a dolgokat.(akinek nem inge...)
    Minden évben előjön ez a téma mindig másik fórumon és mindig az van, hogy nem lenne rendes a megemlékezés tűzijáték nélkül. Felesleges pénzköltés.
  • Narxis
    #32
    Mondjunk le a tűzijátékról az árvízkárosultak javára! Szerintem szép kezdeményezés!
  • tigeroo
    #33
    Marie Antoinette, a francia éhinség idején üzent a lázadóknak: „Ha nincs kenyér, egyenek kalácsot!”


    gratulálok, post of the day
  • varax
    #34
    Megint elkezdődött a vita a fotelhuszárok között, akik azthiszik mindenkinél jobban tudnak mindent.
  • davidka003
    #35
    Valaki már alapból oda születik és nincs lehetősége elköltözni.
  • tigeroo
    #36
    ja és bocsi a történelmi kioktatásért, de 1838-ban meg pesten árvíz... (Wesselényi, árvízi hajós stb)

    akkor most mindenki hülye? vagy a víz a hülye mert kiárad? pf
  • tigeroo
    #37
    ne hogy azt hidd, de kacagj csak magadban. én tényleg álláspontokra vagyok kíváncsi, eddig csak a #24 rengetett meg a véleményem hitében.
  • pxxl
    #38
    asszem az Astórián a templomnál van is egy árvíz szint jelző. komoly lehetett
  • varax
    #39
    Kb ő az egyetlen aki gondolkozik is.
  • Szabi1991
    #40
    szerintem több bevétele van az országnak a tűzijáték és egyéb eseményekből, mint amennyibe kerülnek..
    szóval csak mégtöbb pénzt buknánk..