162
  • peterx
    #1
    nah most rábasztatok jóóóó sokan :D
  • Nothing117
    #2
    szegény majmok
  • DeviloftheHell
    #3
    és magyarázhatsz a sok idiota tini csajnak meg a kis hülyegyereknek hogy ne igyál bazdmeg hülye leszel áááá mért is kéne hallgatni majd saját kárán tanul mikor arra nem lesz képes hogy emlékezzen bevette e a gyogyszereit
  • sanyicks
    #4
    nembaj, én mindig azt mondom: Aki hülye haljon meg.
    Nem sajnálom a sok "bebasztam mer menő" majmot.
  • JethroHUN
    #5
    De boldog lettem ettől a cikktől :D megyek röhögök most mindenkin :D
  • Cat #6
    Szerintem az a baj a mai fiataloknál, hogy nem azért isznak, hogy jól érezzék magukat, hanem hogy konkrétan _részegek legyenek_. A bort (ha szereti) a jó íze miatt igya az ember, ne azért, hogy a földön fekve hányjon, és másnap ne emlékezzen semmire. Viszont a mai tizenéveseknél nem igazán ezt látom, hogy finoman fogalmazzak.
  • Sir Quno Jedi
    #7
    Isznak, drogoznak. Aztán sopánkodnak, hogy nem megy a tanulás és ők tulajdonképpen nem tehetnek róla, mer így születtek. Peeersze... :D
  • Wharyoo
    #8
    Tulajdonképpen igazuk van, hülyének születni kell :D
    Kis gyakorlással persze tanulható is, de az nem ugyanaz ;)
  • Christian88
    #9
    Oké hogy itattak, de mennyi alkoholt?Nem sokan isznak szerintem 11 hónapig minden nap annyi alkoholt
  • ADAMEX9
    #10
    A károsodás megmarad, hát ez cink.
    Bevallom régebben nagyon sokat ittam a haverokkal bulikban. Néha hordozhatóvá ittam magam. De így 20 éves koromra, már nem vonz annyira a dolog. Szerintem a fiatalságba bőven belefér, hogy néha berúgsz. Inkább ilyenkor, mint amikor már családod van. Én semmit sem bántam meg; próbáltam(próbálom) kiélvezni a fiatalságomat. Azt hiszem jól éltem, buliztam ezerrel, sok mindent kipróbáltam. Mégis eljutottam egyetemre, olyan munkám van amit szeretek, van barátnőm.
    Tehát: Juventus ventus(Fiatalság bolondság)! és Ergo Bibamus(Tehát ígyunk)!
  • Sir Quno Jedi
    #11
    Nem voltál még Kandós...
  • mumpic
    #12
    Azért nem minden kandós iszik egyfolytában. Vizsgák után, vagy kin kupán berúgni az egy dolog, de nem mindenki hülye.

    Amúgy meg én pl 17 évesen voltam részeg először. Az biztos hogy a mostani kissrácok szerint ez gáz.
  • dronkZero
    #13
    A kandósok nem kifejezetten tinik.
  • danesz234
    #14
    Hát igen elég szörnyű én mostanában már el se merek néhány városba menni bulizni mert gyakorlatilag az én 19évemmel már vén ember vagyok egy két helyen. Szörnyű hogy 14-15 éves forma emberek már 9-10körül úgy be vannak nyomva hogy azt se tudják hol vannak. Nem azt mondom mert jó mikor az ember 17-18 éves akkor be kell nyomni egy párszor én is voltam meg vagyok is egyetemi bulikon jó párszor de mindig tudom hol a határ és sose kellett hazacipelni mert nem voltam soha olyan hulla részeg mint ezek szoktak lenni. A másik hogy ez a cikk inkább az alkoholizmus veszélyeit mutatja be mert én se hiszem hogy valaki nap mint nap piáljon fiatalon.
  • Sir Quno Jedi
    #15
    Tiszta sor, de jó példa az emberi kitartásra és elszántságra. :_DDDD
  • Christian88
    #16
    De most nem a kitartásról van szó.. =))
  • zola2000
    #17
    Aztán akik így tesznek még azt is képzelik saját magukról, hogy ők emiatt menők, mindenki más le van xarva, és itt a baj.
  • ubulbp
    #18
    @mumpic : Valójában minden valamire való Kandós igen sokat iszik a főiskola alatt, sőőt bár a gépészmérnököket nem lehet lenyomni ezen a téren. Tudom mert én is Kandós voltam :) Másrészről felnőtt emberek messze nem tinik így rájuk már nem igaz a fenti felvetés :) és 17 éves ittál először ez a mi időnkben is gáznak számított nem csak most :) Gondolj bele te végig csináltad a középsulit anélkül hogy jókat ittál + szórakoztál volna ???

    Üdv.: Ubul
  • GabiWong
    #19
    A gyárakba robotolni tökéletesen jók lesznek ezek a biodroidok, úgyhogy előre az úton fiatalok, mindenki igyon kurva sok bort.
  • hurkaur
    #20
    +1 bár konkrétabban a többség nem ezért issza magát totálkárosra. Ez a menő ,mint a fészbuk ,myspész, egyebek. 8-kor elkezdenek piálni ,10-11-re okádnak szökökútban.
  • Motoroj
    #21
    A bor az gyenge oda.
  • Glutamin
    #22
    Erről van szó kérem szépen. Így termeli ki magát a rabszolganemzedék.
  • karmicsek
    #23
    "naponta egy órán át"
    Csoda hogy nem robbantak föl az italtól.
    Ennyi még vízből is sok
    Nem lehet hogy kicsit szüneteltek is?
    Mintha a cikk nem lenne teljesen pontos (de vicces).
  • mumpic
    #24
    Ittam és szórakoztam, csak nem voltam részeg. Sőt, amíg kandós voltam, akkor is söröztünk minden héten, de nem rúgtam be. Ennyi. Szomorú hogy ez gáz.
  • Glutamin
    #25
    Egyszerűen csak tudni kell a mértéket.

    Bár a májat azért a kis mennyiségű alkohol is terheli valamennyire. És az évek alatt azért megteszi a hatását.
  • boond
    #26
    "majmot itattak naponta egy órán át citrus ízesítésű alkoholos italokkal. Az alkoholkúra 11 hónapig tartott. "

    Hát igen nekem is ez a rész kicsit furcsa, de kitudja mennyi votl benne az alkohol %-a. Meg ez majdnem 1 év "folyamatos ivás" (napi 1 óra) ami bőven pár száz órára rúg.
    így nem kispályás módon vizsgálták.

    Bár mondjuk a mai fiatalokról eltudom képzelni, hogy amit elszalasztottak az "behozzák" hétvégén" na de ilyen mértékben? (mondjuk lehet amit ők isznak az több% alkoholt tartalmaz, akkor pedig egálban lenne a dolog)

    Én sem szoktam (se régen se most) italozgatni, úgy egyáltalán nem. Legalábbis nagyon ritkán, max alkalmakkor egy kicsit. (de sok értelmét nem látom), "hangulathoz" meg nem feltétlenül kell pia...
  • duke
    #27
    "Aztán akik így tesznek még azt is képzelik saját magukról, hogy ők emiatt menők, mindenki más le van xarva, és itt a baj."

    Ja menoseggel magyarazak, hogy miert kell inni, de szerintem inkabb a boldogtalan gyerekkor a valodi ok. A mai gyerekek 70-80 % zurzavaros, szeretet hianyos csaladokban no fol. Ma mar ritkasagnak szamit, ha egy gyereknek ket szuloje van.Szerintem a mai gyerekek a szuleiktol meg nem kapott szeretetet probaljak meg potolni, alkoholal, droggal, az eltulzott sexualitassal.
  • boond
    #28
    ÉS akkor még nem beszéltünk a dohányzásról, és a többiről...
  • joebacsi
    #29
    Egyik se annyira káros, mint a munka és a stressz vagy maga az élet :)
  • Szocsi88
    #30
    Most nem azért, de régen is azért elég durván ittak a purgyék, nem kell azt hinni, hogy ez olyan nagy újdonság.
    Amúgy meg alkoholt lehet fogyasztani, csak mértékkel, meg ésszel kell mint minden mást az életben.
    És a cikk is inkább arról ír, hogy a túlzott már-már alkoholista szintű fogyasztás a káros, az hogy most havonta egyszer-kétszer lerészegedik, az még azért nem főbenjáró bűn.
  • djhambi
    #31
    "és magyarázhatsz a sok idiota tini csajnak meg a kis hülyegyereknek hogy ne igyál bazdmeg hülye leszel áááá mért is kéne hallgatni majd saját kárán tanul mikor arra nem lesz képes hogy emlékezzen bevette e a gyogyszereit"

    Erre vannak a szülők: amíg a gyerek meg nem érti, addig vissza kell valakinek fogni őket, akár erőszakosan. Ja, hogy a szülők itatják a gyerekeiket? Há Magyarország. (Európában a legpiásabb nemzet vagyunk, de inkább Trianonozunk, mint alkoholellenes kampánnyal javítanánk a nemzeti szellemi tevékenységünket, de nokomment.)

    #6: Cat: pontosan.

    #7: szülői felelősség. (Persze a szülő is hülye, ezért van szar. XD)

    #9: Christian88: a károsodás akkor is károsodás. Ez azt jelenti, ha évekig sak heti egyszer iszol, akkor boncoláskor csak kicsit fognak kiröhögni, hogy a fekete tüdőd mellett a sorvadt agyad is lol. A károsodás káosodás, és nem veszed észre magadon, mert minden ember egyedi, de csak magadhoz tudnál vszonyítani. Ergo, lehet, ha nem söröztél volna annyit, mára mérnök diplomád lenne. Csak nem tudod lemérni, mert ne tudod, hogy milyen lettél volna akkor, ha nem söröztél volna.

    #14: dandesz: kevésbé kimutatható, de ugyanúgy károsít. Képzeld el, mintha minden pohár sörrel egy nappal közelebb kerülnél az Alcheimerhez. Kétszer is megondolnál minden kortyot. Csak az ember nem tudja fiatal korában, hogy pontosan hogy jelentkezik, de igazábólnem is foglalkozik vele. Aztán negyven éves korában azon fog csodálkozni, hogy sikeresen átverte egy politikus, nem veszi észre, ha hazudnak neki, mert a szellemi képességei golyamatosan romlanak, csak nem állapítható meg, hogy mennyivel. De hosszútávon minden előjön. (Jöhetnék nagyapámmal.)

    #18: ubulbp: itt tényleg az a lényeg, hogy mikor. Amikor fejlődő szervezeted van, 12-15 éves kor között, fokozottan ki vagy téve minden "felnőtt dolognak". Pl. a zsiger szervek fejlődése közben az aktív nemi élet is maradandó károkat okoz. (A régi töritanárom szerint.) Aszonta, volt egy osztálytársa, aki 14 évesen már dugott, 20 évesen szült, és 5 év alatt 15-öt öregedett a külseje. Az más kérdés, hogy a 40+-os embreket a szex fiatalítja. Mindennek megvan a maga ideje.

    #21: a csajokelőszeretettel boroznak. Persze a hasznos módon. :) Vagyis annyit iszik, hogy megkeféljék, és a bor és a csaj egyszerre lesz haszontalan. Mert a bor addig hasznos, amíg lehet dugni, és a csaj is. Majd küldök egy verset. A lényeg, hogy nem a pohárból kóstolgatós Merlot-ra kell gondolni. :) Nagyüzemi, kevert, csajlötty. Hasznos.

    #24: háromféle rossz alkoholfogyasztás van: a korán kezdem el, a részeg vagyok ritkán, és a rendszeresn iszok keveset. Az első az jobban károsít, a második időszakosan okoz nagy problémát, a harmadiknál pedig nincs idő kiürülnie. Egy héten minimum két nap szünetet kell tartani, ha minden nap megiszol egy doboz sört (vagy egy pohár bort, vagy egy felest).

    #25: Glutamin: nem beszélve a magas vérnyomásról. Bár a bor antioxidánsai csökkentik a problémát, de a többi akoholfajta szív és érrendszeri problémákat okoz. Meg a söt elhízást, ami szív és érrendszeri problémát. Persze időről időer kitalálják az SG-n, hogy milyen egészségesek ezek tudatmódosító szerek. :)

    #26: boond: valószínűleg azért itattak velük enynit, hogy boncolással is látható legyen a különbség, és ne memórijátékokat kelljen tanítgatni nekik. És igen, mostanában biliárdról átszoktam ping-pongra, mert rájöttem, hogy a jó szórakozáshoz tényleg nem kell kocsma. Ja, amúgy szoktunk biliárdozni is, de már ping-pong után is sörözünk néha. :)

    #29: joebacsi: munkával pénzt keresel, piáláskor meg pont költekezel. Egyik egészségtelenségből finanszírozod a másikat. :)

    #30: Szocsi88: akkor is maradandó, lehet, hogy a havi 1-2 lerészegedéssel 5-10 év alatt elgendő szellemi kapaciást veszítesz. Nem tudhatod, mert sosem volt antialkoholista ikertesód. :)
  • Keroz1n
    #32
    Ezé jobb vicces muffint enni. xD
  • Balintos
    #33
    Már miért lenne ez káros hatás? Sokkal jobban lehet érvényesülni károsodott aggyal...
  • Csirke4
    #34
    Tiszta sor. :o
    Akkor te Bakánál voltál méréstechnika laboron?:O xd
    Mellesleg én Kandós vagyok és antialkesz. :(
    Most mi lesz?
  • Jimmyke
    #35
    Annyira szeretem ezeket a híreket, olyan alkoholfogyasztással méricskélnek ami enyhén szürreális (meg nem épp a középosztálybeli csemeték isznak el több tízezer forintot hetente), azt riogatnak itt minket kulturált sörözőket.
    Aki meg 14 éves korában napokon át részeg az meg is érdemli.
  • Csirke4
    #36
    "A kutatók négy makákó majmot itattak naponta egy órán át citrus ízesítésű alkoholos italokkal. Az alkoholkúra 11 hónapig tartott."

    Napi egy órányi citrusos ízesítésű akármi nemhiszem, hogy hetente több tízezer forintba kerülne. És nyilván nem 60 percig kortyolták folyamatosan a majmok sem.
    Egy buliban manapság nem 1 óráig iszik az ember hanem sokkal tovább úgyhogy az adatok nem tűnnek nagyon szürreálisnak. :o
  • Merces
    #37
    ....a cikk félig igaz én elittam a rövid távú memóriámat , a vodkát javaslom ha csatlakozni akartok a klubbhoz, viszont a térérzékemnek marhára semmi baja XD
  • Ingy
    #38
    Jó példa a fiatalokra hogy mennyire szófogadóak. Egyik tavalyi autós rendezvényen egy fiatal srác éppen a vegyi gyümijét végezte ki, mondtam neki hogy a nap fénypontja márcsak egy sör lenne erre a mutatványra.Kérdi miért? Mert kb fél óra múlva a saját ganédban fogsz arcal feküdni. Próbáltam lebeszélni de nem sokkal később ott feküdt az egyik fa tővében arcal a saját hányásában xD
  • Fbn Lx
    #39
    "A kutatók négy makákó majmot itattak naponta egy órán át citrus ízesítésű alkoholos italokkal. Az alkoholkúra 11 hónapig tartott."

    óbazmeg. Ez megint egyike azoknak a kísérleteknek, ahol szarrá tömik szerencsétlen állatokat, hogy valamiféle hatást elérjenek a végére.

    Mondjuk itassunk szegény állatokkal 5 órán keresztül folyamatosan vizet, és bizonyítsuk be, hogy káros a víz mert hánynak tőle.
  • Steel
    #40
    viszont én igen
    de az túlzás, hogy minden héten a földön fetrengtünk, de KIN után (alatt) persze
    viszont az is lényeges, hogy tényleg nem tinik járnak a Kandóra, azért a nagy átlag az 18-19 évesen kerül oda
    sok évfolyamtársam volt aki fősuli előtt nem ivott, ahogy szakközépben szinte oszt. kiránduláson kívül soha nem ittam
    ez persze akkor volt, de ahogy látom a mai fiataloknál gázos a helyzet
    muterom annó dolgozott egy kicsit általános iskolákban, és beszarás amiket mesélt, nem egy gyerek volt aki részegen ment be suliba, vagy napköziben sutyiban ittak be, és ezek 6 éves sztorik, nekem általánosban (vagy nekünk, az osztályban, vagy suliban), meg se fordult a fejünkben akkor ilyen...szóval szomorú ez a mostani helyzet