36
  • teddybear
    #1
    Elég hülyén néz ki ez a robotspicli. Az meg, hogy ez hasonlít egy emberre enyhén szólva röhej.
  • Tetsuo
    #2
    A 2-kereken torteno egyensulyozas (mint a Segway-nel), gondolom folyamatosan beremozditja a kamerat..
  • Szefmester
    #3
    Hol írták hogy hasonlít? Pont ellenkezőleg.. már a fejlesztésnél az volt a cél hogy NE hasonlítson. Más kérdés hogy ez még csak véletlen sem robot.. inkább nevezném egy távirányítós kisautó nagytestvérének.
    Az egyensúlyozás közben a billegést meg kissé émelyítőnek tippelem.. aki tengeri betegségre hajlamos az ne használja.. :D
  • joco1114
    #4
    Surrogates -> Gamer -> Avatar
  • gemihu
    #5
    Csak megfigyelésre vannak ennél kevésbé feltűnő eszközök is, igaz nem mobilok,viszont olcsóbbak. Ez az eszköz se tud egyszerre több helyen lenni,ezért egy cég kamerarendszerét ilyennel nem célszerű kiváltani.Lehet túsztárgyaló lesz belőle,vagy biztonsági őr?:)

  • orkaman
    #6
    vagy parlamenti képviselő. ahoz még audio kapcsolat se kell.
    bemegy, kikapcsol ha szólnak hozzá riasztja a gazdit (amire nem kerül sor mert mellette is ilyen ül/áll). szavazáskor pedig lefejeli az egyik gombot.
  • djhambi
    #7
    Elképzelhető, mivel nem egyensúlyszerve van, hanem számol és irányító berendezése van, nincs szüksége arra, hogy előre dőljön a gyorsításhoz és hátra a lassításhoz. Ennyiben különbözhet a Segway-től.
  • hunTigris
    #8
    Nem értem, miért jó a két kerék. Miért nem három?

    A távoli tárgyalásokhoz előbb-utóbb tényleg surrogate-szerűségekre lesz szükség, hogy megspórolják az utazási költségeket és időt. Gyárbejárásokhoz, építkezések ellenőrzéséhez és minden hasonlóhoz praktikus. A használó arca pedig megjelenhetne a kijelzőn. Az agyi kapcsolat nehézkes, főleg beültetés nélkül, a többire már most is képes lenne a technika egy kis finomítással (távirányítható humanoid robotok).
  • tenkenorman
    #9
    egy giroszkóp a kamerába és kész.
  • archrodney
    #10
    "Azért lehet ez a megoldás még a videó konferenciáknál is előnyösebb, mert bármely helyiségbe "bemehetünk" és "hallhatjuk", "láthatjuk", mi zajlik "körülöttünk"."

    Fasza. A video konferenciát pont erre találták ki. De protokoll droid azért még lehet belőle
  • brueni
    #11
    és majd valaki felcipeli az emeleti konferenciaterembe is?
  • Cat #12
    "Nem értem, miért jó a két kerék. Miért nem három?"

    Mert a Segway mindent tartalmaz, ami a mozgáshoz kell, kész platformként megvásárolható. (Lásd http://www.sg.hu/cikkek/34267/segwayre_epulhetnek_a_jovo_robotjai Nekik már csak a tényleges funkciókkal kellett foglalkozniuk, a kamerával és a hangtovábbítással.
  • Kara kán
    #13
    Ha van lift, akkor simán fel tud menni. A liftet meg wifissé kell tenni. Ez a kerekesszékeseknek is jó lenne.
  • Kara kán
    #14
    Juj, mekkora ötlet (már megint!): ebből a találmányból a mozgáskorlátozottak tudnának nyerészkedni!

    Kopirájt: lásd lent!
  • hunTigris
    #15
    Cat, kösz, elolvastam, még most sem jön le nekem, miért előnyösebb a két kerék a háromnál. Úgy nem kéne felesleges energiákat az egyensúlyozásra pazarolni.

    Kara Kán? Mi nagy ötlet, a lift mozgáskorlátozottaknak vagy a wifi-s lift? Utóbbi miért előny nekik? Tudnak laptopozni amíg felérnek? Vagy miért?
  • Kara kán
    #16
    ne légy ilyen buta, erőltesd meg az aggyad.
    De mivel most jó kedvemben vagyok, elmagyarózom.

    Mint tudod, pl. Hawking bácsi még a kezét is alig tudja mozgatni, talán már sehogy. A liftgombok nyomkodása amúgyis az idegeimre megy, néha el is nyomom, és elvisz kukutyinba.

    Jó lenne, ha a lift wifin át is irányítható lenne. A gézengúzok persze ezt kihasználnák, és a haragosukat lifteztetnék egész nap az interneten, de ezt ki lehetne küszöbölni proximity megoldással. A proximityt most nem magyarázom el, bocs.
  • philcsy
    #17
    Nem nagyon mozog ez. És ha igen akkor lehet stabilizálni programmal a képet.
  • philcsy
    #18
    A konferenciatermekben székek helyett ezek lesznek.
  • philcsy
    #19
    Szerintem a fejlesztések mögött ők álnak.
  • hunTigris
    #20
    Helyes, jó elképzelés, támogatom. Látod, most leírtad, aztán mikor valaki olvassa ezeket a sorokat, nem maradnak benne kérdések.
  • Kara kán
    #21
    Arról nem beszélve, hogy amikor pl. kocogom (gyakrabban kellene!), nekem is eléggé vibrál a kép, mégsem esem hasra.
  • Tetsuo
    #22
    2kerekkel -gondolom- folyamatosan mozog egy kicsit, allandoan korrigal. (de majd utananezek)
    A kepstabilizalas (foleg a szoftveres) nem mindenhato, folyamatos mukodesnel video eseten, kis ugrasokat produkal..
  • darkhill
    #23
    "A fejlesztések során az volt az egyik cél, hogy a robot ne legyen túl "emberi", nehogy személyként gondoljanak rá a kollégák. "
    Azért ezen jót mosolyogtam.. már láttam ember szerű robotot de ez a két kerekes árbóc messze van attol hogy személynek gondolják!
    Szvsz teljesen haszontalan, ha kommunikálni szeretnénk akkor ott vannak a konferencia beszélgetések, megfigyelő kamerákat telepiteni pedig olcsobb es praktikusabb is. Egy guruló webkamerát 300ert, kivancsi lennek mennyit adnak el.
    p.s. tamogatom az iranyt, meg az elejen vagyunk a robot korszaknak de ebbe nem latok nagy fantaziat
  • Sir Quno Jedi
    #24
    Karokat jó ölet volt lehagyni, mert így SEHOVA sem tud bemenni, ahol kilicset kéne nyitni stb. Automata ajtókat építeni minden irodára kissé költséges mulatság.

    Amúgy a gépies lépcsőmászásra nagyon ötletes eszközök vannak már, készen megvehetik őket (vagy a terveket) és csak rá kell applikálni.

    Két kerék elég a mozgáshoz, ha meg megáll és egyensúlyozgatni kezdene, akkor lebaxhat egy kis talpat amivel megtámasztja magát, mint egy moci és máris nem fogyaszt pilácsot.

    Ha tesznek rá egy 19"-es display-t, akkor életnagyságban lehetne bámulni a gazdája fejét a webcam-en keresztül és így valóban tudná némileg helyettesíteni a gazdit, mert jól láthatóak lennének a reakciói, arckifejezése stb.

    Osztom azt a nézetet, hogy ez is egy újabb lépcsőfok a "surrogates" felé, valahol el kell kezdeni és rászoktatni az embereket, aztán jöhet a következő, hiszen már jelentkezni fognak az újabb igények. Túl nagyot nem lehet ugrani, az üzleti öngyilok.
  • BaltásRém
    #25
    "Qb a robotkolléga"

    Szerintetek vállal segédmunkát kőműves mellett ? :)
  • Sir Quno Jedi
    #26
    Emléxünk még a Pusztítóra (Demolition man), ott is kis oszlopokon voltak forgó kijelzők és azok voltak a tanács az asztal körül. :DDD
  • Kara kán
    #27
    Nekem azok a kis mitugrászok jöttek be, amelyeket aszem a Szárnyas fejvadászban lehetett látni.
    Kis pókszerű lények, amelyek felmentek, repültek, szökdécseltek, araszoltak az n-edik emeletre a lépcsőkön is, ajtókat nyitottak, bementek a manus fürdőszobájába, és leolvasták a retinarajzolatát.

  • Blacktom
    #28
    Na ezen röhögtem:D Jó meglátás... sajnos
    Egyébként jól számolom, hogy ez három millió forint??? Behalok.
    BME nyíltnapon láttam kis összeeszkábált robotot, volt benne egy mindstorms(60ezer) meg egy rádiós kamera(20ezer) és laptopról irányította a csávó, lehetett nézni mit lát a földön. Na ez laptopostul, mindenestül kétszáz-ezerből kijön, és még más kimenetek, bemenetek is vannak benne. Persze csak blutooth-os.
    De ha legó helyett rendes kis robotot építünk, ráteszünk egy wifis laptopot, jóféle kamerát, mikrofont...stb, akkor az jöjjön már ki félmillióból, könyörgöm:\ És nem csak 300 pixeles a kijelzője-.-" Szóval nem értem én ezt:\
  • Kara kán
    #29
    Az ajtók kinyitása a legtöbb kutyának is probléma.
    Ergó, kurrens robotjaink kb. egy kutya szintjén vannak.
  • Kara kán
    #30
    Na, igen, de kakaó- és vandálbiztossá is kell tenni.
  • Blacktom
    #31
    Jó, persze, meg kell azt tervezni, jó szoftverek, tutibiztos hálózatok, meg valami dizájn, de ha valaki komolyan gondolja, sorozatgyártással akkor se lehet olyan drága ez. Sztem alapból sokkal többre mennének, ha szélesebb célközönséget választanának. Például kutatások, segítség munkásoknak (vagy munkafelügyelet:D a főnök ilyennel jár körbeXD) Egyszerűbb változat simán mehetne az embereknek, olyan célra amire eddig a webkamera volt:) Szóval legyen olcsóbb mert én is akarok!:D
    Meg ez a kétkerekű bot se tűnik valami vandálbiztosnak:D
  • xyl
    #32
    ... ne legyen túl emberi ... - De mért van benne két kamera? Miért nem elég 1, vagy lenne mondjuk 4 ...
  • Kara kán
    #33
    Hétvégi ház felügyeletére nem lenne rossz, ha el nem lopnák ezt is.
  • philcsy
    #34
    Azért hogy a túloldalon az ember 3D-be lásson. 1 kevés 4 fölösleges.
  • philcsy
    #35
    Erről a robotról nem hiányzik semmi csak egy M50-es. Kiderülne milyen jó az egyensúlyérzéke.
  • Kara kán
    #36
    nagyon kellenek már a robotok.