98
  • Darth Sith
    #1
    jó cikk!
  • 5c0rp330n
    #2
    android ftw
  • Gerygrey
    #3
    Ígéretes, csak álljanak neki a HTC programozói a Sense portolásának, és adják ki mielőbb a Froyo-t a Desiréra.

    Végignéztem a videót, tetszik hogy ilyen magabiztossággal csipkedi az Apple-t az ürge. Kár, hogy nem azzal vette elő az iPad-et a tethering demónál, hogy "itt ez a kínai kacat, amin még 3G sincs, de még USB se hogy még csak véletlenül se tudjak rádugni egy szar modemet" :)

    Egyébként hol van az előadás 45 perc utáni részéről a videó? Én csak ennek a videónak a 10 perces szeletekre szabdalt verzióját találom a Youtube-on.
  • farxis
    #4
    fooooos fooos ez egy szar az egész android!!!!!!!!!!! Az iphon os meg meg a töbi apple cucnak a nyomjába sem érheet ez sem és más sem!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Ferrer
    #5
    Még ha csak iróniából írtad is, amit írtál, de igaz: az Apple Iphone-ja még mindig kb. 5 éves előnyt tart a többi okostelefonnal szemben.
  • drzen
    #6
    Miért?
  • lenox01
    #7
    Inkább szaladj és addig add el az iphone-od amíg tudod, mert nemsokára lószart sem fog érni!!!!!!444
  • syn7h37ic
    #8
    Látszik, hogy agy-mosott apple j(l)úzer vagy.
  • Ferrer
    #9
    Ezt látni kell és érezni. Sose volt annyira egyszerű és élvezetes az okostelefonok használata, mint azelőtt. És ezt a felhasználói élményt még az android se tudja hozni. A jövő hónapban megjelenő frissítés pedig még jobban ráver mindenre.
  • sathinel
    #10
    Ez igaz. A melegfelvonuláson nem tudsz vele akkora feltünést. Iphone meg nem tudom miből veszitek hogy 5 év előnye van. max eladás terén de a hardware már rég jobb mint az iphone. Ja az új snapdragon chip valsz már 1080 videókat is lejátsza tehát akár telefonról nézed a TFT TV-n a full hd adásokat.

    A hátránya hogy nem túl régóta van a piacon, és nincs nagyon elterjedve. Ahogy jobban terjed úgy egyre gyorsabb a fejlesztés is rá. Kb mint minden opensource cuccal.
  • lenox01
    #11
    :D igen a lényeg az egyszerűségen van! Egyszerű telefon egyszerű embereknek! De nekik még mindig jó ez, ne is legyen valami "más csak ez", mert állandóan másoktól kellene kérdezgetniük hogy mit hogyan kell csinálni, megnyitni, elindítani, beállítani :)
  • Ferrer
    #12
    Látszik, hogy még az életben nem használtál Iphone-t..
  • lenox01
    #13
    Hát olyat amin még nem volt jailbreak olyat nem is. Mert ugye lehet imádni az iphone-t csak azt mindig elfelejtik megemlíteni az imádók hogy anélkül egy fos. :)
  • Yv@n
    #14
    Látszik, hogy életben nem használtál még Sense UI-s androidot. :)
  • Ferrer
    #15
    Miért is fos jailbreak nélkül?
  • sathinel
    #16
    Mert körülményes a kezelése de akinek ömlesztve vannak valahol a zenéi, és nem tud normálisan könyvtárba rendezni adatokat az valsz jobban éli az apple megoldásait. Nekem sokkal gyorsabban megvannak a zenék amiket akarok másolni mert tudom hogy milyen könyvtárba hová raktam mert rendszerezve van a zene nem ömlesztve. Ez csak 1 példa.

    Mint lentebb mondták 1 bites user valsz megtalálta az álmát ezekben a telefonokban. A többiek törték amíg nem jött jobban kezelhető teló mint az android telefonok.
  • Ferrer
    #17
    Csinálsz könyvtáranként egy-egy playlistet, azt kész...
  • sathinel
    #18
    ??? lol ok látom nem érted:D

    Könyvtárszerkezet ahol megvan hol a chill, goa, stb zene, azon belül az előadók, és azon belül az albumok. Minek keresgélni írkálni mikor egy TC és F5 elég átvenni a zenéket, és nem utolsósorban haveroktól is tudok másolni tökéletesen. Minek egy könyvtár ahová még bemásolom aztán itunes?? 2 felesleges lépés.
  • sathinel
    #19
    TC állandóan megy tehát el sem kell indítani. Aki nem hasznája az valsz 1 bites user.
  • Oláh Herkules
    #20
    JAAAJ igen az apple életérzés :DDD Ezt mi kívülállók nem érthetjük. Áramlik benne a csí meg a fing sunyi.

    (más helyen ezt egyszerű sznobságnak hívják, vagy rosszabb esetben mentális betegségnek)
  • fergusonpapa
    #21
    a vitázok 80%se iphoneja se androidos teloja nincs,de megy a fika.mert élvezet...csupa csoki...
  • Ulkesh
    #22
    "Inkább szaladj és addig add el az iphone-od amíg tudod, mert nemsokára lószart sem fog érni!"

    Ezt viccnek szántad???
    A Desire ára 1 hónap alatt 30 eFt-ot esett, a 3GS-emet meg 1 év után még mindig drágábban tudom eladni, mint amennyiért vettem :D
  • Ulkesh
    #23
    " Iphone meg nem tudom miből veszitek hogy 5 év előnye van. max eladás terén de a hardware már rég jobb mint az iphone."

    Jaja, melyik hardver része?
    Desire-ben a CPU, ami majd kétszer nagyobb órajelen ugyanolyan gyors, vagy a GPU ami lényegesen lassabb, mint az iPhone-ban?
    Vagy örüljünk az AMLOED-nek, csak ne menjünk vele utcára, mert nem látsz belőle semmit?
    Vagy jobb a 133 MB háttértár a 16632 GB-hoz képest (a flash memóriához képest tetű lassú SD kártyákat meg se említsd).
    1 hónapig használtam a Desire-t de öröm volt visszatérni a 3GS-hez, ahol nem lassul be a rendszer fél nap alatt, nem fagy le a zsebedben az egész kóceráj és vannak rá használható alkalmazások is.

    " Ja az új snapdragon chip valsz már 1080 videókat is lejátsza"

    Kár, hogy a Desire még a sima DivX-et sem tudja, míg a 3GS valóban lejátssza az 1080p-s H.264-es videókat is.

    "A hátránya hogy nem túl régóta van a piacon, és nincs nagyon elterjedve. Ahogy jobban terjed úgy egyre gyorsabb a fejlesztés is rá. Kb mint minden opensource cuccal."

    Az Android 2 hónappal később került piacra, mint a megnyitott iPhone és az SDK, kár, hogy nem két hónap, hanem kb. két év lemaradásban van még ma is ha az alkalmazásokról van szó. Smartphone-t meg nem azért vesz az ember, hogy widgeteket tologasson, hanem azért mert használni szeretné, de ez Androidon, valamire való alkalmazások hiányában még nem igazán lehetséges.
  • Ulkesh
    #24
    "Minek egy könyvtár ahová még bemásolom aztán itunes?? 2 felesleges lépés."

    Látszik, hogy nem igazán ismered az iTunes-t. Használhatod a saját könyvtárszerkezeted és az iTunes csak adatbázist hoz létre róluk. Nincs két felesleges lépés, főleg ha eleve azt használod lejátszásra. Persze gondolom winamp-al meg tudod oldani, hogy előadó, műfaj, kiadás éve vagy BPM szerint játsszon le neked zenét a több ezer dal közül válogatva :)
    Arról nem beszélve, hogy a világ nagyobbik felén nem dicsőség a zenék lopása, hanem inkább megvásárolják, ezen a téren meg igencsak előtérbe kerül az iTunes Store-ja.
  • who am I 7
    #25
    "1 év után még mindig drágábban tudom eladni"

    Ekkora baromságot, csak nem loptad tán?Úgy nehéz is lenne OLCSÓBBAN eladni 1 év után..de ez nettó ökörség amit mondasz nem tré amúgy.

    @Ferrer (2010) :
    "Apple Iphone-ja még mindig kb. 5 éves előnyt tart a többi okostelefonnal szemben"

    Úristen TE..Ezek aranyköpések.Menteni KELL! :D Főleg, mikor kijött az első szifon...Kb a sznob 1 bites userek vették csak a díszcsomis kutyaxart..annyi volt az előnye, hogy multitács volt.Aminek kb (mégmindig!!!!:D:D:D:D) a képek zúmolásnál és 1-2 debil játéknál van értelme..Ennyi :) tudja az apple, hogy kell a hülyéket megfogni :D Mesélnél az első generációs szifonod Kamerájáról?nem létezővakujárol?kékfogáról?wlanjárol?STBSTB? :D már akkor -5 (gyk.: MINUSZ ÖT) év-ben voltak...nemhogy + 5 ben :D :D
    De mekkora izzadtság szagú trükközés megy már :D Hanyadik generációs szifon fut? :D És tudásra kb ott tart mint 1.5 évvel ezelőtt az okostelók :D 5év..ennyi ésszel te egyáltalán hazatalálsz? :D:D:D:D:D
  • Ulkesh
    #26
    "Mint lentebb mondták 1 bites user valsz megtalálta az álmát ezekben a telefonokban. A többiek törték amíg nem jött jobban kezelhető teló mint az android telefonok."

    Én is váltottam egy hónapra Desire-re, de adtam is el utána és mentem vissza 3GS-re.
    Aki WinMoról, vagy Symbianról vált Androidra, azoknak maga a mennyország, de sajna iPhone után nagyon kevés az amit a Desire fel tud mutatni. Az üveggyöngyök amikkel vakít elvakítják az embert pár napig, de mikor már meguntad a villámló időjáráswidgetet és elkezdenéd komolyan használni és rájössz, hogy nincs használható Office, nincs Skype, nincs használható LogMein kliens, nincs a megszokott RSS olvasódhoz Twitter kliensedhez mérhető alkalmazás, akkor szép lassan elballagsz az első apróhirdetési fórumba és meghirdeted, majd visszatérsz ahhoz a platformhoz, ahol nem lassul be a működés, nem fagy le a zsebedben, nem felejti el a háttértárát, nem felejt el ébreszteni, nem merül le a készülék a nap felénél és minden problémádra találsz vagy 30 olyan alkalmazást ami minden kívánságodnak megfelel.
  • who am I 7
    #27
    Csinálnál egy screenshotot a i(fos)tunes-ból egy esetleges TÖK PRIMITÍV refresh gombról? :D:D:D:D Van benne refresh gomb? :D folder kezelő windowok? :D kérem a szkrínshotokat :)
    Az,hogy valaki lehúzza a kukába a f0storeból, még nem biztos, h nem akarná logikusan józan paraszti eszével elrendezni...de várom a shotokat.
  • Ulkesh
    #28
    "Ekkora baromságot, csak nem loptad tán?Úgy nehéz is lenne OLCSÓBBAN eladni 1 év után..de ez nettó ökörség amit mondasz nem tré amúgy."

    Emberke. 25 eFt-ért vettem flottás kedvezménnyel, és bármikor elviszik 100 eFt-ért.
    De aki Ikon csomagban vette 80-ért az is még haszonnal tudja eladni.

    A Desire-t 120-ért vettem és 1 hónap múlva 110-ért ment el.


  • Ulkesh
    #29
    "Csinálnál egy screenshotot a i(fos)tunes-ból egy esetleges TÖK PRIMITÍV refresh gombról?"

    Mégis mi a frászt kéne refresh-elni?????

    "folder kezelő windowok?"

    Mégis mi a jó frászkarikáról beszélsz???
    Folderek vannak, playlistek vannak, mi más kell még egy lejátszóba?
  • who am I 7
    #30
    Miről beszélsz kiscsillag?A flottás kedvezmény qva mindegy..ezesetben, egy rohadt nagy csúsztatás a részedről...mert ennyi erővel, én is verhetném a mellem, hogy nagybáttyámtól kaptam ingyé (persze ezt nem árulom el) és akkor hogy mennyire jól eltudom még adni...Nem egyenes beszéd ennyi, ezt nem szeretem.De nézzünk, akkor nézzünk egy kis egyenes beszédet, nem ilyen kis csúsztatásokat.

    Ikon csomag.
    200-as legolcsóbb 5000 FORINT / hó két évig azaz . 24x5000 + 80.000 egy 16 gigás készülék.Az nálam nem 80000 ft hanem 200.000 FT. (jah, nem szeretem az ilyet, h lebeszélhetem akkor..én nem akarok annyit pofázni és kész..szóval 200.000 a legolcsóbb ikon csomagban...és ha eladód a Tré mobile-os telót (nem független!) attól még az előfizut fizetned kell tovább).
    Dominóban 160.000 FT a 16 gigás...Mennyiért is árulják FÜGGETLENÜL a 16 gigásakat hm?Na ugye...Szóval, nem kéne hülyeségeket beszélni, úgy jobb lenne.
  • who am I 7
    #31
    "Mégis mi a frászt kéne refresh-elni?????"

    Talán, mivel rendezni szoktam a zenéimet, és bemásolok egy ÚJAT a többi közé, azt tudjam már egy gombbal megjeleníthetővé tenni...hja és ami már nincs ott tünjön már el.Erre nem voltak képesek az idióta programozók.Ennyi.

    "Folderek vannak, playlistek vannak, mi más kell még egy lejátszóba?"
    Lexarom a fostunes által generált playlisteket.

    DE nem is ez a lényeg, normális telóm van :) Nem xopok ilyen idióta programokkal...gyönyörűen rendezve vannak a zenéim, és úgy frissítem és rakosgatom foldereken belül SAJÁT MAGAM, ahogy akarom és tetszik :) másodpercek alatt.Erre a fostunes nem képes.
  • lenox01
    #32
    Ulkesh így nem leszünk jóban, sok ez a hülye szöveg már. Bezzeg ha annyira apple fan és Mac OS X fan vagy akkor miért kell felheckelned egy Nehalemre, mi? A fene a pofád. Ha apple nyomi vagy akkor használd csak apple nyomikon.
  • 5c0rp330n
    #33
    jah. amiota a nexus one megjelent, tenyleg 5 ev elonye van. csak minuszban, naluk jo ha 5 ev mulva lesz ilyen kijelzo/proci/ram, teljeserteku bongeszo. felhasznaloi elmenyben meg regota ugyanott van.
  • Ulkesh
    #34
    "200-as legolcsóbb 5000 FORINT / hó két évig azaz . 24x5000 + 80.000 egy 16 gigás készülék.Az nálam nem 80000 ft hanem 200.000 FT"

    Ügyes fió, ezt okosan kiszámoltad.
    Ok, akkor matekozzunk tovább. Desire 120 eFt + 5.000 Ft havonta (mert ugye előfizetés és net nélkül mi a frásznak vennél egy netre alapuló okostelefont?) és máris sokkal drágábban jöttél ki.

    Nem kéne elfelejteni azt a pici kis apróságot, hogy az Ikon csomagban az az 5.000 Ft NEM részletfizetés, hanem az előfizetés, amit mindenképpen kifizetsz, ha használod a készüléket, ha meg nem, akkor csak vakítani vetted és jobb, ha csendben maradsz.

    --

    "Talán, mivel rendezni szoktam a zenéimet, és bemásolok egy ÚJAT a többi közé"

    Magyarul összevissza dobált gagyi zenéid vannak. Bocsi…

    Én speciel komplett CD-ket és albumokat rendezek mappákba és ezekbe nem kell többet semmit másolnom, mert nem szokott újabb szám előkerülni a semmiből egy CD esetén :D

    "DE nem is ez a lényeg, normális telóm van :) Nem xopok ilyen idióta programokkal...gyönyörűen rendezve vannak a zenéim, és úgy frissítem és rakosgatom foldereken belül SAJÁT MAGAM, ahogy akarom és tetszik :) másodpercek alatt."

    Ez a duma része, a valóság az, hogy szart sem ér a rendezett mappastruktúrád.
    Én egy kattintással akármilyen playlistet összedobok, hangulattól, alkalomtól függően. Mire te kiválogatod a mappáidból, addigra én már meg is hallgattam.
    Nálam közel 5000 CD-nyi zene van, gondolod, hogy nekiállnék bohóckodni totalcommanderrel???
    Józan vagy te?? :D

    "Erre a fostunes nem képes."

    Szerencsére, mert akkor tényleg fos lenne.
  • Ulkesh
    #35
    " naluk jo ha 5 ev mulva lesz ilyen kijelzo/proci/ram, teljeserteku bongeszo. felhasznaloi elmenyben meg regota ugyanott van."

    Ezt ugye viccnek szántad? :D
    A Nexus kijelzője szar (a felbontást hazudják, napfényben olvashatatlan), a proci semmivel sem gyorsabb, pedig majd kétszeres az órajele, a GPU-ja meg gyíkfing a 3GS-hez képest is, nemhogy az A4-hez képest. Ram papíron több van benne, de a szabad ram mennyisége mégis több 3GS-en. A felhasználói élményt meg hagyjuk, arra még nagyon sokat kell gyúrnia az Androidnak és főleg az arra fejlesztő programozóknak.
  • Yv@n
    #36
    "Magyarul összevissza dobált gagyi zenéid vannak. Bocsi…

    Én speciel komplett CD-ket és albumokat rendezek mappákba és ezekbe nem kell többet semmit másolnom, mert nem szokott újabb szám előkerülni a semmiből egy CD esetén :D"

    Ez csak ott sántít, hogy egy CD-re általában felkerülnek az amúgy eladhatatlan számok is, míg ha valaki az ízlésének megfelelő ténylegesen jónak tartott 1-1 tracket gyüjti be, akkor biza a kevesebb néha több :)

    Az ilyen zene rendszerező progikkal általában épp az a bajom, hogy komplett albumok rendszerezésére épül a működésük, pedig az aztán sajnos rohadtul ritka, hogy egy albumon ténylegesen minden szám jó lenne.
  • Ulkesh
    #37
    "Az ilyen zene rendszerező progikkal általában épp az a bajom, hogy komplett albumok rendszerezésére épül a működésük, pedig az aztán sajnos rohadtul ritka, hogy egy albumon ténylegesen minden szám jó lenne."

    No ez a lényeg, hogy nem erre épül.
    Bármire szűrve két kattintással tudok műfajra, szerzőre, BPM-re, tetszési indexre stb. szűrni és smart listet kérni, attól függően mit szeretnék hallgatni. Semmi nem kényszerít be egy mappa ostoba zártságában, mikor több ezer szám közül válogathatok egyszerre szabadon.
  • who am I 7
    #38
    "Magyarul összevissza dobált gagyi zenéid vannak. Bocsi…"

    hát ezen sírva fetrengek
    Hallod, olyan zenéim vannak, hogy ha te 1000x reinkarnálódnál se lennének meg neked báttya
    fúúúú de ezen nagyon sírok most.. (már bocs :D )
    "Én speciel komplett CD-ket " :D:D:D:D:D:D Egy KOMPLETT CD-n Mainstream kategóriában nettó 1 szám ÉRTÉKELHETŐ!!!!! EGY laikus POP-fejű botfülő SZÁMÁRA IS!!!!most azt a vitát már nem nyitom meg, h aki képes meghallgatni ezeken a koszfészkeken elterpeszkedő összes számot, az mennyire igénytelen zeneileg.Nem, mert van 1-2 album ami kivételt képez a mainstreamen belül is, ez kb 1%.
    A sok letöltött albumod is azt bizonyítja, hogy muzikális/underground igényed konvergál a 0hoz.NAH!ez addig nem is baj, amíg nem kezdesz el okoskodni, merhát mindenkinek legyen önkritikája, hogy HOL helyezkedik el, azon a bizonyos létrán, a problémák akkor jönnek, ha az ilyenek kezdenek el okoskodni.Nyilván, objektív/ész érvek nélkül, totálisan érzelemre hagyatkozva.Mondanom sem kell, hogy ez tök fölösleges vita.
  • Ulkesh
    #39
    "A sok letöltött albumod is azt bizonyítja, hogy muzikális/underground igényed konvergál a 0hoz."

    Te már csak tudod :D
    Persze ettől én jól elvagyok, főleg, hogy én elsősorban komolyzenét hallgatok, és a modernebb irányzatok is kimerülnek Jarre-ban, Vangelisben, Kitaroban, Kotoban és jó pár tucat albumom bakelitről lett stúdióban rögzítve.
    Nem mindenki van oda a tucc-tucc zenéért mint te, ahol CD-nként 1 jó szám már élményszámba megy. De persze ízlések és pofonok….
  • who am I 7
    #40
    Hja, az iTunes pedig mainstream-pop gyár.Szóval, az underground és az igényesség ebben az esetben még csak FEL SEM MERÜL, legalábbis nagy arányban.