1634
Fable III
  • wedge31
    #1
    Hivatalosan is lesz Pc-re.
  • kastil
    #2
    Király!...
  • pxxl
    #3
    zsirály!
  • Barnabyka
    #4
    dejó.. de mi is ez? Segíts kérlek egy rossz város széli emberkén aki még magyarul is alig tud, nemhogy még "bengáliul" :)
  • wedge31
    #5
    Tömören egy szerepjáték.
    Bövebben : karakter fejlesztés , tápolás ,felfedezés, stb...

    A YouTube televan az elsö két rész videoival.
  • grebber
    #6
    Magyarul is!

    Hivatalosan is készül PC-re a Fable III!

    Szóljanak a harsonák, peregjenek azok a dobok, lévén szenzációt jelenthetünk be számotokra ezen a kissé unalmas pénteki délutánon, a Lionhead csapata ugyanis hivatalos közleményben adta a világ tudtára, hogy a néhány nappal ezelőtt előkerült dobozkép, amely egy PC-s változatról árulkodott, bizony hivatalos volt, erre a platformra is elkészül a Fable harmadik epizódja. Bár pontos megjelenési dátum még nincsen ezzel kapcsolatban, annyi már biztos, hogy az idei esztendőben, az Xbox 360-as verziók mellett befut majd a személyi számítógépes verzió is.

    Az illetékesek a közleményben elárulták továbbá, hogy a PC-s Fable III egy standard, míg a konzolos verzió egy sima, valamint egy gyűjtői kiadásban is megjelenik, ám ezért a kis malőrért ne haragudjunk a srácokra, lévén a számítógépes változatok 55 eurós, míg a szimpla Xbox 360-as dobozkák 65 eurós árcédulát kapnak. Utóbbi platformhoz a gyűjtői változat természetesen még drágább, mintegy 85 eurót kóstál. Persze ezért kapunk is exkluzív tartalmakat, úgy mint egy új küldetés, egy ismeretlen régió, Fable III-as kártyacsomag, egy guild seal coin, egy kutyus, illetve egy ruhaköltemény. Természetesen egyedül a pakli és a guild seal coin lesznek kézzel fogható darabok, minden más in-game cuccos, így tehát nem kell se pórázzal, se ruhafogassal menni a játék gyűjtői változatáért, ami kizárólag konzolra érkezik. A nap híre azonban mégsem ez, hanem az, hogy a program készül PC-re, és lehet bombázni a Lionheadet a második rész portolásának kérelmével is.

    info: Gamechannel

    Most már akkor végre végig kellene játszani az első részt!
  • wedge31
    #7
    Nagyon bövebben...

    Az uralkodók élete nemcsak unalmas protokollfeladatokból és percre pontosan meghatározott feladatok sorából áll, az etikett szabályai szerint. Peter Molyneux szókimondó ember, szeret a figyelem középpontjában állni, olykor nagy bejelentés címén közöl mindössze annyit, hogy a Fable 3 kézzelfogható HUD nélkül érkezik. S habár a játék magján nem változtatnak túlzottan, ez a mese már nem csupán egy szerepjáték. Más, mint amit megszokhattunk.

    Egy megdöbbentő nyilatkozat szerint a Fable 3 távol esik attól, amit az első két játékban már megtapasztalhattunk, a Lionhead gyökeres irányváltásokat hoz. Felejtsd el a kötött szabályrendszert, úgy, mintha hősünk állati belekből készült óvszer nélkül tivornyázna a bordélyban, a harmadik eljövetel sokkal inkább emlékezetet egy akció-kaland körmönfont jellegzetességeire. A fejlesztőknek meg kellett hozniuk ezt a döntést, hiszen a második rész puszta zsenialitását túlszárnyalni, kibővíteni szinte lehetetlen vállalkozás, ezért volt szükség a műfajváltásra. Szükségszerű, vagy nem – elfordulni tőle még a rajongók sem fognak. Hiszen marad a szatirikus fantasy világ, legjobb barátunk ismét a kutyánk, Albionban azonban eltelt hatvan év, és nem nyomtalanul.

    Az ipari forradalom ezt a világot is elérte, a városokban a párszintes épületek az egekig szöktek, a gőzgépek beették magukat a társadalomba, a gyárkéményekből füst száll fel a szürke égbolt felé. A lakosság közötti vagyoni ellentétek még jobban kiszélesedtek, a tőkés réteg hamar meggazdagodott az új technikai vívmányok és a gyermekmunka segedelmével, míg a nélkülözők piszkosan, durva posztóruhákban dolgoznak napi húsz órákat éhbérért, a korom beleitta magát mindenbe – kétségtelen, hogy a Fable 3 hűen építkezik a viktoriánus korabeli Anglia mindennapjaiból, még akkor is, ha a mesebeli lények nem csak egy koldus gyerek lázálmaiban léteznek, hanem a városszéli erdőkben. Albion arca tehát komor és szürke, betegségek gyötrik, a mohóság és a hatalomvágy, de ezen a kontinensen felül még elhajózhatunk más vidékekre is, ha úgy tartja kedvünk.

    A második rész hősének fia kerül ezúttal terelgető kezeink közé, s ha rendelkezünk még Xboxunk merevlemezén az utolsó játék mentéseivel, akkor az ott hozott döntéseink hatásai befolyásolják majd az első órákat. Feladatunk pedig nem más, mint kirántani a valaha napfényes Albiont a mély depresszióból, uszkve a játék feléig tartó időszak során ennek politikai akadályait győzzük le, hiszen mi magunk lépünk ekkor a trónra. Ám utána a birodalom sorsa csak a mi fajsúlyos döntéseink során nyeri el jövőbeli sorsát. Netán gonoszok leszünk és még szemérmetlenebb rémálomba taszítjuk a vidéket? Hiába minden megbecsülés, szavaink súlyának először csak félszegen engedelmeskednek az alattvalók, hatalmunk megszilárdítása pedig csak tettek nehézkes útján valósítható meg. Olykor mi magunk nézünk a tennivalók után, mint tette azt Mátyás király a magyar mondákban.

    Bowerstone városában sétálunk a mocskos sikátorok mélyén, lányunkat keresve – csak egy apró szeglet magából a játékmenetből. Mikor megtaláljuk a porbafingót,
    Gamerscore, fegyverhez kötve

    Lesz egy intelligensebb módja is a fegyverhasználatnak, hiszen azon túl, hogy a nálunk lévő acél a használat során durvább kinézetet és sebzést kap, a Fable 3-ban kifejezetten egy-egy típusra való specializálódást magvas Gamescore-okkal is jutalmaz. Sőt, a hosszú játékórák által kimaxolt fegyvereket el is lehet adni, vagy becserélni, akár online is.csak egy olyan bájos fizikai kontextussal tudjuk megvigasztalni a zokogó gyereket, mint azt a valóságban is tennénk. Felvesszük a kezünkbe, gügyögünk neki, feldobjuk párszor a levegőbe. Ezután kézen fogjuk és szelíden tovasétálunk az utcákon. Ha ezután bemegyünk egy kocsmába, akkor az nem venné ki jó nevén magát, már ami a nevelési helytállásunkat illeti, ám ha mégis, akkor ilyen apróságokon csúszik el jellemünk. Netán egy koldus botorkál oda hozzánk és pénzt kér tőlünk, kézmozdulatainkkal bármikor a fogatlan fickó tudtára adhatjuk szándékunkat, még ha útbaigazítást is kérünk tőle, nem is hihetünk neki, lehet, hogy elcsal egy sötét gyárba, ahol a társai fenik késeiket a dagadó erszényű utazókra. Ezt megelőzendő, oda lehet csalni az öreget egy kapualjhoz és durván leszúrni.

    Egyébként az érintkezésnek igen hangsúlyos szerepe van a játékban. Csak egy példa arra, ha elismert személyiségek vagyunk a városban, többen kezet akarnak rázni velünk, de a főbb NPC-kkel becsületes tetteink után egy baráti ölelésben vehetünk részt. Szívünk választottjaival mehet a testi érintkezés komolyabban is. Igen, a Fable 3 továbbra is tiszteletben tartja a testi örömöket, hormonjainknak bárhol és bármikor, tisztességesen vagy kicsapongón hódolni is tudunk.

    Királynak lenni pedig egyáltalán nem könnyű. Molyneux szerint viszont a Fable 3 legalább akkora lépést jelent a fejlődés útján, mint a legelső játék a maga korában. A hatalom gyakorlása nagy felelősséget von maga után, döntések következményekkel járnak, olykor teljesen átformálva országunkat. Ígérgetni pedig a lehető legegyszerűbb dolog, ám azokat megvalósítani pedig embert próbáló feladat. Mert csak egy olyan király legendája marad fenn az idők végéig, aki nem beszél mellé. Az igazán nagy alakok ebben mutatkoznak meg. Nem titok, hogy talán az egész játék erre épül majd. A Fable 3 legfőbb valutája a követőink számában mutatkozik meg, érthető, hogy ők is befolyásolni akarják majd uralkodójukat, több szervezet, nézet feszül majd egymásnak, mi pedig vagy szívünkre hallgatunk, vagy eszünkre. Karakterünk gonosz, vagy jóságos jelleme hamar a felszínre kerül. Változni tehát fog a történet, aszerint, hogy milyen lépéseket hozunk, de, hogy mindez milyen mértékben változtatja meg a térséget, az már sokkal sarkalatosabb téma.

    Kudarcaink előtt felelni kell, bizonyára nem lesz felemelő érzés, amikor kicsúszik kezeink közül az irányítás, mert az ellenségeink fondorlatos csellel rászedtek minket – maga a mese sokkal nagyobb volumenű lesz, mint azt bármikor hittük volna – s a narratíváról semmi nem vonhatja el a figyelmünket. Még az olyan szerepjátékos klisék sem, amiért szintlépéskor unalmas pontelosztások miatt kellene kilépni a menübe. Molyneux víziója az, hogy ki kell iktatni minden XP-szerzéses mizériát, nem lesz életerő-csík, sem pedig az elhullott ellenfelekből felszedhető ilyen-olyan színű orbok.

    Harcolni viszont szinte mindig kell majd, ezen nem történt semmi lényegre törő változás. A Fable 2 hozta elvek a következő részre is érvényesek lesznek: a csihipuhi továbbra is kardozáson, távolsági fegyverek pontos használatán és a mágia elsütésén alapul majd. Egy gombnyomásra kiválaszthatjuk majd, hogy éppen milyen stílust képviselünk, olykor ezeket kombinálnunk is kell: a dombtetőn áll a kalózsipkás haramia, először számszeríjjal kibillentjük az egyensúlyából, szablyánkkal rácsapkodunk néhányat, majd a csatazajra odacsődülő társai ellen egy lángoló tűzgyűrűt vonunk magunk köré, mígnem az összes bandita ropogósra nem sül. Olyan jól kézre állt korábban, itt is látványos lesz. Értelem szerűen abban a fegyvertípusban érvényesülünk a leginkább, amit többet is használunk – sőt, a kezdeti modell is két óra elteltével átalakul egy nagyobb, brutálisabb példánnyá. A harc vége nem feltétlenül az ellenfél halálával végződik, ha mégis, akkor elmegyünk a gonosz irányába, a jók viszont azt látják, hogy mindenki megérdemel egy másik esélyt.

    Technikai oldalról nézve a grafika továbbra is pazar, meseszerű, kicsit idétlen, karikatúraszerű, olykor viszont komor és horrorisztikus is lehet, a külcsín is követi a világ alakulását, a tökéletesen elvárható szinten. - gamekapocs.
  • wedge31
    #8
    Kihagytad ? pedig már magyarul is tolhatod ha jól tudom.
  • grebber
    #9
    Nem hagytam ki anno belekezdtem kb 2 órát játszottam vele azt kijöttek mások.De majd rágyúrok karácsonyig csak meglesz!
  • kastil
    #10
    Jééézusom. Azonnal szerezd be.
  • zola2000
    #11
    Mellesleg ti megveszitek hozzá a natalt, vagy csak gamepaddal toljátok majd (esetleg billegérrel)? Elvileg ehhez csak korlátozottan lesz elég a gamepad, natalos cucc lesz ezért is lesz pcre...
  • FSpofon
    #12
    rohanunk megvenni hogy a levegőben fogdoshassuk egymást!
    ...
  • Tinman #13
    Tuti megveszem a Natalt, hogy aztán halálrafikázzam... már most is elég száni próbálkozás. Sony cucca viszont elég ígéretes.
  • Fehercsoki
    #14
    Remélem akkor már a 2t is átportolják.
  • wedge31
    #15
    Jó lenne, de én már nem nagyon hiszek benne.
  • dragon11
    #16
    Fable II elég jó lett xboxra.. inkább az kéne PCre=)
  • zola2000
    #17
    Hát a natalról még egyáltalán nem tudjuk mennyire lesz jó avagy rossz, de a sony cucca félig-meddig wiimote koppintás, ami király (de csak motion plussal, és ha a wiibe nem pakoltak volna ilyen gyenge hardvert akkor ISTENCSÁSZÁR lenne, de így)...
  • Cat 02 #18
    Remélem fut majd a gépemen

    This holiday ? yeeeee
  • Prince23
    #19
    Az meg marad xboxre, így a PC-s előbb-utóbb kénytelen venni egy boxot a F2 miatt :D
  • wedge31
    #20
    Az meg is érdemli aki egy-két játék miat vesz egyet...
  • kastil
    #21
    Aki megteheti, az tegye is.
  • balee4
    #22
    Tutit vétel.
    De azért a 2. részt is hozzák ki.
  • Prince23
    #23
    Véglegesen hivatalos, M$ is megerősítette
  • wedge31
    #24
    Nocsak, ezek szerint mégis lesz PC-re is CE.
  • Bucser
    #25
    Ahogy Red Dead Redemption is lesz szvsz. Egyszerűen nem elég kicsi még a PC gaming szektor ahhoz, hogy figyelmen kívül lehessen hagyni.
  • koryne
    #26
    Remélem, ebbe a részbe azért több kontentet raknak, mint a 2-be. Ott a főszálon kívül nem sokat lehetett csinálni sajnos :( Vagy lehet, hogy csak azért éreztem kevésnek, mert olyan szívesen kalandoztam volna még Albionban, de egy idő után már csak a rabszolga szabadító küldetések voltak...? Nekem egy kicsit túl korán jött a "Most mit csináljak?" érzés, pedig megvannak a kiegek is.
    Tehát sokkal-sokkal több jópofa mellékküldit kérek, meg több interakciót a családdal / családokkal. Nekem egyébként tuti vétel ez is.
  • Kongy
    #27
    Gyün píszíre. Utálom a Microsoft-ot. Kihagyják a 2-t, és akkor csatlakozz be a történetbe, 1 rész kihagyásával. Hát kösz. Az lenne a sportszerű ha a 2-t és a 3-at 1 dobozban adnák PC-re...
  • grebber
    #28
    Én nem tudom miről szól a 2 ,de mintha több helyen ahol sírtak volna amiatt hogy nem jön pc-re azt a választ kapták hogy nem vesztenek semmit mert nem sok köze lesz hozzá.
  • Kandurex
    #29
    Szemembe nagy szálka, hogy nem jött a második rész PC -re, ...nem vagyok hajlandó pénzt áldozni emiatt a magatartás miatt.
  • wedge31
    #30
    Nálam biztos vétel.

    A folytonoság itt nem játszik be mert a kettöt is tolhatad az elsö ismerete nélkül abszolút nem rá épült.
    A harmadik meg ami eddig lejött a storybol gyakorlatilag ujragombolja az egész játékot, persze az alapok meghagyásával.

    Inkább a ME3 lesz szivás ha tényleg fizetös DLC-kel akarják felvezetni a történetet mert én elvböl nem veszek DLC-t, szerintem totál lehuzás.
  • pxxl
    #31
    én 3x játszottam végig :) gonoszként a legjobb :P
  • pxxl
    #32
    nagy kár valóban
  • MerlinW
    #33
    Ugyan már Kandur... Ha nem Fable címen adnák neki, akkor áldoznál rá. Összefüggés nincs a részek között, tehát nem maradt le senki semmiről, illetve az első rész sokkal jobb volt (szerintem) mint a második (igaz, ezzel csak ~10 órát játszottam).

    Megsértődni egy cégre.. vagy magaddal tolsz ki, vagy senkivel:) Nem látom mi célt szolgál az, ha nem játszol egy -tegyük fel- jó játékkal, duzzogás címszóval:) A mai világban örülni kell hogy egyáltalán kiadják PC-re.
  • Magiszter
    #34
    Az első részt imádtam, a második kimaradt (nincs konzolom), ez a harmadik meg ígéretesnek hangzik. Remélem a PC-re portolást jól fogják megoldani és nem egy irányíthatatlan bughalmazt adnak ki ami még egy 6 magos géppel és quad SLI-vel sem megy jól, csak a 20. percs után...


    Apropó: A kutya az választható volt a 2. részben vagy kötelező? Mi értelme volt a blöki jelenlétének?
  • TDantes
    #35
    Én viszont ha megtehetem,(remélem lesz rá pénzem, nem szívesen warezolnám le) tuti megveszem. Hátha más jó játékot is kiadnak PC-re, nem csak a Fable III-at, ha látják, hogy sokan megveszik.


    Azért persze csak akkor venném meg, ha normálisan átírják PC-re. Egy optimalizálatlan bugos szarért én se fizetnék.

    De miért adnák ki szarul? Én bízok bennük, hogy teljesen rendben lesz a PC-s verzió.

  • koryne
    #36
    A kutya már az elejétől fogva ott volt, kincskeresésre lehetett használni meg trükköket lehetett tanítani, amikkel besegített az emberek lenyűgözésébe. Elvileg harcolni is tudott, de nekem szinte soha nem csinálta, pedig max szintre volt tanítva abból is.
  • balee4
    #37
    Én éppen emiatt (meg még jónéhány PC-re meg nem jelent játék miatt) veszek boxot, jó csak Fable 2 miatt nem érné meg, de ha mellette van még 8-10 olyan játék ami érdekel, már megéri az árát.
  • Prince23
    #38
    Nem fogják, a 2-őt úgy hagyják, ha érdekel a Fable 2, akkor vegyél xboxot. Érthető M$ politika.
  • steweee
    #39
    na akkor nem kérdezek olyat ami le van írva pár hozzászólással ezelőtt. azt kérdezem inkább, hogy tudja e valaki hogy miért nem jelent meg a második rész pc-re, ha a harmadikat már megint kiadják itt ?
  • FSpofon
    #40
    mert az elsőt senki se vette, bünti a warezes geciknek