13
Élő közvetítés kézikamerával
  • akyyy
    #1
    Létezik olyan eszköz amivel élőben lehet videót csinálni a szabadban?

    Egy canon HV30-asról lenne szó, de elég lenne sima DV adás is, nem muszáj HD:P

    olyasmire gondoltam, hogy a kamerára csatlakoztatni olyasmi mobilinternetet, mint amit laptopokhoz szoktak adni, és ezzel élőben lehetne interneten közvetíteni, pl ustream.tv vagy társain. esetleg wifit keresne.

    Laptopal biztos lehetne, csak hát laptopnak az aksija nem igazán hosszú, meg kinek van kedve még azt is tartani hozzá, egyáltalán hogy? max ha nem messze lenne egy "közvetítő" kocsi, ott a laptopot is lehetne tölteni, és monjduk vezeték nélkül csatlakozna valahog a kamerához, vagy a kamerához csatlakoztatott eszközhöz.


    Szóval létezik ilyen eszköz?
  • akyyy
    #2


    valami ilyesmire gondoltam már ha ez az amire gondolok:D
  • akyyy
    #3
  • Sir Quno Jedi
    #4
    Ez havi 2500 dollárba kerül és csak bérelni lehet (és nem is mindenhol, meg nyilván nem is mindenhol megy, mert 3G előfizuval megy, 8 darab kell hozzá stb.)!
  • solo
    #5
    Fasza kis 3g-s netbook.Pl lenovo s10-2.Ismerősömék ezzel csináltak majdnem 1 órás live-ot.
  • kifli
    #6
    telefonról teló kamerájával tudsz streamelni bárhonnan ha van net előfizud :D
    De gondolom neked nem erre van szükséged...
  • FSpofon
    #7
    lelocsolhatnád magad benzinnel a parlament előtt és előben streamelne pár országos tv adó
  • akyyy
    #8
    ha teleont összetudnám kötni kamerával, nem lenne rossz. de tényleg marad ez a megoldás ugy tünik.
  • Gerygrey
    #9
    Vegyél a laptophoz napelemes töltőt :)

    Én 8 dollárért rendeltem eBay-en olyat, ami egy okostelefont meg tud hajtani, de van 125-ért a nagytesója ami már laptophoz is elegendő. Ennek saját belső akksija van (nem is kicsi, 11200mAh kapacitású) úgyhogy ha kiteszed a napra, feltölti magát és így éjjel is tudsz laptopot használni a puszta közepén.

    New Solar Battery Charger for Notebook Mobile Phone Mp3

    Egyébként Androidra (és gondolom más okostelefon-platformokra) létezik ustream broadcaster app. Kipróbáltam a Desirén, és úgy tűnik hogy nem a telefonkamera minősége a szűk keresztmetszet, hanem a ustream tömörítése - így valószínűleg profi kamerával se lenne sokkal jobb a képminőség, ez pedig zsebben elfér, napelemmel pedig nonstop mehet a stream bárhonnan.
  • Sadist
    #10
    WLAN router, egy WLAN-os teló kamerával, és keresel olyan progit, ami áttolja PC-re az adást WLAN-on keresztül, vagy ha nincs, írsz egyet. Így nem kell hozzá 3G.
  • Sir Quno Jedi
    #11
    Router az minek ebbe?!!?
  • Csirke4
    #12
    Hogyaz oszcillátor impedanciája megfeleló legyen :CCCCCCCCcccccc
  • Csirke4
    #13
    A.k.a: "mertúgy gizdább"