16
  • T0nk
    #1
    Semmivel nem nagyobb a biztonsági kockázata, mint a mágnescsíkos kártyának önmagában. Ez az egész semmi más, mint egy lekicsinyített magnó. Ugyanúgy lehetne rajta kazettát is hallgatni, ha valaki egyenletes sebességgel húzná át a szalagot.
  • SPT
    #2
    Nem értem.
    Az egy dolog, hogy be tudom vele olvasni a mágnescsík adatait, de egy bankkártya mögött valójában egy banki szolgáltatás áll. Attól még a szolgáltatást nem tudom igénybe venni.

    Működhet pl. PayPal fizetéshez, de akkor meg minden ügyfélnek kell regisztráció...
  • slickboy
    #3
    Hát ez az.
  • GregSB
    #4
    Az ügyfélnek nem kell regisztrálnia, az ő szempontjából minden ugyanúgy történik mintha egy standard POS-on húznák le a kártyáját. A boltosnak / szolgáltatónak kell regisztrálnia. Nekik azért éri meg jobban ezt használni, mert a pos-okhoz képest fillérekből kijön - megveszik a legolcsóbb Androidos telefont / iPod Touchot és megveszik hozzá ezt a szolgáltatást és már kűködik is.
  • Cat #5
    Egy POS terminál több százezer forintba kerül. Ezért jellemzően a kisebb boltok, éjjel-nappalik stb. vagy nem nyújtanak kártyás fizetési lehetőséget, vagy bérlik. Viszont a bérlés maga is több tizezer forint havonta.
  • slickboy
    #6
    A chipes kártyáknál meg sorry van, azt nem tudja kezelni. :)
  • endale
    #7
    Mindenképp szeretném olyanoknak kiadni a bankkártyaadataimat akiknek nem telik terminálra. Esetleg a józsefvárosi piacon is lehetne ilyen mindenkinek, vagy a ablakmosó kéregetőknek.
  • Szemjuel
    #8
    ha neked még csipes kártyád van ajánlom beszélj a pénzügyi tanácsadóddal. évi 500 forint egy dombornyomott kártya...
  • Mr. Perfect
    #9
    Ez egy marhaság és szerintem kamu is.. Az tök jó, hogy a square bármilyen kártyát elfogad, kérdés, hogy a kártyatársaságok is elfogadják-e? :))))
  • kvp
    #10
    "ha neked még csipes kártyád van ajánlom beszélj a pénzügyi tanácsadóddal. évi 500 forint egy dombornyomott kártya..."

    A dombornyomottal az a gond, hogy azt mindenhol elfogadjak, azonositokod nelkuli offline tranzakciokhoz. (akar csekkes fizeteshez is) Tehat tul lehet vele menni a bankszamla fizetesi kereten. Ez akkor gond ha elveszik vagy ellopjak. Azert pin kod nelkul hasznalhato kartyat nem hord maganal szivesen az ember. A chip pont arrol szol, hogy megnehezitse egy lopott kartya hasznalatat tovabba megnehezitse a kartya lemasolasat. Szemely szerint engem zavart amig kulfoldon ceges domornyomott visa gold-ot kellett hasznalnom. Egyszeruen nem biztonsagos.

    Ha mar mobil fizetes, akkor paypal. Megadja az ember a paypal cimet, amire a bolt elkuldi a sajat geperol a szamlat, majd az ember a sajat telefonjan a szamla elolvasara utan megnyomja a 'pay now' gombot es mar ki is fizette. Csak ket internet kepes telefon vagy szamitogep kell hozza es a elado nem tudja meg a szemelyes adataimat sem. (csak a paypal-os login nevet, ami semmit sem mond) A bankkartyan pedig paypal-os vasarlaskent jelenik meg a tranzakcio, tehat a bank sem ker erte penzt. (mert a kartyas vasarlas ingyenes) Es igazabol a bank sem tudja meg, hogy mit vett az ember.
  • bakagaijin
    #11
    Mondjuk a paypal is pénzt kér ezért :). Voltak próbálkozások a nagy kártyás cégektől független rendszerekkel, léteznek olyan rendszerek amivel lehet fizetni parkolóórát, üdítőt, buszjegyet meg ilyesmit egy eszközről. Ha valaki emlékszik rá a magyar chipes diákigazolvány is ilyen, a kártya maga fel van rá készítve.

    Tanulmányok, szabványok erről már nagyon régóta léteznek, elbukni általában az elfogadóhelyek beszervezésén szokott. Ez történt a diákigazolvánnyal is...
  • bakagaijin
    #12
    Egyébként a diákigazolvánnyal kapcsolatban három döbbenet is van.

    1. funkciók
    2. Mindez a 90-es második fele óta megvan. Tehát az elmúlt 10-15 évben a nappalis hallgatóknak ilyet adnak
    3. Ezidő alatt (10-15 év) a támogatott funkciók kb 0-5%-át használják ki, ma is.
  • kvp
    #13
    Tanulmányok, szabványok erről már nagyon régóta léteznek, elbukni általában az elfogadóhelyek beszervezésén szokott. Ez történt a diákigazolvánnyal is..."

    A paypal-hoz internet kepes telefonok kellenek, ami mostanaban kezd terjedni. Viszont mas nem kell hozza, tehat egy elfogadohely ugy jon letre, hogy egymastol fuggetlenul regisztral az elado es a vevok. Szinte semmilyen anyagi befektetes nem kell hozza, meg kartyaolvaso sem, csak egy internet hozzaferes es egy sajat bankszamla, ami nyugaton meg az utcai arusok szamara is megoldhato. Es a szamlaadassal sincs gond, mert van elektronikus szamla.

    "Mondjuk a paypal is pénzt kér ezért :)."

    Igen, kiveve, ha ket maganszemely kozott tortenik atutalas, mert az ingyenes. Ez vasarlas eseten nem tul etikus vagy legalis, de ingyenes. A kartyakon meg tovabbra is mint vasarlas jelenik meg, tehat a bank sem ker erte penzt. A paypal tenyleges haszna az ebay-es tranzakciokra kirott biztositasi dijakbol es a veluk szerzodo nagy webes boltoktol van.
  • Szemjuel
    #14
    összekevered a hitelkártyával! Én nem léphetem túl a keretet, erre több korlátozás is létezik, az egyik a napi max 100k, a másik, hogy maximum a levétel díjával mehetek minuszba, ha több pénzt akarok levenni nem engedi!

    Persze, meg készpénzt se tartson magánál az ember, mert azt is elveszítheti, vagy az utcára se menjen ki mert elüti az autó :) Én azt mondom lehet figyelni arra, hogy az ember pénztárcája ne vesszen el :)
  • kvp
    #15
    "összekevered a hitelkártyával! Én nem léphetem túl a keretet, erre több korlátozás is létezik, az egyik a napi max 100k, a másik, hogy maximum a levétel díjával mehetek minuszba, ha több pénzt akarok levenni nem engedi!"

    A valodi dombornyomott kartyak (pl. visa gold) offline modban is hasznalhatoak. Tehat van egy oriasi hitelkerete (tobb millio forint) az embernek, amivel tullepheti a szamlajan tarolt es naponta felhasznalhato penzt (aminek ugyancsak tobb millionak kell lennie). Ez maskeppen nem oldhato meg, mivel ha online terminallal nem rendelkezo helyen fizet az ember, akkor csak lemasoljak a kartyaja dombornyomasat egy indigos masolokerettel majd az ember alairja, hogy van ra fedezet. Ez a _valodi_ dombornyomott kartya lenyege. (Persze az is lehet, hogy ilyet meg az eletben nem lattal, engem meg zavart ha ilyet kellett hasznalnom, meg akkor is ha tudtam, hogy a ceg penze nem az enyem...)

    A tobbi csak sima online debit kartya, pl. az altalam jelenleg is hasznalt visa electron, de az csak terminalos helyeken hasznalhato es igaz, hogy van rajta magnescsik es chip is, de igazabol a chip a biztonsagosabb. Egyebkent egy chipes olvaso terminal semmivel sem kerul tobbe mint a sim kartyak olvasasara hasznalt usb-s egyseg, mert igazabol egyforma technologiat hasznalnak. (a regi sim kartyak hitelkartya meretuek voltak es a regi telefonokban meg ekkora hely is volt kialakitva nekik, es a mai napig igy kapjuk az uj sim-eket, csak a legtobb ember azonnal kiszedi chip-et a hitelkartya meretu keretbol)
  • Szemjuel
    #16
    "Persze az is lehet, hogy ilyet meg az eletben nem lattal, engem meg zavart ha ilyet kellett hasznalnom, meg akkor is ha tudtam, hogy a ceg penze nem az enyem..."

    Hát sajnos nem nagyon látok vagy használok olyat! Feltételezem rajtam kívül rengeteg olyan ember van, aki ugyan így van ezzel!
    Amúgy nem is értem miért jó a hitelkártya... ha valamire nincs pénzem, nem veszem meg ott helyben! Spórolok egy hónapig és meg is van! Több millió forintot hitelkártyával hol lehet elkölteni? Autót túl laza lenne kártyával venni :D