140
Egy újabb F1 Manager
  • a.carkey
    #1
    (Végre) ismét egy F1 manager a piacon. A német Ascaron hasonló nevü, 1995-ös játéka, 2010-es köntösben elevenedett meg újra, és talán a legjobbkor jelent meg.

    Az Ascaron 1995-ös játéka

    Pole Position 2010





    [URL=http://tv.gamestar.hu/video/pole-position-2010-trailer]A "trailer"[/URL]
  • pxxl
    #2
    végre egy f1 manager játék :) +fav
  • Fehercsoki
    #3
    Láttam egy videót,abban szinte az alapoktól építettek egy autót,ebben akkor lehet teljesen építeni?Illetve a manager játék azt is jelenti hogy vezetni is lehet?
  • a.carkey
    #4
    Már az első részben 1995ben (sőt a német verzióban 1993-ban) te gyártottál le mindent. Iszonyat jó manager része volt, az első mozgóképes-futambevágásos valami, csak kicsit túl nehézkes volt a kezelése verseny közben. Pl. olyanokra odafigyeltek, hogy ha valami verseny előtti warm upon meghibásodott, pl. a motor, akkor a hibaelhárításnál számolta az időt, hogy pl. motor kiszerelése mennyi idő, plusz a visszaszerelése (minden fázisnak volt időtartama), és anno jártam úgy, hogy nem lett kész az autó a startra és egy autóm nem indulhatott. :) Kiváncsi leszek, hogy itt miként oldották meg ezt.

    Remélem átírható a mezőny!
  • a.carkey
    #5
    Ja bocs, nem az első. Az első futambevágásos a Simulmondo-féle C64-es F1 Managernek volt. :)
  • bakkerman
    #6
    várós lesz,szeretem a manager játékokat,a Grand Prix World-öt is nagyon sokáig nyüstöltem,remélem színvonalban ez is olyan lesz! Szerintem jól moddolható játék lesz,ha az autók megjelenését nem is,de az eredeti pilótákat,csapatokat,pályákat biztos belehet majd tenni :)
  • a.carkey
    #7
    Ez az 1995-ös game 2010-es változata. Picit modernebb, de több menü majdnem ugyanúgy néz ki.

    Ja, és van editor, szóval szinte mindent át lehet írni (első blikkre sajna a logokat manuálisan kell átszerkeszteni).
  • Totti5
    #8
    Túlzás hogy F1 így ránézésre. Formula Racing manager max.
  • Fehercsoki
    #9
    És lehet irányítani is az autót vagy csak nézni ahogy lemennek a versenyek?
  • a.carkey
    #10
    OK. Nem vették meg a jogokat, de ott virít a szép editor. Amúgy meg F1, mert ez egy az egyben a régi Pole Position, aka Team F1, csak átrajzoltak pár dolgot és modernizálták.
  • Jacek
    #11
    Pedig F1 nezd meg a pilota meg a csapat neveket:D ugyis pikk pakk lesz hozza full eredeti cucc, valaki megcsinalja akkor uber lesz:)
  • passatgt
    #12
    angolul van?
  • Jacek
    #13
    yes
  • pxxl
    #14
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    skidrow riléz már kinnt van :)
  • Fehercsoki
    #15
    Na de lehet az autókat vezetni vagy nem?
  • pxxl
    #16
    manager játékra nem jellemző. csak irányítani lehet a csapatot. legalább is az ős verzióban ez volt
  • Jacek
    #17
    mert lehetne?:)
  • Jacek
    #18
    megvolt az elso versenyem:) kaptam egy 62 millas buntit illegalis alkatreszekert:D
  • Jacek
    #19
    ja bele neztem, holt egyszeruen lehet minden kepet (sponzor,pilotak) cserelni:)
  • pxxl
    #20
  • thomascs
    #21
    Hello.Elkezdtem fordítani, egy kicsit így gyakorlom az angolt.Lenne egy pár dolog, ami nem igazán tiszta előttem, hogy minek mi a magyar megfelelője.
    Pl.:chassis,flip-up,airbox,Underbody.
    Egyébként egész jól megy, attól független, hogy nem vagyok egy f-1 fan, de azért nézem.Ha valaki akar segíteni szóljon.Akár kijavítani a tárgyi tévedéseket.
    Ja és sztem sima txt-ben van a szponzorok, pilóták, és csapatok neve is.
  • Monoton
    #22


    Csapat és pilótanevek maradnak amik a jatekban vannak vagy az eredetiekkel helyettesited?

    Pl. Red Horse .. = Ferrari
    Felipe Mosso (ezen azert besirtam :D) = Felipe Massa
  • Jakuza001
    #23
    Mar regen kesz van.

    http://forum.kalypsomedia.com/showthread.php?tid=4493

    driver.txt
    team_data.txt
    teams.txt

    editalt valtozatok
  • thomascs
    #24
    Átírnám, ha tudnám mi micsoda, de mint említettem nem vagyok f-1 fan.
    Egyébként a \Pole Position 2010\DATA mappában van minden szöveg.A lieblingsfahrer nevű tartalmazza a pilóták neveit, a sponsoren a szponzorokat, a teams pedig a csapatneveket.Aki tudja mi micsoda, annak kb. fél óra átírni.
  • Jakuza001
    #25
    Vicces azert ez a jatek, 81 nap kellene egy uj motor kikutatasara, ellenben a rajtig valami 70 nap van igy nem enged semmit csinalnom amikor eljon az elso futam ideje.
  • Jacek
    #26
    Aham:) ezert kell vasarolni:) aztan fejleszthetsz motort! aztan ha kesz egy higfos:) es a kovetkezo fejlesztes 130 nap:)

    Mert igy van kitalalva, nem hogy egybol ubert fejlesztesz hanem tobb evad is bele telik mire hasznalhato dolgaid lesznek:) de ha megnezitek 2109-ig lehet tolni:D:D:D:D
  • a.carkey
    #27
    Így van! Van szállító, akitől lehet vásárolni. Mindent.
  • pxxl
    #28
    lol nem engedi a fullhd felbontást, csak az 1920x1200, de azt meg nem tudom beállítani :/ kénytelen vagyok egyel ksebben jáccani :D -.-
  • Jacek
    #29
    detto:)
  • Zola NFK
    #30
    Üdv!
    Verseny után vettem észre, hogy a felvett versenymérnököket nem rendeltem hozzá a versenyzőkhöz. ezért nem kaptam semmiféle visszajelzést a pénteki szabadedzésen az autó beállításairól? Annyit beszóltak a sofőrök vezetés közben, hogy gyorsabban akarnak menni, de hogy az autó hogyan viselkedik, és ezért mit merre állítsak, hogy nekik jó legyen arról már semmi infót nem kaptam.
  • Baelint
    #31
    Az idény elején vagyok még, összeraktam az autókat, de amikor tesztelnék, fogalmam sincs, hogy mivel zavarjam ki őket a boxból :D Mutatja a pályát, lepereg az egy óra és ennyi... :)
  • Jacek
    #32
    jobb oldalt a GO es a Pit felirat?:)
  • bosco05 #33
    Teszten előbb tankolni kell a verdába a go felirattól balra van az üzemanyagtank. Én is ezzel szívtam egy fél órácskát...
  • Baelint
    #34
    Ehh...köszi :D
    Egy darabig agyalhattam volna rajta :D
  • Zola NFK
    #35
    Meg lehet valahogy tudni a versenyzők visszajelzését az autó aktuális beállításáról? Nem látok rá ikont vagy menüpontot...
  • Jakuza001
    #36
    Kb felet mar leforditottam.
    Sajnos a flip-upra en se talaltam megfelelo szot.
    Ugyebar az a felhajtoka pl a sisakrostelynel stb, gondolom az F1es autonal is valami hasonlo funkciot lat el, amivel felfele lehet terelni a levegot a hatsoszarnyakhoz.
    Na mindegy meg agyalok rajta hogy mi legyen.
    Addig is egy kep rola, hogy kb milyen lesz, konnyen fordithato ugyanis jol kezeli a magyar ekezeteket, csak a szohosszakra kell ugyelni, ne logjon bele a kovetkezo feliratba jelzesbe a tul hosszu szoveg.

  • Szabi1991
    #37
  • pxxl
    #38
    fasza :) linkt! beta tesztelésre :D
  • thomascs
    #39
    Én már majdnem kész vagyok a fordítással,már csak a pilóták beszólása van hátra, na meg a tesztelés
  • pxxl
    #40
    #38