40
Hadviselés robotokkal
  • EnxTheOne
    #1

    Szerintetek van benne lehetőség? Vagy meg marad a sci-finek?
    Én három csoportra osztom a „harci robotokat”.

    Az első csoport a „sima” robotok. Gondolom mindenki, ismeri a
    terminátort Szóval egy gép mesterséges intelligenciával.


    A második csoport, a
    ”powered exoskeleton”. Ez lényegében egy viselhető robot.
    A legújabb támal val foglalkozó film.

    A japán HAL-5.


    És végül a kedvencem, a mechák. Óriás robotok, amiket emberek irányítanak.
    Tudomásom szerint, ebből két nagyobb csoport van, a nyugati Battletech



    Japán walking machine
  • EnxTheOne
    #2
    KÉpeket nem tudtam beszurni.

    battletech


    Gundam
  • Desiderata #3
    nem vagyok a téma szakértője, de szerintem a levegőben fognak eldőlni a jövő konfliktusai
  • Tikal #4
    Most ez valami vicc??

    a japán walking machine nem inkabb gurul? nekem úgy tűnik egy lépést nem tesz :D
  • uwu
    #5
    Nem kell sok mechanikát tanulni ahhoz, hogy belássuk a lépegetők esélytelenségét.
    Repülni jobb, de ha földhözragadtak vagyunk ott a kerék, meg a lálctalp.
    A természetben ezek azért nem alakulgattak ki, mert a gorbeforgó izület ugyanolyan szerencsétlen húzás lenne a természettől, mint az emberektől a lépegető gépek.
    Létezik olyan terep ahol előny a lépegetés, de oda ott az ember.
    A "powerarmor2 szerű öltözéknek, még van némi realitása, de én személy szerint abba se látok jövőt.
  • Kange
    #6
    Így van, a lépegető nagyon nagy hülyeség lenne. Arról nem is beszélve, hogy ez a valami, amit belinkeltél az gurul... :D
    Terminátor sem lesz, maximum olyan, mint ami a T3-ban volt (lánctalpas).
    A repülő/lebegő hadviselésé a jövő, úgyhogy sztem sem mászkáló gépekre kell számítani... :)

    Minden esetre a "powerarmor" az nagyon jó dolog, már rengeteg teszt történt a prototípusokkal. Bár azért hozzátartozik, hogy az 500 kg-t felemelni tudó öltözet erénye inkább a kiszolgáló személyzetnek jön jól.
  • pxxl
    #7
    túl sokat játszott a mechwarrior-al biztos :D gondolta összedob egyet a garázsban xD
  • pxxl
    #8
    most volt a hírekben minap, hogy a japánok már csináltak hasonlót az öregeknek, hogy segítsenek nekik mozogni, emelni stb. valami 1.5szeresére növeli az erőt vagy mi. nem emléxem pontosan.
  • Matthew Baker
    #9
    Nos nem mesterséges intelligenciával ellátott de legalább robot és létezik Talon Maars
  • pxxl
    #10
    láttam asszem diszkoverin :) vagy valami hasnlót. faja :)
  • Rage47
    #11
    komoly kis gép:)
  • Desiderata #12
    vannak akik paintball robotot készítenek otthon, ahol mozgást észlel oda lő
  • Timbo
    #13
    ez se semmi
  • Narxis
    #14
    Ilyen volt a Törvénytisztelő polgár(Law Abiding Citizen) filmben is, brutális volt. :D
  • desigo
    #15
    minden robot tele van elektronikával
    be kell szerezni EMPt és máris ócskavas lesz mind
  • Jim Morrison
    #16
    asszem ilyen van a bf2142ben :D

    #9: kiraly cucc, megneznem mukodes kozben :D
  • Tyler1
    #17
    az a japán cucc az prototype vagy mi? mert elképzelem ahogy ilyen mozgással lő azzal a gép ágyúval, ami úgy rázkodik h azt is szarrá lövi ami a célpont közelébe sincs :D
  • degenerator
    #18
    repülővel nem lehet egy területet elfoglalni.

    ennek ellenére remélem, hogy az én életemben ilyesmik nem lesznek:)
  • Herold
    #19
    Szerintem a távolabbi jövő az egyénileg távirányított (mint egy avatárt), humanoid típusú robot harcos lesz.
  • Vlala #20
    Jó, hogy felvetetted a Terminatort és az Iron Mant.

    A kérdés az, hogy adunk-e teljeskörű MI-t egy robotnak, vagy a rendszerben marad az emberi tényező?
    Amíg nem zárjuk ki az embert, addig benne maradnak az emberi hiányosságok (kapzsiság, hatalomvágy) is. Nézd meg az amerikai hadsereget...
    Ha viszont kiveszük, akkor nagyon alapsosan az agyába kell vésni, hogy az emberi élet szent - katonai robotnál ez elég necces lesz.

    Az emberiség nem változik, uigyanolyan hülyék vagyunk, mint az ősember. Az első eszközhasználó azért bvette fel a földről a követ, hogy fejbevághassa vele a másikat, és megszerezze a zsákmány rá eső részét is.
    Keressük azt a hatalmat, amellyel a többi ember fölé kerekedhetünk (és a politikai korrektség nevében nem árt ezt békefenntartásnak hazudni), hogy ez éppen robot, vagy biológiai fegyver, egyre megy, a lényeg, hogy egyszer nagyon ráfaragunk.



    A japán walking machine-ról olvastam, brahiból épült, egy MechWarrior-rajongó nem tudott mit kezdeni a pénzével - a harctéren kb. olyan hatékony lennne, mint egy parittya. Erős továbbfejlesztés kellene neki, hogy egy RPG-7-tel ne lehessen leültetni, de egy II. vh-s tankcsapdával sem tudna mit kezdeni.
  • nearo
    #21
    Hát nemtom, szerintem nem a humanoid robotoké a jövő... Sokkal inkább az olyanoké, mint ami [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1272378842&no=9]#9[/URL]-ben van. Bár lehet, hogy csak túl sokat warzone-oztam :)
  • Herold
    #22
    Ez nyílt terepen lehet, hogy elmenne, de egy harci cselekményben rengeteg dolgot kell még tenni a lövöldözésen kívül. Pl. hogy nyit ki egy ajtót? Hogyan tölti fel magát lőszerrel, ha kifogyott? Ehhez végtagok kellenek.
  • pxxl
    #23
    azt sztem egy szögesdrót is megfogja :D
  • Molnibalage
    #24
    És ismersz te működő EMP fegyvert az atomfegyvereken kívűl. Egyesek túl sok sci-fit olvasnak...
  • pxxl
    #25
    működő van, bár batár nagy :D



    de aztán kitudja mit rejtegetnek előlünk
  • nearo
    #26
    Az ajtót berobbantja...
    Újratöltésre meg simán ki lehet találni valamit, amihez nem kellenek karok.

    Ezeket a robotokat úgy tudom elképzelni, mint mondjuk egy UAV-t. Pilóta nélküli távirányítású eszközök.
  • schrank
    #27
    oldalról fellöki egy sikátorból kirohanó tálib és olyat odab*sz az erpégé nyelivel hogy max a méhtelepre lesz jó
  • Vlala #28
    "odab*sz az erpégé nyelivel"
    Ez ám a harcmodor.
  • pxxl
    #29
  • highlander15
    #30
    A lépegetős Mechwarrior-féle gépek nem annyira nagy hülyeségek.Csak korlátozott lenne az alkalmazhatóságuk-mivel lépegetnek,a hegyvidék,a dombos terep nem megfelelő a számukra(ilyen terepre lánctalpas gép a legmegfelelőbb).Lépegető a sík vidékekre illetve városi harca lenne megfelelő.Egy Battletechhez hasonló géppel egy egész várost lehetne elpusztítani.Amit viszont ilyen nagy gépeknél nagyon el kell találni,az a súlypont.
  • polarka
    #31
    újratöltésről jut eszembe, h a Spetznaznak van olyan pisztolytokja, h beteszed a fegyver és kicseréli a tárat, te pedig csak simán előveszed. Egyébként nem cserélhető táras, hanem folyamatos adagolású fegyót kell felszerelni a robotra és kész.
  • polarka
    #32
    A témához. Eléggé inspiráló előadás.
  • hiper fizikus
    #33
    Az emberi robotot a küzdősportokban is lehetne használni. Nagyon látványos lenne.
  • hiper fizikus
    #34
    sok robot sokra megy
  • hiper fizikus
    #35
    új nanorobotok
  • fonak
    #36
    Lépegető cucc pont oda lenne jó, ahol már a lánctalpasok sem tudnak menni...
  • hiper fizikus
    #37
    A lépegető robotok a fraktálos terepen vannak előnyben. Ha a meredeken a surlódás kicsi, akkor ők is leesnek, felborulnak. A Marsi automata járművek kombinálják a gurulást és a lépegetést.
  • hiper fizikus
    #38
    A lépegetés nem csak két lábon lehet, hanem többön is ! Ekkor nem borul fel, és versenyezhet a lánctalpal is.
  • [NST]Cifu
    #39
    Nagyszerű ötlet. Csak sebességben így sem tud versenyezni, hacsak nem roppant hosszú lábakat adsz neki. Viszont úgy meg magas lesz -> nagy a célfelület, életképtelen a hadszíntéren. Nem véletlenül nem foglalkozik senki a lépegető "futóművel" komolyan. Az 1960-as években az USA beleölt egy rakás pénzt, hogy megnézzék, életképes-e a koncepció (proof-of-concept), ezek közé tartozott a Walking Truck. Bebizonyosodott, hogy a rendszer semmilyen téren nem versenyképes sem a lánctalppal, sem a gumikerékkel. Bonyolult, magas, drága. Ez a mai napig nem változott. Hiába vannak kísérleti programok, mint a Big Dog, ami amúgy szintén nem került rendszeresítésre, holott lassan 10 éve fejlesztik, és nincs katonai alkalmazása se tervbe véve (amire szánták, nevezetesen hogy cipelje egy raj felszerelését, átvette a gumikerekes SMSS).

    Szóval ennyit a lépegetős járművekről. :)
    Ha harctérre szánják, gumikerekes, lánctalpas, esetleg légpárnás lesz....
  • hiper fizikus
    #40
    Elkészült az első repülő drónhordozó.
    Ez olyan robot hordoz robotot.