128
Car Detailing
  • milk4
    #1
    Ezt a topikot minden olyan autó kedvelőnek nyitottam,aki nem csak a lóerőkért van oda,de az autó kinézete is fontos számára.
    Megpróbálok majd minden második héten egy-egy képes-leírást berakni,hogy egyrészt a topikot életben tartsam és hogy más ember is kedven kapjon hozzá.
    Én nem mondanám magamat profinak,inkább csak hobby-ból csinálom minden hétvégén.
    Néha-néha fogok egy teljes "write-up"-ot írni,amikor minden egyes lépésről fogok képeket csinálni leírással alatta.

    Illetve,nyugodtan rakhattok be képeket ti is a kész autóról vagy írhattok kérdéseket is amikre majd megpróbálok válaszolni.
  • milk4
    #2
    Ma végre jó idő volt itt is Belgiumban,úgyhogy nekiálltam lemosni a pár hónapos Audi A3-unkat.Ezelőtt még kézzel sosem volt mosva,úgyhogy a napon szépen elő is jött a "pókháló" a fekete színben.Vártam egy kicsit a kép készítéssel míg lement a nap.Íme:





  • milk4
    #3
    1 kép lemaradt:
  • R420
    #4
    Jó topik szóval ez a mosással kapcsolatos dolgok ilyen szerek használata stb.?
  • milk4
    #5
    Igen.
  • R420
    #6
    Akkor már fav+:D
  • milk4
    #7
    Ez lesz majd a banner-ben egy ideig.(Amint egy moderátor berakja:P)
  • shumika
    #8
    csak a képek egy kicsivel nagyobbak lehetnének de am jó
  • fifi
    #9
    a műanyagon az a box micsoda?
    van Turtle Black Pearl/?/-öm de sztem lejárt a szavatossága, mert pont ma csiszmákoltam és olyan csak mint a víz...
  • milk4
    #10
    Az a "kopott"/elszűrkült műanyagnak ad színt.
  • milk4
    #11
    Termékek amiket használok(nagyon kevés termékem van jelenleg):

    1.lépésm:(felkészítés(kivéve a Plasticshine-t,azt utoljára))

    2.lépés(mosás):

    3.lépés(szárítás):


    2-3 hetente polír:

  • TaRka0107
    #12
    Faxa topik!
    Feldobok én is az autónkról pár képet ha lehet. Nem rég fényképezgettük az új fényképezőgéppel. (az a baj hogy nem mostuk le:D)
  • fifi
    #13
    tudom, valószínüleg azért kérdeztem: pontosan mi a neve a cuccnak?

    mert a Turtle-nek annyi, már megnéztem.
  • TaRka0107
    #14
    Am az autótok is király. Annyira tetszenek nekem az Audik...
  • milk4
    #15
    Black WOW
  • fifi
    #16
    amíg nem láttad a V40-emet... :D

    tényleg szép amúgy az A3.
  • TaRka0107
    #17
    Milk4 megkérdezhetem hogy hány éves vagy hogy már jogsid van?:D 14-18 van kiírva csak ezért kérdem.
  • milk4
    #18
    Van.Bár még csak pár hónapos:O
  • milk4
    #19
    És 17 éves vagyok.
  • TaRka0107
    #20
    Értem. Én még csak januárba leszek annyi
  • TaRka0107
    #21
    Itt van pár kép a Citroen Xsara-nkról:







  • Pepsi Twist
    #22
    én mostanában navaraval járkálok :D

    fejemet ne nézzétek :D valamié elbambultam vagy lehet direkt vágtam ilyen fejet mert pózolás volt :D
  • shumika
    #23
    bazz mekkora tolyásfejed van :DD
  • milk4
    #24
    Kicsit nagyok a képek.
  • shumika
    #25
    max 800*600 ez legyen benne a bannerban szerintem
  • milk4
    #26
    Szerintem töröltetem ez modival és tedd be kissebb felbontásban.(Bár értelmét nem látom,mert ez a topik nem arról szól hogy kinek milyen autója van.Ez popsinak is szólt.)
  • fifi
    #27
    nagyobb nem volt?
  • Pepsi Twist
    #28
    jaj arc de látszik az autón hogy ápolva van :D és ez a lényeg
  • milk4
    #29
    Bocs,de én csak egy homokos párt látok a képen:D
  • fifi
    #30
    igen..
    a másik lényeg az, hogy lehetőleg ne egy ejtőernyő mérete legyen a kép....
  • flashpointer
    #31
    Enyém ennél sosem szokott tisztább lenni. Véd, ápol, eltakar.
    Nem mellesleg nem kerül a lefolyóba egy csomó vegyi anyag csak azért hogy csili-vili legyen a konzervdoboz.
  • KAMIONOS KOGYO
    #32

  • TaRka0107
    #33
    Bocs ha túl nagy lett.... akkor töröltesd.
    Gondoltam én is berakom az autónkat mivel te is beraktad a sajátodat de akkor mind1...
  • TaRka0107
    #34
    Mint látjátok hiányzik a felső embléma az elejéről... valaki nem tudna egyet szerezni?:D:D
  • milk4
    #35
    Mert talán a topikba az is beletartozik,hogy mutasd meg a kocsidat MOSÁS után.Mégegyszer elmondom,ez a topik nem arról szól,hogy kinek milyen autója van.Hanem,hogy milyen szereket,eszközöket,technikákat használsz az autómosáshoz és az ehhez tartozó kérdések megválaszolásáról.
  • TaRka0107
    #36
    Ohh értem. Én értettem félre, elnézést.
  • Boconadi
    #37
    lol, Mezőkövesd Zsóry fürdő? :D
  • DIESEL DOG #38
    Jó kis topik, +fav!

    Én is szeretem az autóm tisztán tartani kívül és belül egyaránt, van úgy amikor egy egész délutánt szentelek neki, hogy minden kisebb részlet is csillogjon-villogjon... :)
  • TaRka0107
    #39
    Aha. Valamiért annyira éreztem hogy valaki megfogja jegyezni hogy ott fényképeztük... Merre laksz hogy ennyire képben vagy?:D
  • Willi Betz
    #40
    Én Sonax cuccokat használok a mosáshoz,polírozáshoz,takarításhoz...
    Egy tanács: a belső műanyagok tisztításához ne használjatok olyan szert ami tartalmaz szilikont,mert undorító fényes szemét lesz tőle a belsőrész. Én is,megvettem az autót és azóta sikálom belőle a szilikont,mert a buzi kereskedők mindig telenyomják ilyen szarra,hogy fényes legyen. De a műszerfalnak mattnak kell lennie! Kívülről legyen fényes az autó!

    Mosás előtt:


    Mosás és takarítás után:


    Én általában átkenem a fekete műanyag részeket kívül műanyagápolóval,hogy szép sötét feketék legyenek.