243
  • progee
    #1
    rezegjen is meg ne is
  • djhambi
    #2
    "A fizikusok régóta szeretnék bebizonyítani, hogy minden tárgy - mérettől függetlenül - ugyanazoknak a törvényeknek engedelmeskedik."

    Hol él ez? a középkorban? :D És mi az, hogy bebizonyítani? :D

    "néha egy oszcilláló izgalmi állapotban volt"

    Ez nem gerjesztett akar lenni? :D

  • andersh
    #3
    az ajándékot meg a köszönést még bele lehet magyarázni, na de mitől nem ment oda? mert hát odament.
  • andersh
    #4
    ja lehet izgalmi.. akarom mondani gerjesztett állapotban volt :D
  • DrRadon
    #5
    Lehet, az egyesített térelméletre vagy valami hasonló, mindent megmagyarázó elméletre gondol, mint pl a Húrelmélet.
    Bizonyítás alatt meg azt értik, hogy szeretnének valami kézzel mérhető, reprodukálható kísérletet, amivel pédául a Húrelmélet fizikai ág lenne. Azt mondják, jelenleg inkább filozófia mint fizika:)
  • willcox
    #6
    Az ajándékot és a köszönést sem lehet belemagyarázni. Ugyanis vitt ajándékot, csak nem adta oda, és köszönt is, csak nem szólalt meg. Nincs ebben semmi okosság. Ez egy nagyon buta, hazug mese.
  • willcox
    #7
    Nagy baromság ez a cikk. Ez meg aztán különösen: ""Egy hajszálon múlt, de elegendő volt, hogy lássuk az első kvantum lenyomatot" - mondta Markus Aspelmeyer, az osztrák Bécsi Egyetem munkatársa, aki nem vett részt a kutatásban." Ha nem vett részt a kutatásban, akkor mit látott? Nevetséges az egész.
  • Epikurosz
    #8
    Azt, hogy húrelmélet kis kezdőbetűvel írjuk, te nagyon buta, feltéve, hogy nem mondatkezdő. Még ennyit sem tudsz?
  • roliika
    #9
    Mi van, ha a telekinézis is magyarázható ebben a formában?
  • Epikurosz
    #10
    Egyébként a kvantummechanikát én szemléltettem legelsőként ezzel a magyar népmesével.
    Anúgy, persze, örülök, ha az emberek tanulnak tőlem (de azt nem szeretem, ha kimazsolázzák csak a nekik tetszőket!).
  • ziipp
    #11
    Kimaradt az írásból: az egyik lábával egy szamárra támaszkodott, a másikkal pedig rendesen lépkedett.
  • UnnameD
    #12
    A másik kvantumállapot (ami nem valósul meg nálunk), az egy elmélet szerint egy másik, párhuzamos dimenzióban valósul meg (ugye minden teljesen ugyan az, ott is ugyanezek a kutatók ugyanezt a kísérletet csinálják meg). Vajon ennek van helye vagy ez csak továbbra is egy elmélet?
  • Epikurosz
    #13
    Ez kb. ugyanaz, mint a görög mondák, az olümposzi istenekkel.
    Elméleti onanizálás.
  • DrRadon
    #14
    Ha a j**bikot lehet nagybetűvel, akkor ezt miért nem? Apropó, de hamar lecserélted az aláírásod. Ja, és látom a blogodon eltüntetted a makói gázmezőről kreált összeesküvéselméletedet is. Nocsak, egy idő után már nem vállalod az elméleteidet? Ez nem szép dolog!
  • Epikurosz
    #15
    Panta rei.
    Amúgy vállalom, de folyamatosan fejlődök.
    Nem mint ti!

    De annak nagyon örülök, hogy észrevetted a hiányát. Hiányérzeted lett. Mert csináltam.
  • Epikurosz
    #16
    Megcsináltam!
  • Tetsuo
    #17
    Ha alapitasz egy partot hurelmelet nevvel, majd irhatod nagybetuvel. ;)

    Azt meg nem hiszem, hogy Epi exjobbikos, mert olyan nincs.
  • fergusonpapa
    #18
    valaki banolja már ki ezt az epikurosz-t mert nagyon idegesitö egy emberke..ahogy ir valaki 1 hozzászolást már mondja is a magáét...hsztokat gyüjtesz avgy hit téritö körutat fogadtál meg a szeretet pártodnak...???ténleg annyi idös vagy mint amenyit te megadtál magadról akor gratulálok h fele anyni idös emebrek éretebbek és okosabbak mint te...és még te irod h tanitod az embereket..mivagy te isten 2. fia..istenem!

    ha sg nem tesz valamit csak azt fogja észrevenni h egyre kevesebben járnak ide..
  • Epikurosz
    #19
    papa, amíg a hozzád hasonlók nem kezdetek el hőbörögni, többen jártak ide.
  • Epikurosz
    #20
    OFF
    Amúgy megértem, hogy dühös vagy, de remélem nem akarod az idejáró emberekre is rátukmálni a gagyiságaidat.
  • roliika
    #21
    Néha nekemis beszól Epi, dehát nem zavar mert néha egyrészt igaza van, másrészt meg mindenki azt ír vagy gondol amit akar, végülis szólásszabadság van vagy miaszar.
    Wanek engem a baromságaival jobban idegesít, meg a falovaival.
    Viszont néha meg annyira ostoba hogy jókat röhögök rajta...hát ennyi ez a fórum szerűség, nem hinném, hogy Wanek, vagy Epi, vagy miattam járnak ide kevesebben.

    Sőt..nem egyszer fordult elő, hogy valamelyikünk írt valamit, ami hát nem biztos, hogy korrekt volt, és annyian jöttek a saját elméletüket is elmondani, hogy igen durva forgalmat generált itt...kár, hogy nem kapunk belőle egy fillért sem (1-2 jó cikk azért kárpótol).
  • roliika
    #22
    Pl ez is egy nagyon érdekes, és elgondolkodtató cikk, már aki érti, hogy miről van itt szó, mert ugye ettőlse lesz olcsóbb 1 kiló kenyér (viszont egyszer talán megoldható lesz hogy 1 kilóból 1 tonna legyen kvantummechanikai alapokon...Jézus meg a hal és a kenyér sztori jutott eszembe pl...ha igaz, valami ilyesmi lehet az alapja, mint amivel most a laborokban bűvészkednek)....demég a távolba látás, távolba hatás is ezen az alapon nyugszik...baromi érdekes!
  • willcox
    #23
    Ki az a wanek?
  • fergusonpapa
    #24
    nem én tukmálok rá emebrekre dolgokat..csak gondoltam van hasonló oldaloknak foruma ennek si eleht meg ingyen sms midnekinek jol jön..mindegy off vége..
    ORI!!!!!!!!!!!!
  • immovable
    #25
    Don't feed the troll.
  • immovable
    #26
    Addig jó míg nem tudod.
  • Epikurosz
    #27
    De, de.
    Ide is betörtél, és máris ránk akarod tukmálni az elveidet.
    Rafinált oris vagy te is!
  • Epikurosz
    #28
    Kedves ezsgé, erről kellene írni, nem a kvantummechanikáról. (Nekem már semmi sme tetszik ):
    Perelman, orosz tudós itt él közöttünk, bár ő is olyan nehezen megfogható, mint a kvantummecahnika. :-)
  • gothmog
    #29
    Állítom, az az ember nem született, az simán csak kipottyant egy Sztrugackíj-regényből. Azokban szerepelnek ilyen súlyos arcok.
  • Epikurosz
    #30
    Megjegyzem, egyet kell értsek Perelmannal.

    A finácgondolkodás mindenüvé beette magát. Gondoljunk csak művészetekre, erotikára, labdarúgásra, egyéb sportokra...
    Ahol csak megjelent a sátán pénze, ott mindenütt a pusztulás is megjelent.
    persze, élni kell valamiből, de ami ma zajlik, az már túlzás.

    Csendes, okos tiltakozás az övé. Én annyiban nem követném mégis a példáját, mert nálunk a magyar tehetséges fiatalok képzése forráshiányos. Tehát, én elfogadnám a díjat, és felajánlanám ÁLTALAM kiválasztott magyar fiatal matekzseniknek. félek tőle, hogy az itt engem szapulók nem kapnának belőle.

    Ja, és nem voltam offtopik. Matematika nélkül semmi esélyed, hogy megértsd a kvantummechanikát. Ez legyen nagyon világos!
    Ezt, hála a Jóistennek, a sci-fis filmekből meg a shóműsorokból nem lehet megérteni.
  • willcox
    #31
    Te érted a kvantummechanikát?
  • willcox
    #32
    Ha igaz lenne a szuperpozíció, akkor egyszerre 2 helyen kéne lennem, arról viszont tudnék. Mivel nem vagyok két helyen, így kamu az egész.
  • Epikurosz
    #33
    Nem, de még próbálkozom.
  • Epikurosz
    #34
    A szuperpozíció - függetlenül attól, hogy mi van ebben a cikkben - nem olyan behemót tárgyakra, lényekre vonatkozik, mint amilyen te is vagy. Vagy én is. Mikróvilágban állítólag vannak felcsavarodott dimenziók. Ott elképzelhető, hogy valamelyik húr, több pontján ugyanúgy berezegjen. Vagyis, ugyanazt a csomót reprodukálja egyszerre két helyen. Mint ahogy az ikrek mondják, hogy megérzik egymás fájdalmát vagy örömét. Teli pátiával. De ezek mind spekulációk. A kvantummechanika nem spekuláció, legalábbis egy része, de mivel a többség nem érti, mindjárt "tovább akarják gondolni". Ezekből a továbbgondolásokból lesznek aztán a hülyeségek.
  • roliika
    #35
    A szuperpozíció nem csak azt írja le, hogy két helyen vagy egyszerre.

    Képzelj el egy olyan bonyolult rendszert amilyen bonyolultat csak el tudsz képzelni, mindegy mi az.

    Ebből emelj ki a teljes rendszer egymilliárdod részét.

    Namost ha ezt a pici részt a rendszer egy darabjának tekinted, és módosítod, attól a teljes rendszer nem fog észrevehetően megváltozni az iszonyú nagy kioltások miatt.

    Egyébként ha a húrelmélet is igaz, abból szorosan következik, hogy te mint élőlény, X%-od éppen most Hawai-n nyaral..mondjuk 0.0000000000000000001%.

    Ám de ahol most épp érzed magad, azért érzed ott magad, mert ott a legnagyobb az erősítés, de ez nem zárja ki, hogy éppen most a Holdon is ott legyél.

    Remélem érthető voltam.
  • roliika
    #36
    Az elektronokat is ilyen módon szokás megadni, hogy hát tudjuk, hogy kb hol van belőle a legtöbb egy atomon belül, de simán kiléphet az anyagból, simán tud duplázódni, simán el tud tűnni, ha 1enként nézzük őket.
  • Sir Ny
    #37
    miért nem vallod be egyszerűen, hogy fingod sincs az egészről?
  • progee
    #38
    nem ment, mert a szamár vitte...
    de mégis csak elment, mert odaért...
  • progee
    #39
    ez mese könyörgöm!
    láttál már tininindzsákat kardal szaladgálni a csatornában?
  • bleifrei
    #40
    Nagyon egyszerűen fogom szemléltetni azt, mennyire változó lehet az, amit az ember magáról tart. Nem is megyünk messzire, csak utca végire. Ott beülünk a kocsmába és iszunk pár pohárkával. Miután megtörtént a tudatmódosulás, máris fasza gyerekként lépünk ki az áldott jólevegőre. Megváltozik az érzékelésünk és a képességeink is. Ha ez lenne az alapállapotunk valószínűleg más lenne a "világ". Apropó, mi a világ? Ugye milyen nagyon is függ attól milyen nézőpontból tekintesz reá!?

    Na jó, picinykét komolyabban. Azt érzékeled, hogy milyen szédítő táncot jár az a végtelen számú elektron és pozitron, ami egy régebbi modell szerint a világot alkotja? Ha nem érzékeled őket, akkor bizonyára nem is léteznek. Ugyibár... Csak érdekesség képpen, ugyanez a mozgás és dinamika jellemzi a naprendszereket vagy akár a galaxisokat, univerzumokat... A logika és a tapasztalat szerint a világ fraktális szerkezetű. Csak, mint ötlet. ;)

    Szóval vegyük a digitális technikát. Az egyes csatornákon órajelnek megfelelően áramlik az infó. Persze mi nem vagyunk számítógépek, de nini a technikát is ember teremtette. Vajon honnan vettük modelljeinket? A szív, az egész szervezeted működése vezérelve vagyon. Az agytevékenységet is szeretik frekvenciákkal bélyegezni. Alfa, béta,... (Nemtom, te materialista e vagy, de ők szeretik a gondolatokat is az anyag folyamatianak eredményeképp értelmezni.) Szóval akkor vegyünk téged, aki mindez vagy. Az anyagátalakító anyag. Ezek szerint az, amiről úgy gondolod, hogy te vagy, vagyis az elméd is egy ilyen órajel alapján működik. Amíg ebből a pilótafülkéből próbálod meg vizsgálni a világot, addig törvényszerűen egy bizonyos módon fogod azt érzékelni és megismerni.
    Szóval te is hol lenni, meg hol meg nem lenni... Akárhogy is számolom ez már kettő állapot. ;) Érdekes (nekem), hogy az ALAP érzékeink (az a szép 5 darab) úgy működnek, hogy úgy ítéljük meg, ebből a kettőből csak az egyik vagyunk mi, csak az egyikben "létezünk"...

    ... az elme nagyon erősen és meggyőzően képes a tudatot befolyásolni. Olyasmi ez, mint egy lencse, amin fényt engedsz át. Vagy fordítva egy lencse, amin keresztül a beáramló fényt érzékeled. Tudod, vannak más, tisztább lencsék is. Ha van is rá érzéked, hogy információt ne csak az öt favorizált csatornán kersztül fogadj, a szocializálási folyamat eredményeként elnyomod azt. És természetszerűleg a fő csapásirányban kezdesz el kutakodni.
    A kimaradt rész pótlását rád bízom. Ehhez szükséges a személyes tapasztalás (melós dolog), utána már lenne egy következő nyelv is, amin információt cserélhetünk.

    Ennyi lett volna a véleményem arról, mi a kamu és mi nem.