55
A kolónia - A Discovery Channel legújabb sorozata
  • Fabio Capello
    #1


    A kolónia nem más, mint egy városi, 10 hétig tartó, ellenőrözött kísérlet, melyből kiderül, mire van szükség egy, az emberiséget sújtó katasztrófa bekövetkezte után a túléléshez, az újjáépítéshez. A kísérletben 10 önkéntes vesz részt. Az önkénteseknek a kísérlet során a legnehezebb, és mégis legalapvetőbb, feladatokkal kell szembenézniük, melyek váratlan erőfeszítésekre kényszerítik mindannyiukat. Egy víztisztító berendezés vagy egy zuhanyzórendszer megépítése, napenergiával működő tűzhely és üvegház létrehozása, a biztonsági rendszer megalkotása a kreativitás, az intellektus és a fizikai erő számára egyaránt kihívást jelent. A telepesek talán föl is lélegeznének, ha nem lenne más dolguk, ám életüket váratlan látogatók, tolvajok, betegségek, valamint félelmek és belső feszültségek is nehezítik. Vajon sikerül-e az önkénteseknek megbirkózni ezzel a feszültségekkel terhes, ismeretlen helyzettel?

    ------------

    Minden nap keddenként este 22:30-kor láthatjátok a Discoveryn, ismétlés csütörtökön 11:00-kor és vasárnap 16:00-kor.

    Volt alkalmam megnézni az első részt, nagyon érdekesre sikeredett, nagyon jól tükrözik az esetleges életszituációkat, amik egy katasztrófa után adódhatnak... Újabb túlélők, fosztogatók, gyilkosok, folyamatos stressz, alapvető gondok, mint az élelem, víz, higiénia...

    Szerintem nézzétek, érdemes :)
  • karajjj
    #2
    most akkor minden nap, vagy keddenként? :D
  • Fabio Capello
    #3
    bakter, ezt elkúrtam... Kellett nekem közben az ismétlést nézni :D:D

    Szóval keddenként este. :D
  • karajjj
    #4
    gondolom minden héten lett volna a minden nap helyett :D

    egyébként láttam a promóját párszor, ha fentlesz valamelyik nemlétező torrentoldalon, akkor lekapom és megnézem
  • Daza500
    #5
    Én szintén már egy ideje figyeltem a promo-t...de el nem tudtam képzelni mi lehet ez.

    Na és...azokat a tolvajokat meg a gyilkosokat is a stáb fogja rájuk uszítani ?
    Csak azért, mert ez így...érdekes. De azért megér egy próbát. :)
  • Fabio Capello
    #6
    hjam, beépítettek, nem bánthatják a "túlélőket", de ők ezt nem tudják :D
  • kastil
    #7
    2 napja agyaltam rajta, hogy nyitok neki topikot!

    Szerintem marha nagy műsor lehetne, ha nem lenne minden szar megrendezve.

    Valamelyik nap 4 uj tag csapodott hozzajuk, mindenki adta a hülyét, meg az agressziv kismalacot, pedig operatőrök veszik őket körül, és így nem éppen hihető.

    Ami még vicc volt, hogy éjszaka 2 motoros elekzdte ütni a raktárépület (vagy mi az) ajtaját, mindenki eljátszotta a halálra rémült szerepet, aki az otthonát mégis megvédené akár az élete árán is. Narrátor meg beszól; de ők nem tudják, hogy a motorosok nem bánthatják őket. Hát persze, honnan is tudhatnák, lol.

    De unaloműzésnek nagyon jó, meg közben elagyalni azon, hogy Te mit tennél. Sőt, kategóriájában eddig talán leg jobb reality show.
  • Daza500
    #8
    Igazából a Discovery-n a legtöbb magyar bemondó annyira laposan, vontatottan, töketlenül, szarul "narrátorkodik", hogy ez is eléggé lerontja a hangulatot.
    Mintha nem lennének képesek beleélni magukat...

    Van az 5th Gear (Ötödik sebesség) c. műsor, annak a promo-jában annyi a szöveg, hogy szépen elszavalja a Valami Amerika filmzenéjének refrénjét, azt annyi.
    De ez már szánalmas...
  • kastil
    #9
    Na igen. Ez egy tény. De ezzel együtt kell élni, szóval az összkép akkor is ez, hiába a narrátor tehet róla.
  • Fabio Capello
    #10
    számomra is kicsit túl megrendezett egyébként, gyakorlatilag minden a hátsójuk alá van tolva... már alapból úgy kezdik, hogy egy áruházban pakoljanak fel, utána azonnal egy üres épület, ahol aksik vannak...
  • kastil
    #11
    Jaja. Előbb néztem honlapot. Minden, MINDEN adott nekik egy viszonylag kulturált élethez csak össze kell tegyék. A móka úgy lenne teljes, ha nem lennének összeválogatva, és senki nem értene semmihez. De basszus, az öreg helyből biztonsági rendszerekkel foglalkozott a munkahelyén.
    Így funolnak, nincs igazi kihívás, nem kell megeröltessék magukat.
  • Daza500
    #12
    Meg aztán a BIZTONSÁGI RENDSZER KIÉPÍTÉSE aztán tényleg fontosabb mint az élelem meg a vízkészlet biztosítása. :D

    Tényleg nem szakikat kéne összezárni, hanem mondjuk mittudomén egy újságíró vagy egy bolti eladó, virágárus, stb...
  • kastil
    #13
    Mindegy, a biztonsági rendszeres tag az ész.
    A lényeg, hogy kb 50 éves, jó fizikumú és mindenhez ért =/.
  • Hajnalcat
    #14
    Macgyver
    Éééés, csapó indul.
  • geo91
    #15
    vasárnap megnézem majd, sajna lemaradtam a múltkor a premierről
  • Gnome
    #16
    én még nyáron néztem végig amikor megjelent a sorozat..imádtam, csak aztán utánna olvastam és kiderült, h maguk a szereplők is statiszták, kis színészek... a szerelő mesterembernek pl saját szerelő műsora van, statisztaként is szerepelt rengeteg filmben...ez elvette a kedvemet, de szerencsére csak a végén tudtam meg...szal bocsi azoktól akik olyan naívak ezzel kapcs mint én voltam:P
  • kastil
    #17
    forrást pls mert ez érdekelne.
  • winnie
    #18
    ha imádtad, akkor tök mindegy, mert jó volt, a tévéműsor, a heti 40 perc szórakozás a lényeg, nem? de a színész és a szerelő egy foglalkozás. színész talán nem szerepelhet valóságshow-ban?

    nyáron jön a 2. évad, de addig is érdemes nézni az elsőt, mert tényleg a jobb reality-k közé tartozik. azzal nem érdemes foglalkozni, aki nem érti a műfajt:)
  • Gnome
    #19
    Ja és én akkor most nem értem a műfajt?:) Egyébként míg ment az IMDB fórumán olvasgattam(sajnos)és ott linkelték be youtuberól a szereplőket meg a weblapjaikat....és majd ha a végére értek a sorozattal meglátjátok, h vmi nemstimmel:)...én imádom a posztapokaliptikus dolgokat szóval nézni fogom a II. évadot is. Sajnos úgy megcsinálni egy realityt, h tényleg reality legyen, ne legyenek scriptelt dialógusok, előre eltervezett konfliktusok stb. nemnagyon lehet, ha szórakoztató műsort akarunk.
  • kastil
    #20
    Michael Raines - fan site

    Hát jah, pont ilyen emberek kellenek a műsorba.. :C
  • _Atti_
    #21
    Sokan azt is elhiszik amikor a természetfilmes csóka mondja hogy 'na ittvagyok egyes egyedül a sivatag közepén kiszolgáltatva hu.. ez a kamera meg olyan fasza hogy légifelvételt is csinál rólam meg a sátramba is bejön'
  • kastil
    #22
    Ja, azt birom nagyon :D.

    Multkor volt egy rész amikor valami tónál meglátott egy épületet, azt mondja "már kezdtem azt hinni hogy sosem jutok haza" :D.

    Érdekes balesetek történnek.
  • wordsworth
    #23
    Még mindig jobb egy ilyen mint egy maónika shaw vagy józsibarát.. Ebből legalabb valamit tanulsz
  • Fabio Capello
    #24
    +1
  • geo91
    #25
    ma megnéztem az első részt. nem volt rossz, de inkább láttam jó színészi alakításokat, mint valóságábrázolást. nem lepődnék meg ha egy-két emberke a színészszakmában folytatja majd. :D mindent összevetve nem győzött meg ez az egy rész, azért még adok nekik egy esélyt és megnézek még 1-2 részt, hogy eldöntsem nézem e majd végig avagy nem.
  • Mersant
    #26
    mert minden resznek ugy van vege hogy lakott telepulest keres, hajot stb. ahonnan konnyen hazajuthat...felreertetted a dolgot
  • kastil
    #27
    Nem értettem félre.

    Fos, hogy ilyen szöveget tol amikor egész stáb áll a háta mogott.
  • Daza500
    #28
    De nem ő tolja fosul, hanem a magyar szinkron. :D
  • Tarajos Sül
    #29
    Nekem tetszik ez a sorozat :)
    Tegnap láttam,egészen pontosan nem tudom,hogy mikor,de délután,az tuti
    és az is,hogy holnap megnézem este fél 11-kor
    Tetszik,ahogy a hulladékot hasznosítják :)
  • kastil
    #30
    #9
  • karajjj
    #31
    van olyan faszi, aki tényleg egyedül van és ő kezeli a kameráit, de az meg nagyon béna műsor :D
  • Daza500
    #32
    Ja, a Survivorman. Azt már abba is hagyták. :)
  • Mersant
    #33
    Bear Grylls? legjobb musor, de o sem egyedul van...
  • karajjj
    #34
    legalább ne írnál hülyeséget -.-
  • Mersant
    #35
    azert kerdeztem hogy rola van e szo bazz...
  • karajjj
    #36
    az előző hozzászólásban le lett írva, hogy nem Bear Grylls
  • geo91
    #37
    ó bazz megint elfelejtettem tegnap... most nézhetem vasárnap... :C
  • karajjj
    #38
    torrent ;)
  • Fabio Capello
    #39
    torrent, és keress rá porton, elég sokat ismétlik :)
  • geo91
    #40
    köszi, jó ötlet!

    ma 6-kor, fasza.