171
  • T0nk
    #1
    Kimaradt a cikkből, hogy a számítás szerint a megközelítés becsült ideje: kb. másfél millió év múlva.
  • Epikurosz
    #2
    Ja, és 2,5 mrd fényévre meg sötét áramlást vettek észre. Mozog itt minden.
  • Bwanamon
    #3
    Szerintem ez az első mondatban benne van...
  • Carsee
    #4
    1,5 millió év múlva már élet sem lesz ezen bolygón. ELég nehéz elképzelnem még azt is, hogy az emberiség százezer évet megél.
  • djhambi
    #6
    Panta Rhei.
  • Griphons
    #7
    Minmeghalunk
  • gaben71
    #8
    oké de addig csak kihúzuk valahogy
  • highpoint
    #9
    Látom, nagyon friss a cikk, mert még egyik fórumozó sem állt elő megoldási javaslatokkal... [#mf1
  • csiber
    #10
    Erre most mit lehet mondani. :D
  • adler30
    #11
    Miként a halászó jégmadár........
  • amitriptilin
    #12
    szép lesz az egyszer biztos... beledöglünk de szép lesz.
    egyébként ez egy érdekes kérdés: hány éve van az emberi fajnak hátra ezen a sárgolyón? ha valaki olvasott a témában komolyabbakat szivesen várom véleményét, linkjeit meg mit tom én...
  • Epikurosz
    #13
    De!
    A szomszédos fórumban már írtam a csillagmérnökségről.
    Az ilyen nibiruk, meg nemezisek nem biztos, hogy károsak. 1,5 millió év múlva olyan energia- és nyersanyagéhség elsz itt, hogy valóságos áldásnak fog számítani, ha közelünkbe jön egy olyan csemege, mint a Gliese. Gyakorlatilag beleesik a levesestányérunkba. Jöjjön, csak jöjjön, a kicsike!
  • mad mind
    #14
    De neki is van gravitációs mezeje, egyáltalán nem biztos, hogy olyan sokat indít a Nap felé. Ez most teljességgel megjósolhatatlan. Térjünk vissza rá 1 millió év múlva.
  • Yutani
    #15
    Nem vagyok otthon a csillagászatban, ezért meglepett, hogy a Nap gravitációs határa 1 fényévnél is messzebb nyúlik.

    Oort felhő - erről mindig az Átjáró és a hícsik jutnak eszembe!
  • Tetsuo
    #16
    :) Agyadra ment Asimov. Azt vagod, hogy a 4. Vilaghaborut kobaltakkal vivjuk..
  • Tetsuo
    #17
    #12 #14 #15 Loool
  • Epikurosz
    #18
    Egyébként, megint bedobtam a köztudatba ezt a CSILLAGMÉRNÖKSÉG szót. :-))

    Nem lepne meg, ha valamelyik fantáziaszegény politikai párt még ezt is felhasználná a választási kampányában.
  • Crane
    #19
    Másfél? Millió? Év? Nooooormális!? 3-szor is kipusztulunk addig. És ehhez nem kell törpecsillag, mágneses pólusváltás, meg maja naptár: Legnagyobb veszély az emberiség számára az ember.

    Ám ha mégsem pusztulnánk ki, nagyon valószínű, hogy addigra már más csillagrendszereket is megfertőzünk (lemészárolva a "helyi lakosságot", mert minálunk már csak így szokás).
  • teddybear
    #20
    Az ötleted, mármint a csillagmérnökség nem a tied. A sci-fi írók már évtizedekkel ezelőtt kitalálták. Erről ennyit.

    A politikai fejtegetéseid hasonlóan nem eredetiek, másolt marhaságok mind. Erről is csak ennyit, több szót nem érdemelnek.
  • stationx
    #21
    LOL aláírásod mekkora ellentmondás már. :D Rég nevettem ilyen jót. :DDDD turbómagyar :D
  • Epikurosz
    #22
    Bocsikám!

    Nagyon sok minden nem eredeti, amit bedobok újból a köztudatba.
    Mivel szeretek matatni a pincékben, padlásokon, könyvtárakban, interneten, és poros agyakban, van, amikor rátalálok elsüllyedt világokra, rejtett kincsekre, amelyeket leporolok, letörlök vagy lesuvickolok, és hőn szeretett kortársaim elé tárom őket, okulásul és épülésül.

    Tudom, hogy ez egyeseket zavar, ketteseket idegesít, de hármasokat - három az isteni igazság! - meg élvezettel tölt el.
  • Epikurosz
    #23
    Azért a tied sem piskóta.
    A turbómagyarozást meg megtiszteltetésnek veszem.

    "Érdemei elismeréséül..."
  • jaspercry
    #24
    1,5 millió éve még a mai emberhez hasonszőrü ,emberszabású ősmajmok éltek.
    mindenféle piekuszok,australpitekus,ramapitekus,és még sorolhatnám.
    A ma élő ember genetikája csaknem 100.000éves,de 10.000ével ezelötti embernek csaknem 100%-ban megegyezik a genomja a mai emberével.
    Csak azt akarom ezzel mondani,hogy 1.5 millió év mulva ,hohy mi is lesz!
    (mindmeghalunk) vagy talán túléljük ezt a szellemi "öskort",amit ma élünk,így talán az életünk uj dimezióit éehetnénk meg.
    Akkor már talán ,fel tudjuk nevelni a tudatunkat,hogy ebböl a világunkbol kilépjünk,és felfedezük belsönk végtelen űrjét.
    Majd talán égetöbb kérdésekre is tudunk majd választ adni(a földön lévö 7 ember felfoható képeségein lévő dimenziókra)persze ennél jóval több van,csak minket több nem érint....
    Sok bölcs azt mondja,hogy a" földi élet csak egy iskola ,ami a dudatunkat neveli" vagy inkább a szerves lények dudomását növeli,no mindegy talán egyszer.
    (sok dolog zavar a cikben)
    minthogy a legközelebbi csillag minimum 4fénévre évre van tőlünk,így csak a régmultat láthatjuk,mi a jelen?
  • jaspercry
    #25
    boccs a hibákért ,merül az elem ebben a "szarban"
  • Epikurosz
    #26
    nagyon OFF

    tisztelt ezsgé!

    Megint le vagytok maradva, de nagyon.
    Több millió fényév távolságban araszoló törpecsillagokkal foglalkozunk megint, mialatt a fejünk felett izraeli kémprepcsik köröznek. Az ezsgé meg a füle botját sem mozdítja. Én és Molnibalage meg ott vagyunk kénytelenek osztani az észt. Szörnyű!
  • Epikurosz
    #27
    itt osztottuk az észt Molnival. De főleg én!
  • who am I 7
    #28
    Nyilván, ha jönnének idegenek a Földre, csakisbékészándékkal és PUSZIPACSIPAJTÉSKÉNT bánnanak velünk.
  • Epikurosz
    #29
    "a honvédelmi tárcának előzetesen semmilyen információja nem volt a gépek érkezésével és azok típusával kapcsolatban"

    ??????
  • iambg
    #30
    Tökmindegy, hogy jön vagy nem jön. Az emberiség addigra már

    - vagy észhez tért időben, megmentette a Földet a rövidtávú katasztrófától amit pont ő okozott(esélytelen) és elköltözött a fenébe, vagy
    - hülye módon kipusztította magát (sztem utóbbi esélyesebb, amíg a pénz és a hatalom fontosabb mint bármi)
  • fergusonpapa
    #31
    jön az agymosó párt a(jobbik) és mident elpusztit..elsönek kismossa a magyarok agyát,aki elennál megölik,utána jönneka tisztitó hadjáratok környezö országokban,mindenhol indulnak persze befolyásra a jobbik pártok,Magyarország vissza csatlja ezel régi területeit..késöbb tudomásukra jutot h nyugati államokban is sok a a muszlim azért lerohanja olaszországot és német országot..az 50éves háboruban sikerült sok áldozatal de nyerni,titkos fegvyer volt a :

    - proféták akik keresztel és az igével viték az "igazságot és az álldást"(melesleg természetfeleti eröik voltak)
    ezen kivül
    - a lovaságunk különleges harcmodora segitete a gyözelmet....

    rá 50év után tisztogatások mentek végbe Magyarországé lett egész europa...élüköna jobbik, JUHÉJ..(N)
  • stationx
    #32
    nem az, nem is kell annak lennie. hívei jószerivel mind agyatlan csőcselék.
  • mynameisbence
    #33
    majd addigra csinálnak egy több ezer kilométer átmérőjő csillagkaput és azon átküldik a pegazus galaxisba és ott rászabadítják a lidércekre (ezt akár most is megtehetnék mer már az ori is csinált szuperkaput csak ennek "kicsit" nagyobbnak kéne lennie. Vagy Carter beledob egy sima csillagkaput, az kiszívja belőlle a cuccost és felrobban jó messze innen remélhetőleg így is kinyír pár ellenséges anyahajót (ez biztos működne mer már volt ilyen)
  • Nos
    #34
    Na akkor megtaláltad azt az oldalt, ahol ezzel kapcsolatban oszthatod az észt. Miért akarod itt is. Engem ez a cikk jobban érdekelt, mint az általad említett. Az sg ne azzal foglalkozzon már, hogy milyen madár repült be tegnap az országba. Az meg, hogy mennyire volt ez ellenőrzött/nem ellenőrzött azt nem egy blogbejegyzés alapján kéne megítélni.
  • MacropusRufus
    #35
    szintén off
    "Én és Molnibalage meg ott vagyunk kénytelenek osztani az észt."
    a magyar soha nem kezdi magával a felsorolást, okoska...

    on

  • MacropusRufus
    #36
    "Megint le vagytok maradva, de nagyon.
    Több millió fényév távolságban araszoló törpecsillagokkal foglalkozunk megint, mialatt a fejünk felett izraeli kémprepcsik köröznek. Az ezsgé meg a füle botját sem mozdítja. Én és Molnibalage meg ott vagyunk kénytelenek osztani az észt. Szörnyű! "
    ez meg csak egy újszülötnek új. Ha nem akarják akkor erről sem tudsz, mint ahhogy nem tudsz arról a többiről sem ami tavaly volt...
    meg hát: az sg nem kimondottan tmába vágo oldal. sztem
  • MacropusRufus
    #37
    mi a problémád? Ha kémek voltak akkor kéem voltak. Nem jelentik be.
    Amúgy meg lehet volt infójuk, csak közöd?
  • teddybear
    #38
    Na a sok troll miatt zárolták azt az oldalt. Helyesen. Viszont azt nem mondták meg, hogy innen hová mentek a gépek. Mivelhogy csak egy rácsapást végeztek, és tovább is álltak.
  • MacropusRufus
    #39
    viszont ez a 1.5millió év vitzes... Kb. 200ezer éve lehet a modern ember a Földön... :)) Sehol nem leszünk mi addígra.
  • mynameisbence
    #40
    hát ja majd felemelkedünk a létezés egy következő síkjára mint az ősök
  • fergusonpapa
    #41
    xDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

    De sztem azért is kéne vigyázni a jobbikal mert sztem goauldok..piramosikat fognak velünk felhuzni meg ürhajokat ha hatalomra kerülnek :)
    aztán majd jön tiiiilk a lázadó Jaffa és segit nekünk :DD