102
Sony Ericsson Vivaz
  • VinczeLacz
    #1
    Vélemény az újdonsült Vivaz-ról?

  • kastil
    #2
    ronda mint a picsa
  • kuci06
    #3
    720p videófelvétel jól hangzik
    S60v5 sem rossz

  • pxxl
    #4
    de végre kiszabadult a vókmen mobil formából, ezt már díjazzni kellene :) ettől függetlenül bűn ronda :D
  • trabiubi
    #5
    Azért kíváncsi vagyok, hogy az a 720p-s videó milyen minőségű, nem csak a felbontás a lényeg ugye. Meg ki gyárt manapság Symbianos telót? Mintha kicsit le lennének maradva a svédek
  • n3whous3
    #6
    Fura tényleg, már nem szokás manapság symbiant tolni, de nem rossz platform az sem.
  • gyepesjoint
    #7
    adják kifele a sok "okostelefon" fost,a Satio-t is mennyire hypeolták,hogy korszakalkotó stb...aztán meg puff! jó nekem a zájfon is
  • pxxl
    #8
    na a zájfon is inkább no comment :D
  • f4ember
    #9
    szerintem ez baromira nem a formára vonatkozik..az a lényeg, hogy a telefon mennyire iszonyatosan okos..

    lassan cd-t könyvet ír:)
  • VinczeLacz
    #10
    Hát, akkor nézzél át 1-2 tesztet, ott vannak teszt videók.
    Nem olyan rosszak ám!
  • trabiubi
    #11
    Igazad van, megnéztem a teszteket már csak azért is. A videó tényleg jó minőségű. Az a 8,1 Mpx még mindig eléggé ilyen parasztvakításnak tűnik. A fényképek minőségét is megnézted? A szokásos SE hibák vannak benne.

    @pixxel: Mondj már egy telefont, ami hasznláhatóságban megközelít egy jailbreakelt iphone-t
  • Firerock
    #12
    Sony ERiccson.Ez sajnos mindent elárul
  • triplet
    #13
    Szerintem jól néz ki:)
  • VinczeLacz
    #14
    Én minden új SE telónál várom azt a megváltást, amit be is harangoznak, csak valahogy mégse úgy sül el a dolog.
    Ennél talán összejöhet, szerintem.
  • trabiubi
    #15
    Akkor te most bevallod, hogy az eddigi SE telefonok tényleg nem olyan minőségűek, mint elvárnád tőlök, és csak reménykedsz, hogy egyszer eléri a SE is az igazi telefongyártók minőségét?
  • VinczeLacz
    #16
    Úgy értettem, hogy mindig azt mondják hogy most ez lesz az a korszak alkotó telefon, ami befut, sikeres lesz, újat mutat. Nem a minőségre értettem. Volt pár telefon a kezem között, de olyan nagy gondot egyikkel sem tapasztaltam, SE-vel se, se más gyártóknál :)
  • CheAteR88 #17
    mibe fáj egy ilyen?
  • Fresh Duke
    #18
    Pénzbe.
  • Victor1103
    #19
    Vegyetek Nok 5800-at az a tuti:)
  • Benny04
    #20
    lekjop
  • donoki
    #21
    én is egy olyat tervezek :D csak még kicsit legyen olcsóbb, húsvét körül.. :P
  • Fidolorous
    #22
    én nemrég vettem egy W205-öst. Iszonyat szar a kijelzője, de zenére tökéletes (lenne, ha nem minden adatmásolás után 1 óra mire felfrissíti a zene adatbázíst) Mindenesetre eddig nem bántam meg hogy a 6600-át végre lecseréltem :D
  • RYO21
    #23
    Én maradok a K750i-nél. A mostani telelfonok rohadtdrágák. Ami jobban tetszik annak az ár az 500-700 EURÓ között mozog.
  • whiskeyman
    #24
    W205-öt vettél? :DDDDDDDDD
  • fery02
    #25
  • CheAteR88 #26
    de okos vagy istenem:S
  • kakaoskalacs
    #27
    az a baj ezzel is hogy lassu ..
  • VinczeLacz
    #28
    Pedig ez a leggyorsabb Symbian alapú telefon. Akkor milyen lehetnek az eddigiek?
  • trabiubi
    #29
    Nekem volt pár évig symbianom. Lassú volt, sokat fagyot, minden fejlesztő szídta, de mindent tudott. Ne felejtsük el, hogy ez volt az első smartphone oprendszer (a winmo ugye pda kategóriából indult eredetileg). Ha azóta sikerült a fagyásokon és a sebességen javítani, akkor már megérte. Rengeteg alkalmazás létezik rá, azt csinálsz nagyjából a rendszerrel, amit akarsz, szóval ilyen szempontból nem nagyon van vele gond.

    Ennek a telefonnak az erőssége meg ugye a 720p-s videó rögzítés. Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy a kódolás mennyi időt vesz igénybe egy videó felvétele után, vagy realtime-ban megy?
  • dixennem
    #30
    Szerintem nem néz ki rosszul, sőt jó a design, letisztul kézre eső.
    Tök jó kis méretű telefon, kényelmesen elfér a zsebben a fotok alapján, de azért ez a kijelző méretére igen csak előnytelen hatással volt.....

    Videókat néztetek róla? én végig nyálaztam a youtubeot, meglepett...
  • VinczeLacz
    #31
    Realtime persze. Nincs annyi memória, vagy tárhely ami bírni a tömörítetlen videót :D
    Azért manapság már nem drága a 720p kóder chip.
  • Fidolorous
    #32
    ja bementünk egy random mobil boltba, aztán jó legyen ez... azt ne ecseteljem hogy most így utána nézve OLCSÓBBAN milyen mobilt is vehettünk volna. mindegy, mint mondtam zenére tökéletes, a hozzá tartozó agybadúgós füles nagyon komoly basszust ad, és minden tekintetben jobb mint az 512 mbos csöves mp3mam :D
  • trabiubi
    #33
    Igen, ez merült fel bennem is, hogy hardveres-e, de ezek szerint igen :) Nem nagyon foglalkoztam ezzel mostanában, de ezek szerint, akkor jól sejtettem Mondjuk, ha youtube-ra is tölt fel, akkor nem hiszem, hogy olyan nagy méretben lenne tárolva. Milyen a fileformátum, meg a méret? Ha már ez az erőssége a telefonnak, akkor azért ezek fontos kérdések, nem?
  • dixennem
    #34
    Még a jó minőségű videokon is látszik, hogy pl a színekkel nem kis kavarodásban van néha, szóval nyílván nem kicsit tömöríti a képet. vészont részlet gazdag.
  • Megtörhetetlen
    #35
    De most komolyan, mit vártatok? Elvégre ez elsősorban egy telefon, ami tud HD videót felvenni, bár szerintem tök felesleges egy telefonba HD kamera mert aki olyan jó minőségben akar felvenni az vegyen egy rendes HD kamerát...
  • trabiubi
    #36
    Igen, de mindenhol azzal reklámozzák, hogy hú de nagyon jó, mert tud HD-t felvenni. Igazából ha veszek egy rendes HD kamerát, akkor az sem kevés pénz, és nincs mellette egy nagyon jó okostelefonom. Persze ez is viszonyítás kérdése. Most azért veszem, mert smartphone vagy azért, mert HD-t tud...
  • Mikoto
    #37
    Szerintem meg jó dolog hogy egy telefonban is elérhető már a HD kamera. Nem mindenki tudja megfizetni hogy legyen egy kamerája,fényképezőgépe,telefonja. Szerintem sok ember van úgy hogy vesz egy drágább telefont és akkor megelégszik azzal a tudással amit az kínál. Pontosabban neki elég az. És most meg kell hagyni hogy normális keretek közt teljesen jó amit kínál gondolok itt a videó meg a képek minőségére.
  • Megtörhetetlen
    #38
    Egy Hd kamera 34 körül már van számold ki mennyid marad egy okostelóra? Ugye találsz? Igggeeeennn ez a helyes válasz :) Noh az viszont tény, hogy 2 készülékről van szó egy helyett, és nem is ilyen szépekről, végül is embere válogatja, mondjuk nekem nem lenne rá ennyim és lehet csak az irigység beszél belőlem nem tudom...
  • Mikoto
    #39
    Nekem sincs annyi pénzem. Bár én olyan típus vagyok aki a telefonjára mindig áldoz és ha tudok gyűjtök. Valahogy szeretem ha jó telefonom van:) Amúgy embere válogatja...mindenki más,hogy mire van szüksége. Ezért vannak a marketingesek hogy ezt kitalálják:P:) Láttam a neten egy két videót,az autó focus elég korrekten működik benne. Meglepődtem.
  • trabiubi
    #40
    Azért nem hiszem, hogy a marketingesek jobban tudnák nálam, hogy mire van szükségem Én tudom, hogy nem használnám ki, de sokan igen. Ha nekik megéri, akkor hajrá. Én biztos, hogy optika nélkül nem nagyon foglalkoznék fényképezéssel vagy videózással.