31
gp.gif
  • MerlinW
    #1
    Az ex-Lucasarts-os srácok alkotta Autumn Moon, A "Vampyre Story" után újabb humorbombonnal kedveskedik nekünk. A recept a szokásos: gyönyörű festett hátterek, humoros karakterek, könnyfakasztó poénok.

    Kisérteties kalózaink; Papa Doc a vooju pap, Jane Starling a bájos kalózlány és Blue Belly a félénk hajószakács együtt dolgoznak egy titokzatos átok felderítésén. A történet Bill Tiller tollából fröccsent ki, aki többek között a Monkey Island sorozatot is elkövette.

    A játék bolti ára £29.99 fontpénz, a torrent ára 20 rózsafüzér és 4 miatyánk. Megszakítás nélkül.

    Hivatalos oldal
    Autumn Moon oldala
    Autumn Moon - Ghost Pirates Blog









  • Narxis
    #2
    Monkey Island ugrott be egyből a képekről, na ilyen grafika kellett volna az új részeknek is, nem a 3D-vel szenvedni.
  • MerlinW
    #3
    Mert a Monkey Island készítői és írója készítették:) Hát minek "költöttem" a bevezető szöveget, ha nem olvasod el?:)
  • MR ME
    #4
    " a torrent ára 20 rózsafüzér és 4 miatyánk. Megszakítás nélkül."
    :DDDDDDDDD
  • Aquir
    #5
    A rózsafüzérben benne van a miatyánk, egyébként a doboz is messziről feltűnhet a Monkey Island rajongóknak :)
  • gfreak
    #6
    teljesen állat lett (rózsafüzér, miatyánk..és meg sem szakadt :D )
  • Narxis
    #7
    Nem vagyok vip és nem tudtam már szerkeszteni, egyből a képeket néztem, aztán olvastam.. :)

    Örülök az ilyen játékoknak, sok hasonló jelenik meg, de kevés viszi tovább a Monkey Island jó tulajdonságait.
  • Desiderata #8
    jó lesz, ha elkészül a magyarítás
  • Evin
    #9
    Először ki kellene tudni, hogy megoldható-e és lesz-e rá valakinek ideje.
  • Zóanagyvarázsló
    #10
    A történet Bill Tiller tollából fröccsent ki, aki többek között a Monkey Island sorozatot is elkövette.

    Ez így nem állja meg a helyét, a szériából egyedül a The Curse of Monkey Islandhez volt köze, és annál is - mint más LA játékoknál, az artért, az animációért és a storyboardért, tehát ő rajzolt, nem történetet és párbeszédeket írt vagy a game desingnért felelt, mint teszi azt mostanában. Ez bizony nagyon nem mindegy.
  • totyak
    #11
    A magyarítás megoldaható, mert megnéztem. Gyakorlatilag csak át kell írni a mondatokat magyarra. Nincs karakterlimit, meg semmi extra. Már csak valakinek be kellene vállalnia. Jó angol vagy német tudással pár hét alatt magyarítani lehetne.
  • totyak
    #12
    assets\scripts\dialog
    értelemszerűen itt vannak a dialógusok

    assets\strings
    itt meg a különféle cselekvések, illetve tárgynevek
  • MerlinW
    #13
    Játszottam vele 2 órát, nagyon jó:) Monkey Island + Day of the tentacle:) Itt is váltogathatunk a három karakter között:) Emellett valóban gyönyörű a grafika, jópofák az akcentusos sznkronhangok és a zene is a megszokott Monkey-s minőség:) Előre bedobom az év kalandjátéka kalapba. Elvileg 15-20 órás játékideje van.
  • MerlinW
    #14
    Jaja, gyönyörű xml fájlokban. Csak fordítani kell, s mással nem foglalkozni:) Érdemes, mert igen komoly szövegek vannak benne:) Ha lenne időm.. de nincs...
  • MerlinW
    #15
    Csináltam bannert:

  • MerlinW
    #16
    Ez gyors vót:)
  • edios
    #17
    ..avagy Curse of the Monkey Island 2 :)

    asszem ebből imádkozás lesz.
  • MerlinW
    #18
    Én ma rendeltem meg, ¬4 óra játék után úgy döntöttem kötelező darab:)
  • totyak
    #19
    A Skidrow krekkel valami gond van? Csak azért kérdezem, mert a Reloaded is kiadott egy krekket, csak nem értem a leírásban, hogy miért kellett. Valaki tud valamit?
  • MerlinW
    #20
    Proper note:
    ~~~~~~~~~~~~

    SKIDROW uses direct calls to API in their crack, for example:

    00402A34: E85565F47B CALL 7C348F8EH
    00402A39: 59 POP ECX
    00402A3A: 6804404000 PUSH 00404004H
    00402A3F: 6800404000 PUSH 00404000H
    00402A44: E875F2F37B CALL 7C341CBEH

    Because modules are sometimes loaded at a different memory base, indirect
    jumps for API calls are required.
    That is why IAT exists.
  • totyak
    #21
    Ezt én is megtaláltam. Pont az volt a baj, hogy nem értem mit ír :-)
  • MerlinW
    #22
    SKIDROW-nak írták nem neked:D

    Nem nagyon tudom úgy leírni, hogy megértsd, de megróbálom.
    Vannak az un. API függvények. Ezeken keresztül kommunkál az alkalmazás és az operációs rendszer. Ezeket egy IAT (Import Address Table) eljárás segítségével hívjuk meg és nem direktben, ahogy SKIDROW tette. Ha direkt hívsz egy API függvényt, akkor az nem biztos hogy a megfelelő memóriatartományba töltődik és instabil működést okozhat. Ezt javította Reloaded.

    Most, miután egy szó sem esett még eme nagyszerű játékról, tereljuk afelé a témát:)
  • totyak
    #23
    Hogy kell videofeliratozást beállítani? Elvileg lehet, mert valahol láttam egy képet, ami a bevezető videoból volt fényképezve, és ment alatta a felirat. Igaz, hogy francia volt, de gondolom a franciák nem kaptak különleges verziót. THX aki segít.
  • Shep
    #24
    Nem tudom játszik -e vele valaki, de Papa Doc-al felvettem a titkos kapcsolókarként üzemelő gyertyatarrtót, megmutattam a csajnak, csak éppen nem tudom, hol kellene használni.
  • once
    #25
    hali,valaki tudna adni egy jó cracket? Skidrow-os verzió van meg,de állandóan azt írja ki hogy a main.exe működése leállt.Pedig felülírtam az eredeti fájlt.vagy valami más gond lehet, pl nem elég jó a gépem hozzá?
  • MerlinW
    #26
    Ilyet keress: Ghost.Pirates.of.Vooju.Island.CrackFix-RELOADED
  • once
    #27
    köszi,de ezzel a Reloaded crack-el sem hajlandó elindulni a játék,ugyanúgy a main.exe leáll és a windows megoldást keres.Nem az lehet a gond hogy windows 7-em van? Próbáltam a kompatibilitást,a rendszergazdaként való futtatást is.Egyébként meg csak egyszerűen felül kell írni az eredeti main.exe alkalmazást, mást nem kell csinálni a crack-elés folyamán?:(
  • Rowlend
    #28
    Szerintetek az beteges hogy azért szereztem be a játékot mer a csajnak hatalmas mellei vannak? És egész jó játék ez. Még nem volt időm tanulmányozni, de majd talán ma este kicsit játszogatok vele :)
  • Shep
    #29
    Hát szerintem igen :)
  • once
    #30
    még mindig nem megy:((mit csináljak...
  • once
    #31
    pedig én is akarom látni azokat a hatalmas melleket :D