38
SonyEricsson Aino (U10i) kérdések okosságok
  • TomBond
    #1
    Sziasztok!

    Van egy ilyen telefonom és lenne hozzá egy pár kérdésem!

    Persze véleményeket és egyéb okosságokat is várok ide!
  • TomBond
    #2
    Nem tudjátok megoldható-e, hogy a csengőhangok is átjöjjenek a fülesre.

    Az is érdekelne hogy sikerült-e már valakinek frissíteni a szoftvert a dokkolón keresztül, mert nekem nem megy.
  • laci 700
    #3
    Okosság pl ha nem veszel SE-t!
    És egy kérdés... Hogy hogy nem ment még csődbe a gyár és veszik ezeket a vackokat?
  • Robez84
    #4
    Ne mond má' hogy a Samsung jobb...
  • TomBond
    #5
    Ez is egy vélemény! Köszönöm! Inkább tartottad volna meg magadnak a bölcsességeidet!
  • acm689
    #6
    Nem értem, miért mondja mindenki, hogy a Sony Ericsson rossz. Nekem 5 éve megvan, nyúzom rendesen, és még egy karcolás sincs rajta! Soha semmije nem romlott el, nem kellett ezt-azt cserélgetni rajta. Az egy dolog, hogy a fejlesztésekkel hogy állnak, mindenesetre a minőséggel nekem nem volt gondom.

    Én is gondolkodtam egyébként, hogy Aino-t vegyek, de végül az Omniát választottam. Vagyis valószínű, hogy azt fogom választani.
  • kuci06
    #7
    törékeny joystick/dpad/billentyűzet
    a fastport két hónap után már ledobálja a csatlakozást
    lassú, gyenge, bugos szoftverek


    régen nagyon nagy SE fan voltam, kb a k750-es, k800-as időkig... aztán valami hihetetlen mértékben kezdett csökkenni a színvonal
  • pxxl
    #8
    SE-ről eszembe jut h anno Ericsson T10-el menőztem mert T18as szoftver volt rajta xD
  • acm689
    #9
    nekem is k750i-m van, arról beszéltem én is. az a telefon tökéletes volt a maga korára. a maiakról nincs tapasztalatom, de akkor ezek szerint nem top minőség már :(
  • REPS0L
    #10
    :o
  • Benny04
    #11
    ha lenémítod, akkor a fülesben szól a csengőhang
  • TomBond
    #12
    Ennél sajnos nem így van!
  • shumika
    #13
    Szerintem a Nokia a legstrapabíróbb telefon.
  • greg benz
    #14
    Én sem értem.. Nekem volt egy D750i-m,szerettem,például a bekapcsolható vakut imádtam benne,számtalanszor nagyon jól jött!És nem volt szar,nem fagyott ki,nem romlott el,nem kellett semmit cserélni rajta..
    Aztán azt lecseréltem egy K800-ra,már kb. 2 éve,azóta is a k800 van meg..és csak hasonlókat tudok elmondani róla mint a d750ről,és mivel a "mindig éppen divatos mobil legyen a birtokomban" korszakomat kinőttem hál istennek,így valszeg marad is ez a telefon,amíg ki nem leheli a lelkét,vagy hasonló.. a joystick hibára (nálam nem jelentkezett egyik Sony telefonomál sem,de bátyám d750-ében mikor már öregecske volt tényleg elég nehézkes volt) annyit tudok mondani,hogy kb 500 ft-os hiba. Vagy annyi sem. Kicseréled,és pár évig megint nem lesz rá gond.
  • passatgt
    #15
    nekem meg első telefonom se t68i volt, valahol még megvan, kurvajó:)
  • whiskeyman
    #16
    pár hét és jön hozzánk a szervizbe :DDDD
  • Vlala #17
    Ez az, flémeljünk, és fikázzuk más telefonját, attól vagyunk arcok. :)

    Tizenkét éve Ericssonom / SonyEricssonom van, egy T10-es volt az első telefonom (imádtam, aztán jött egy T100, T630, majd a jelenlegi S500i), de valahogy sohasem éreztrem késztetést, hogy elkezdjem fikázni a Nokiákat, Samsungokat.

    Bocs az offért.
  • Robez84
    #18
    T715-m van, Eddig hibátlan azelött volt T510i 3 évig aztán a joy bekrepált...de kiszolgált 3 évet...elégedett voltam vele(de azért joysickos telefont többet soha!)Nokiát vennék csak a jó nokiák drágák amire nincs cash
  • TomBond
    #19
    Miért menne? Nem most vettem, hanem még decemberben!
  • whiskeyman
    #20
    majd figyeld meg, nagyon sok U10 jön be
  • TomBond
    #21
    Jó akkor majd téged kereslek!

    Most már azért valaki válaszolhatna a kérdésekre is!
  • Gladiator
    #22
    Két Ericssonom volt eddig, az első után megfogadtam, hogy soha többet nem veszek. Aztán kijött az X1 és annyira jónak tűnt, hogy gondoltam adok neki még egy esélyt. Kár volt. Ilyen elpicsázott szoftvert én még az életben nem láttam. Olyan szinten lassú, hogy zsír új szoftverrel, ha mondjuk fel akarom venni a telefont, akkor a felvesz gomb megnyomása után 2-3 másodperc mire "felveszi". Az, hogy netezésnél, ha már két tab meg van nyitva kiírja, hogy kevés a memória, vagy hogy körülbelül naponta elromlanak a "fizikai" gombok és csak akkor működnek megint, ha újraindítom. Persze mivel a kikapcs gomb nem működik, ezért az aksit ki kell venni, meg vissza. Az ébresztő órája pedig használhatatlan, mióta meg van folyamatosan bekapcsolva van a régi telefonom is, mert azt használom ébresztőnek. Most múlt héten ráadásul leejtettem és nem működik a kijelző, de nem hiszem, hogy akár csak egy forintot is szervizre fogok költeni.

    Mind1. Ezek után sok sikert a Aino-hoz, ami ugyanilyen "okostelefon". Btw, eladó egy SE X1!:)
  • Gladiator
    #23
    Fú de szar a helyesírásom...
  • laci 700
    #24
    Nem azért fikázom mert nekem más van. Volt nekem is SE-m és rosszabb mint a Nokia (és szerintem még a Samsung-nál is).
    Sztem ha kipróbálnál egy másik telát hosszabb távon, megváltozna a véleményed!
  • greg benz
    #25
    Mondjuk az tény,hogy a nokia talán megbízhatóbb telefonokat csinál,de én pl. fürödtem már be nokia okostelefonnal.. először volt egy 6600-m,azzal nem volt gond,azon kívül ami sajátos hibája,lassúság meg egyebek,ezt most nem részletezném..de utána (én hülye) lecseréltem egy 6680-asra,és úgy megbántam hogy köpni tudtam volna mikor megszabadultam tőle! A szoftver egy rakás fos volt,egyre több idegesítő hiba jött elő,lassú geci volt az egész,nagyon megutáltam a végére..ja és a legjobb az volt,mikor egy bekapcsolásnál úgy döntött,hogy ő akkor többé nem kapcsol be..mondjuk előtte is voltak már jelek,először sokszor fehér képernyő fogadott és kifagyott a telefon,aztán már olyan volt,hogy bekapcsoltam és fehér kijelző,majd a végén már be sem kapcsolt.. elvittük szervizbe,8000FT-ba került az újraélesztése:)) Állítólag eltört benne valami "IC",a szerelő szerint leejthettem és azért..mondtam neki,hogy én mióta megvan egyetlen egyszer nem dobtam le,másnak meg nem adtam oda sosem.
    Szóval én ott és akkor döntöttem el,hogy okostelefont soha többé
    Azóta a nokia felé sem hajlok annyira..az utolsó szerethető nokia nálam a 3410 és a 2600 volt,ezek megvoltak és szerettem mindkettőt
  • Vlala #26
    Megeshet.
    Peace. :)
  • kakaoskalacs
    #27
    Aino? I kno' ? vagy ez csak valami fantazianev? am nemrossz ketyere

    : )
  • Benny04
    #28
    olyan, mint az idou :D I do U
  • TomBond
    #29
    Még mindig várok véleményeket, hozzászólásokat ERRŐL a telefonról!
  • Shiku
    #30
    Hát én úgy tudom, hogy a Nokia meg a SE a vezető márkák (A Samsungról pl csak rosszat hallottam)Az LG meg közép, de lehet, hogy én tudom rosszul Amúgy nekem jó telcsinek tűnik. Meg az hogy kapacitív az az én véleményem szerint nagy előny, valahogy mintha a rezisztív elhasználódóbb valami lenne. Meg az is tetszik, hogy csak összecsúsztatva érintős ^^ Jah, az Aino... Japán. Mivel hogy SonyEricsson japán-svéd gyártó. Az Ai szerelmet jelent a no meg birtokos izé (Az Ai no Uta pl a szerelem dala) De lehet hogy így egybe más jelentése van (de nem hiszem)
  • Ronny
    #31
    A SE már nem a régi és sajnos a jelenlegi üzletpolitikájuk sem kecsegtet semmi jóval. A Samsung viszont megtanult telefont csinálni, méghozzá igen jókat.
  • TomBond
    #32
    Hát sajnos átesett az első javításon a telóm! Kijelzőpanel csere! Szoftvert nem frissítettek, így a SEUS még mindig nem tud vele mit kezdeni. Ami viszont zavar. Eddig ment a YouTube kliens most pedig nem. Nem tudja esetleg valaki mit kell hozzá beállítani?
    whiskeyman! Esetleg valami ötlet?
  • Tsaba01
    #33
    Sziasztok.
    Aino-t szeretnék venni, esetleg tudnátok róla mondani valamit h mennyire megbízható a telefon. Két tesztet néztem meg, nagyjából jókat írtak róla, apróbb hibákkal. De akinek meg van az többet tud róla mondani.

    Köszi.
  • TomBond
    #34
    Én az előző hozzászólásomban leírtaktól eltekintve nagyon szeretem és ajánlom a telefont.
    Mire vagy kíváncsi?
  • Tsaba01
    #35
    Igen, olvastam. Azon kívül, hogy szoftver(szoftverek), fényképező, kezelhetőség, böngésző, média album.
  • Snexi
    #36
    nemrég vettem egy ilyen telefont,viszont a wifi nem akar működni
    nyílt hálozatra és jelszavasra (ahol tudom a kódot) sem enged föl,azt írja ki hogy nem sikerült kapcsolódnia
    haverom iphone-jával meg simán fölmegy rá
    miért lehet ez?
  • skodásJani
    #37
    Üdv! nekem sem megy a wifi a saját routerel de a szomszédban lévővel megy :s de azt nem mindig látom router típusa: linksys wrt54g kapcsolódik a telefon de a router újra indul!! Mi lehet az oka??? Aki tud segítsen előre is köszi!
  • TomBond
    #38
    Tud valaki erre a telefonra pdf olvasót?