70
Nokia E52
  • Firerock
    #1



    Abban még a finnek munkálkodását legferdébb szemmel nézők is bizonyára egyetértenek, hogy az E szériás okostelefonok szinte kivétel nélkül jól eltalált készülékek, melyek nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy a Symbian Series 60 üzleti szinten is jó alternatívája legyen bármelyik manapság létező platformnak. A sikerben persze fontos szerepe van annak is, hogy a patinás gyártó már évek óta nagyon ügyesen és szinte láthatatlanul tolja be az általa birtokolt operációs rendszert a consumer felhasználók feneke alá, szinte mindenféle néven. Én igazság szerint örülök ennek, viszont sok laikus ismerősöm van, aki egy Series 40 -> Series 60 váltást erősen megsínylett.
    Az E szériában viszont nincs semmi átverés, itt mindenki azt kapja, amire számít: elegáns kinézetű, korrekt árú, nagy tudású okostelefont, valamint az azzal járó üzleti alkalmazásokat. Az efféle gépeket már külsejükről is fel lehet ismerni, de tény ami tény, elég sok hasonló készülék van, aminek nem az az oka, hogy a Nokia ugyanazt adja el többször, hanem az, hogy az irányokat már több éve meghúzták, az újdonságok pedig amellett, hogy új funkciókat tartalmaznak, tartják magukat a családi hagyományokhoz. Tesztünk tárgya, a Nokia E52 a hatalmas sikereket elért E51 közvetlen utódja, valamint a múlt hónapban tesztelt E55 ikertestvére is, melytől gyakorlatilag csak billentyűzetében különbözik — meg persze az áruk is más.
    A doboz visszafogott külsejű, a masinán kívül töltőt, adatkábelt, egy töltőátalakítót (microUSB -> vékony csatlakozós Nokia), egy 3,5 milliméteres csatlakozóval ellátott headsetet, valamint egy 1 GB-os microSD kártyát rejtett.

    (mobilarena.hu)


    Méret

    * Forma: Hagyományos
    * Méretek: 116 x 49 x 9,9 mm
    * Tömeg: 98 g
    * Térfogat: 54 cm3


    Kijelző és 3D

    * Méret: 2.4"
    * Felbontás: 240 x 320 képpont (QVGA)
    * Max. 16 millió színárnyalat
    * Aktív mátrixos TFT kijelző
    * A kijelző automatikus elforgatása (álló, fekvő)
    Csatlakozók

    * Nagy sebességű USB
    * 3,5 mm-es Nokia audiocsatlakozóli>


    Memória

    * 1 GB méretű MicroSD memóriakártya (leállás nélküli csere), 16 GB-ig bővíthető
    * Egyetlen gombnyomással USB-n keresztül elérhető Tárolóhely használata
    * Max. 60 MB felhasználható memória
    * 256 MB NAND flash
    Adathálózat

    * GPRS class A, multislot class 32
    * EGSM class A, multislot class 32
    * WCDMA 900/2100 (Nokia E52-1)
    * WCDMA 850/2100 (Nokia E52-2)
    * HSDPA, maximális sebesség: max. 10,2 Mbps
    * HSUPA, maximális sebesség: max. 2 Mbps
    * WLAN 802.11 b/g
    * TCP/IP protokoll támogatás
    * Adatmodemként használható
    Webböngészés

    * Támogatott leíró nyelvek: HTML, XHTML, MP, WML, CSS
    * Támogatott protokollok: HTTP, WAP
    * TCP/IP protokoll támogatás
    * Nokia MiniMap böngésző
    * Nokia Mobile Search (keresés a készülék állományaiban és az interneten)


    GPS és navigáció

    * A-GPS iránytűvel
    * Nokia Térképek alkalmazás

    nokia.hu
    mobilarena teszt



    Ár:~70ezer forint


  • n3whous3
    #2
    Istenkirály telefon, nekem az elődje van (E51), ezt is imádom, de ez... :D
  • Firerock
    #3
    én most tervezem a vételét
    akkor szerintetek megéri?wifit lehet használni?,van értelme?
  • Garfield
    #4
    Nem szádékozom flame-et kelteni, azonban meg kell jegyezzem, szerintem kissé túl van árazva. Eredetileg én is szemeztem vele, de ennyiből, illetve talán még kevesebből is kapok egy androidos Samsung Spicát, melyre második negyedévben várhatóan jön a 2.1-es frissítés.
  • Firerock
    #5
    hátigen
    bár a minőséget szerintem meg kell fizetni
    én is gondolkodtam az 5800-ason de az érintőképernyő nem nekem való
  • circa
    #6
    Szerintem ha wifi-t is használni akarod akkor inkább érintőképernyőset vegyél, könnyebb kezelni és a nagyobb képernyő miatt élvezhetőbb is, egy ekkora képernyő nem netezésre való.
  • n3whous3
    #7
    Nem kártyafüggetlenül vagy használtan jó vétel.

    fire: én amiatt vettem pont az e51-et meg hogy okostelefon. Van benne gps ebben már nem úgy mint az enyémben (ebben csak progi van, de beépített gps vevő az nincs), meg wifi ahogy látom, meg stb. De igazából vannak olyan alternatívák, amik inkább illenek egy fiatalemberhez, mint ez. Ez kimondottan üzleti telefon még mindig és találsz olyat is, amiben jobban előtérbe van helyezve a multimédia meg stb. Szerintem.
  • n3whous3
    #8
    Ezzel nem árt vigyázni, nagyon sok gagyi érintőképernyős telefon van. Ok amiben van már wifi az általában nem :D De nem árt kipróbálni előtte. Én egy N900-at fogtam párszor a kezemben, azon nincs multitouch de nagyon profi, tehát nagyon pontos ujjal is a kezelés, nem hogy a kis tollal. És gyors is meg stb (csak kurvadrága, talán iphone is olcsóbb ennél?)
  • Firerock
    #9
    nem wifire akarom én használni
    de néha nem jön rosszul
  • n3whous3
    #10
    Próbáld ki és meglátod, ha jól meg van oldva rajta az érintőképernyő, akkor profi dolog, olcsó érintőképernyős telefonok engem is felkúrnak agyilag, mert félrenyomok meg nehézkes kezelni.
  • Firerock
    #11
    az a baj hoyg nekem a vodafone-tól kell vennem mert ott van előfizetésem és az ő apró kínálatukból ez vagy az E66-os(ami viszont 10k-val drágább) jöhet szóba
  • Firerock
    #12
    hát de azzal van a problémám hogy az érintőképrnyős telefont nem tartom túl masszívnak,ez meg azért csak fémből van nagyrészt
  • circa
    #13
    Igen, de a gagyikkal minden téren vigyázni kell :D
    #12: Ha nem sűrűn használsz wifit akkor lényegtelen, de egy érintőképernyős telefon is lehet ám masszív, csak ugye azt meg is kell fizetni :D
  • n3whous3
    #14
    az N900 is fémből van pl.

    Én már nem is vennék telefont igazából telefontársaságtól. Ritka szar a felhozataluk, az olcsó telefon olcsó, a drágábbak meg nem érik meg, mert szinte annyiért kapsz kártyafüggetlent, amúgy meg istentelen mennyiségű előfizetéssel tudod valamennyivel (pár ezres) kapni őket. Buzi banda mind.
  • Máté94
    #15
    Egyetlen alumínium darabból van sajtolva. Nesze.
  • Firerock
    #16
    nemkell érintőképernyő
  • n3whous3
    #17
    és olyan telefon ami érintős de van kicsúsztatható qwerty billentyűzet? :) az a legjobb
  • laci 700
    #18
    slide-os telát sztem ne vegyél mert ha elromlik a szalagkábel lehet javíttatni. E66nak meg van egy két apróbb típushibája is. Én is néztem régen, de lemondtam róla. (N80-at használok, kb 3-4 éves és 2x cseréltem benne szalagkábelt. Viszont még azóta is tökéletesen működik!)
  • Firerock
    #19
    drága:)
    az értőképernyővel nekem mondom az a bajom hoyg én nem tudok úgy vigyázni rá mint a hímestojásra
  • oliwwer
    #20
    Miért kéne úgy vigyázni rá? zsebedben semmi baja nem lesz.. szerintem akkor sem ha véletlen leejted. Én azt mondom, hogyha teheted, vegyél érintőképernyőset. Sokkal nagyobb a kijelzője, élvezhetőbb, jobban kezelhető.
  • Firerock
    #21
    hátööö
    te ismersz:D
    szerinted én tudnék vigyázni egy iylen telefonra?
  • oliwwer
    #22
    Simán. Csak az a baj, hogy ti televagytok lóvéval, és úgy vagy vele, hogy áhh.. leesett, leszarom, anyuci úgyis megdob egy másikkal, mert jól tanulok /irónia rulez/. Komolyra fordítva pedig sztem simán, mert a mostani sincs olyan gatya állapotban, csak hát SE és felmondta a szolgálatot. Vállald be az érintőképernyőset. Ha tehetném én is azt venném, nem bánod meg szvsz.

    Amúgy tegnap lerendeltük a 6303classic-ot, azt mondják hétfőn délután hozzák, remélem beválik.
  • Firerock
    #23
    ha az tmondták hogy hétfő akkor kb jövőhét pénteken ottlessz:D
    az 5800asról aztírják a topikjában hogy viccesen lassú az érintőképernyője
  • n3whous3
    #24
    keress használtan egy fokkal jobb telót, tuti találsz valami jó vételt és akkor probléma megoldva, hogy mit akarsz :D
  • oliwwer
    #25
    Én nem vennék használtam műszaki cuccot, de te tudod. az e52 is jó kis teló, az külsőre nagyon bejön, amúgy nem tudom mit tud. kb péntek lesz, de akkor nem fizetem ki. :D Ákoséknak is úgy volt az LG-vel.
  • n3whous3
    #26
    Pedig jó vétel van bőven
  • Firerock
    #27
    jól kibaszol velük:D
  • Firerock
    #28
    újjonan szeretném vodafoneos előfizuval,van kedvezményem
  • SimaSuna #29
    milyen kedvezményre gondolsz?

    flottás vagy? vagy Top kategóriás?

    telefonvásárlásra van lehetőséged szerződés hosszabbítással? :)
  • Firerock
    #30
    flotta,közpéső kategória és telefonvásárlásra van lehetőség
  • Tigristank
    #31
    Itt kb. 10 000 Ft-tal olcsóbb, ráadásul kártyafüggetlenül, megéri így is a Vodafonenál venni? :S
  • SimaSuna #32
    helyedbe inkánn 5800t vennék :)
  • Firerock
    #33
    előfizetéssel veszem 45k-ért
  • Tigristank
    #34
    Aha, az úgy más. Én is most tervezek venni, de nem tudom, milyet vegyek. :(
  • kifli
    #35
    szerintem erre az e52-re jobban kell vigyázni mint pl egy 5800-ra, ez annyira vékony telefon hogy ha elejted pl semmi nem tompítja az esést, de egy 5800 vastagabb mindenütt, de amúgy meg N95. Az bírja az esést, nem érintős, aránylag nagy képernyője van, wifi, gps.
  • SigS
    #36
    e51-em eladó, párosított gps-vevővel!
  • Joker Brand
    #37
    Fújedjóóó azta! 1-2év múlva meg baszhatod ki a kukába mert 10ezret se ér majd
  • Firerock
    #38
    ?
  • oliwwer
    #39
    Életkor: 14 alatt
  • kemszi2
    #40
    az elektronikai cuccokat általában nem az értéktartás miatt veszik az emberek
    amúgy nekem tetszik ez az e52 elég pofás lett.Jelenleg még egy4 éves n70-esem van,de már keresgélem az utódját,egy jó masszív telefont(mint a mostani) szeretnék N-es vagy E-s nokiát :)
    jelenlegi jelöltek:N79-formája nem igazán jön be minden más ok,E75-most hogy írtátok hogy a nokiánál is fenn áll a szalagkábel hiba így megint csak kérdőjel
    És most akkor feljegyezzük ezt az E52-t ha valaki szert tesz egy ilyenre elmondhatná hogy mennyire van jól összerakva,szét fog e hullani az első elejtéstől stb.