125
  • philcsy
    #1
    "temporoparietális csomópont - a PPC-hez közeli terület - elektromos stimulálása váltja ki az úgynevezett testen kívüli élményeket" Hmmm..
  • bvalek2
    #2
    A katolikusok emberképében ezért figyelmeztetnek annyiszor az önámítása, önmagunk becsapására. Amikor valaki abban kezd hinni ami jól esik neki, és amiben igazolva látja a tetteit, az a legveszélyesebb. Az igazság arról ismerszik meg, hogy verítékes munkával lehet csak megszerezni, és gyakran kényelmetlen dolgokat tudunk meg magunkról, és arról, amit addig nagy becsben tartottunk. Kevesen képesek átlépni a saját árnyékukat.
  • Zocsi
    #3
    Hm..
  • Crane
    #4
    @bvalek2: Bölcsen szóltál! Azonban ne felejtsük el, hogy a katolikus hit is (és minden más vallás) csupán egy dolog, miben jól esik hinni, és igazolhatja tetteinket.
    (pl. Keresztes hadjárat, Szent háború, ártatlan palesztin gyerekek mészárlása, öngyilkos szekták, nők csonkítása stb.)
  • bvalek2
    #5
    Akkor ezek szerint a katolikusok saját maguk ellen beszélnek? Ott hibádzik a logikád, hogy pont egy vallás hívja fel a figyelmet erre a veszélyre. És ha már itt tartunk, miért csak a katolikusok foglalkoznak a kérdéssel? Még nem találkoztam olyan vallással ezen kívül, ami foglalkozik a kérdéssel.
  • bvalek2
    #6
    Ezzel a hozzászólással sem fogok nyelvtanversenyen nevezni
  • Ronny
    #7
    Öröm ilyen gondolatokat olvasni itt az sg-n!
  • Crane
    #8
    Jajaj! Nem akarod veled vallási vitába keveredni! :) Mindenki abban hisz, amiben szeretne. Én a példákkal csak azt vázoltam, hogy az egyes vallások (kereszténység, iszlám, zsidó. stb) hit által alátámasztott cselekedeti miként nyilvánulnak meg.
    De kérdésedre válaszolva: Igen. Azok esetében akiknek csak erre jó. Rengeteg példa van rá, magam is rengeteg ilyen "kereszténnyel" találkozok, és szenvedek is tőlük. A zsidók is azért gúnyolják ki erőszeretettel a Karácsont, mert ékes példája ennek: Évközben utálják egymást, meg tudomást se vesznek egymásról. Karácsonykor meg hirtelen szeretik egymást egy napig, amíg az ajándékokat átveszik. Ha meg vétkeznek, akkor eltolnak 20 miatyánkot, azt csókolom. Rendezve van minden. :)
    Aláhúzom, hogy nem minden keresztény ilyen, de hogy felhígult rendesen a "szakma", az is biztos! :) És jelzem, hogy a zsidókat sem vettem pártfogásba, mert egyik kutya másik eb.
  • bvalek2
    #9
    Válasz helyett bolsevik közhelyek, terjed a funkcionális analfabetizmus...
  • Narxis
    #10
    Ez nem csak katolikusokra igaz...
  • teddybear
    #11
    Ha nincsenek érvek, akkor jön a kommunistázás?


    Viszont a katolikusoknál legalább szólnak erről a problémáról. És valamilyen szinten védekezni is próbálnak ellene.

    A szcientológusok viszont erre építenek. Szerintük, ha elvégzed az általuk szolgáltatott tanfolyamokat, persze nem ingyen, akkor félisteni szintre tudsz fejlődni. Képes leszel gondolatolvasásra, bilokációra, önmagad és mások mentális erővel történő gyógyítására, stb.

    Kár, hogy azok akik magasabb szintre elérve elhagyták a szektát, semmi ilyen képességet nem tudtak felmutatni.
  • Pada0ne
    #12
    'Amikor valaki abban kezd hinni ami jól esik neki, és amiben igazolva látja a tetteit, az a legveszélyesebb.'

    Nemnem. Itt kezdodik az, hogy az ember gondolkozik es nem csak elhiszi amit a papok, rabbik, istenek, akarmik mondanak nekik.
    Igen vallassal kordaban lehet tartani a nepet ez igaz. Van aki nem birja elviselni, hogy tudja, hogy mindenki mas teved es neki van igaza. De ezeknek baj van a fejeben. En a magam reszerol minden vallasban talaltam hasznalhato elemeket, de megsem hiszek semmilyen istenben. De igen sok mindenben hiszem es tudom hogy az en homlokegyenest mas velemenyem az igaz.
  • Talgi
    #13
    "Akkor ezek szerint a katolikusok saját maguk ellen beszélnek?"
    Nem, mert szerintük az igaz út az általuk vázolt út.
  • roliika
    #14
    Jézus is zsidó volt...a katolikus egyház erről nem annyira beszél..noha én is katolikus vagyok elvileg, bár nem hiszek benne.

    Az összes egyház a saját malmára lapátolja a vizet... ki így , ki úgy, de a valóságot az összes megpróbálja elfedni csodatételekkel, igékkel, és egyéb népámító faszsággal, sőt olykor még a sajátnak vélt írott forrásokból is csak azt emeli ki, ami saját magára nézve méltó/jó, és nagy ívbe szarik rá, hogy ez csak a valóság egy darabkája.

    Az egyházak célja a tagtoborzás, és annak bizonygatása, hogy ők a frankók, noha a teljes igazságot senki nem ismeri, és a hitek és egyházak mögött inkább a régi vallásokat kéne előnyben részesíteni, melyek évezredek óta léteznek, és sokkal sokkal közelebb állnak a valósághoz, mint az egyházak zagyvaságai.

    pl Zen, vagy az indiaiak vallása. Milyen érdekes, hogy több millió jövőben élő ember sorsát leírták több ezer éve, és ezen sorsok tökéletesen beteljesülnek...ilyet egyik modern vallás sem tud. Mindegyik csak valamit szajkóz, de nem mutat példát, hogy tessék...ezt tedd meg, ez fog következni belőle ami azért jó neked, mert folyamatos fejlődésedhez ez az út elengedhetetlen....nem..ezek azt mondják, hogy van egy halom ember és mindenki ugyanazt tegye meg, ésaz tökjó, pedig ez az elgondolás téves, hiszen minden ember életútja más.

    Ezt a modern egyházak és hitszónokok még nem ismerték fel.
  • roliika
    #15
    Ezek a képességek minden emberben ott vannak, csak fejleszteni kell őket.

    Más kérdés persze, hogy nem jut erre napközben idő, mert nem ezzel vagyunk elfoglalva...de valójában erre MINDENKI képes...nem csak Harasztosi meg Gyurcsók...meg kicsit tovább gondolva Jézus.

    Apróbb tárgyak mozgatása (pusztán akarattal) pár hét gyakorlással elsajátítható...és még csak drága tanfolyam sem kell...és nincs ebben semmi természetfeletti, mint a kvantummechanikában is ismert, a tudat hat az anyagra.

    A ráhatás módja nem ismert, de erősen valószínűsíthető, hogy a tudat részben tudja befolyásolni a téridőt, ezáltal képes mozgást létrehozni, vagy létrehozni anyagszerkezeti átalakulást. Tudom elég vad, de kopi rájt.

    Ez csak azt bizonyítja (szerintem), hogy a tudat egy része kívül esik a mi általunk érzékelhető fizikai "valóságtól".

    És egyúttal ajánlanám a Seth könyveket, mert bizony van benne igazság.
    Teccik tudni, 1960 körül, mikor még seholsem tartott a kvantumfizika, kvantumfizikai effektusokról is szó esik a könyvben, és olyan szemszögből, hogy ez pontosan miként hat az életünkre, és magyarázatot próbál adni a lélek a szellem, a képességek..és egyéb kérdésekre.

    Érdekes dolog továbbá (már lassan regényt írok...így nem fejtem ki bővebben), hogy Michio Kaku (professzor) azt állítja, hogy minimum egy...vagy több olyan valóság van ellettünk velünk párhuzamosan, mely tulajdonképpen nme sokban tér el az általunk ismert valóságtól.

    Ez mit jelent és mégis mennyire van mellettünk?

    Kevesebb mint egy atommag távolságra vannak mellettünk Kaku prof szerint.

    Jelentheti azt is, hogy valamilyen élőlénykék amit mi Istenként aposztrofálunk látnak minket, hatnak ránk, de mi őket képtelenek vagyunk érzékelni.

    Jelentheti azt is, hogy végtelen számú ilyen sík van, és ebből kifolyólag végtelen variáció, tehát valamelyik "dimenzióban...síkban...térben" saját magunk istenei vagyunk, ahol kihatunk összes sík béli életünkre, melyek mind egyenként egy teljes univerzumot reprezentálnak.

    Ez sem a kvantumfizikától, sem a seth könyvektől nem idegen gondolat.

    No ennyi ezen gondolkodjunk el kicsit.
  • SRobert
    #16
    "Ha nincsenek érvek, akkor jön a kommunistázás?"

    csak akkor, ha valaki felvet valamit vallási témában, ami nem a szokásos anyázás, a reflexió rá meg a "kommunista kiáltvány felolvasása". :)

    bár leckének mindig jó a próbálkozóknak, hogy megtanulják, hogy az sg-n csak sík viták vannak a témában.

    én meg elmosolygok magamban azokon az egyházfikázókon, akik úgy osztják az észt, hogy fingjuk sincs arról, hogy annak, hogy így gondolkodhatnak valamiről, erősen szerepe van a zsidó/keresztény világképnek...

    na, mindenkinek további jó szórakozást a dobozban. ;)
  • Pada0ne
    #17
    'Apróbb tárgyak mozgatása (pusztán akarattal) pár hét gyakorlással elsajátítható...és még csak drága tanfolyam sem kell...és nincs ebben semmi természetfeletti, mint a kvantummechanikában is ismert, a tudat hat az anyagra.'

    Ezen kivul egyetertek veled. En pedig ajanlanam mindenkinek az agykontrollrol es pozitiv gondolkodasrol szolo konyveket. Ahogy 'elemezgettem' a vallasokat mindenhol valamilyen szinten ott van a meditacio. (buddhizmus alapja, az ima akarmelyik vallasban is egyfajta meditacio) Es sajat tapasztalat alapjan megeri raszanni a szabadido egy reszet. Vesziteni nem veszithetsz.
  • jaspercry
    #18
    "'Apróbb tárgyak mozgatása (pusztán akarattal) pár hét gyakorlással elsajátítható...és még csak drága tanfolyam sem kell...és nincs ebben semmi természetfeletti, mint a kvantummechanikában is ismert, a tudat hat az anyagra.'"
    Ugye ezt te most nem gondolod komolyan?
    yoda mester....
  • jaspercry
    #19
    Tudod a tudás megszerzése egy nagyon rögös út,és ha el is sajátítod bizonyos szintjeid,majd eszedbe sem fog jutni tárgyakat mozgatni!!!
    "néhány praktikát már az igazi VARÁZSLÓKTÓL(látoktol ) is másoltak a középkorban,de akik ezt másolták,azoknak fingja nem volt arról ,hogy mit tesznek"fekete mágia"
    Az embernek csak saját magával az egojával kell elsősorban megküzdenie,ha az ego eltünik a válaszok ott lesznek...
    "az örökkévaloság ,most itt van körülötted" :)
    ifju padavánom
  • Pada0ne
    #20
    Szerintem az egoval pont hogy nem kell kuzdeni. Ha te elhiszed, hogy valamiben jo vagy es 'elhiteted magaddal' a szervezeted es tudatalattid, vagy akarmi, vagy minden arra fog torekedni, hogy az igy is legyen.
  • jaspercry
    #21
    igen Napóleon is így volt ezzel....
  • Pada0ne
    #22
    Ezt a konyvet velemenyem szerint erdemes elolvasni. Nekem sokat segitett.
  • jaspercry
    #23
    És akkor nem az ego-ddal közdesz,ifju padaván
  • jaspercry
    #24
    Egyébként a könyv igen érdekes....
    Racionális tanulás csak az egyik oldalt erősíti,hiányzik belölle a mentalitás,és a gyakorlat..
    Már a régi korok sámánjait is minimum két tanító tanította!
    Az egyik tanító foglalkozott a mentális oktatással,idő tér ,és világok közötti utazásokkal,a másik tanító meg foglalkozott az egyén raciónális tanításával,hogy meg ne őrüljön az a szerencsétlen deriklens...
  • jaspercry
    #25
    Ha már könyv akkor ez itt a reklám helye:Carlos Castaneda
  • Pada0ne
    #26
    De a samanokat erre neveltek. Az egesz eletuk e korul forgott. Nekem boven eleg, hogy neha-neha segiti az eletemet. Az orultseghez ennel sokkal tobb kell.

    'És akkor nem az ego-ddal közdesz,ifju padaván'

    Nem kuzdok vele, hanem szabadjara engedem. Nalam egoistabb ember nincs a foldon, de akik ismernek tudjak ezt es elfogadjak. Aki nem azt is megertem es vele nem beszelek ilyen dolgokrol. Mindennek megvan a maga helye es ideje. (Es ez pedig az egyetem :) )
  • jaspercry
    #27
    Nyugodtan! Szabad akarattal rendelkezel(az egyetemeken ilyenekről nem tanulsz)
    de gondolkozni azt lehet,és kell is ,vitatkozni ,meg nem szeretnék ez távol álljon tőllem.
    Arra szeretném a felhívni a figyelmedet ,hogy információt ne csak egy könyv betanulásával szerezd meg...
  • jaspercry
    #28
    "varázslók látásukkal érzékelik, hogy az emberi fajt évezredekkel ezelőtt foglyul ejtette a flyer-eknek, los voladores-eknek, vagy szökdelőknek nevezett szervetlen lények fajtája, ami az emberi tudatomás izzásából táplálkozik. Ők fosztották meg az emberi lényeket mágikus képességeiktől, egy idegen elmét ültetve beléjük. A varázslók szerint az embereknek két elméje van, egy saját, ami általában csendes, és egy idegen beültetés, ami az egóért, a hitekért és az értelmetlen konfliktusokért felelős – ezen keresztül tartják a ragadozók a helyén az emberi fajt, a tudomást folyamatosan álproblémákkal tartva izzásban."
    Carlos Castaneda
  • Pada0ne
    #29
    Igen olvastam. Sot tobbszor is elolvastam, mert lehet benne valami. DE sosem hiszek el semmit amig utanna nem neztem, vagy tobb biztos forrasbol nem hallom. Amit eddig irtam azt sem arra az egy konyvre alapozva irtam csak peldakeppen ajanlottam.
  • Pada0ne
    #30
    '– Az benne a rossz, hogy amint megismernek, a szokásos tulajdonságaidat várják el tőled, és attól kezdve nem tudsz szabadulni gondolataik szorításától. Ami engem illet, én az ismeretlenség teljes szabadságát szeretem. Senki, de senki nem ismer olyan tökéletes bizonyossággal, amilyennel például téged.'

    Ez a resz jobban megfogott, mert itt egy kicsit magamat lattam. Koszonom ezt a linket utannaolvasok majd.
  • roliika
    #31
    De teljesen elhiszem!
    Ugyanis ismert a kopogó szellem elnevezés.
    Ez az esetek többségében nem más, mint az adott ember félelméből fakadó telekinézis amit nem tud irányítani.

    Ez irányítható, gyakorolható, és bárki képes rá. Nem biztos, hogy tonnákat meg lehet vele mozgatni..de fenetudja.
  • Pada0ne
    #32
    Ha ilyen konnyu akkor miert nem lattam meg senkit aki targyakat mozgatott volna az akarataval? (Mentalistak nem jatszanak)
  • intrex
    #33
    roliika :D:D
    Rakj fel egy példát a youtubera léccilécci :)
  • roliika
    #34
    Hitelesnek mondható
  • jaspercry
    #35
    ebben sajnos én nem nagyon hiszek,szerintem ez nem így müködik!
    "akarat kifejlesztésével persze sok mindent el lehet érni,gondolom ilyen hülyeségeket is, gyufáskatulyát ceruzatartókat mozgatunk"
    De aki a tudás ennek a szintjére elér, az ilyen bohocságokkal nem foglalkozik...
    az "akarat" köldök alól lövel ki ,mivel az ember "fénylény"persze a sámánok szerint, ezekkel az akaratnyulvánokkal, sok mindent meg tudnak tenni,akár még tárgyakat is elmozdítanak,lelkeket,gondolatokat olvasnak..
    De nincs olyan "sámán" látó ember ki ezt a tudást a youtobe-on mutogatná..
    ez ami ott fenn van baromság,szemfényvesztés
  • teddybear
    #36
    Ennél különb bűvésztrükköket is láttam már. Ez engem nem győz meg, mert én is tudom a tárgyakat mozgatni az asztallapján. Mindössze egy erősebb mágnes, és pár vasdarab kell hozzá.

    Nézd, engem nem zavar, hogy hiszel ebben, de még senki nem tudott semmilyen parapszichológiai trükköt valóban végrehajtani, tisztességesen ellenőrzött körülmények között.

    Ez azért van, mert az agyunk nem képes akkora energiát összpontosítani, hogy bármilyen erősebb energiamezőt gerjesszen.

    Ami a gondolatolvasást illeti, az agyunk egyszerűen nincs erre berendezve. Zárt, és csak önállóan működő egység, nem alkalmas arra, hogy más agyakhoz kapcsolódjon.
  • roliika
    #37
    Nézd...ezt 3 éve tettem fel.

    Kéz odatétele nélkül is működik a dolog, az UFO magazinba írtam is a dologról egy cikket, méterekről is működik...szívószállal, gyufaszállal stb... én erre 1 hetet gyakoroltam, hogy tudjak ezt-azt mozgatni..aminek nagy a felülete és kicsi a tömege azt a legkönnyebb.

    Érdekes a dolog, mert nem azért nehéz a nehezebb tárgyakat mozgatni, mert nehezebb... hanem mert tudatosan tudod, hogy az bizony nehéz és tuti nem fog működni.

    A videóval kapcsolatban amit csináltam, több helyen kifejtettem a véleményem...mondták hogy a meleg levegő mozgatja s ehhez hasonló baromságokat.

    Ám ha jól sejtem Uri Geller is írt..mert elég furcsa dolgokat kérdezett, hogy mióta van ilyen tudásom, mennyire erős...stb, a kétség sem merült fel benne, hogy netán csalok...és válaszoltam, hogy erre bizony bárki képes, mert családtagjaimat is rávettem akik nem féltek a dologtól..náluk is működik...és a titkos kérdező innentől már nem volt olyan lelkes.

    Ugyanis mint tudni lehet, Uri Gellernek is vannak érdekes képességei a sztár allűröket leszámítva is..ezzel anno igensokat foglalkoztak, mérték..stb és semmiresem jutottak, a lényeg, hogy iszonyat sok pénzt abból szedett össze, hogy meg tudja mondani, hogy nagy valószínűséggel hol van olaj, vagy nemesfém.

    Ebből lett igen nagy vagyona, nem a média showkból.

    És hát érhető, hogy a válaszomra már nem volt túl lelkes, gondoljunk csak bele...ha mindenkiben ott van ez a képesség..képesség arzenál, akkor bizony elég hamar az óriási parafenomének süllyesztőbe kerülhetnek, és bizonyos vallások is az alapjaitól kérdőjeleződnek meg.
  • roliika
    #38
    A videón látható nőt vizsgálgatták... nem mágnesezhető tárgyak nem mágnesezhető antistatikus doboz, üveg asztal..mi kéne még úgy mégis?

    Uri Gellert szintén vizsgálták.. videók vannak róla a neten..lezárt fém tégelyekben eltérő anyagok voltak, és megmondta mi van bennük, vagy épp hány darab...és laborban vizsgálták, nem kint a réten.

    Anno volt egy újságcikk is, hogy egy IBM gépet megzavart valahogy.

    Aztán egy hajón kimentek egy csapat tudóssal meg egy bűvésszel, hogy na most betesznek neki.

    A tudósok és a bűvész átvizsgálta Gellert, hogy tutira nincs-e nála semmi, és egy több centis fémrudat adtak neki, ami nem lágyul hőre, nehéz mágnesezni, több tonna kell a deformálásához..szinte atombiztos, hogy nesze, ezt görbítsd meg...pár órát el volt vele, de több mint 2 centi mérhető görbülést hozott létre.

    Gellerrel kapcsolatban még valami... ugye ismerős a mondás, hogy gellert kapott a golyó? :) Én azt állítom minderre bárki képes, ő kb 20 éves kora óta gyakorol folyamatosan. Persze azt mondja, hogy jött egy féény egy UFO talán és innét az ereje...na persze.
  • jaspercry
    #39
    Köszönöm megtisztelő figyelmedet,de ez nekem akkor is csak játék,nekm is pörgött 10éve hasonló szőrü kis játékszer,még az inga is mozgott úgy ahogyan szerettem volna,de ez kevés,magyarázat meg nem érkezett rá,akkor ennél én egy jobb magyarázattal szolgálltam,de visszakanyarodva az igazság ,hogy az ember "egy báb állapotban lévő isten,aki teremteni képes puszta akarattal energiábol,életet ,tárgyat stb"
    máskép mondom,talán így érthetöbb.A tudomány jelenlegi állása szerint az ember agy kapacitásának töredékét hasznosítja,ebböl a töredékböl rendezi össze a látható univerzumot,a maradék "ismeretlen",de megismerhető!
    a válasz az az ,hogy önmagunkban ezt az ismeretlent sikerül feltérképezni ,a valóságot másképpen,és máshogyan fogjuk érzékelni.
    Itt jön be az ,hogy ha megismeret önmagad képeségeit akkor ez amivel te itt példálózol,nem lesz más mint egy játék,amin nevetnél....
    (előri is elnézést kérek,ha ezzel valakinek a hitébe gázolok)
  • jaspercry
    #40
    "MUKODJ" :)
    kár hogy lefagyott a netem ,egy nagyon frappáns választ írtam neked.kb 1 oldalt,de elszállt....
    Uri egy szemfényvesztő,persze saját véleményem szerint...
    sok sok kanálelhajlító trükköt láttam büvészektől.
    De mindhogy a cikk az agy egy különös képeségeivel foglalkozik,ehhez kapcsolódó dolgokat kellene itt beírogatni
    A tudomány mai állása szerint agykapacitásunk néhány százalékát használjuk ki,ebböl rendezzük össze a látható univerzumot.
    ez elényésző százaléka az igazi valóságnak,bennünk lévő "ismeretlent ,ha sikerülne az embernek feltérképeznie,akkor nem foglalkozna ilyen butuska dolgokkal,mint sztaniolpapír mozgatása,kanálelhajlítás.
    Szerintem az ember "egy báb állapotban lévő isten ki teremteni képes"
    puszta energiábol,életet képes létrehozni.
    Itt nem a szaporodásra gondolok....
    Az ember felismeri az ismeretlent és megismeri,a világa megválltozik ,nem lesz olyan mint ami volt....
    Így ezek adolgok, más kérdéseket fognak feltenni,mint kézrátételes iránytű elmozdítás....