20
  • MasterChief
    #20
    A piros-kék szemüvegről meg társai meg sem közelítik a mai 3D technológiák élményét. Mert ezek minőségben teljesen mások. Kb olyan, h 32" -os CRT TV-n is meg tudok nézni egy filmet de valamiért jobban kedvelem a HD TV-ket. Ha valaki mégis a piros-kék 3D-re vágyik az nézze a kémkölykök 3D-t és egyéb 'zseniális' alkotásokat.
    Természetesen létezik a technológia amivel a mozis 3D élményt az otthonodba varázsolhatod. De hagy kérdezzem már meg, h hányótoknak van ilyen a nappalijában? Mert sajnos nekem nincs. És ezzel szerintem nagyon nagyon sokan így vagyunk. Azért nem adják ki most 3D-ben, mert nem fogyna, nincs rá felvevő piac az előbb említett ok miatt. Ez egyszerű marketing. Majd ha elterjed a 3D akkor kiadják az Avatar 3D-t is.
  • WoodrowWilson
    #19
    De látták (vagyis inkább remélem, hogy az Avatar készítői nem látták azt a gagyi filmet), csak nem gagyi piros/kék szemüveges verzióban fogják kiadni 3D-ben.
  • dingo10
    #18
    Nem értem.hogy az Avatar dvd miért nem lehet 3D! Ezek szerint nem látták néhány
    éve megjelent Kémkölykök 3D film dvd-jét ami 3D-ben készült és a speciális 3D
    szemüveggel sima tévén 3D-ben lehetett megnézni! Én próbáltam egy kölcsönzői dvd-vel és tényleg 3D-ben ment a film!
  • Bogyi007
    #17
    Tudtommal a Ps3 fel lesz készítve egy firmware frissítéssel a 3d technológiára onnantól "márcsak" egy Sony 3d tv kell hozzá. Na ez az ami sokára lesz még minden nappaliban. :D

  • T0nk
    #16
    Ez még régebbi technika, és szerencsére ez lesz a új típusú 3d házimozikban. Az egyszerűsége a zseniális, csak nehéz volt lcd-vel megvalósítani. Vetítővel könnyebb.
  • Tetsuo
    #15
    Az alap bssza a szemet, hiszen felezodik a freki.. meg osszekottetes kell a szemuveg es a kepernyo kozott, ez a technika mar jo regota letezik.
    Amit iden kinal a Sony meg nehany masik japan ceg, az joval ergonomikusabb es ott nem kell pihentetni a szemet felorankent, meg ilyenek.
    Elvileg tenyleg azt kapod, mint egy 3D-s moziban. De egyellore ezt a technologiat nem lehet megvenni otthonra, atlagembernek, ahhoz meg varni kell.
    Aztan meg jon a lezer-tv.. :)
  • NintendoGC
    #14
    Lehet, hogy nem kell... sajnos én személyesen nem találkoztam még ezzel az új 3D-s házimozi technikával.

    A MrGer által leírt japán cuccról sem hallottam még sajnos.
  • MrGer
    #13
    Igaz, nálunk szinte csak aszínes-szemüveges anglif-technikát ismerik, pedig több évtizede forgalomban van már a színtorzulásmentes 3-D vetítéstechnika otthonra:
    Field-sequential 3D. Japánban a 80-as évek elején így jelentek meg VHD-n (Video Home Disc, nem vhs-ről van szó!) 3-D-s filmek. Igaz, katódsugárcsöves tv-kre lett fejlesztve, de léteznek olyan lapos tv-k is, ahol működik...
  • sandor8206
    #12
    új 3D TV-hez sztem már ne kell szemüveg
  • NintendoGC
    #11
    +d-s = 3D-s

    sorry
  • NintendoGC
    #10
    Pontosan így igaz... bejelentették a +d-s Blu-Ray filmeket, melynek első képviselője minden bizonnyal az Avatar lesz, DE!!!! A lent már említett ÚJ TECHNOLÓGIÁRA épül majd ez a Blu-Ray 3D... vagyis, ha te ezt otthon szeretnéd élvezni (vagy bármelyikünk) akkor a már lassan boltokba kerülő, de az elterjedéstől sajnos még messze álló (és egyelőre igen drága) új generációs 3D Ready LCD vagy plazma TV beszerzése. 3D-s Blu-Ray lejátszó (tehát nem sima BD lejátszó) valamint a technológiához megfelelő 3D szemüveg (NEM!!!! a klasszikus piros/kék lencsés)

    Nem igazán csípem winnie-t (bocs winnie) de ebben az esetben teljes mértékben igaza van.
  • xido
    #9
    Más oldalakon meg pont azt írták nem is olyan régen,hogy elfogadták a Blu Ray 3 D szabványt és az Avatar fogja kezdeni az otthoni 3D filmek megjelenését..
  • debut12
    #8
    Épp Te mondod??? Ha egy játéknál megoldható, akkor szerinted egy filmnél nem???
  • debut12
    #7
    Na ne már? Olvasd már el ezt!
    3D szemüveg
  • FefeeX
    #6
    Íme egy észkombájn... Gratula.
    winnie-nek teljesen igaza van (ebben az esetben - valóban sokszor beszél zöldet), nem adják ki 2 színűben, mert az gyakorlatilag megöli a látványt. Színtelen lesz a film, bár 3D-snek 3D-s...
    Ez olyan mintha azt kérnék tőle, hogy adja ki VCD-n is az Avatart...
  • dartois83
    #5
    Hétfőn este láttam IMAX 3D-ben, bár nekem megfájdult a szemem környéke közben és utána is egy picit, tényleg nagyon klassz volt, úgy gondolom, mindenképp megérte megnézni, és ha a történet nem is Oscar-díjas, a látvány kivitelezése teljes mértékben. Kérdés, hogy milyen lesz a 2.-3. epizód, mert talán már közel sem lesz olyan korszakalkotó. Nagyon a történetre is ki kell hegyezni az egészet, nagyok az elvárások.
  • Tetsuo
    #4
    LOL en kerek elnezest, hogy bladesoft butasagokat beszelt es winnie kijavitotta.. :)
  • Narxis
    #3
    Okoskodj már máshol!
  • winnie
    #2
    ?? semmit sem érnél vele, mert nincs hozzá technológiád. attól, hogy jelentek és jelennek meg filmek a ma már gagyinak számító anaglif 3D-s megoldással, nem fognak ilyen filmet úgy lebutítani. ezért nem adja ki a dreamworks sem az animációit 3d-ben. majd, ha 1-2-3 év múlva elterjed a házimozizáshoz alkalmas technológia, akkor kijön, de addig is hiába van hd-d.
  • bladesoft
    #1
    "DVD azonban nem lesz 3D látványvilágú, mivel ezt a technológiát még nem fejlesztették ki, a jövőben azonban nem kizárt, hogy elérhető lesz."
    Ez itt nekem nagyon nem világos... miért nem jöhet egy 3d verzió... jó pár film rendelkezett már 3d támogatással.Föleg természetfilm amik igazán jól is sikerültek.Otthon hdben nyugodtan jöhet nem tudom minek ez a nagy időhúzás.