60
Torkos Csütörtök 2010 Február 18.
  • shaba23 #1
    Idén is lesz Torkos Csütörtök.
    Aki nem tudná, ezen a napon, az "akcióban" résztvevő éttermek 50%-os árengedményt adnak az elfogyazstott étel-ital árából.

    Én 2 éve járok (2006 óta működik), vegyes tapasztalatokat szerezve.
    Itt le van írva minden infó, többek közt néhány dolog, amit az éttermeknek be kéne tartani ezen a napon. Konkrétan arra gondolok, idézem "a Torkos Csütörtök hetén és az azt megelőző héten használt ’a la carte’ étlap és itallap választékának és árainak teljes körű megtartása" feltétele egy étterem jelentkezésének.

    Tavaly, ahol voltunk (már a nevét sem tudom a helynek, akkora élmény volt) egy furcsán karcsű étlapot tettek elénk, és az azon szereplő ételek közül sem volt mindenhez anyag, szóval rendesen leszűkítették a választékot.

    Természetesen ezzel nem akarok senkit elijeszteni, mivel 2008-ban nagyon jól sikerült a dolog, 'all you can eat' éttermes jóllakottsággal távoztuk a helyről:)

    Szóval, ha van ezirányú tapasztalat, akár negatív, akár pozitív, talán megoszthatnánk egymással.
  • VRSDM
    #2
    eddig nem hallottam róla
    de most hogy mondod idén megnézem :)
  • Narxis
    #3
    Ez a McDonalds-ra is vonatkozik?
  • shaba23 #4
    Nem valószínű, de a linkelt oldalon jan.29től elérhetőek lesznek a benevezett éttermek.
  • VRSDM
    #5
    éttermekről van szó
    nem puffasztott szendvicsfaszomságról.
  • greg benz
    #6
    Fú,remélem benne lesz a programban a közelünkben lévő nagyon fasza étterem is,megpróbálom nem elfelejteni és megnézni majd 29-én:D
  • sambauer
    #7
    elég perverz nevet adtak neki, de kösz hogy szóltál megjegyezzük..:)
  • desigo
    #8
    hetekkel előtte összes hely lefoglalva
    sokan csak a lehúzásra mennek,kisebb adagok,butított étlap
    tömegnyomor és futószalagon akarnák az embereket hajtani

    inkább fizetek kétszer annyit de legyen nyugalom és korrekt minőség,adag...
  • Willenbrock
    #9
    Akkor jól be fogok kajálni rántottsajtból az biztos,esetleg milánói makaróni,vagy mind a kettő
  • angelslie
    #10
    Egyik évben mi is voltunk.. nem volt rossz de válogatósságom miatt nem sok minden volt amit szeretek :D
  • Alexease
    #11
    LOL!
  • Narxis
    #12
    Legalább jól felpuffasztja az embert.
  • Vaxi
    #13
    én 2x ettem már torkos csütörtök alkalmával Szegeden.
    Egyik: Fullos kaja, előétellel [ ránott camanbert sajt áfonyalekvárral ] főfogással [ pontosan nem emlékszem, de valami töltött jércemell-féle volt ] + a lányok ittak valami üdítőt, mi meg 1-1 korsó sört és fizettünk ~5600 forintot [ 4 fő, tehát 2 lány 2 fiú ]
    Másik: Évfordulót ünnepeltem az asszonnyal, megint kb 5k-ból 4 személyes bőségtál [ utána kb 4 napig ettük a maradékot :D ]+ nem koccintós vörösbor hozzá.
    Szóval szerintem borzasztóan megéri asztalt foglalni.
  • kifli
    #14
    megtudhatom, hogy melyik étterembe voltatok?
  • DIESEL DOG #15
    Tavaly is voltunk egy akcióban résztvevő helyi étteremben (Nyíregyházán), és bucira zabáltam magamat... :D
  • Peppus
    #16
    Ilyenkor nem azt kell nézni, hogy mi nincs.. Örülj annak ami van, zabáld tele magad és kész. Mit vársz ennyiért? A sok ingyenélő beszabadul ilyenkor, és még húzz a száját..
  • shaba23 #17
    Nyilván lehetne mindenki igénytelen, mint te, de mégsem.
  • laslandes
    #18
    Bp. Széna térnél Városfal Vendéglő kerülendő.
  • Vaxi
    #19
    1. a Gödör étterem az aradi tértől nem messze
    2. Holdfény étterem
  • TurboX
    #20
    akkor a beleket ismét lehet előkészíteni a bélszínnek és libamájnak a jó magyar mentalitáshoz híven...

    (a vendéglátásban dolgozók gondolom tudják miről beszélek)
  • Dzsini
    #21
    minden évben vannak pozitív és negatív tapasztalatok - amelyik étteremre több panasz érkezik, azt nem engedik a következő években csatlakozni a programhoz, nem jelenhet meg a neve a weblapon / tájékoztatókban.
  • Met
    #22
    utána kb 4 napig ettük a maradékot

    mennyire csöves dolog már elhozni a maradékot az étteremből
  • sKeezo
    #23
    ja.. xD
  • shaba23 #24
    semennyire...ez nyugaton és amerikában is teljesen megszokott dolog (már ahol a felszolgált étel eléri azt a mennyiséget, hogy 2 harapástól több kerül a tányérodba). 99%-ban kérni sem kell, mert vagy a pincér rákérdez, vagy automatikusan csomagolják. Általában "hőszigetelt" dobozban adják, valahol meg mindenféle extra csomagolással. (pl páva alakúra formázott alufóliával) Ezt tv-ben is lehetett már látni mindenféle filmeken.
    Ahol nem lehet elhozni, ott esetleg azért nem, mert a martadékot rádobják a köv. vendég tányérjára:)
  • REPS0L
    #25
    nemtudom, vannak helyek ahol megkérdezik hogy csomagolják-e, én mondtam egy nemet, aztán még erőlködött egy kicsit a gyerek, jólvan mondom csomagoljad akkor. :D
  • Dzsini
    #26
    A normális kategóriájú (nem luxus) éttermekben meg sem kérdezik, hanem a számlával együtt kapod az ízlésesen becsomagolt, már kifizetett ételeket, amiket nem fogyasztottál el.
  • sanyiute
    #27
    Torkos Csütörtök , Mozgékony Péntek , Szabad Szombat , Vidám Vasárnap ez a heti program:D
  • TurboX
    #28
    félreértettél
    pusztán azt szerettem volna hangsúlyozni hogy ezek a kelendőbb cikkek (már amelyik étterem listáján szerepel), akkor is eszi a paraszt ha nem szereti persze szíve joga de amikor hozzák az ételhordókat mint a cigányok..
  • Kandurex
    #29
    Elég igénytelen helyekre járhattál.. :s
  • Sickness
    #30
    a mekdoneldszben mindig megkérdezik
  • Vaxi
    #31
    semennyire.
    lehet, hogy neked kurva jól megy, én nem dobok ki kaját/pénzt az ablakon...
    és ha kifizettem a kaját, miért ne hozzam el azt, amit nem tudtam megenni?
    nem a maradék rizsről van szó, hanem a húsokról, és egyéb finomságokról.
    de ha ez csövesség, akkor legyek csöves. csak nem értem miért.
  • Vaxi
    #32
    ez meg a másik...
    nyilván nem top éttermekbe járok, ott biztos nem kérném meg, hogy csomagolják el a kaját..
  • Jim Morrison
    #33
    Lehet, hogy az, de ha már fizettél érte azt csinálsz vele amit akarsz. ebben az esetben még utána 4 napig ettek... Na akkor az tényleg az :D
  • TurboX
    #34
    jó pár helyen megfordultam de olyanról még hírből sem halottam hogy szó nélkül becsomagolták volna a maradékot, ha gondolod dobj egy pár címet esküszöm betérek egy fordulóra (ha pesti étterem)
  • shaba23 #35
    Szarvason a halászcsárda (nevére nem emlékszem)
  • dragon11
    #36
    omg..xÐÐ
  • Kicsikiraly
    #37
    ez a húsvéthoz kapcsolódó ünnepkör része, nem ők adták neki ezt a nevet.
  • balee4
    #38
    Mi eddig minden évben kihasználtuk a lehetőséget és sosem kellett csalódni, persze jó helyet kell kifogni. Idén sem fogom kihagyni, sőt másnapra szabit vettem ki. :D
  • MerlinW
    #39
    A normál éttermekben természetes ha megkéred, csomagolják be a maradékot. A "top" éttermekben a felszolgáló ajánlja fel, hogy becsomagolja neked.

    Magyarul:
    - Nem szégyen ilyet kérni
    - Az ételt nem dobunk ki #1: Ha ott hagyod pocsékba megy, ha megeszed akkor csak kárba:)
    - Az ételt nem dobunk ki #2: Mert nem.
    - Ki van fizetve, az étel árának kb tízszerese.
  • MerlinW
    #40
    Ajánlom a Jekyl&Hyde pub/éttermet a 7.ker Hársfautca 41-ben. Isteni kaják vannak, nagy adagban, jó áron.