4487

Oldies Music 1.0


'50-es, '60-as, '70-es évek zenéje

Flag Counter

Rock 'n' Roll, Beat, Hard-Rock, Blues, Rhythm & Blues,

Jazz-Rock, Folk-Rock, Disco....



A topik házigazdája kettő darab, a 80-as években szocializálódott füllel van megáldva:)))
  • Tyia
    #1
    Üdvözlök minden kedves Zenerajongót!

    Sokáig tépődtem van-e értelme egy ilyen topikot nyitni.
    Abban bízom, hogy sok olyan zenebarát van, akit érdekelhetnek az ilyen fajta művek.
    Biztosan vannak olyanok, akik a korabeli Duran Duran, Kajagoogoo, Level 42, Talk Talk, ABC dalaira buliztak.
    Számomra a New Wave jelenti A zenét.
    A megfoghatatlasága, a nem beskatulyázhatósága miatt.
    Hiszen kimondhatjuk, hogy ez egy "gyüjtőnév". A New Wave építkezik a szilaj Punk-ból (volt idő amikor a New Wave szinonímája volt a Punknak)az energikus Rock-ból és vannak akik "népzenét" is be vettek a buliba(pl.: A Men Without Hats, vagy esetleg Talking Heads). Az elektronikát pedig szinte mindegyik banda alkalmazta.
    Európában néhány jelentős "bázis" formálodott: a német, a francia, a holland, az olasz és a jugoszláv újhullám volt méltán elismert...

    Kis hazánkban az ismert okok miatt (Lásd tatai rocktanácskozás) földalatti mozgalomként létezett. Az URH, a Európa Kiadó vagy Neurotic neve gondolom sokat mond, bár öket underground előadóknak nevezték, és a hivatalos Új Hullámot a KFT, a GM49, a Prognózis stb képviselte.

    Szivesen veszem a hazai és a külföldi New Wave(Dark Wave-Rock-Ska) zenével kapcsolatos mindenféle hozzászólást, zeneajánlatot, bármilyen előremutató ötletet.

    Szép Napot!
  • Tyia
    #3
    Egy jó kis dal:

    http://sharebee.com/fa91e446
    General Public - Anxious

  • Tyia
    #4
    Ott viszonylag törzstag vagyok, de ott inkább az euro-italo disco a domináns....
    Nem igazán eresztett gyökeret ez a stilus...
  • Tyia
    #6
    Ez viccnek jó volt.....se
  • tigeroo
    #7
    NIRVANA
  • Tyia
    #8
    Irok egy pár sort a legnagyobb kedvencemről, hátha idetéved valaki és jól elolvassa a remekemet.....

    Tehát a Kajagoogoo:

    1979-ben a 4 alaptag, (Nick Beggs, Stuart Croxfort-Neale, Jez Strode, Steven Askew) megalakította az Art Nouveau zenekart, egy viszonylag ismert dal maradt utánnuk " Fear machine" cimmel.
    1981-ben csatlakozott hozzájuk Limahl, és kialakult a klasszikus felállás. A név pedig Kajagoogoora változott, ami Nick Beggs ötlete volt.
    Limahl nélkül valszeg nem nagyon jutottak volna lemezhez, hiszen az Ő ismerőse Nick Rhodes (a Duran billentyűse) producálta az első kis- és nagy lemezeket.
    A White feathers Lp sikere után pedig jött az összeveszés Limahl és Nick Beggs között. A korabeli Képes Újság "félkaru óriásnak" nevezte ez időben a zenekart.
    A második (Islands) lemez után Jez Stode is kivált, igy a 3. lemezt már trióban készítették, Európában Kaja, Amerikában pedig Kajas néven szerepeltek.
    A "Crazy people right to speak" album erősen rockosra sikerült, némi Jazz-el füszerezve.
    A zeneker némi vergődés után 1986 januárjában hivatalosan is megszünt....

    Nick Beggs 1988-ban egy két évig müködő formációt hozott létre az Ellis Beggs & Howard nevűt. Két lemezt adtak ki: Homelands és The Lost Years Vol. 1 cimekkel. A kilencvenes évek elején egy kelta zenét játszó zenekarban basszusozik. A zenekar neve: Iona (hátha valaki ismeri)
    Később New York-i Jazz klubbokban játszik. Kiad két instrumentális albumot ahol egy furcsa nevű gitáron zenél.

    2007-ben a Kajagoogoo újra aktiv! (még Limahl nélkül). Új album is készűl amit kizárólag a Kajagoogoo web oldalán lehetett beszerezni.... akkoriban.....Ez az album a Gone to the Moon.
    2009-ben Limahl is visszatér és még ebben az évben egy Ep-vel lepik meg a nagyérdeműt,.... meg ennek Dance Remix változatával....

    A Kajagoogoo 1984 március 22-én egy nagy sikerű koncertet adott a Budapest Sportcsarnokban!!!
  • Tyia
    #9
    Bővebben....
  • lervi
    #10
    szia Tyia!
    csak lesznek hozzád hasonló fanok itt is! és gyarapodik a tábor - bár én tudod a stíluson belűl inkább a synthpop felé hajlok!
  • Tyia
    #11
    Hali!

    Örülök neked! Persze, tudom miben utazol....
    Végre egy ismerős. Szivesen venném ha néha benéznél.
    Persze én is megyek a megszokott helyekre.
    Remélem majd többeknek feltűnik az erőlködésem.
    Nem tudom elhinni, hogy csak engem érdekel ez a stilus....
  • Tyia
    #12
    Ez egy nagyon kellemes dal....

    http://sharebee.com/90964e50
    Red Box - Saskatchewan
  • Tyia
    #13
    Zakatolás....

    http://sharebee.com/457f2931

    B - Movie - Switch On Switch Off
  • johnlennon
    #14
    Szia!

    Egy zenével szeretnék hozzá járulni az "ÚJ HULLÁM" kedvelőinek:

    TORMA - Mosolyalbum wav
  • Tyia
    #15
    Egy kis érdekesség:

    Vannak olyan zenekarok, előadók akik munkásságuk során meglehetősen erős stílus váltáson esnek át.
    Hirtelen két példa:
    1. Bananarama. Tudni kell a női énektrióról, hogy a 80-as évek legelején a Fun Boy Three nevű New Wave zenekar háttérvokalistái voltak. Első dalaikat pedig ugyanennek a zenekarnak a vezetője/producere szerezte.
    Majd késöbb már az euro-disco jegyében működtek, a Stock-Aitken-Waterman producer trió irányításával. Ebben az időben készült a méltán nagy sláger Cruel Summer és a True Confession.

    2. Dead or Alive (Pete Burns). A 70-es évek végén még Punk-kal, majd késöbb a New Wave-vel probálkozott. Két album adodott ki ez idö alatt.
    1984-es albumukat a Stock-Aitken-Waterman producálta.....milyen érdekes.

    Hozzá kell tennem, hogy Pete Burns alig várta, hogy leteljen a szerződése a mágusokkal....
  • Tyia
    #16
    Üdvözöllek!

    Remélem sürű elő fogsz fordulni erre.

    Asszem Tormának (Molnár Tamás) volt még néhány szellemes dala(Tulipános Fan Fan, Sár szappan), mig nem a 13+1 nevű lakodalmas zenét játszó bandát meg nem alapitotta....

    Köszönöm, hogy irtál ide!
  • bigivan
    #17
    Szevasztok Tagok!

    Ahogyan nézem, itt már mindenkit ismerek valahonnan !
    Na most a Tyia által említett stíluson kívül ne feledkezzünk meg az én kedvenc zenéimről, a nálunk méltatlanul mellőzött NDW-ről, magyarul a Neue Deutsche Welléről, ami igazán a szívem csücske.
    Némi infó a stilusról:
    Az NDW-nek alapvetően kettő ága létezik. Az egyik az un. UNDERGROUND, amelyik előbb jött létre, úgy 1979 tájékán. Ez természetesen magában hordozza a brit PUNK és a NEW WAVE összes pozitív és persze negatív vonásait, ezeken túl német nyelven zajlódnak a zenék. Tipikus képviselői: Deutsch - Amerikanische Freundschaft (DAF); Der Plan; Mittagspause; Ja ja ja; Grauzone; S.Y.P.H.
    Ezek abszolúte nem kommerszionális zenét játszó zenészek, ezért aztán Németországon, és néhány hozzám hasonlón kivül nem ismeri őket a kutya sem.
    A másik ág természetesen sokkal populárisabb, sokkal jobban fexik a közép-európai ízlésvilágnak, de, sztem még mindig nem igénytelen, ez pedig az un. MAINSTREEM vonal. Ennek eklatáns képviselői: Alphaville; Falco; NENA; Klaus Nomi; Kraftwerk; Joesi Prokopetz; Trio; Spider Murphy Gang és persze Nina Hagen és Peter Schilling.
    Miután 25 km-re lakom az osztrákoktól, így a 80-as években a legendás Ö.3 rádióállomás zenéin civilizálódtunk, ott pedig a Mainstreem vonal zenéit sűrűn játszották, hála az egeknek. Dieter Bohlent ott nem nagyon hallottunk.
    Ezt azért írtam, ha vkinek lennének ilyesfajta zenéi, akkor ne tartsa vissza őket a közösségtől, érdemes megismerkedni velük !!!
  • bigivan
    #18
    Meg a VÉNUS !!

  • Tyia
    #19
    Hali Bigivan!

    Örülök neked is, remélem te is sűrűn előfordulsz majd...tudván, ill sejtvén a te zenei izlésedet.



  • Tyia
    #20
    Ezt azért nem irtam mert ez egy feldolgozás, ráadásul nekem nem is tetszik....de tény, hogy sikeres volt...

  • Tyia
    #21
    Annyira szerteágazó a témakör, hogy van mit rajta megbeszélni.

    Annyi, de annyi előadó van, rettenetes sok dallal.....

    A NDW-hez annyit, hogy Nena, Falco, Herr Shcilling, Hubert KaH, a Propaganda, és az Alphaville nekem is kedvenceim....


  • Tyia
    #22
    A Dark Wave egyik legismertebbje:

    http://sharebee.com/8d1b3005

    Clan Of Xymox - No Human Can Drown.mp3

    A magyar Dark Wave stilust talán 3 ismertebb zenekar képviselte:
    A Mátyás Attila féle F.O. System (Fuck Off System), a Perfect Name és a Kortársak...
  • lervi
    #23
    szia Tyia!
    igen Clan Of Xymox! nem rossz! a stílusában!
    amúgy bővebben tán akkor tudnék hozzászólni a topikhoz ha majd valaki keres valamit!
    amúgy figyelemmel kisérem a rovatot!!!!!
  • Tyia
    #24
    Hali!

    Reméljük lesz ilyen....
  • kaposi1
    #25
    Szia Tyia!

    Most csak bekoszonok, mert latom letrehoztad amit szerettel volna.
    Estere talan mar valami zenet is elo tudok keriteni ami illi a topikba.
  • Tyia
    #26
    Egy pár szót szentelnék egy magyar Új Hullámos együttes, és annak frontemberére:

    A Neurotic zenekarról van szó, de még inkább Pajor Tamásról....

    Meglehetősen vad figurája a korebeli zenésztársadalomnak, tipikus lázadó. Drogos-alkohol állapotban teltek napjai, mig nem egy szép napon megtért. Az Ő látványos "kijózanodásának" története a Rocktérítő cimű Xantus János film.
    Fontos tudni róla, hogy utánozhatatlan szővegiró, szócsavaró, aki mellékesen a magyarországi rap elindíója (legalábbis underground szinten).
    Nagy hatást gyakorolt késöbbi nagysikerű szövegirókra. Pl.: Geszti Péter, Lovasi András, Lukács László.
    Megtérése után, kategorikusan elhatárolodott korábbi énjétől.
    Késöbb keresztény rockot játszott az Euforia és az Ámen zenekarokban.
    2005-ben jelentkezett utóljára albummal (Őnök érték), amelyen szintén hallahatóak a brilliáns szövegírói véna remek termékei. Pl.: Horváthék fia vagy a Rosenberg Dani....
  • Tyia
    #27
    Szia Laci!

    Rendben!
  • Tyia
    #28
    A Neuroticnak nam jelent meg hanghordózója, a Neten hozzá lehet férni egy 16 dalos gyüjteményhez - mp3 ban. Nem túl jó mínőségben.
    Az egyik dal ez:

    http://sharebee.com/ba09eb0b
    Neurotic - Brék.mp3
  • kaposi1
    #29
    Hali!

    Sajnos én is azt tudom mondani amit Lervi cimborám.
    Ha valaki keres valamit nagyon szivesen segítek de
    számomra is annyira ismeretlen ez a stílus hogy érdemben túl sokat nem tudok maj hozzászólni a témához.
    Nézegetem itt a hozzászólásokat ez alapján próbálok felfogni valamit erről a stílusról.
    Remélem ez az album ide való bár neked már tuti hogy réges rég megvan.


    Kajagoogoo
    Islands (2004)
    Original Recording Remastered
    01. The Lion's Mouth
    02. Big Apple
    03. The Power To Forgive
    04. Melting The Ice Away
    05. Turn Your Back On Me
    06. Islands
    07. On A Plane
    08. Part Of Me Is You
    09. The Loop
    10. Turn Your Back On Me (Thompson & Barbiero US Mix)
    11. The Pump Rooms Of Bath
    12. The Garden (Instrumental)
    13. Monochromatic (Live)
    14. Big Apple (Metro Mix)
    15. The Lion's Mouth (Beast Mix)
    16. Turn Your Back On Me (Extended Mix)
    6,8 UNKN остальные CDDA
    APE+CUE+3%

    Download 1
    Download 2
    Download 3
    Download 4
    Download 5
    Pass: newshot.ru
  • Tyia
    #30
    Köszi a feltöltést!

    Természetesen megvan.

    Nem tudom, meddig kinzom itt magam ezzel a topikkal, mert láthatóan nem sok embert izgat....
    Nem pont erre számítottam. Ez van....
  • musichunter
    #31
    Jó estét mindenkinek!



    szétnézek a ládafiában hátha lelek pár albumocskát..
    Falcó van...Kraftwerk az tuti !a többi előadótól 1-2 sám de még keresgélek hétvégén ha a net is úgy akarja töltögetek fel pár albumot!

    ui. legtöbb csak 256-ban van meg de ismerkedésnek remélhetőleg jó lesz!
  • Tyia
    #32
    Hali!

    Remélem a hétvégén többen járnak majd erre, és elmélyednek a New Wave zene szépségeiben....

    Ismerkedésnek a 256 tök jó!

    Ha a következő albumok közűl bármelyiket tudnád tolni, azt nagyon megköszönném....

    -B-Movie - The Dead Good Tapes (1988)
    -Beargarden - Beargarden (mini-LP) (1985)
    -Eighth Seconds - Big Houses (1990)
    -Ellis Beggs & Howard - The Lost Years Vol. 1 (1990)
    -Flying Lizards - Top Ten (1984)
    -Images in Vogue - In The House (1986)
    -Images in Vogue - The Spell (1988)
    -Mi-Sex - Mi-Sex EP (1988)
    -Real Life - Down Comes the Hammer (1986)
    -Real Life - Let's Fall In Love (1989)
    -Spoons - Listen to the City (1984)
    -Spoons - Bridges Over Borders (1986)
    -Strange Advance - The Distance Between 1988
    -Vicious Pink - Spooky (1985)
  • lervi
    #33
    én mindig benézek hátha látok valami érdekeset!
  • kaposi1
    #34
    Ezek közül semmit se találok ,legalább is élő linkel nem!
  • Tyia
    #35
    Én sem, ezért dobtam ide.....
  • Tyia
    #36
    Egy friss találat, kicsit hasonlít a Pseudo Echo-ra és a naked Eyes-ra

    http://sharebee.com/ca1f0c6a

    Crazy House - Burning Rain
  • Tyia
    #37
    Ez is mai szerzemény:

    http://sharebee.com/05fe6b66

    Virgin Dance - The Dream Is Over (We Can Make It)(Megamix)
  • johnlennon
    #38
    Sziasztok!

  • Tyia
    #39
    Hello!
  • Tyia
    #40
    Kicsit könnyedebb dal:

    http://sharebee.com/8b9cd5f1

    T.X.T. - Bad Boys
  • Tyia
    #41
    Szép Napot !

    Megfigyeltem, hogy az első 6 feltöltésemet 8-an elvitték. Ebből 3-an a nem túl populáris General Publicot.
    Kérném szépen, ha van az anonim látogatok között viszonylagos műértő, tegye már meg, hogy ír ide pár sort, hátha tudunk jókat kommunikálni.
    Tényleg szivesen venném. Ráadásul ez a műfaj több mint 20 éve élte virágkorát. Tuti biztos, hogy az anonim látogatok legalább 30 évesek.

    Gyerekek beszélgessünk!!!
  • Tyia
    #42
    Mai kevdeskedéseim egyike:

    http://sharebee.com/bae3294d

    Visage - Can You Hear Me