123
Tapasztalatok a szakról
  • cmsworld
    #1
    Már végzett gazdaságinformatikusok véleményét szeretném kikérni a szakról.
  • tigeroo
    #2
    semmihez sem fogsz érteni igazán vele...
    van ismerősöm ilyen szakon, full szivatás


    /elfut
  • Hegi90
    #3
    már megint?
  • tugyiti
    #4
    gazdasági informatika
  • ivjoe
    #5
    Mondja egy bölcsész, vagy egy építőmérnök. :D
  • Doomista
    #6
    a-a, még nem építőmérnök, csak építőmérnök hallgató :D!
  • tigeroo
    #7
    jah, meg a köcsög angol szak....

    deh majd pár év múlva visszatérünk erre, ez egy hosszú sztori:D
  • Bandee1987
    #8
    Sztem valaki vagy a gazdasághoz értsen igazán vagy az infóhoz. A kettő együtt nem igazán nyerő, egyikből sem fogsz tudni eleget.
  • lord nihilus
    #9
    engem is érdekelne, most még prog.tervezőn vagyok (ekf)...
  • karajjj
    #10
    full értelmetlen szak, kicsit tanulsz programozni, meg kicsit belekóstolsz a közgazdaságba, de semmiből sem kapsz versenyképes tudást
  • karajjj
    #11
    na azzal viszont jól lehet keresni
  • lord nihilus
    #12
    és ha a kettőt ötvözöm? :D programozó és valami gazdasági szak külön külön úgy van értelme? :D:D
  • akyyy
    #13
    én geoinformatikus akarok lenni:D
  • Bulykin
    #14
    jól írta

    és am engem is érdekelnek a vélemények:)
  • karajjj
    #15
    ne baszki, ha eszednél vagy kisgyerek ne :D
    majd holnap mesélek róla
  • Bulykin
    #16
    van egy ismerősöm aki most annak tanul és ő meg van elégedve a szakkal...igaz én is azt hallottam h fos, meg hogy szar a szakosodás
  • Bulykin
    #17
    most mé'XD
    tapasztalatom már mindkét részéből van:D
  • n3whous3
    #18
    fos, műszinfó, műszmatek(régi), proginfó, progmatek(régi) rulz.
  • n3whous3
    #19
    De komolyan, gazdmateknak kéne lennie, majdnem teljesen értelmetlen az infó képzés a gazdasági mellé. Vagy infós, vagy gazdos legyen valaki, ahogy itt alattam mondta valaki pár hsz-el ezelőtt.
  • ivjoe
    #20
    De indokolja már meg valaki, hogy miért fos, és hogy miért nem fog semmihez sem érteni? :D
  • karajjj
    #21
    #10
  • karajjj
    #22
    mondtam, hogy holnap elmondom, csak nincs most kedvem leírni
  • Muki100
    #23
    Én csak annyit hallottam róla, hogy rohadt nehéz a matek, meg hogy vannak akik 460 ponttal rontják bent a levegőt mikor valami 280 körül van a határ.
  • ivjoe
    #24
    Programtervező informatikus BSc tanterv
    Gazdaságinformatikus BSc tanterv

    Szóval most azért nem fog érteni SEMMIhez, mert kevesebb analízist, vagy mert kevesebb számítástudományt tanul, esetleg nem tud majd prologban programozni?
  • Christiansen
    #25
    a multik controlling részlegén az ilyenek kaszálnak.
    corvinus gazdinfo
  • ivjoe
    #26
    Alá is tudod támasztani valamivel?
  • Christiansen
    #27
    minden elméleti szak ilyen de nem baj...
    a lényeg mindenkinek a melóhelyen jön
  • szigetlakó
    #28
    Business>>
  • cmsworld
    #29
    Nem értem miért vagy ilyen ellenséges a gazdaságinformatikával szemben, de már alig várom a véleményed kifejtését.
  • Bulykin
    #30
    bemásolom mit írt nekem haver, hátha ez többet mond:D

    "Hol is kezdjem.... A tárgyak között vannak nehezek meg könnyebbek is természetesen. Kb a fele infós fele közgázos. Meg van minden félévben az az 1-2 esetleg 3 tárgy amiből 60-70%-os bukások is szoktak lenni. De egyébként ha az ember tanul és nem tereli el teljesen a figyelmét az egyetemi élet akkor meg lehet mindent csinálni elsőre is. Pl nekem max ösztöndíjam van ami 25 ezer és első félévben 4,2 másodikban meg 3,7-es átlagom lett. Amúgy kettestől már jár 7 ezer. Az emberek több mint fele a kettest sem éri el. Kérdés hogy azért mert nehéz vagy azért mert nem tanulnak, szerintem is-is. A prog az itteni infós szakokon belül gazdinfón a leglightosabb, de ez még nem jelenti azt, hogy olyan könnyű. Mi az előző félévben C-ben most meg VBA-ban programoztunk. Nem mondom, hogy egyszerű, a lényeg h foglalkozni kell vele mert azzal a heti két órával sokaknak nem megy kettesre sem, amúgy 60%-tól kettes álatlában majdnem minden tárgy, de van hogy 50. Vagy például van most statisztikám, aminél le szokták vinni 35-40%-ra de így is tavaly a 80-ból 9- főnek sikerült első vizsgán. Amúgy én szeretem ezt a szakot mert pont annyi közgáz meg pont annyi infó van amennyi érdekel. Meg egyre inkább jellemző lesz hogy mindkettőhöz kell érteni ha az ember jó munkahelyet akar. Sokan lenézik a szakot mert úgy gondolják így se rendes informatikusok se rendes közgazdászok nem leszünk. Ez sztem nem igaz bár tény, hogy nem fogunk tudni úgy programozni mint más infós szakon végezettek. Szakosodás kétféle van. E-gazdaság ez az infósabb szakirány, itt marketing, webfejlesztés, java ilyesmik vannak. A másik a vállalatirányítási szakirány, ez a közgázosabb itt számvitel van, vállalatirányítási rendszerek vállalati pénzügyek jellegű tárgyak vannak, nekem következő félévben kell választani és ezt fogom valószínű bár a másik is érdekel a marketing miatt.

    http://bigboy35.atw.hu/elofeltetel-rendszer.xls -----> az összes tárgyunk, meg h mi mire épül mert ha nincs meg például a gazdasági matek 1. akkor nem lehet felvenni addig a 2-őt.

    Jah amúgy ami nekem nagy váltás volt középsulihoz képest az a matek. Azt elég keményen veszik. A progba is nehezen jöttem bele, mert még nem tanultam korábban."
  • tigeroo
    #31
    jaj, most jön neked a hacacáré..!
  • cmsworld
    #32
    Ez az ismerősöd melyik egyetemen tanul?
  • Bulykin
    #33
    debrecen
  • ivjoe
    #34
    +1
  • karajjj
    #35
    progtervezőre jártam (most halasztok) és velünk együtt tanultak a gazdinfósok is, lényegében asszem csak matlogon nem voltak velünk az elején, nekik akkor valami gazdasági előadásuk volt, később már csak az órák fele volt együtt, a nehezebb tárgyakat ők nem tanulják, helyette közgáz órájuk van
  • Doomista
    #36
    inkább angol mint latin ;D
  • karajjj
    #37
    hát, Debrecenben azért egyszerűbb, mint Miskolcon :D
  • Bulykin
    #38
    meg oda kicsit elitebb diákok járnak:D
  • Bulykin
    #39
    jaa, várjál...miért?
    XD
  • cmsworld
    #40
    Ez lenne az oka amiért nem ajánlod ezt a szakot?