143
Foghúzás otthon (lol)
  • Pretorian
    #1
    Most kértem kalkulációt maszek orvostól röntgenre és extrakcióra (lehet hogy lesz gyökérkezelés is), de már lehet, hogy csak jövőre kapom meg, addig meg nem tudok várni. Durván be van gyulladva az egyik alsó rágó fogam (az egyik fele vertikális irányban letört, a fogbél elkezdett megmakkanni) és elkezdett dagadni az inyem is. SZTK-ba nem megyek, a maszek orvos saját zsebre dolgozik, érdekében áll, hogy jól végezze a dolgát. Próbált már valaki örlőfogat kihúzni saját magának? Csak mert én lehet, hogy nekiugrok, ha 1-2 napon belül nem jeleznek vissza...
  • USAMEN POWER
    #2
    Ettél volna kevesebb cukorkát, és most nem lenne ilyen problémád.
    Ja és háth a rendszeres fogmosás...
  • geo91
    #3
  • Zsolek123
    #4
    képt
  • Pretorian
    #5
    lol Szerintem azon kevesek közé tartozom, akik naponta legalább kétszer mosnak fogat, néha háromszor. Egy olyan tömés esett ki a fogamból, amit kb. 12 éves koromban tettek bele. Ennek következtében megrepedt a fog, és kiesett.
  • nonicks
    #6
    fogod a fogad, rákötsz egy madzagot a másik végét kilincsre azt beb***od azt ajtót :D
  • Pretorian
    #7
    *Kettétört. De közben már megvan ki fog segiteni rajtam lol.
    Ilyen precizitást baszdki!
    :D
  • mosoporr
    #8
    Ha dagad az már rég rossz,ha van othon valmi gyulladáscsökkentő tabid akkor nyeljed,és go sztk legalább a húzásra.
    volt 1 spanom annak is kb ezek a tünetek,várt ő is és 1nappal később nőtt még 1 feje.
  • schrank
    #9
    az semmi, az én haveromnak belezuhant egy műhold a szájába ...
  • jaszy
    #10
    Részvétem! Sok fogfájást viseltem már el, sőtt műtétes is! nem egyszerű!!!
    De jó orvoshoz mész nem lesz gond! Pénzt ne sajnáld!
  • Pretorian
    #11
    SZTK-ba csak a legvégsőbb esetben mennék...szinte látom, hogy ott ülök fél napot mindenféle aszott múmiák között a váróteremben, aztán meg a hill billy paraszt közalkalmazott doktor úr úgy elbassza a húzást, hogy utána hónapokig járhatok maszek szájsebészetre...
  • szjuca
    #12
    Fogorvosi ügyelet. Ingyé kihúzzák a fogad.
    Nem ajánlom neked, hogy otthon megcsináld, mert a foghúzásnak technikája van, nem arról szól, hogy megfogod és kihúzod. Főleg nem rágófognál, mivel min. 2 gyökere van, de előfordulhat, hogy 3. Ha beletöröd neked annyi meg egy Bambiiiiiiiiiiiiiiiiiii.
  • Pretorian
    #13
    Köszi. Nekem eddig csak inyműtétem volt kb. 8-9 éves koromban, illetve kétszer tömtek is, néhány évvel később. Azóta nem volt semmi gond. Pénzt nem sajnálom, csak csinálják meg rendesen.
  • tigeroo
    #14
    de sóher vagy :Ddd

    mert te aztán jobban el tudod látni magad mint az SZTKban a doki....
  • Pretorian
    #15
    Jah, és akkor letépem a zománcot meg a dentint, és a fogbél felső részét (vagy a fél állkapcsomat az inyemmel együtt), a 2 vagy 3 gyökér meg bent marad.
  • Pretorian
    #16
    Biztos hogy nem, de ha elbaszom, akkor majd nem más édesanyját kell szidnom hónapokig utána.
  • schrank
    #17
    elárulom hogy a maszek fogorvosok nagy része sztk-ban is dolgozik úgy hogy ha van boríték akkor ők is tudnak szépen dolgozni csak akkor nem tudom mi a k*rva anyjukért kell 30% tb-t fizetni a bruttó jövedelmemből ...
  • Met
    #18
    Király utcában van nonstop fogászat, azt hiszem az Astóránál is van, vagy a Szentkirályi u.
  • Pretorian
    #19
    Tudom hogy nem csak simán húzni kell, minden fognak más a technikája. Az őrlőfogat addig mozgatják jobbra-balra, amig meglazul az állkapocscsont körülötte, aztán húzzák ki. De az enyém már elég rendesen mozog, és ha még jobban elgennyesedik, akkor magától is kiesik a fog néhány napon belül. Ezt viszont nem akarom megvárni. Inkább most fájjon kurvára 3 percig, minthogy még napokig tompán.
  • Pretorian
    #20
    Hát ez az. Ha már fizeted a TB-t akkor ne legyen már boriték. Most egyébként annyi lenne az egész, hogy elmegyek az SZTK-ba, befizetek 6+4k-t TB-re meg a húzásra, és akkor kirántanák. De ez a baj. Hogy "rántanák". Úgyhogy inkább rádobnék még egy 6-8 rongyot, csak dolgozzon normálisan az orvos. A Királyból várom a visszajelzést egyébként. Személyesen nem megyek oda (majd csak a húzásra) mert mindig rohadt sokan vannak, időm meg nem sok van. Nem konzultálni akarok, csak ki akarom kapatni, meg lekezeltetni a fogmederben lévő szöveteket.
  • Sadist
    #21
    Elmész a magán dokihoz, hogy nagyon fáj a fogad és sürgősen kellene vele kezdeni valamit. Sürgősségi eseteket előrébb szokták venni, vagy akár azonnal megcsinálják.
  • Sadist
    #22
    Jobb helyeken az őrlőfogat annyi darabja vágják szét ahány gyökere van, és egyesével húzzák ki, hogy az állkapocscsont és az íny minél kevésbé sérüljön.
  • Sadist
    #23
    Saját magad meg inkább ne próbálkozz, mert később nagyon csúnya szövődményei lehetnek. Nem csak rögtön utána, hanem akár hosszú évek múlva is.
  • schrank
    #24
    b+ a fogaidat

  • Pretorian
    #25
    Hát ha nem kezelik a fogmedret húzás után, az valóban csúnya dolgokat is eredményezhet. Vidéken a tudós doktorok ugye úgy csinálják, hogy pálesz a fogra meg a gyomorba, húzás, pálesz a sebre, aztán kész. Ami egyébként nem is hülyeség, mert az alkohol megszünteti a fertőzést, kiirtja a baktériumokat, viszont a seb nyitva marad, és ha nincs összehúzva, vagy ha nem hagyják, hogy vérrög képződjön benne, akkor utána csúf dolgok történhetnek.
  • Pistike 007
    #26
    +fav
  • Pretorian
    #27
    Ez jobb:

  • schrank
    #28
    szép fehér mint afogaid
  • Pretorian
    #29
    El sem hinnéd milyen fehérek paraszt háháháh ;)
  • Pretorian
    #30
    Soknak tűnik a vér, de csak a zoom miatt. Egyébként nem vészes.
  • Bencee7
    #31
    Otthon? te tudod de sztk ugyanez
    én áldom az eszem h elmentem a másik városba a fogorvoshoz, azóta oda járok, megvolt 2 tömés, 4 bölcsességfog műtét ami nem volt egyszerű mivel el voltak feküdve stb... órákat dolgozott, de kiszedte...profi
  • lofejkecske
    #32
    gyááááá
  • Ragnar360
    #33
    lol utálom az egész fogat és a fogorvosokat is...talán majd ez megváltozik ha találok egy jót, de férfihez inkább többet már nem megyek, kurvaannyukat kb az összesnek majdnem - na mind1
  • Frosty01
    #34
    HOL! MEGYEK B+. az itteni egy gyökér, csicska inkompetens buzi baromállat
  • atomboy
    #35
    Ehhem, tavalyelott egy hideg ereztem, valami gaz van az egyik foggal, nosza, elmentem ismeros dokihoz. Kiderul, az elozo fogdoki eleg gyarta tomest csinalt, es most megadta magat. Kifurta a tomest, megvizsgalta, majd mondja, csinal egy kicsit nagyobb lyukat tomeshez. Furas utan ismet belenezett, de ugy allapitotta meg, hogy sajnos megmenthetetlen. Elovette a fogot, es ahogy probalkozott, osszetorte a problemas fogat. Masfel oras mutettel szedte ki a darabokat...
  • bardocz
    #36
    Ismerős doktorokkal vigyázni kell.
  • tenkenorman
    #37
    anyámnak fájta a foga és kihúzta a doki. másnap úgy fájt neki hogy be is lázasodott meg a haja is hullani kezdett. levittük maszekhoz leesett az álla. azt mondta ilyet még nem látott. meg kellet műteni neki. de rendbe jött.
  • Bencee7
    #38
    Veresegyház... és egy 30as srác, aki mellesleg szájsebész is, ott helyben meg is csinál még olyat is mint ami az enyém volt... ajánlom
  • karajjj
    #39
    hááát beszarok :D napok óta fáj a fogam nekem is :S
  • karajjj
    #40
    nekem eddig két nő is elbaszta a fogam, egyszer egy férfi helyettesített, az normálisan meg tudta csinálni