24
Explore your ocean.
  • Hmuda
    #1


    Egyelőre eléggé gyerekcipőben leledző búvárszimulátor, ami a lehető legnagyobb realizmusra hajt rá. Jópár olyan ember dícsérte mind a vizuális, mind a technikai megvalósítását a programnak, akik valós merüléseket szoktak végezni.

    Mint írtam, még elég kezdetleges formában használható, de már most is elég sok valós helyszín megtalálható és felfedezhető. Tudni kell, hogy merülések közben néha fel fog ugrani pár reklám (nem zavaró, kis mini-banner), de mivel maga a program teljesen ingyenes, így nem is várhatjuk el, hogy hobbi szinten foglalkozzanak vele, pláne olyan részletességgel, ami pár vízalatti hajóroncsot illet.

    Lehet pár embert elrettent a kezdeti csetlés-botlás, de megéri a fáradtságot. Az első két merülés kötelező jelleggel tréning helyszineken történik. Az első egy medencében, ami nagyvonalakban elmagyarázza az irányítást, a második pedig már nyílt vizen, de itt is viszonylag kötöttebb a mozgástér.

    Emellett a játékos karakterét "aklimatizálni" kell a mélységekhez, így eleinte csak 20 méterre lehet lemerülni, majd 10 merülés után már mélyebbre.

    Merülések során különféle elszórt csecsebecséket lehet találni (kalóz kard, laptop, szódásüveg, zsebóra, stb). Ezeket el lehet rejteni más helyszíneken és ezeket más játékosok megtalálhatják. Sok haszna nincs, de remek kincsvadászatokat lehet tartani.

    És ami a legfontosabb: van multiplayer. Nem tudom mennyi a maximum játékos szerverenként, de összejöhet pár ember és mehetnek együtt felderíteni.

    Video ízelítő:


  • kastil
    #2
    őszintén, van akit leköt egy ilyen szar?
  • kastil
    #3
    Amúgy a vizuális megvalósítását gondolom nem mostanában dícsérték.
  • fook
    #4
    amúgy nem kell mindennek Crysis graffnak lennie hogy élvezhesse valaki...
  • neoG
    #5
    Nos, Neked szar, másnak király.Aki ilyennel tolja, az meg lehet, hogy leszarozza azt, amit meg Te istenítesz. Élni és élni hagyni
  • Hmuda
    #6
    Nyilván tele van pénzzel és naponta jár búvárkodni, így nehezen tudja elfogadni, hogy akiknek nincs erre lehetősége, azok kénytelenek virtuálisan kielégíteni az efféle igényeiket.

    Majd kinövi. :)
  • Gerygrey
    #7
    Miért, valakit leköt az, hogy valós időben(!) végigrepüli a 12 órás Ferihegy-Sydney utat, mint pilóta, repülőszimulátoron. Valakit, például engem meg az köt le, hogy több tízórás munkával csinál valami néhánytíz másodperces mozgó grafikai izét, aminek semmi mondanivalója, csak jól néz ki. Mindkettőnek komoly rajongói tábora van a neten, nem kell lenézni. Bármilyen elfoglaltság vagy hobbi értelmesebb, mint napi x órában mónikasót, meg Győzikét nézni, pedig ez utóbbit millióan űzik kishazánkban is, és tök normális dolognak számít.

    Ami a játékot illeti, érdekesnek tűnik úgyhogy örülök hogy nyílt róla topik, egy próbát talán megér.
  • Világpolgár
    #8
    Engem pl. mikor megjelent az OceanDive nevezetű 3D !képernyőkímélő! nagyon le tudott kötni, vagy fél órán keresztül úszkáltam benne. Az eDiving is hasonló, csak összetettebb dolognak tűnik.
  • Apus
    #9
    ez tetszik, megnézem.
  • TopGun
    #10
    Jol latom, hogy a video elejen egy repulogep hordozo van? Ezekszerint akkor haditengereszeti buvarok vagyunk?
  • Fehercsoki
    #11
    Unreal Engine 3 most ingyenes,inkább azzal kéne az ilyeneket csinálni,egyébként nekem tetszik a progi.
  • Yeltzin
    #12
    jó ötlet, én is támogatom az ilyen fejlesztéseket

    ja, és a BP-Sydney inkább 20 óra, 12 óra alatt legfeljebb Malajziáig lehet eljutni :)
  • Hmuda
    #13
    Nem ma indult a fejlesztés, van aki már egy éve használja, így gondolom egyszerűbb a meglévő kódot használni mint fogni az egészet és átrakni az egészet egy új motor alá.
  • Hmuda
    #14
    Tegnap este csináltam pár képet az Olympic II site-ról.





  • TopGun
    #15
    Hi! Ez egy hajogerinc az elso kepen? hajoroncs?
  • Hmuda
    #16
    Igen.

    A régebbi kérdésedre válaszolva: hobbibúvár program, csak az a videó a USS Oriskany site-ján készült. Azt a hajót kivonták a forgalomból és mesterséges korallzátonyként elsüllyesztették, kedvelt merülő helyszínt csinálva belőle.
  • MR ME
    #17
    szívesen megnéztem volna ha nem fagyna be win7alatt...
  • Falcon87
    #18
    Nem ronda ez.
  • TopGun
    #19
    Ertem, koszi a valaszt!
  • Szeszmester
    #20
    Le lehet menni levegővel 90 méterre?
  • Hmuda
    #21
    Szerintem oda már spec felszerelés kell, én még csak 40-ig tudok, az még megyeget.
  • tenkenorman
    #22
    nem mondom hogy szar. de engem nem kötne le, viszont egy sokkal realisztikusabbat szívesen kipróbálnék egy töbmilliós kivetítővel.
    egyébként volt a discovery-n hogy egy fényáteresztő félgömbre hátulról felvilágították a több kilóméterre lévő óceánium tengeri medencéjében lévő távirányítós robot képeit. amit te magad irányítottál egy joystick segítségével. és ezt egy othoni medencébe raktál. a lényege az volt hogy a medencédben a letakart félgömbben úszkááltál egy méteres parabolával a képed előtt, és közben nagyfelbontású képet kaptál a robot fedélzetén lévő kamera segítségével. tényleg ügyes találmány volt. egyébként a neten lehetne rá előfizetni ha lenne ilyen,
  • Szeszmester
    #23
    Spec felszereléssel nem olyan izgi :)
    Csak azért kérdezem, mert ott már oxigénmérgezést lehet kapni. 50 körül meg jön a mélységi mámor.
  • TheSosy
    #24