35
  • Darth Sith
    #1
    Végre! Várom az első fotókat.
  • Ferrer
    #2
    Ez most ilyen Windows-reklám?
  • mcganyol
    #3
    "A történelem már bebizonyította, hogy a legizgalmasabb dolgok akkor bukkannak fel az olyan projektekből, mint a Vista, amikor a legkevésbé számítunk rá, és én már nagyon izgatott vagyok, hogy meglássam mi lesz az" - tette hozzá Emerson professzor.
    ---------
    Lehet az én szövegértésemmel vannak gondok, de ez nem pont azt jelenti, hogy ő most várja a csodás felfedezést? pedig ezek pont akkor történnek, amikor legkevésbé számítunk rá?
  • Kraptor
    #4
    Azannya...1Gb picture: One million stars
  • Killerke000
    #5
    kösz a linket meglesem:P
  • Epikurosz
    #6
    Divatjamúlt. Már csak űrbe telepített távcsöveknek van értelmük.
  • Epikurosz
    #7
    Bezzeg, például ilyeneknek: WISE (ejtsd: vájz, magyarul: bölcs).
  • Wharyoo
    #8
    Lehet, hogy nem "divatos", viszont gyanítom, hogy valamivel olcsóbb és egyszerübb karbantartani és fejleszteni mint a Hubblet mondjuk, pláne mostanában, mikor az ürutazás eléggé a béka segge alatt van anyagilag...
  • roliika
    #9
    A két "széle" nagyon sűrű! :DDD
  • Killerke000
    #10
    megnyitottam painttel a képet a memória használat felugrott 5gb-re:D
  • Epikurosz
    #11
    szerintem, ha egyszer sikerült fellőni, pláne geostacc pályára, egy űrteleszkóp nem drága. sőt, olcsóbb lehet, mint egy földi, mert nem fogyaszt áramot. Csak egy tévéantennát kell rátenni, és itt lent nézni a műsort.
  • Pharaoh
    #12
    Főleg, hogy az újabb űrtávcsövek már nem is föld körüli pályán vannak, hanem napkörül a föld mars határán. Azokon fellövés után már nincs mód javítgatni.
  • Epikurosz
    #13
    Meg kell csinálni rendesen, hogy ne kelljen javítgatni. Nem olyan nehéz az.
  • Chris05
    #14
    Mindig elmondják, hogy az adott konstrukció (az élet bármely területén, legyen az számtech., mobil kommunikáció, stb) mennyivel fejlettebb és gazdaságosabb, mint az előző generáció (Hubble), de úgyis a légkörben szétégve végzi 20 év múlva, amikor már 500x jobb távcsövet tudunk majd készíteni.
  • Ravkin
    #15
    Ez földi obszervatórium nem ?
  • T0nk
    #16
    "napkörül a föld mars határán"

    Hát hogyne. Nap-Föld Lagrange pontot akartál írni, csak előbb nézz utána mi az.
  • stain
    #17
    Egy űrtávcsőnek csak a kilővése 1md dollár körül van, ráadásul elég erős korlátozás van a méretére. Optikai távcsövet nem érdemes építeni, mert amit optikai tartományban látni, azt a Hubble látja. Infra távcsövet pedig nem érdemes Föld körüli pályára lőni, mert tűl zajos a környezet. Az űrsikló csak Föld körüli pályára tudja felvinni, de azoknak a repülését leállítják. A franciák Ariane 5 rakétája túl megbízhatatlan ahhoz, hogy túl drága dolgokat tegyenek rá, az amcsik meg a Saturn V-höz nem nagyon nyúltak az utóbbi 30 évben, az Ares-t elvileg fejlesztik, de az odébb van. Infra távcsövet meg nem olcsó építeni, minden egyes csavar spéci anyagból kell, hogy legyen, hogy le lehessen hűteni az abszolút 0 fok köré (2K körülre). Ehhez meg fel kell vinni két köbméter folyékony héliumot is, ami kb. 2-2.5 évre elég. Utána a távcsövet gyakorlatilag el lehet dobni, mert Nap körüli pályához nem lehet kiküldeni a szerelőket, mint a Hubble-höz.
  • Omega
    #18
    A James Webb űrteleszkóp lesz a következő előrelépés.
  • Csirke4
    #19
    Majd a kínaiak!
  • Voronyezs
    #20
    Néha teljesen ledöbbenek h milyen gyönyörű is a világűr, és egyben milyen félelmetes is...

    Ez a galaxis jobb alul hihetetlen gyönyörű, ugyan milyen messze lehet ha ilyen szépen lehet látni...mintha gyalog odaérnék 10 perc alatt ^^
  • Epikurosz
    #21
    Persze. Majd a Jézuska, vagy a kínaiak, netán a robotok mindent megoldanak helyettünk. Mi pedig csak ülünk, mint a moziban, lógatjuk a lábunk, és majszoljuk a pattogatott kukoricát. Se munka, se harc. A dolgos és harcos őseink meg letagadjuk.
  • Tenorista
    #22
    De nyomorék nevet kapott szegény távcső! ásztálávisztá, bébi
    "brit tudósok..."
    és ezzel mi van?
  • Epikurosz
    #23
    Azért az paradoxon, hogy ellátunk 12 milliárd fényévre, ismerjük lassan a világegyetem minden titkát, de azt, hogy ki a tulajdonosa az Omninvestnek, nem tudjuk....
  • Sanyix
    #24
    Mert azt nem is akarják hogy tudjuk...
  • Gerygrey
    #25


  • who am I 7
    #26
    Ő egy másik univerzumból származik, oda pedig még nem tudunk, se átjutni se átlátni..
  • Tetsuo
    #27
    LOL
  • stain
    #28
    Csak azt nem tudom, hogy a címlapra illusztrációnak miért az sdss távcsövet tették...
  • Sanyix
    #29
    Az igazság odaát van.
  • semmikozod
    #30
    Kurvajó, hogy a képet nem lehet látni mert törölték...
  • Lotifuti61
    #31
    sztem az Enterprize már volt ott kinn, mindennel és mindenkivel talizott, csak az Omninvest tulaját nem találta.
    Szten ezzel a távcsővel is csak Kirkéket keresik.
  • birdo #32
    Nézd vissza a HVG archívumát....tavasszal szerintem említették.
  • birdo #33
    Nézzük a világűrt...elemezzük...megfejtjük.... de mire jó is ez a tudásunk ??
  • Epikurosz
    #34
    igen, de csak a 2%-ot, a látható anyagot.
    Továbbra sem ismerjük az omninvesztes sötét anyagot, sem a sötét energiát!!!
  • birdo #35
    Nem hinném, hogy annyira misztikus lenne a tulaji kör.
    De miért olyan fontos tudni, hogy mely zsebekbe landol a bevétel ??