22
  • jocco
    #1
    Már régóta kacérkodok én HD kamera vásárlásán, de az továbbra is visszatart hogy nem igen tudok mit kezdeni a felvett tartalommal. Egyrészt igencsak helyigényes, s BR iró, s lemzezek ára se olyan baráti még, másrészt a szerkesztésükhöz is erömü kell. Ugy h annak ellenére h már egész elérhetö árúak ezek a kamerák, én még nem fogom lecseréli a régi SD-s kamerámat.
  • Cat #2
    23e ft egy egyterás merevlemez. Ilyen árak mellett nem szabad blurayre kiírni.
  • puntocsento
    #3
    én is nézegettem ezt a tipust, de inkább a canon HF S10 nél döntöttem igaz jóval drágább volt a sonynál (390.000ft. még nyáron). viszont a ccd-je 8.6mega pixeles. a sonynak meg 6.1megás.
  • puntocsento
    #4
    Cat: szerintem megéri kiírni. 800ft egy maxell BD25. szerintem az nem olyan drága. a BD50 2.500ft. az avchd-t meg dvd-re is ki lehet írni. vinyóból 23e ft-ért már 1.5terrásat kapni. de akkor is szerintem jobb kiírni lemezre. az egyik ismerős BD filmeket, (amelyek 25-45giga közöttiek voltak) vinyón tárolta. tönkrement. majd ki tépte az összes haját, hogy odaveszett a rengeteg film. amit nem valószinű hogy újból meg tud szerezni nem mkv-k!. én a blu-ray kiírom. az mkv-kat szoktam a HD lejátszó vinyóján hagyni . és de csak a 8.5 gigánál nagyobbakat. ha ráfér egy dvd5 (35ft)vagy dvd9-re (150ft) akkor azokat kiírom. igaz a cacoc kamerával legjobb minmőségben (24p) 3óra 32giga helyet foglal.
  • Cat #5
    Ha 46-ért veszel két másfeles vinyót és duplikálva mented akkor is jobban jössz ki, mint akár az olcsóbbik, 25-ös BD lemezzel. Arról nem is beszélve, hogy nem kell keresgetni, azonnal nézheted.
  • puntocsento
    #6
    Cat: de te azt nem érted, hogy ha tönkremegy a vinyó akkor az össszesadat elvész, ha meg egy lemez a sok közűl, akkor csak az az egy. pl. az öcsémnek van 5terrány vinyója. de azért van enniyx. mert már 3 vinyó tönkre ment, rengeteg adatokka. de pl. az asztali hdd-s dvd íróra vettem fel a régebbi kameráról, meg a tv-ből zenéket. és egyszer bekapcsolta. lefagyottt utána. ujraindítottam, és eltünt a vinyóról minden. tehát szerintem aki teheti inkább írja ki az adatokat. mert az elektronika eléggé bizonytalan. leeht hogy 1 hónapmúlva tönkremegy, de elmeeht akár 5 évig is.
  • Cat #7
    "Cat: de te azt nem érted, hogy ha tönkremegy a vinyó akkor az össszesadat elvész"

    Így van. Ezért mondom, hogy kettőt vegyél, és mindkettőn azonos tartalom legyen. Ha az egyik tönkremegy, akkor becseréled garanciába, és ismét rámásolod az egészet. Még mindig olcsóbban, gyorsabban, kényelmesebben jössz ki, mint több tucatnyi lemez kiírásával.
  • pixx
    #8
    Írt lemez 3-5 év általában, ennyit a winyó is kihúz, sőt sokkal többet...
    Nekem vannak 6 éves írt cd és dvd lemezeim, valamelyik már 2 év után meghalt, van amelyik még mindig jó, de előbb utóbb mindegyik feladja...a lemez legalább akkora lutri mint a winyó...
  • willcox
    #9
    Nekem is olyan van, nagyon jó cucc. Elég drágán vetted! Én 115eFT-tal olcsóbban :))
  • willcox
    #10
    24p-t Vixia-val lehet csinálni, de az NTSC-ben vesz fel. Az európai modell neve Legria, és az 25p-t készít.
    A 3 órás, belső memóriára való rögzítés esetén a 24Mb/s (MXP) üzemmódnál van, a "gyengébb" minőségűeknél lényegesen több a felvehető videó.
  • kukacS3K
    #11
    soha nem értettem ezt a kategóriát, azthiszem úgy nevezném: "idióta" - ennyi pénzért már lehet venni egy kisebb profi kamerát is ami tele van beállítási lehetőségekkel, kézi zoom-al és fókusszal plusz megvan benne az hogy meg lehet rendesen fogni és nem remeg a kézben... aki viszont kis kamerát akar családi videózáshoz (nyaralás stb) meg vegyen mondjuk max 150-ért egy HD kamerát, annak is lesz "ámulatbaejtően részletes" képe ahogy a reklámszakember mondaná
  • Gerygrey
    #12
    a ccd-je 8.6mega pixeles. a sonynak meg 6.1megás.

    Mint ha a megapixel bárminek is a mértékegysége lenne...

    Ez olyan, mint ha két tévé közül azért vetted volna meg a drágábbat, mert annak szebb volt a csomagolása :)

  • Gerygrey
    #13
    Ott a pont.

    Nekem van egy 200.000 Ft körüli SD kártyás Panasonic HD kamerám, és dolgoztam már félmillás nagy DV kamerával. Ha ugyanannyiba kerülne a kettő, inkább a kisebb felbontású profibb kamerát választanám.
  • willcox
    #14
    Az érzékelője (CMOS) nagyobb is és több több pixelt tartalmaz. Ez azért nem kifejezetten csomagolás kategória!
  • willcox
    #15
    A HF S10 félprofi kamera. A Panádat valószínűleg lealázza minden tekintetben.
  • Tetsuo
    #16
    nekem meg meg 1db winyom sem ment tonkre, viszont mar tobb mint 100 cd es dvd.. :S
    inkabb egy jo winyoban bizok mint vmi optokai szarban.. a duplikalassal mi a gond?
  • Tetsuo
    #17
    pont a HD-t hasonlitotta egy DV-vel, utobbi javara..
  • Tetsuo
    #18
    Az erzekelo merete, az mar igen, de onmagaban a tobb megapixel az szart sem er..
  • willcox
    #19
    Ácsi! Ugyanolyan méretű és szolgáltatású kamerák közül (HD és DV) nehogy már a DV jobb legyen!
    Amiről írt, az egy buta HD-s és egy okos DV kamera volt, és azt írta, hogy az okos DV jobban kéne neki. Amiről konkrétan szó volt, az a cikkben szereplő buta HD-s, egy félprofi, okos HD, mint amilyen nekünk is van, és egy okos DV. Egyértelmű, hogy a félprofi okos HD-s a jobb.
  • willcox
    #20
    Hulladék lemezek tönkre is mennek hamar. Pláne akkor, ha az ember nem vigyáz rájuk, és már eleve az írás is neccesen történt, ez igaz.
    A 12 évvel ezelőtt megírt lemezeim is tökéletesen olvashatók. Több ezer lemezem van, és talán 3-4 volt, ami tönkrement, de azokat nem is én írtam, és a világhírű noname cég lemezei voltak :)
    Volt olyan winchesterem, ami 3 hónap alatt tönkrement, volt olyan is, ami 2-3 év után kezdte dobálni a bad sectorokat, persze van olyan is, ami nagyon sokat kibírt. Van olyan winchesterem is, ami annak idején napi 24 órát ment hosszú évekig, aztán csak azért lett leállítva, mert már túl kicsi volt a kapacitása. Szerintem még mindig működne.
    Nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy egyik vagy másik jobb. A legjobb az, ha megvan lemezre írva is, meg winchesteren is.
  • rufhus
    #21
    Én is ugyan így vagyok ezzel!
  • Tetsuo
    #22
    Igy van nem lehet allitani, hiszen nekem pl karcmentes Tayo Yuden-ek mentek tonkre..