416
...vagy mi sz*r...
  • tigeroo
    #1
    Hali! Szóval, gondolkoztam hogy manapság mennyi műkaját eszik az ember, és ez milyen hatással van a hétköznapjainkra...

    Ma tesóm evett vmi epres danön joghurtos izét, kb. olyan volt mint vmi puding(??), de egyben mozgott az egész mint vmi takony...

    Namost, ez a kis 110g-os pohárkányi cucc 55g tejet tartalmaz. Van még benne cukor, zselatin, módosított kukoricakeményítő, ja meg eperaroma, de az gondolom dögivel (mert akkor látott gyümölcsöt ez a valami amikor valami falun szállították át)... és az elengedhetetlen vitaminok, hogy legyen mit kiemelniük a reklámban...

    Másik: spárban, kivannak rakva a szép külföldi almák... csillog-villog, minden baba... mellette a magyar alma, csak oda van borítva szinte, jól megütve stb.. látom hogy egy faszi nagyo nézegeti hogy mit is válasszon

    aztán döntött...megkérdeztem hogy miért nem a magyar almát veszi, tudja egyáltalán hogy a másik honnan származik...
    erre reakció (felháborodottan) : mit számít az???

    Mi lesz így a normális, egészséges termékekkel? Pl., magyarországon több traktor van mint tehén... a tejtermékek zöme külföldi...
    Nagyanyám még veszi a tejet, háztól (hetente 2litert) na annak aztán van föle, lehet altatni, kurvafinom.

    Ha egy bolti tejet raknánk el aludt tejnek akkor a tál tetején maradna a víz, az alján meg ilyen mészszerű anyag rakódik le (és penészedik)...pf...

    Mi lesz itt pár év múlva? Hová tart ez a nagy piacgazdaság...?
  • USAMEN POWER
    #2
    KÖZÉRDEKŰ KÖZLEMÉNY: Gyorsan véssék ide hszeiket amíg lehet, mert a topik hamarosan bezár !
  • TommyC
    #3
    tegnap volt rádióba h az eper joghurtot fűrészporból is csinál(hat)ják
  • USAMEN POWER
    #4
    Mákos vagy haver !
  • TommyC
    #5
    link
  • Vaxi
    #6
    Sajnos ezek a kérdések egytől egyig politikához köthető, amiből flém lesz.
    Egyébként én úgy vagyok vele, hogy leszarom ha a párizsi patkányhúsból van, de finom :)
    ha tudnád mindenről, hogy hogyan készül, nem ennél meg semmit =(
  • USAMEN POWER
    #7
    "aztán döntött...megkérdeztem hogy miért nem a magyar almát veszi," ---> Én is felháborodtam volna. Amúgy erre könnyen rá lehet jönni. Összehasonlítod a Magyar, és a Külföldi termékek árát. A Magyar picit drágább.
  • tigeroo
    #8
    ne beszélj már hülyeségeket.
    aha, azért 5Ft a magyar léalma pl. vagy azért volt 40-50Ft a meggy felvásárlási ára idén nyáron... (kilónként.)
    németországba meg már 5-6x os áron viszik ki (hogy aztán visszahozzák bifidusz büfögsziszként, megint rádobva a difit)

    ÉS A MAGYART A PARASZTOK ADJÁK LE A HŰTŐÜZEMEKNEK, SEMMI GÉNKEZELÉS SEMMI SZUTYOK
  • Mor3llo
    #9
    "Egyébként én úgy vagyok vele, hogy leszarom ha a párizsi patkányhúsból van, de finom :)"

    Erre cask azt mondom, hogy akkor egyél sokat...:)
  • tigeroo
    #10
    emlékeztek a régi lekváros túró rudikra pl?

    a mostaniakban olyan "töltelék" van, hogy egybe áll az egész mint egy gumidarab
  • kuci06
    #11
    hmmm... *arrébb tolja az éppen kikanalazott szamócás joghurtot*

  • tigeroo
    #12
    uh, itt azért vannak durva dolgok (főleg a porlevesek...)
  • TommyC
    #13
    xDD
  • Mor3llo
    #14
    Köszöntelek a 21. század globalizálódó(globalizált?) világában.
    Támogatni kell a teszkók meg az lidlik bejövetelét, mer' az occsó. Más kérdés, hogy amíg megeszel nyáron egy magyar lédús paradicsomot a házi fehérszalonnádhoz, iszol hozzá egy pohár magyar tejet, ötmilliószor jobban laksz, mintha ennél 3db kemény, ízetlen, bűzetlen spanyol paradicsomot, valami külföldi szar patkányfelvágottat, és innál hozzá egy liter tejporból készült osztrák tejet.
    És láss csodát...árban ugyan ott vagy, ha még nem olcsóbban jössz ki. Ilyen ez a magyar, lényeg az, hogy olcsó legyen és minél több. A minőség már mellékes........
  • tigeroo
    #15



    ilyet hol fogunk látni megint a tv-ben geccccD:DDd

    mostmár mi megy: jaj kell valami egészséges, fú vitaminos neszkvik kakó, fullos mikrómelegítős félkészkaják stb.
  • TommyC
    #16
    egyébként a szintetikusan előállított aroma, teljes mértékben megegyezik a gyümölcsben található aroma molekulával.

    de nehéz lenne az eper összes komponensét leszintetizálni (:
  • Lunatic83
    #17
    "A Föld teljes epertermése az "eperből" készült fagylaltok, joghurtok,
    desszertek mennyiségének egy százalékát sem fedezné.."
  • Mor3llo
    #18
    Hiába nem kedvelem azt a rendszert, igenis voltak nagyszerű ötletei. Amit mellesleg gyakoroltak, és be is tartottak.
  • tigeroo
    #19
    a legjobbak a halrudacskák. tv-ben csili-villi, HÓFEHÉR! husú de amúgy....tiszta szürke pépes izé bepanírozva..
  • Mor3llo
    #20
    Az csak az aroma, ami az ízt adja...az meg kevés mint mackósajtba a brummogás.
  • tigeroo
    #21
    jaja...mondjuk annyi, hogy nekem nagyszüleim még mindíg őstermelők, és szomorú látni hogy az eu csatlakozás előtt 300ft volt kilója a meggynek (amennyiért eladtuk a "nagyoknak"), azóta pedig semmi ára nincs.

    én egy ideje azért törekszem arra hogy minél több "háztájit" egyek. bár, évente 2x vágnak disznót, szóval anyag mindig van:)) (decemberben lesz a következő disznótor, beis lakok jól....fehérszalonna sütve, vöröskáposztával..nyamm)
  • Mor3llo
    #22
    legjobb :D bár én inkább a szalonnát hajában főtt krumplival és hagymával kedvelem, a káposzta nem a kedvencem párolva..de hát ízlések és pofonok:DD
  • tigeroo
    #23
    jah, a párolt káposzta nekem sem a kedvencem...

    úgy értettem hogy: ilyennel, savanyúság :P
  • TommyC
    #24
    bizony kevés, de sokaknak mégis elég
  • tigeroo
    #25
    szeptember óta a cívis városban élek, néha veszek a kispiacon PECSÉTELT (vagy nemtom hogy hívják) tojást. Múltkor hazajöttem nagyszülőkhöz, kérdezem nagyanyámat miafasz ez a sok kacsatojás itt nálatok??:DDdd
    Mondta hogy ez tyúktojás... meglepődtem, elszoktam az ilyen nagyságú tojástól... érdekes, amit mittomén honnan hoznak tojást, kurva kicsi... 2x annyit kell belőle venni hogy jól lakj mintha mondjuk nem tápos csirke tojását vennéd (bár ez lehet hogy nem függ össze a tápos-nemtápos dologgal)
  • tigeroo
    #26
    by the way:

    miért lennék mákos? ki vagy te?
  • Mor3llo
    #27
    dehogynem függ össze...pár évvel ezelőtt emléxem, hogy csináltam egy 3 tojásos rántottát, aminek az utolsó falatait alig bírtam legyűrni. Ráadásul a rántotta másnaposvizelet-sárga volt...
    Mostmeg? EGy rántotta 6-7 tojásnál kezdődik, 2 szelet kenyeret kell ennem hozzá...a színe meg lassan lassan hasonlít a fehérhez..
  • tigeroo
    #28
    jaja...


    és mivan a sajttal?
    öcsém, amiket veszünk sajt...pf...fele ilyen savanyú éretlen okádék.
    én nem tudom hogy képzelik ezt... nemis sajt a neve, hanem vmi tejkészítmény vagy tudja az isten...


    de úgylátszik működik a gépezet, minden szart megesznek mostmár az emberek..csak sajna engem ez a habitus ingerültté tesz, lassan moslékot fognak árulni nekünk (és jön az Állatfarm...)
  • Petko
    #29
    aztán a csúcs még az amikor mégjobban összezavarják az embert a "wellness, fitness, light, diet, bio" stb. feliratokkal, amiből ugye azt a következtetést vonná le az ember alapból hogy ez egészséges... közbe meg ugyanazt a szart pl. cukor helyett toxikus aszpartámmal helyettesítik meg ilyenek
    sok fasz meg szlopálja a no cukor maxi íz stb. csúcsterméket... sose fog rájönni hogy amikor évek mulva metszik ki a fél agyát a tumor miatt meg telisugározzák az az ő korábbi gyerekded primitívsége miatt van
  • Vaxi
    #30
    azok gusztustalanok :|
    egyszer vettem a tescoban akciósan, alig bírtam megenni
  • nandorb
    #31
    hm... az a gond hogy a boltban vasarolt tejet tartositjak hogy ne romoljon el meg kozben at dolgozzak kb. hogy legyen neked meg az mellett tejfol stb...
    az almak meg mittomen mien szep lehet ha teli van mereggel...az is csupa egesseg...
    a mai vilag elvan rontva,es kitehet rola? na na na kicsoda nemhallom!?! Hat amerika mert annyi hulye betegseget virust stb.-t csinalt hogy mindent kell gyogyitani rengeteg permetszerrel stb. es ha mar a rovarok nem akarnak enni belole mert enne az ember? Ezert jobb megis a hazi termek mint amit mas keszit...
  • Vaxi
    #32
    itt az az egyetlen probléma, hogy a külföldi fosok olcsó áraival nem tud lépést tartani a magyar termék, mert a gazdáknak sokszor így is rábaszós minden üzlet.
    az emberek meg ott spórolnak ahol tudnak, mivel pénzünk nincsen.
    és a legdrágább egy háztartásban nem a rezsi vagy a lakbér, hanem a kaja.
  • tigeroo
    #33
    ez igaz. mondjuk én tuti hogy ezentúl is háztájiból fogom szerezni a kaja nagyrészét (most örülök annak hogy szabolcsi józan paraszt vagyok...)

    (ja amúgy most főzettünk x liter pálinkát ...)
  • tigeroo
    #34
    hát igen..csak az a baj, hogyha egyszer megszűnik ez a verseny, akkor az árak tényleg nyugatiak lesznek (a bérek meg nem...)
  • Petko
    #35
    amúgy sajnos lehet akárki akármilyen tudatos, lehetek én vegetáriánus, próbálhatok órákat azzal tölteni hogy vadászok kevésbé ártalmas termékekre, így is úgy is rábaszok
    példának okáért mivel nem eszek húst, sok zöldség gyümölcsöt, illetve tejterméket fogyasztok...
    akárhol szerzek be bpesten zöldség gyümölcsöt, pl. a fény utcai piacon, tudom jól hogy ott is szarrá permetezik mégha családi gazdaságban termelik is, mert csak így tudnak úgy ahogy megélni
    aztán a tömérdek tejtermék meg sajt amit eszek, mint kiderült gmo moratorium az euban ide vagy oda... a magyar tejtermelő tehéntelepek szinte mindegyikénél a kibaszott monsanto roundup ready szójával etetik a teheneket mert az a gazdaságos (pedig elvileg ilyet kurvára nem is lehetne mo.-on) szóval nesze neked tudatos fogyasztás
  • tigeroo
    #36
    és miért nem eszel húst amúgy?
    én nemtudom megérteni a vegákat... (pedig anyám is az)

  • Mor3llo
    #37
    ki van alakítva a globalizáció ördögi köre, ne aggódj...
    Mivel nincs magas bér, így a kereslet az olcsóbb termékre koncentrál..a kis- és középvállalkozások szépen csődbe mennek(vagy beolvadnak a nagyobbakba..), mivel a termékeikre nincs meg a megfelelő felvevőpiac.
    Egy idő után megmarad az a pár monopólium cég, hiába vakítják a parasztot a tröszt ellenes törvényekkel...
  • degenerator
    #38
    kenyeret a helyi pékségben veszek, magyar vállalkozó.
    tejet és sajtokat is magyar kisvállalkozónál veszek.
    van saját hentesem, hús megoldva.
    havi egyszer van termelői piac, magától a parasztoktól veszem az almát, krumplit, hagymát, stb.
    egyedül tésztákat, meg teát veszek multiknál, meg 100 forintos dolgokat.

    ja, barna sört csak pilisvörösvárról, az ottani sörfőzdéből.
  • tigeroo
    #39
    ha megtehetném, akkor tuti hogy csinálnék magamnak egy kis gazdaságot!

    vagy szerezni valami jó zsíros földet...felét beerdősíteni, abban iszonyat pénz lenne... feét meg művelném.

    ja, amúgy ezis milyen érdekes, a földeket is ha kivonod a termelésből és beerdősíted, azt támogatja az EU. aztán hip-hopp eltűnik a mezőgazdaság (vagy legalábbis jól szíven üti azt), hogy még jobban függjünk az import termékektől... tetü banda...
  • Petko
    #40
    pontosan azért mert a városban beszerezhető húsipari termékek nagyrésze olyan nagyipari hústermelő feldolgozó telepekről érkezik amibe belegondolni se merek... telizabáltatják őket monstanto kukoricával meg soyával, telinyomják őket hormonnokkal hogy nagyobbra hízzanak meg többet tejeljenek, aztán egy kiló antibiotikum hogy ne rohadjon szét élve amíg levágják, aztán a húsfeldolgozóban is belekevernek mindenféle tartósító vegyszert, töltelékanyagot.. szóval thanks, but no thanks