8
  • kasika
    #1
    ez tényleg elég jófajta kezdeményezés
  • waterman
    #2
    a kezdeményezés jó, de mééég korábban kell kezdeni a környezetvédelmet. például miért nem lehetne száműzni egyszer és mindenkorra a termékek csomagolásából a hungarocell tömböket? tökéletes lenne az cellulózból, vagy hullámkartonból. hazaviszem a terméket és kész, a hungarocell máris a kukában van, mert a műanyag gyűjtőbe nem illik tenni, máshova nem való és lebomlani sem fog 3 hónap alatt. a cellulóz meg mehet a papírgyűjtőbe és mivel a szép barnás szürkés cellulóz semmilyen károsító és egyéb anyagot nem tartalmaz így gyakorlatilag zéró lenne a termék csomagolásának ökológiai lábnyoma. link, hogy mire is gondolok.
  • Lowosan
    #3
    Az ilyesmit kéne kötelezővé tenni igazán művelhetne ilyet a Tuskó vagy a Korpa is.
  • lapaleves
    #4
    így sokkal jobban ki lehet használni a konténert, amivel aztán Ghanaba szállítják a cuccot.

    én már láttam "polisztirol" cuccost PP-ből, életemben egyszer. Japán termék jött benne. egyik, másik fotó. biztos olcsó.

    egyébként én a polisztirolt is megtartom, padláson fenn van mind. leszakadni nem fog, más elől jelenleg nem foglalja a helyet. kitűnő szigetelő, csak a ledarálásra nem találtam még megfelelő módszert.

    a megelőzés lenne a legfontosabb, vagy legalább a gyártók kötelezése a visszavételre megcímzett, portósan feladható csomagolás kíséretében. egyből átgondolnák az össze-vissza gányolt, préselt, 80 különböző egymásra ragasztott anyagból készült csomagolásokat. mivel én nem a p* v* egész nap a régi monitorok hulladékudvarba szállítgatása után még ezeket a förmedvényeket is igyekszem szétválogatni.

    a tesco is fizet a műanyag flaskáért pl.
  • lapaleves
    #5
    bocs, elbénáztam: másik újra
  • lapaleves
    #6
    és harmadszor: másik
  • waterman
    #7
    ne de most, hogy rajta van hogy PP vagy hogy PS akkor meg is vagyunk mentve? elmarad 2012-ben a világvége?
    pont most vettem a napokban egy scanner/nyomtató kombót, két hatalmas PS jelzéssel ellátott, parasztosan hungarocell tömb tartotta a dobozban. ha lenne padlásom, én is odaraknám. de mivel ha veszek egy tévét, egy mikrót, egy két egyebet, akkor egy szekrényt máris fel tudok tölteni ilyen apróra tördelhető puficsodákkal, de mivel nincs annyi szekrényem, ezért kidobom a kukába. azért a kukába, mert a műanyag gyűjtőre rá van írva, hogy hungarocellt ne dobjunk bele! de majd megnézem van e rajta PS felirat, mert a PS körül egy szép recycling jel van. ami szerintem így kamu.
    rosszul vagyok attól, hogy gondolkodó lényként az ember nem gondol arra, hogy egy Földünk van csak és ha már mindenhol műanyag lesz, akkor már kölest sem fogunk majd tudni termeszteni. a kedvencem amikor a csokikat egyenként csomagolják, azt is imádom, amikor kérlelni kell az embereket, hogy a műanyagot külön gyűjtsék.
    itt van a szoba közepén ez a két téglányi polisztirol darab és természetanyánk farbarúgásának érzem kidobni őket.
    belemorzsolhatom őket a műanyaggyűjtőbe vagy jól érzem, hogy szemét lesz belőle?
  • lapaleves
    #8
    nem dobhatod bele, persze. a gyűjtő PE, PP alapúaknak van csak, meg néhol a tetra pakra.

    a jelölés igazából csak azonosító kód, önmagában semmilyen kötelezettséget nem tartalmaz.

    ha nem fér, akkor nem fér. ez van.