133
  • babajaga
    #13
    Ilyen a hülye ember. Képes a saját szemét tönkretenni. Az is elég ostobácska aki kontaktlencsét hord buta elképzelés miatt. A szem felületén semminek semmi keresnivalója nincs!
  • teddybear
    #12
    A szemüveges változat jobb annyival, hogy azok is tudják majd használni, akik a kontaktlencsét nem. Mert vannak olyanok, akiknél a lencse nem tud felfeküdni a szemgolyóra, meg olyanok is akik allergiásak az anyagára.
  • KillerBee
    #11
    Az általad b elinkelt cikkből:

    "Öt éven belül ezek a rendszerek beépíthetők lesznek a mobiltelefonokba és a tenyérgépekbe, melyek képei az agy számára úgy jelennek meg, mintha az eszköz kijelzőjét néznénk."

    Mára épp eltelt az öt év és valahogy nem jött össze. :( Talán tényleg hamarabb lesz neuroport, mint pl. az Existenz c. filmben vagy a Mátrixban?
  • Lmntal
    #10
    Igazad van, de gondolom innen már csak egy lépés az elektronikát pislantás közben ki-be kapcsolni egy érzékelő által.

    Vagy a szemhéjakra faraday-kalitka féle rácsot operálni és amikor pislogsz az blokkolja a jelet...

    Esetleg közvetlenül egy erre a célra kifejlesztett sisak, egy koncentrált elektromágneses teret generálva megakadályozná a látóidegből kilépő ingerület továbbhaladásának lehetőségét...

    Vagy a szemgolyóba nanofolyadékot fecskendezni és azt is stimulálni egy másik áramkörrel ami elszínezi azt és így nem jut be az a sok káros fényecske...

  • DeviloftheHell
    #9
    hány ilyen volt már mozfilmekben évekkel ezelött :D
  • BaliBoy
    #8
    Na ez valami. Nagyon tetszik. Kiváló ötlet. A jövő 3D-s mozija van készülőben.
  • Lmntal
    #7
    "Ez a prototípus egy fontos kezdőlépés ebbe az irányba, bár évekbe telhet mire egy ilyen lencse a kereskedelemben is elérhetővé válik, tette hozzá."

    Ja, mert először a hadiipar fogja használni (vagy már használja is), aztán a játékipar és esetleg a valóban rászorulók (értem ez alatt az akár életmentő alternatív felhasználási területeket)

    KillerBee: a szemüveggel én is inkább egyetértek, bár sztem még pár év és megy a tarkóba a jack-dugó és piercing helyett minden hülyegyerek a médiamarktban lövet magának be ipod-nanót.

    [URL=http://www.sg.hu/cikkek/32080/uj_betekintest_iger_a_lezeres_latas]Nekem ez a "terminátoros" megoldás is tetszik :D[/URL]
  • Lukacsmacska
    #6
    régóta álmodok egy ilyenről, tökéletes puska lenne...
    de mire ez forgalomba kerül, nem hiszem hogy aktuális lesz
  • mcsaba
    #5
    Erről az jutot eszembe amit egy dokumentumfilmbe láttam hogy a pislogás nemcsak a szemet nedvesíti de ilyenkor pár ezredmásodpercre az agy is pihenteti a vizuális részét, vajon milyen hatása lesz annak hogy egy kép folyamatosan ott lessz a szemünk előtt? Szerintem magára a szemre is káros lehet de akár a hangulatra vagy az agymüködésre is lehet befojása ami rövidtávon talán nem is érzékelhető de hosszútávon akár nagy károkat is okozhat.
  • qetuol
    #4
    "..hirtelen koszos kézzel"
  • JL666
    #3
    nyilván sztem lehetne korlátozni mekkora fényerőt bocsásson ki, olyat, ami nem vakít max fényerőn sem. Amúgy érdekes ez, mert akár a tudást is kiválthatja majd egy idő múlva az ilyen és nem lesz majd szükség iskolákra sem, csak kérdés kinek kell egy ilyen világ...
  • lazsi
    #2
    Persze, aztán valami a jómadár feltöri a rendszert és ezáltal benyomja folyamatosan maxra a fájdalomküszöb felé a fényerőt a szemedben amivel nem tudsz mit csinálni mert ha becsukod a szemed akkor ott van és világít. Így max a kiszedése segíthet ami hirtelen koszos kézzel még több kárt okozhat a szemnek.
  • KillerBee
    #1
    Nem rossz, bár szemüveges kivitel nekem jobban tetszene. A kontaktlencse szerintem túl macerás, plusz azt sem tudom elképzelni, hogyan tudnék a megjelenített kép egyes részeire tekinteni, ha a kijelző a szememmel együtt mozog.