133
  • KillerBee
    #1
    Nem rossz, bár szemüveges kivitel nekem jobban tetszene. A kontaktlencse szerintem túl macerás, plusz azt sem tudom elképzelni, hogyan tudnék a megjelenített kép egyes részeire tekinteni, ha a kijelző a szememmel együtt mozog.
  • lazsi
    #2
    Persze, aztán valami a jómadár feltöri a rendszert és ezáltal benyomja folyamatosan maxra a fájdalomküszöb felé a fényerőt a szemedben amivel nem tudsz mit csinálni mert ha becsukod a szemed akkor ott van és világít. Így max a kiszedése segíthet ami hirtelen koszos kézzel még több kárt okozhat a szemnek.
  • JL666
    #3
    nyilván sztem lehetne korlátozni mekkora fényerőt bocsásson ki, olyat, ami nem vakít max fényerőn sem. Amúgy érdekes ez, mert akár a tudást is kiválthatja majd egy idő múlva az ilyen és nem lesz majd szükség iskolákra sem, csak kérdés kinek kell egy ilyen világ...
  • qetuol
    #4
    "..hirtelen koszos kézzel"
  • mcsaba
    #5
    Erről az jutot eszembe amit egy dokumentumfilmbe láttam hogy a pislogás nemcsak a szemet nedvesíti de ilyenkor pár ezredmásodpercre az agy is pihenteti a vizuális részét, vajon milyen hatása lesz annak hogy egy kép folyamatosan ott lessz a szemünk előtt? Szerintem magára a szemre is káros lehet de akár a hangulatra vagy az agymüködésre is lehet befojása ami rövidtávon talán nem is érzékelhető de hosszútávon akár nagy károkat is okozhat.
  • Lukacsmacska
    #6
    régóta álmodok egy ilyenről, tökéletes puska lenne...
    de mire ez forgalomba kerül, nem hiszem hogy aktuális lesz
  • Lmntal
    #7
    "Ez a prototípus egy fontos kezdőlépés ebbe az irányba, bár évekbe telhet mire egy ilyen lencse a kereskedelemben is elérhetővé válik, tette hozzá."

    Ja, mert először a hadiipar fogja használni (vagy már használja is), aztán a játékipar és esetleg a valóban rászorulók (értem ez alatt az akár életmentő alternatív felhasználási területeket)

    KillerBee: a szemüveggel én is inkább egyetértek, bár sztem még pár év és megy a tarkóba a jack-dugó és piercing helyett minden hülyegyerek a médiamarktban lövet magának be ipod-nanót.

    [URL=http://www.sg.hu/cikkek/32080/uj_betekintest_iger_a_lezeres_latas]Nekem ez a "terminátoros" megoldás is tetszik :D[/URL]
  • BaliBoy
    #8
    Na ez valami. Nagyon tetszik. Kiváló ötlet. A jövő 3D-s mozija van készülőben.
  • DeviloftheHell
    #9
    hány ilyen volt már mozfilmekben évekkel ezelött :D
  • Lmntal
    #10
    Igazad van, de gondolom innen már csak egy lépés az elektronikát pislantás közben ki-be kapcsolni egy érzékelő által.

    Vagy a szemhéjakra faraday-kalitka féle rácsot operálni és amikor pislogsz az blokkolja a jelet...

    Esetleg közvetlenül egy erre a célra kifejlesztett sisak, egy koncentrált elektromágneses teret generálva megakadályozná a látóidegből kilépő ingerület továbbhaladásának lehetőségét...

    Vagy a szemgolyóba nanofolyadékot fecskendezni és azt is stimulálni egy másik áramkörrel ami elszínezi azt és így nem jut be az a sok káros fényecske...

  • KillerBee
    #11
    Az általad b elinkelt cikkből:

    "Öt éven belül ezek a rendszerek beépíthetők lesznek a mobiltelefonokba és a tenyérgépekbe, melyek képei az agy számára úgy jelennek meg, mintha az eszköz kijelzőjét néznénk."

    Mára épp eltelt az öt év és valahogy nem jött össze. :( Talán tényleg hamarabb lesz neuroport, mint pl. az Existenz c. filmben vagy a Mátrixban?
  • teddybear
    #12
    A szemüveges változat jobb annyival, hogy azok is tudják majd használni, akik a kontaktlencsét nem. Mert vannak olyanok, akiknél a lencse nem tud felfeküdni a szemgolyóra, meg olyanok is akik allergiásak az anyagára.
  • babajaga
    #13
    Ilyen a hülye ember. Képes a saját szemét tönkretenni. Az is elég ostobácska aki kontaktlencsét hord buta elképzelés miatt. A szem felületén semminek semmi keresnivalója nincs!
  • JL666
    #14
    a lábban sincs semmi keresnivalója platinának, meg peacmakernek sem a szívben, de ha ez életeket ment...
  • KillerBee
    #15
    A peacemakernek valóban semmi keresnivalója a szívben, olyannyira, hogy erre még nem is volt példa.
  • Molnibalage
    #16
    Miért nem lenne szükság? Ez csak adatot jelenít meg, nem gondolkodik helyetted. Az adat értelmezése is gyakorlatot és tudást kíván, hogy értsd, hogy mi van rajta...
  • babajaga
    #17
    Ez megint egy falnak ment okoskodás a kontaktlencse nem ment kutyafaszát se és felesleges meg rossz is.
  • ddt500
    #18
    Te meg egyszerűen csak hülye vagy. 15 éve hordok kontaktlencsét és imádom. Egyedül a strandon kell rá jobban vigyázni de amúgy sokkal kevésbé gátol a sportolásban mint a szemüveg. Nincs vele párásodási gond télen és sorolhatnám. Úgy, hogy kussolj inkább.
  • willcox
    #19
    A szemüveg valóban jobb megoldás. Egyrészt egyszerűbb az energiaellátás, másrészt bármikor (egy pillanat alatt) le- és feltehető.
    Ha a felbontást növelni akarják, akkor az már nem 0,33 milliwattot fog fogyasztani!
  • babajaga
    #20
    Mikor a kultúráltságot osztogatták kibasztak a sorból? Még istent se imádok nem egy szar segédeszközt. Én azt szoktam mondani, akinek ez kell, annak úgy kell! Azt már el se mondom mióta hordok szemüveget.
  • peterx
    #21
    Az, hogy te 12 évesen csóró vagy beszerezni a kontaktlencsét, még nem kell leszólni azt akinek van és még tetszik is neki...
  • dilofekete
    #22
    Nézzétek a jó oldalát! Ezt nem tudják ellopni tőletek az utcán, a maradék technikát meg beültetik a ruhába vagy bőr esetleg köröm alá, kialakítanak egy memória kártya kinézetű helyet. Vagy öntapadós matricásat amit a seggetekre is ragaszthattok vagy fel is tetoválhatjátok :) Onnét nem lopják el, az tuti.
  • dilofekete
    #23
    Az áramot meg a péniszeteken feldugott katéteres hőátalakító adja majd :D
  • waterman
    #24
    azért ez már kicsit erős volt, nem gondolod?
    van aki hajlandó lencsét használni, van aki meg nem. ha egyik csoportba tartozol és így hirdeted, akkor nem fogod sosem meggyőzni a másik csoportot.
    mellesleg meg van akinek kell. van egy ismerősöm akinek 10 dipotriás hiba van a látásával. egyszerre hord kontaktlencsét meg szemüveget, akkor ő melyik csoport? vannak akinek nem áll sehogysem a szemüveg, hordanak hát lencsét. van akinek egyik kényelmesebb van akinek a másik. van olyan ismerősöm is, aki simán merül lencsével víz alá, jól becsukja a szemét. van még olyan előnye is, hogy hagymaaprításkor jóval kevésbé könnyezik vele az ember..
  • willcox
    #25
    Ez egy kicsit erős volt!
    Bár nem nekem írtad, de képzeld, én nem vagyok csóró, sőt, akár naponta vehetnék új kontaktlencsét (csak a miheztartás végett írom), de eszem ágában sincs, a szemüveg sokkal jobb nekem.
    Természetesen megértem, ha valakinek bármilyen okból a kontaktlencse előnyösebb/praktikusabb. Nem hinném, hogy anyagi oka van annak, ha valaki ezt vagy azt használja.
  • KillerBee
    #26
    Épületes olvasmány a hetvenkedés, kinek hány kontaktlencsére van pénze naponta. Talán még érdekel is valakit, noha ezt erősen kétlem.

    Engem jobban érdekel az, amit már az elején említettem. Vagyis ha a kontaktlencse jeleníti meg a képet/szöveget, hogyan leszek képes végigfuttatni a szememet egy szövegsoron, hogyan nézhetek a kijelző egyik vagy másik pontjára? Hiszen ha elmozdítom a szememet, vele mozog a kijelző is, a szemlencsém viszont végig a kijelző/lencse egyazon pontjára néz.
  • osztmivan
    #27
    Száz szemorvosból 99 ezt ajánlja,
    száz neurológusból 100 ezt ajánlja,
    nekik is meg kell élni valamiből.
  • babajaga
    #28
    "Te meg egyszerűen csak hülye vagy. Úgy, hogy kussolj inkább"
    Én erre írtam választ.
  • dilofekete
    #29
    Például bal szemmel kacsintasz és kimerevíti a képet, tehát a képmozgatást letiltja és a jobb kacsintás elindítja vagy akár saját morze jeleket is beállíthat a felhasználó
    Viszont én kissé félnék tőle, mert mi van akkor ha egy alkotó elem elfárad és lefolyik a lencséről vagy ezt egy lézer kisütné ha a szemembe világítana egy lézer, ami pedig akárhol előfordulhat, nem csak partiban. Elkezdené égetni a szememet és mire kiszedem addigra látáskárosult is lehetek. A másik fele meg, hogy a magyar utakon a magyar bkv-n ezek akaratlanul is kiesnek a helyükről, mármint az alkotóelemek. Láttam már olyat, hogy valaki lefelé nézett és kiesett a lencséje a buszon a rázkódástól. Szegény ott kereste és nem találta meg. Habár ez feltételezés, mert nem eléggé konkrét a cikk a termékről, hogy hány rétegű stb. Viszont azt magamtól kellett kitalálni, hogy két lencse tud 3d képet a szemünk elé csalni :)
  • babajaga
    #30
    "Nem hinném, hogy anyagi oka van annak, ha valaki ezt vagy azt használja."

    1. Divatmajmolás. 2. Nem tudom magyar szavakkal mondani és nem azért mert nincs szókincsem hanem kifejezhetetlen, mert annyira értelmetlen logikátlan.Arról van szó hogy egyes emberek erős többségben nők azt képzelik ha azt látja valaki hogy ő szemüveget hord akkor az valami értékvesztést jelent.
  • nickwearby
    #31
    hányinger...

    mármint a kontaktlencse mint ötlet.

    milyen elmebeteg tenne ilyet a szemébe(re(?)), ha nem muszáj?????
  • dilofekete
    #32
    A tetoválós panelt visszavonom, mert ha mindenkinek ilyen lenne, akkor ER se kéne többé mert nem tudnák kin használni, szóval maradhat a matricás, kinyomtatható kiegészítő verziók, habár vagy nem tudom vagy elfelejtettem, hogy van e olyan anyag ami nem látható, mármint nem fém és vezeti az áramot.
    Viszont én olyat betetettnék magamba, ami olyasmi kialakítású amit egy fogba kifúrt helyre ki be lehet rakosgatni, mint mp3, telefon és memo kari olvasót, ultra mini változatban vagy akár lehetne fogkorona is vagy olyan, mintha egy kupak lenne amit a fogra rá lehet csúsztatni és a szájban is van testhő, sőt a csontok is hasznosak, erre a célra, ráadásul elég nagy felület áll rendelkezésre és itt van elásva a kutya hogy milyen értelmi színvonalú embereknek való mobil. :D
  • willcox
    #33
    Kit érdekel, hogy téged mi érdekel? Gyűjtsed csak a mézet szorgosan, hátha lesz neked is zsetonod. Ha meg nem vetted volna észre, egy minősíthetetlen hozzászólásra írtam. Vagy ezt nem sikerült észrevenned méhészkedés közben? MEGALOL!
  • willcox
    #34
    Ezzel nem értek egyet. Egyes emberek jobban néznek ki szemüvegben, mint anélkül. Persze itt nem topmodellekre gondoltam.
    Egyébként egy szemüveg sokkal drágább tud lenni, mint egy kontaktlencse. Egyes szemüvegekkeretek 6 számjegyű összegbe kerülnek. És akkor még a speciális lencsék áráról szó sem volt.
  • Epikurosz
    #35
    Kedves willcox!
    Veszel nekem kontaktlencsét?
    Ja, hogy nincs is rá szükségem? Az nem számít. :-)
  • smv
    #36
    Számítógép használat közben eleve kevesebbet pislog az ember, ha még kontaktlencséje is van akkor szarrá szárad a szeme. Nem is hiszem, hogy bármely szemorvos ajánlaná monitor melletti munkához a kontaktlencsét. Amíg pedig ez a helyzet addig ne anyázzon senki azért, mert a láblógatáshoz neki pont ideális a kontaktlencse. Használja mindenki azt ami neki a célszerűbb.
  • KillerBee
    #37
    Drága Kokszos Vili, a cikk témájához nem tudsz hozzászólni? Avagy a nagy hetvenkedés közben nem sikerült észrevenned, hogy a cikk és a hozzá kötődő topic nem a te anyagi helyzeteddel foglalkozik? Tudom, megdöbbentő és elszomorító, de a pénzed rajtad kívül itt nagyjából senkit nem érdekel, még az irigység szintjén sem. Ha mindenáron taglalni akarod, akkor inkább nyiss saját topicot a témáról, ne ezt szemeteld tele.
  • KillerBee
    #38
    Nem a megjelenített kép mozog, hanem maga a kijelző, a szemeddel együtt. Ez nem lenne gond, ha kívülről a lencsére vetítenék a képet, hiszen ekkor a szemeddel végig tudnád pásztázni a képet, de itt magában a lencsében vannak a pixelek és együtt mozognak a lencsével.

    Talán az lehetne megoldás, hogy valamivel érzékelik a szemgolyó elmozdulását és eszerint elcsúsztatják a kijelzőn a képet. Ám ehhez már olyan érzékelőkre lenne szükség, amelyek nem integrálhatók bele a kontaktlencsébe.

    Ezzel szemben ez az egész gond fel sem merülne, ha szemüvegben lenne a kijelző, továbbá olyanok is használhatnák, akik bármilyen okból nem viselhetnek kontaktlencsét.
  • babajaga
    #39
    "Egyes szemüvegekkeretek 6 számjegyű összegbe kerülnek"

    Egen a fasz sznobok számára készülnek. És vaskos átbaszás. Nem platinából kell lennie egy normális ember keretének.
  • KillerBee
    #40
    Még a soft kontaktlencsék is erősen rontják a szaruhártya oxigénellátását ("lélegzését"), az meg külön kihívás lenne, hogy a kijelző áramkörei és maga a kijelző átengedje a levegőt.