10
  • Griphons
    #1
    Nemazért, de ennyi pénzből, már veszek egy sima digi képkeretet, meg egy elég vastag memóriakártyát, és elég sok képemet beszkennelik egy fénymásolószalonban...
    De akár egy képkeret+szkenner is simán kijön ennyi pénzből (használtan még egy lightos pc is kijön).
    Persze naon szép, meg kompakt, de csak a zsíros pénztárcájú embereknek lesz pofája ennyit kiadni rá.
  • Sir Quno Jedi
    #2
    Ötletes cucc, mivel sokan nem értenek annyira a géphez, hogy szkennelgetni, átméretezni, meg montázsolni, töltögetni kezdjenek. Nagyinak jó ajándék, mert csak betömködi az ezeréves megsárgult fotóit alul és már nézheti is őket, nem romlik tovább a minőségük. Persze attól függ mit kérnek érte.

    Nyilván nekünk infósoknak ez full felesleges kütyü, dehát nem is mi vagyunk a célközönség.
  • willcox
    #3
    "nem véletlen, hogy az Apollo 11 történelmi holdrepülésével kapcsolatos NASA-fotókat is a JOBO felszerelésével szállították." - LOL!
    Hasselblad
  • Flashy
    #4
    lehet, hogy azt jelenti hogy régen gyártottak hátizsákokat is, de csak minőségi hátizsákokat.
  • Flashy
    #5
    az eredetiben "processed" van, tehát JOBO valamivel dolgozták fel a képeket, nem kell mindjárt gyilkolni a Hasselblad védelmében, nem akarja bántani őket senki :)
  • Doktor Kotász
    #6
    A digitális képkeretnek annyi értelme van, mint egy DVD visszatekercselőnek...
    Ha valaki fényképet akar kirakni az asztalkára, az nyomtassa ki egyszer, vagy hívassa elő szalonban, de egy elektromos kütyü, ami áramot fogyaszt, teljesen értelmetlen...
  • willcox
    #7
    Ez csak annyit jelent, hogy az "eredeti" is hazudott.
  • Garga Pitic #8
    És igazából milyen holmikkal végezték az Apollo-11 képeinek előhívását?
  • willcox
    #9
    Nem tökmindegy? Nem előhívásról volt szó. Az előhívás meg nem a Holdon és nem is az űrben történt. Ilyen alapon a holdraszállással kapcsolatba hozható Mari néni papucsa is, mert ő abban nézte a híradást. LOL!
  • Garga Pitic #10
    <OFF>
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Rossz válasz és kavarás.

    A JOBO oldalán "process" szerepel, tehát hívásról bizony szó volt, és állításuk szerint ebben a fázisban használtak JOBO cuccokat a NASA-fiúk.
    A magyar cikk szóhasználata olyan, amilyen, de én nem kötnék bele.
    JOBO cucc szállította a fotókat, amihez Hasselblad gép szállította az exponált filmeket, ennyi.

    Ahogy én látom, két helyes választ tudsz adni:
    1. "OK, a Hassie ugrott be és reflexből írtam."
    2. Az Apollo 11 fotóinak kidolgozásához használt cuccok listája, gyártóval. De egy "Neten nem találtam" is bőven megteszi.

    Valójában technikatörténeti érdekességén kívül pont leszarom, mindössze irritál a "hazudni" ige csípőből és forráslista nélkül való használata. Ennyi.