11
  • Bandew
    #1
    Újabb trükkös lépés a globális fasizmus felé!
  • pasi29uk
    #2
    ...és lőn több tíz milliós adatbázisok a fekete piacon, ahol adják-veszik őket...
  • Hegi90
    #3
    hát elég ciki is lenne egy papír pecséttel, meg egy ráragasztott fényképpel, 2010-ben.

    #2: te miről beszélsz
  • Piel
    #5
    Meddig tartana elkészíteni egy olyan plasztikkártyát, amelyben 3 chip van? Egy a hatóságoké, egy a hivataloké, egy pedig az egészségügyé. Mindenki más rendszerben, más és más jogosultságokkal olvashatná. Megoldódna a TAJ kártya, a lakcímnyilvántartó kártya gondja is. Szerintem megoldható lenne a mai technikával.
  • shaark
    #6
    Minek harom kulonbozo chip? Svedorszagban egy jogositvany boven eleg "szemelyazonositashoz" bankban, orvosnal, valasztasoknal stb...
  • Mo.Organ
    #7
    Ez pontosan így van.
  • Amergin
    #8
    Chip-tuningot!
    A bőr alá!
    I NWO!
  • Turdus
    #9
    Felesleges, a mai chipkátyákon simán elfér 8 kilobyte, ami bőven több, mint ami egy digitális aláíráshoz szükséges. Egy tipikus digitális kulcs max 2 kb.
    google:pki security card

    Én csak ezt nem értem:
    "a magánemberek [...] azonosítása, a határátlépéskor szükséges eljárás pedig szintén sokkal egyszerűbbé, olcsóbbá és könnyebbé válik."

    Biztos én vagyok a hülye, de mióta van EU-n belül határátkelő? Ezek nem hallottak még Schengeni egyezményről? Akkor meg miről beszélnek?!?
  • M2 #10
    Gondolom az EU határainak átlépéséről
  • Magiszter
    #11
    Ha belegondolsz a hivataloknak nem érné meg 1db kártyát kiadni mint univerzális (tehát jogsi, személyi, lakcím, taj... stb.), mert nem tudna belőle meggazdagodni Hiszen ha csináltatsz egy személyit, jogsit...stb-t akkor mindegyikre külön számolnak fel illetéket. KB 5 éve hagytam el az irattartómat és 25 ezer forint volt újracsináltatni az egészet, mert szinte mindenhol volt 3-5 ezer forintos illetékbélyeg. Most egy kártyáért nem kérhetnek el 30 ezer forintos illetéket (Asszem van rá valami felső határ, persze törvényt módosítani bármikor lehet.), tehát nem érné meg az államnak váltani. Vagy max úgy hogy most kötelező jelleggel (nem elavulás szerint, mint anno a kihajtós személyi) kellene mindenkinek 1 hónapon belül megcsináltatni.