57
Különféle herbáriák, gyógyteák
  • tigeroo
    #1
    Hali!

    Vége a nyárnak, (asszem lassan a nyálkás ősznek is), és azt vettem észre, hogy a napi jéghideg sörömet megint felváltották a gyógynövényes teák...!
    Szeretném ebben a topikban összegyűjteni a hasonló tagokat, akik ilyenmódon készülnek fel/veszik elejét a betegségeknek, vagy így kúrálják magukat mindenféle vacak gyógyszer helyett.
    Én általában ezeket iszom: csalánlevél, cickafarkfű, hárs,valamint nyárfalevél, citromfű, kamilla (utóbbit főleg inhalálni), fokhagyma (főleg régen mikor magas volt a vérnyomásom)
    Idén főleg a vesémet próbálom védeni, könnyen felfázom, a többi kombót (pl. légútra, ha ideges vagyok nyugtató tea) csak amolyan rutinból már...

    Na ez az én csoportterápiás bemutatkozásom volt
    Várom az ötleteket, tippeket, beszámolókat!
    Na uff!
  • erieskrisz
    #2
    És mire iszol enyi féle teát gondolom nem 1 dologra iszod mindet??
  • MR ME
    #3
    zöld tea minden mennyiségben
    meg most van ilyen:
  • geo91
    #4
    fokhagyma tea? :OOO
  • Bruk
    #5
    Lenne 1-2 dologra tanácsom de nem vennéd komolyan szóval inkább le se írom. :D
  • geo91
    #6
    zöld tea
  • geo91
    #7
    ez finom

  • geo91
    #8
    jázminos zöld tea
  • tigeroo
    #9
    nenem, fokhagymát csak ettem :D

    gyógytea csak egy része a topic témájának...

    #2: mikor hogy. így rotálva iszom általában a cuccokat, ha pl. sokat vagyok kinnt akkor valamit a légutakra, stb...


    zöldtea nálam is alap)
  • Fbn Lx
    #10
    én is felfázok pillanatok alatt, és hosszú ideig tart
    pl most is 3 hétig óránként mentem hugyozni. :D ma már jobb, de nem akarom elszólni.
    Egyszer vagyok a lakásban 2 percet mezítláb, 1 hétig szar a vesém
  • tigeroo
    #11
    dettó.

    múlt héten 2órát voltam kinnt (kibaszott terepgyakorlat), utána 3napig fájt a húgycsövem :S nagyon nem szeretem az hideget, főleg emiatt... pillanatok alatt kész a baj nálam...
  • Fbn Lx
    #12
    én ezt iszom amúgy
    nem minden nap, mert csak 20 db van benne és annyira nem olcsó tea :D
  • The Protector
    #13
    Utálom azt a szót hogy herbária.mikor meghallom törni zúzni tudnék

    Mellesleg nem vagyok nagy teás.De reggel Earl Grey teát iszok.Sok benne a koffein.Ha meg vmi betegségem van l megfázás akkor hársteát szoktam inni.
  • OrioN the S
    #14
    night flight :D (Y)
  • OrioN the S
    #15
    van belole bad trip?
  • MR ME
    #16
    mutertól kaptam
  • MR ME
    #17
    nincsen, de ha elég liquidet töltesz bele akkor átalakítható -.-
  • tigeroo
    #18
    menjetek már :Ddd

    nyissatok gombás topicot
  • Phat Smoker
    #19
    zöld tea minden mennyiségben, de abból is a szálas/teafüves verzió, nem pedig a filteres!
  • MR ME
    #20
    énis azt favolom, nem az ilyen szar pick wick műteát...
  • pxxl
    #21
    én nem favolom a ződ teát. anynit kell tőle pipilni mint állat :S
  • triplet
    #22
    Hol lehet ilyen teákat kapni? ha pl. úgy iszod a fokhagyma teát, hogy semmi gond a vérnyomásoddal akkor okoz valami gondot?
    nem is olyan tossz ötlet ezek a teák. király topik:)
  • Yeltzin
    #23
    topik fav+

    elsőre annyit írnék a teákról, hogy ezek a filteres szarok a kellő hatóanyagmennyiség töredékét tartalmazzák, kb semmi értelme ezeket inni

    rendes szárított levelek, virágok kellenek, és azokból mehet a főzet és forrázat
  • Yeltzin
    #24
    fokhagyma tea (!) is nulla, napi 5-10 gerezd friss fokhagymát egyél, akkor is ha nincs bajod

    egy idő után már nem lesz tőle büdös az ember, de nem tudom pontosan, hány nap kell hozzá
  • Super Saiyan
    #25
    Máktea rulz
  • triplet
    #26
    máktea?:O
    hol lehet venni?:D
  • tigeroo
    #27
    fokhagymát ettem hé! :D

    teát = bemész 1 herbáriába, vannak ilyen gyógyfüves tasakok, rávan írva hogy mi-mire jó (meg az eladó is tud segíteni)

    egy zacsi olyan 150-500Ft között van ezekből (a kiszerelésben is lehet különbség, hol több, hol kevesebb cuccal)

    forralsz vizet, a füveket berakod 1 bögrébe, ráöntöd a forralt vizet, vársz, aztán leszűröd, megiszod

    elsőre nagyon szar az íze de meglehet szokni!
  • Super Saiyan
    #28
    Nem kell azt venni;) De am a piacon kapsz mákvirágot.
  • triplet
    #29
    Túl lehet ezt adagolni am.?
    vagy valami mellékhatás ha túl sokat iszol? keverni őket nem lehet?
  • tigeroo
    #30
    ja én azt hallottam hogy fém szűrővel nemszabad szűrni ezeket! de azt nemtom hogy miért nem!
  • Super Saiyan
    #31
    Úgy tudom a tea tartalmaz koffeint. Tehát megeshet, hogy nem sokat alszol. :) De egyébként tea-mérgezésről még nem hallottam! :D
  • Yeltzin
    #32
    okozhat gondot (vese, máj, bél, gyomor), de ahhoz durván sokat kell inni

    kamillából (nem filteres szar, hanem rendes virágzat) 4-5 csésze az ajánlott max, ezt tudom, de minden anyagra igaz, hogy kis mennyiségben gyógyszer, nagy mennyiségben méreg
  • CattiBrie
    #33
    Én ezekből vásároltam be a télre:

    Grúz OP
    Java OP Malabar
    Nepal Masala
    Tuareg Menta
    Formosa Oolong
    Darjeeling FTGFOP-1
  • Balumann
    #34
    Én egy furcsa teát ittam, amit egy ismerősöm javasolt, a következőkből állt: fokhagyma, méz, kakukkfű, tej (,víz)
  • Hajnalcat
    #35
    Én is sokat járok wc-re. Hamar felfázom.
    Az lenne a kérdésem a topiknyitóhoz, hogy felfázás ellen milyen gyógytea a legjobb? Tehát, hogy ne pisiljek annyit....
    Azonkívül melyik a legjobb tea ellazulásra? (nyugtatótea)
  • Hajnalcat
    #36
    Szóval mondjuk szedek kamilla virágot a réten és akkor melyik részét kell megszárítani? És ha megszáradt akkor csak úgy natúrban bele kell tenni egészbe a virágot a forró vízbe vagy fel kell darabolni vagy hogy? Elnézést, hogy ilyen számodra lehet butaságokat kérdezek, de nem értek hozzá, de szeretem a kamilla teát, az illata..hmm... de csak filteres van itthon mindig. :| Viszont sokat kirándulok és tudnék szedni kamillát a réteken, csak nem tudom, hogy kell elkészíteni.
  • geo91
    #37
    szeretem a foghagymát, de engem ekkora mennyiségben engem megfosat...
    egyszer megettem egy fél fejjel és 2 napig fostam... félóránként rohangáltam wc-re... :sSS
  • tigeroo
    #38
    felfázás ellen vesevédő tea sztem! meg maradj mindig melegen :Ddd

    de az a baj hogy ezek a cuccok meggyorsítják az anyagcserét és vízhajtó hatásúak is többnyire...szal nemtom!
  • PeeTeR
    #39
    nekem takonyra kene valami gyorsan mert olyan vagyok mar mint aki a smirgli papirral smarolt egy orat..
  • Fbn Lx
    #40
    te is?
    már legalább a 20. szarrá áztatott zsepinél járok. már a könnyem is folyik :D
    az orrom meg baszottul csíp.