51
  • Sanyix
    #1
    az emberiség megérett egy nagy irtásra...
  • Ability
    #3
    Grat. Lehet, hogy Jobs egy szarhajcsár, aki ráerölteti mindenkire az elvakut ízlését, de azért nem mondhatod, hogy nem egy úttörő ember. Érdekes története van, és most hagyjuk a szemét üzleti fogásokat, az, hogy egy garázscégből ekkora vállalatot hozott létre az mégiscsak eredmény. És a kreativitása is becsülendő, még ha nem is szimpatikus ez az út, de egyedit alkotott.

    Mellesleg nekem szimpi, viszont az Apple-nek elég undorító üzletpolitikája van újabban.
  • readswift
    #4
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

    ezen most akkorát röhögtem. Kösz SG.
  • kvp
    #5
    Miert lehet Jobs a fiatalok peldakepe? Az egyetem alatt (helyett) kabszerezett es hack-elt, majd diplomazas helyett a haverjaval alapitott egy ceget, amibe o foleg a vizioit vitte (Wozniak meg a tudasat). Ezutan gazdag lett es hires, majd meg gazdagabb es meg hiresebb. Arrol nem beszelve, hogy a cegenek a marketing strategiaja az, hogy ok a menok akarmi is van. Persze, hogy tetszik a legtobb fiatalnak. (foleg a fiatal sracoknak, mivel a lanyoknal a talk show vezetok, kozuluk is a leghiresebb Oprah vezet)

    ps: A robotzsaru nevu tv sorozatban volt egy olyan resz, ahol a fohos fia belep egy gyerek klubba, a fiatal uzletemberek klubjaba, ahol arra keszitik fel oket, hogy ha elvegeztek az altalanos iskolat, akkor sikeres uzletemberekke valhassanak. Az emlitett film egy anti utopia, az amerikai tarsadalom kritikaja a 1980-as evekbol. Eleg nagy baj, hogy szepen lassan valora valik...
  • readswift
    #6
    Wozniak jóarc, azért nem használt soha fairlight alkatrészeket az apple mert tanulóévei alatt Wozniak nem kapott ingyenmintát és megbosszulta... :))

    Stevie "bizonyitványát" újabban úgy szokták magyarázni hogy bejárt ő , csak nem oda ahova kellet volna mer más tantárgyakra fontosabbként gondolt
  • tomcsa4
    #7
    Én nem szeretem az apple termékeit, kerülöm is, ahol tudom (minden termékére van sokkal olcsóbb és legalább olyan jó alternatíva), de Steve Jobs szerintem s egy igazán meghatározó személyiség, úgy mint Bill Gates, John Carmack, Bram Cohen stb.

    Amit kvp írt, már csak azért is. Ja és a nagy hackerek között számon tartják.
  • readswift
    #8
    bill gates már a microsoft előtt is milliomos volt az apja meg mittoménmelyik kartelles fickónak a haverja (rockafeller?) .
  • tomcsa4
    #9
    Elsősorban nem a milliomos háttérről van szó. Szomorú, ha valakinek (ezt most nem rád értem) csak a pénz miatt példaképe valaki.
  • coolbboy83
    #10
    Ezek izgalmas dolgok, kinek ki a példaképe...... itt nálunk HUNGARY-ban nem számít.
    Itt mindenki okosabb elviekben mindenkinél, mindenki jobban tudja mi a frankó a világnak....
    Meglepően érdekes, hogy mégsem tud senki semmit felmutatni..... (ritka a kivétel)

    Nem tudják a fiatalok mihez kezdjenek??? Hát, ez viszont probléma... ezért keletkezik a sok fölösleges diplomás, egyébként valójában semmihez sem értő emberke mostanában.....

  • Demonic
    #11
    Mi az a celebközpontú társadalom?
  • coolbboy83
    #12
    Ráadásúl ebben az országban már nem is hírességek, hanem "CELEBEK" vannak........ :-)
  • readswift
    #13
    sőőt én még azt is jobban tudom hogy te a cool b boy neved ellenére valószinüleg kommersz szar zenéket hallgatsz :D

    és ha kimész külföldre akkor is kommersz szar zenéket fogsz hallgatni :DD
  • readswift
    #14
    ...egy ipodon !!! : DDD
  • readswift
    #15
    Tudod nem véletlen mondják hogy Németország 20évvel előőz meg bennünket. Ez nem csak pénz meg kommersz dolgok kérdése, ez az élet majd minden területén érvényes sajnos, és javarészt nem az emberek sara. Szerintem a te országrontó hangulatcsinló mentalitásoddal el is húzhatsz ahova akarsz, legfeljebb leszúrnak valami angol nyelvterületen.
  • slickboy
    #16
    Elevenedre tapintott esetleg? Na meg bagoly mondja...
  • readswift
    #17
    : D nem talált . Én be tudnék számolni a saját fejlesztésemrőől , de nem tehetem.
  • Commandante
    #18
    "Szerintem a te országrontó hangulatcsinló mentalitásoddal el is húzhatsz ahova akarsz, legfeljebb leszúrnak valami angol nyelvterületen."

    Ha ez a hozzászólás nem országrontó, akkor semmi sem az. Ha a fantasztikus saját fejlesztésed és az SG-n való fröcsögés mellett jut még idöd, akkor felüthetnéd a lexikont az "önkritika" szócikknél!
  • slickboy
    #19
    Csak azt nem értem miért oltottad le. Országrontó hangulatcsináló mentalitás, ne röhögtess. Szerintem jól látja a magyar mentalitás eme bajait. Önkritika. Mivel magadra vetted, lehet a te inged is volt? ;)
  • readswift
    #20
    tehát akkor általánositgassunk nyakló nélkül? 1 biztos, elmaradottság van, de azt hogy a fejekben mi van azt nem lehet általánositani, senkinek!
    Az hogy az elmaradottság kiből mit vált ki , teljesen más kérdés, mint az hogy mi lesz 10, 15 év múlva. Hülyeség. Mi technikailag müveltebbek mást látunk mint azok akik a felszines dolgokból vonnak le következtetést, és szarják ide a demagóg hangulatcsinálást, azt azért beláthatod.
  • readswift
    #21
    leoltani A-HA-HA-HA . Maradtál volna meg inkább szemlélőnek. A szókincsed gyanúsan "low".
  • readswift
    #22
    egyébként akkor szoktam fórumozni ha fontos emailt várok
  • slickboy
    #23
    OFF: Kicsinyességre vall, ha a vitapartner gondolatai mellett a stílusának, szókincsének darabokra szedésével próbálunk fölé kerekedni. Bőven lenne mit a tiedben is kigyomlálni. Egyébként pedig ismét felszínesen alkotsz ítéletet másról, ugyanis egy bekezdésben képtelenség felvonultatni a teljes stílusrepertoárt. Egy szlengszó alapján kijelentetted, hogy kicsi a szókincsem. Ám legyen...(Engedd meg, ha adott helyen leírtam egy szót akkor azért írtam azt, mert szerintem az a legmegfelelőbb és nem azért mert nem tudnék másik ötöt helyette. És ha még így sem érnék fel a te nyelvi színvonaladra, akkor azért még hozzászólhatok a témához? Köszönöm.)
    ON: Teljesen másról beszélsz, ami önmagában helytálló, csak épp nem a tárgyhoz tartozik.
  • readswift
    #24
    egyébként nem is neked akartam válaszolni hanem a leoltós szövegre ment.
  • readswift
    #25
    egyébként szerintem nincs magyar mentalitás és ez tényleg "low", ok -okozati tényezőőket szoktam feltételezni, neked is azt ajánlom.
  • readswift
    #26
    Van egy ilyen közekeletü mondás manapság hogy:

    "Future is bright, but totally uncertain"

    ezen gondolkodjatok el , és ne ott keressétek a hibát ahol nem kéne.
  • readswift
    #27
    magyaritsunk, "LOW" azért, mert.
    a "magyar mentalitás" emlegetése a sekélyes érvelés egyik ismérve számomra.

    Egész pontosan ezért sekélyes.
  • coolbboy83
    #28
    Na tisztázzunk valami!!! NEM IS ISMERSZ !!! A nevemből HONNAN tudod milyen zenét hallgatok??
    Te DROID vagy vazze?????
  • coolbboy83
    #29
    Egyébként én is beszámolhatnék a saját fejlesztésemről, de és sem tehetem........ leginkább arra vagyok büszke, hogy ez az egyik legkülönlegesebb Japán vállalathoz köthető.... de mit számít ez....

  • slickboy
    #30
    Elég érdekesen hozod össze a magyar mentalitást mint fogalmat egy retorikai, propagandafogással, de te tudod.
  • readswift
    #31
    bevallom, provokáltalak

    egyébként ez ugyanolyan általánositás hogy legkülönlegesebb mint amiket edig tettél az asztalra. A japánok ÁLTALÁBAN a különlegességükkel tűnnek ki, szóval azért terjeng egy kis bi-es.
  • coolbboy83
    #32
    Perszeee... ! Mert ő is egy nagy agy.... a nevemből tudja, hogy: (nevem ellenére szar zenét hallgatok)...
    Már csak az a kérdés azt tudja e, hogy mire utalva találtam ki ezt a nicket..... mert nem tudja az tuti.

    Kíváncsi lennék hány éves.... :-).......14??? mert kb azok írnak ilyet....
    Csak nehogy őt szúrják le angol nyelvterületen!!!
  • coolbboy83
    #33
    Forgasd még ki a szavakat, attól leszel nagyon nagy még!!!!!! tessék bazdmeg, akkor általánosítom az általam különlegesnek tartott céget!! YAMAHA CORPORATION.

    OFF
  • coolbboy83
    #34
    Én is szeretek provokálni :-), De vágom a poént.... :-) jó dolog néha a szócséplés...
  • readswift
    #35
    Jó, a Yamaha meg gyárt 20 féle dolgot. Sokat nem segitettél vele mert végülis bármilyen vas lehet a cucc... :D

    Remélem nem hangmintákat csinálsz valami kocsmaszinyóba.


  • readswift
    #36
    Én már a legeljén elmondtam hogy számomra nem létezik "magyar mentalitás" és olyannyira idegenkedek tőle mint kifejezéstől hogy érvelési hibának tudom be (mint sokan mások, még ha tudat alatt is) .
  • readswift
    #37
    elismerheted hogy a te hsz-ed is felért egy provokálással... csak az ennyémmel ellentétben semmilyen humor nem szorult belé
  • coolbboy83
    #38
    a kocsmaszinyó alatt mit értessz??? :-)
  • readswift
    #39
    "audio workstation" ... igy trendibb :D
  • coolbboy83
    #40
    Nem hangmintákkal foglalkozom, hanem a zongoráikkal - azon belül is csak Grand Piano, azaz teljes C sorozat, és az S sorozat és CFIIIS.

    Ezekbe kerülnek be az újítások. (CarboRibe, TitaniumDuplex, BalancedHP ABS Styran Whippens) ezek így mondjuk nem mondanak semmit, de ezeken a neveken vannak jegyeztetve :-)

    Kiváltságosnak érzem a Yamahát.... mert ők azok, akik valóban minden szegmensükben a TOP-ban vannak jelen.
  • coolbboy83
    #41
    Nagyjából, ha nem árulhatod el, te milyen területen fejlesztessz????