335
Pánikbetegség
  • ntex
    #1
    Sziasztok!

    Nem oly rég derült ki hogy valószínűleg én is ebben a betegségben szenvedek, ami sajnis ma már egyre gyakoribb, aki nem tapasztalt ilyet soha ne is akarja megtapasztalni. Várok mindenkit tapasztalatokkal, tanácsokkal hogyan lehetne valahogy leküzdeni, tenni ellene.

    !!! Megkérnék mindenkit aki nem tud normálisan hozzászólni a témához az inkább ne is írjon ide semmit mert nem flame topikot szeretnék, hanem olyat ahol az ember megbeszélheti a gondjait. !!!

    Aki nem ismeri ezt a betegséget az kicsit olvashat róla az alábbi linken : Pánikbetegség
  • tommygear
    #2
    és ez mivel jár, miket tapasztalsz vagy érzel?
  • JohnnyNapalm
    #3
    ezek a tünetek közül nekem sok van, de nem hinném hogy ez betegség lenne
  • JohnnyNapalm
    #4
    linkre kattints a hsz-ében
  • Frosty01
    #5
    ja, nekem is páni félelmem van ha mire hazaérek azt kell tapasztalnom esetleg h nincs net. bár legutóbb akkor volt ilyenem amikor tönkrement a vga-m

    viccen kívül, Ntex: az ilyesmit semmi pénzért nem osztanám meg az sg-vel, kussolnék róla és pszihiáterhez fordulnék, de te tudod....
  • fodorpetii
    #6
    Hát nem irigyellek :S
  • Fbn Lx
    #7
    hát ez bizony eléggé fos lehet.
  • ntex
    #8
    Nekem személy szerint először a munkahelyen volt egy Infarktus jellegű rosszullét. Mentőt kellett hívni (akkor még nem tudtuk hogy mi van), de mire beértem a kórházba kb. semmi bajom nem volt (nem munkaundor :)) :

    heves szívverés, légszomj, nyomásérzés a mellkason, lezsibbadtak a karjaim és a tarkóm, szédültem, aztán rázott a hideg. Nagyon rossz volt. Tényleg azt hittem végem van.

    Azóta ennyire komoly nem volt, viszont légszomj igen, a pulzusom főleg kajálás után nagyon magas szokott lenni, sokszor 100 körül (egészséges emberé 70-80 között), meg nagyon ritkán elönt ilyen hülye érzés hogy úristen jön a rosszullét megint, és önuralom kell hozzá hogy ne legyen olyan komolya újra a rosszullét.

    Amúgy a dokim Frontin -t írt fel, ha rosszulvagyok akkor szoktam bevenni egyet mert állítólag függőséget okoz. Ja meg egy szívlassítót is kaptam valami Betaloc-ot
  • Tinman #9
    U.e. a tüneteket érzem, minden menstruáció előtt. Nem. Nem én menstruálok :-D
  • werkfilm
    #10
    nincs ilyen betegség, ez csak a zsidók kitalációja hogy eladják neked a piruláikat
    egyszerűen életképtelen vagy, bye
  • ntex
    #11
    Direkt azért írtam bele az első hsz.-be de aki annyira nem intelligens hogy elolvassa és értelmezze is azt tudom sajnálni.
  • werkfilm
    #12
    és remélem te is legalább ilyen szörnyű halált fogsz halni, kisszívem
  • Sickness
    #13
    mert szerinted a "pszihiáter" tud rajta segíteni?
  • werkfilm
    #14
    ne egyél annyi dupla sajtos mcroyalt
    salátától nem fog felmenni a vérnyomásod
  • somdav95
    #15
    állj már le...
  • werkfilm
    #16
    Miért kell állandóan rosszat kívánni másnak?
  • ntex
    #17
    nem nagyon eszem műkaját :)
  • werkfilm
    #18
    Ne te szabd már meg hogy mit egyen és mit ne..
  • Sickness
    #19
    volt nekem is ilyen amúgy. sok tünet miatt hasonlónak sőt annak is tűnt, de mellette magas volt a vérnyomásom és néha leesett a cukrom is ami miatt így bedobbant a szívem néha fél néha több percre, de mióta a háziorvos írt fel nekem egy vérnyomás csökkentőt azóta semmi tünet hál istennek.
    Neked nem magas a vérnyomásod?
  • Frosty01
    #20
    mi volt az eredeti üzenete? :D
  • werkfilm
    #21
    mit véded azt a gumiszobás félkegyelműt ha?
  • ntex
    #22
    doki szerint nem, egyedül a pulzusom szokott sokszor nagyon magas lenni
  • Sickness
    #23
    ja közben olvastam.
  • werkfilm
    #24
    olyan amiért megvonnám az internethasználati jogát.
  • Sickness
    #25
    doki szerint... amikor elmentem hozzá nekem is rendben volt de ha itthon mértem mindig 150/100 volt. aztán felírogattam mindig és úgy írt rá gyógyszert
  • Frosty01
    #26
    nembaj, igen egyedi stílusa van. majd ha apuci nem fizeti a VIP-et akkor legalább megmaradnak az üzenetei az utókor számára is
  • ntex
    #27
    sajna nincs itthon vérnyomás mérő, lehet be kéne szerezni, olyankor lemérném mikor rosszul érzem magam.
  • Frosty01
    #28
    és az miért lenne jó?
  • byzhouse
    #29
    szerintem nekem is van ilyenem: mikor tanár mondja most olvassuk el ezt a szöveget és vkit felszólit,ilyenkor elkezd gyorsan verni a szívem,mint állat,izzadok és remeg a kezem
  • ntex
    #30
    ilyenek nekem is voltak, spontán stresszhelyzetek. Ettől még elivleg nem vagy pánikbeteg. Ha nem voltak komolyabb rosszulléteid
  • ntex
    #31
    mmert akkor tudnám hogy a vérnyomásommal is gond lehet
  • byzhouse
    #32
    csak akkora szorongást éreztem,hogy nem igaz :S
  • Frayer
    #33
    Én akkor vagyok pánikbeteg ha nincs elég pénz a zsebemben.
    Ezt hogy lehetne leküzdeni?
    Ha segíteni akarsz, megadom a számla számomat.
  • ntex
    #34
    egy fősulis ismerősöm is ilyen, akkor ha figyelemközéppontba kerül pl. előadást kell tartania akkor ő is szorong, volt olyan hogy rosszul is lett. Igazából ő sem tudja miért van.
  • tigeroo
    #35
    szerintem az
  • Frayer
    #36
    varja me
  • CattiBrie
    #37
    Szerintem a gyógyszert kerülni kéne és inkább rájönni, hogy mi okozza. (Nyilván könnyű ezt mondani, de nem is beszélgettünk 3 órát erről személyesen.) :)
  • byzhouse
    #38
    de,ha lazán veszem az egészet tök jól elmondom csak akkor, olyan vagyok,mint a drogosok :D
  • w77d
    #39
    nekem az apám szenved pánikbetegségben. Gyerekek sokkal komolyabb ez a betegség mint sokan hiszik. Ráadásul az emberek többsége nem is kezelteti magát, emrt szerintük ez nem betegség. Fater sem tette sokáig. De amikor már szívinfarktus közeli tüneteket produkált a betegség és egyfolytában szorongott elkezdte komolyan venni...
  • ntex
    #40
    én a szívinfarktus tüneteken túl vagyok már, a háziorvosom (jó fej doki nem bunkó) csupán annyit tudott mondani hogy magamnak kell kideríteni mitől lehet, én sejtem de nem 100%, és felírt egy Frontint meg egy szívlassító sz*rt